• نصب فایروال

  نصب و کانفیگ سوئیچ

  یکی از بدترین رخدادها برای هر سازمان این است که امنیت داده های آن به مخاطره افتد. برای اینکه جلوی ورود عوامل بیگانه به حریم خصوصی سازمان گرفته شود باید از فایروال استفاده کرد. فایروال نوعی سیستم امنیتی می باشد که اجازه نزدیک شدن عوامل بیگانه و غیر مجاز را به منابع اطلاعاتی سازمان شما نمی دهد. هکرها همواره در کمین اطلاعات امنیتی سازمان های مهم و حساس نشسته اند. بنابراین هر چه درجه حساسیت فعالیت های شما بیشتر باشد باید از فایروال های قوی تری استفاده کنید و در این راستا سرمایه گذاری نمایید. حال در ادامه به بررسی نصب فایروال و کانفیگ Firewall می پردازیم.

  فایروال به واقع همانند یک سیستم مچ گیری می باشد که اگر هکر یا عنصر خارجی قصد تهدید داده های شما و به سرقت بردن آن ها را داشت مانند یک مانع دیوار آتشین جلوی آن را بگیرد و آن را دستگیر کند. بنابراین دسترسی های غیر مجاز با وجود فایروال دیگر امکانپذیر نخواهد بود. نصب فایروال

  برای نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  نصب فایروال

  مراحل نصب فایروال

  ۱

  بازدید از مکان

  ۲

  تعیین هزینه نصب فایروال

  ۳

  تعیین وقت اجرای پروژه

  برای انتقال سرور طبق استاندارد، کارشناسان ما از مکان شما برای انتقال سرور بازدید خواهند کرد.

  جهت اطلاع از شیوه پرداخت هزینه پروژه با شماره ها مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  دلتا تک با بکارگیری کادری با تجربه از تاپ ترین تکنسین ها در کمترین زمان ممکن پروژه شما را با کیفیتی بی نظیر اجرا خواهد کرد.

  پخش ویدیو

  نمونه پروژه ها

  چرا انتخاب دلتا تک ؟

  پخش ویدیو
  پخش ویدیو

  اهمیت نصب فایروال و کانفیگ Firewall

  این از مهمترین وظایف مدیران شبکه می باشد که برای نصب و کانفیگ فایروال اقدام کنند. فایروال در واقع مهمترین عضو حیاتی شبکه ها می باشد که بدون آن کار کردن تحت شبکه مقدور نخواهد بود. کار کردن در شبکه ای که فاقد فایروال است همانند زندگی کردن در خانه ای بی در و پیکر می باشد. آیا می توان ادعا کرد که در چنین خانه ای امنیت برقرار است؟

  برای نصب دوربین مدار بسته سازمان ها با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

   

  فایروال ها دسترسی کاربران غیر مجاز و هکرها را به شبکه شما به ویژه شبکه های متصل به اینترنت همچون اینترانت ها مسدود خواهند کرد. تمامی پیام های ورودی و خروجی در شبکه های اینترانت باید ابتدا از فایروال عبور کنند تا مورد بررسی قرار گیرند. در صورتی که از لحاظ استانداردهای امنیتی این پیام ها دچار مشکل باشند توسط فایروال بلاک خواند شد و اجازه ورود به شبکه را پیدا نمی کنند. نصب فایروال

  فایروال را می توان هم به صورت نرم افزاری داخل شبکه و هم به صورت سخت افزاری بیرون از شبکه راه اندازی و نصب نمود. این کار را می توان به صورت ترکیبی هم انجام داد تا ترکیبی از هر دو مورد در شبکه اجرا شود و امنیت آن بالاتر رود. بسیار مهم است که فایروال ها به دو رابط شبکه ای متصل باشند. یکی از این دو رابط که از آن ها حرف می زنیم سیستم تحت حفاظت یعنی شبکه شما و دیگری سیستم های تحت خطر و تهدید یا همان شبکه های عمومی هستند. این سیستم ها توسط حمله های ناشناس و هکری می توانند تحت خطر قرار گیرند. فایروال در واقع نقش یک دروازه را بازی می کند که بین این شبکه قرار گرفته و دیواری دفاعی را شکل داده.

  برای نصب دوربین مدار بسته ادارات با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  برای نصب و کانفیگ فایروال بسیار مهم است که از کارشناسان حرفه ای شبکه کمک گرفته شود. این افراد در زمینه راه اندازی فایروال دارای تخصص بالایی هستند و می توانند امنیت سیستم شما را به بهترین نحو ممکن حفظ کنند. به همین دلیل است که توصیه می کنیم برای نصب و کانفیگ فایروال از کارشناسان حرفه ای دلتا تک کمک بگیرید. کارشناسان خبره دلتا تک دارای تبحر در امور شبکه می باشند و در نصب فایروال بهترین خدمات را به شما ارائه خواهند داد.

  مراحل نصب فایروال و کانفیگ Firewall

  یکی از مهمترین چالش ها در شبکه های مختلف در سازمان ها مدیریت اینترنت می باشد. از بین رفتن اطلاعات، به سرقت رفتن اطلاعات و از دست رفتن بخش زیادی از داده ها و خلل پذیر شدن امنیت شبکه همه و همه می تواند در اثر نبود فایروال اتفاق بیفتد بنابراین بسیار مهم است که مراحل نصب و کانفیگ فایروال به درستی و به صورت اصولی طی شود تا از بابت صحت عملکرد آن اطمینان کافی کسب گردد. ایجاد یک سیستم هوشمند با استفاده از فایروال یا همان دیوار آتشین می تواند راهکاری بسیار عالی برای ایجاد امنیت در سیستم باشد. با استفاده از فایروال می توان جلوی دسترسی عوامل بیگانه به شبکه گرفته شود. ساز و کار فایروال ها بدین صورت است که بر اساس دسترسی ها و مجوز هایی که به آن ها داده می شود امکان عبور و مرور اطلاعات را فراهم می کنند. آن ها درگاه های ورودی و خروجی را کنترل می کنند و اگر بسته های اطلاعاتی فاقد مجوز باشند امکان عبور را از آن ها صلب می نمایند. نصب فایروال

  فایروال ها دارای انواع مختلفی هستند. شما می توانید به صورت سخت افزاری و یا به صورت نرم افزاری اقدام به نصب فایروال در سازمان ها نمایید. شیوه نصب سخت افزاری فایروال مختص سازمان ها و شبکه ها می باشد و شیوه نصب نرم افزاری آن برای تمامی سیستم های رایانه ای امکانپذیر است. نصب فایروال این امکان را به شما خواهد داد تا برای تجهیزات شبکه تان قاعده و قانون مشخص کنید تا با هر دستگاهی خارج از شبکه ارتباط برقرار نکند. بسیاری از سخت افزارها و نرم افزارهای فایروال بدین گونه هستند که تمامی اطلاعات از طریق یک سرور پروکسی به سمت فایروال ارائه می شود. این سرور در مورد امنیت داده ها تصمیم گیری می نماید. 

  برای پشتیبانی دوربین مدار بسته با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  فایروال چه از نوع سخت افزاری و چه از نوع نرم افزاری تمامی استانداردهای بین المللی را در لایه های مختلف بر اساس نیاز سازمان رعایت می کند. نیاز سازمان را در واقع مدیران شبکه و مسئولین تشخیص می دهند. دغدغه مدیران برای حفاظت از داده ها می تواند تعیین کننده سیاست های لازم برای نصب فایروال و قانون گزاری باشد. دقت داشته باشید که از یک فایروال نمی توان در تمامی لایه های یک سازمان استفاده نمود. بنابراین نصب و راه اندازی فایروال با توجه به درخواست ها و شرایط مختلف می تواند متفاوت باشد. همچنین بسیار مهم است که فایروال دائما به روز رسانی شود. این به روز رسانی ها توسط شرکت سازنده فایروال در اختیار کاربران قرار می گیرد. بنابراین یکی از مهمترین مراحل نصب و کانفیگ فایروال را باید به روز رسانی آن دانست. در صورتی که فایروال به روز رسانی نشود احتمال دارد که امنیت اطلاعات شما تحت مخاطره قرار گیرد.

  از جمله مراحلی که در نصب و کانفیگ فایروال باید توسط متخصص شبکه اجرا شود می توان به این موارد اشاره کرد:

  • مطالعه دقیق شبکه و درک ساختار آن
  • مطالعه در مورد دسترسی های مدیران و کاربران و میزان دسترسی ها
  • ایجاد فیلتر برای ترافیک های ورودی و خروجی بر اساس سیاست های سازمان
  • قطع کردن دسترسی کاربرانی که تحت پوشش قوانین و پروتکل های شبکه نیستند
  • ایجاد دسترسی به پورت های مورد نیاز
  • تعیین میزان دسترسی هر کدام از کاربران شبکه به داخل و خارج شبکه
  • اجرای سیاست های امنیتی شبکه در قالب قوانین برای فایروال

  برای نصب و کانفیگ نمودن فایروال باید به طراحی شبکه داخلی و ارتباطات و دسترسی های مدیران اشراف کامل داشت چرا که در صورت عدم آگاهی به این پروتکل ها ممکن است نصب و کانفیگ فایروال با چالش و نقص مواجه شود. این در واقع یکی از گام های مهم نصب فایروال می باشد؛ شما باید به عنوان متخصص شبکه اقدام به مطالعه شبکه مورد نظر نمایید و دسترسی ها را بررسی کنید. همچنین باید نقاط نفوذ هکرها و حفره های امنیتی شبکه را شناسایی نمایید تا در نصب فایروال به شکلی دقیق عمل نمایید. نصب فایروال

  برای تعمیر دوربین مدار بسته با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  بنابراین همانطور که بارها توصیه شد باید از افرادی با دانش فنی بالا در این حوزه کمک گرفته شود که مسلط به طراحی شبکه، امنیت شبکه و بهره مندی دانش فنی و تجربی در زمینه راه اندازی نرم افزاری و سخت افزاری فایروال باشند. آشنایی با روش های نفوذ به شبکه کمک می کند تا فایروال شما با توانایی بیشتری در برابر حمله ها از شبکه دفاع کند. مجموعه دلتا تک به عنوان یکی از قوی ترین مجموعه های فعال در زمینه خدمات شبکه آماده نصب و کانفیگ انواع فایروال به صورت نرم افزاری و سخت افزاری برای سازمان شما می باشد.

  تیم حرفه ای دلتا تک از بهترین برندهای جهانی استفاده می کند. شما می توانید محصولات برترین برندها و کمپانی های جهان را همراه با لایسنس قانونی از مجموعه دلتا تک تهیه کنید. همچنین می توانید مشاوره های حرفه ای در راستای حل معضلات امنیتی در سازمان تان دریافت کنید.

  تعرفه و هزینه نصب فایروال و کانفیگ Firewall

  هزینه ای که بابت نصب و راه اندازی فایروال پرداخت می کنید یک هزینه اجباری می باشد اما هیچ گاه به مبلغی که از این بابت پرداخت می کنید به چشم یک هزینه نگاه نکنید. چرا که این هزینه بعدها جلوی خسارت های سنگین را خواهد گرفت و از آسیب های مالی و امنیتی به سیستم شما جلوگیری خواهد کرد. بنابراین مبلغی که بابت فایروال پرداخت می شود حکم سرمایه گذاری را دارد. شما با پرداخت این هزینه می توانید از بابت امنیت سیستم تان خیالی آسوده داشته باشید. اما این هزینه چگونه تعیین می شود؟ هزینه نصب و کانفیگ فایروال به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. دست به دست هم دادن این پارامترها می تواند قیمت نهایی نصب و کانفیگ فایروال را تعیین نماید.

  برای دریافت خدمات اکتیو شبکه با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  یکی از مهمترین مواردی که در قیمت و هزینه نصب فایروال تاثیرگذار می باشد نوع نصب فایروال می باشد. نصب و پیکربندی فایروال می تواند به صورت نرم افزاری و یا سخت افزاری انجام شود. بنابراین بسته به اینکه کدام خدمات را برای مجموعه تان بر می گزینید قیمت نصب فایروال برای شما متفاوت خواهد بود. تعرفه نصب فایروال به صورت نرم افزاری، تعرف نصب فایروال به صورت سخت افزاری و یا ترکیب هر دو می تواند کاملا متفاوت از هم باشد.

  از دیگر پارامترهای موثر در قیمت نصب و کانفیگ فایروال می توان به درجه امنیتی اشاره کرد که فایروال برای شبکه ایجاد می کند. یقینا هر چه سطح امنیت بالا تر رود قیمت نصب فایروال نیز افزایش پیدا خواهد کرد. فایروال ها درجات مختلفی از امنیت را برای شبکه ها به ارمغان می آورند. بسیار مهم است که نوع فایروال و درجه امنیت آن منطبق با نیازهای سازمان و میزان حساسیت و محرمانگی داده های شبکه باشد. به همین دلیل است که می گوییم باید از متخصصین خبره برای نصب و کانفیگ فایروال بهره بگیرید. نصب فایروال

  از طرفی کمپانی تولید کننده فایروال نیز در این قیمت موثر است. طبیعتا برندی که در خرید فایروال سخت افزاری انتخاب می کنید می تواند روی قیمت نصب و کانفیگ فایروال موثر باشد. هر چند که در مجموعه دلتا تک بهترین برندها برای امنیت شبکه شما انتخاب خواهد شد با این حال قیمت نهایی بسیار اقتصادی و به صرفه خواهد بود. نوع و مدل فایروال انتخاب شده چه از نوع نرم افزاری و چه از نوع سخت افزاری تاثیر قابل توجهی در این قیمت دارد چرا که اساسا کمپانی های مختلف سیاست گذاری های متفاوتی را از باب تعیین قیمت فایروال دارند و طبیعتا هر چه کیفیت فایروال انتخاب شده بیشتر باشد قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود.

  برای دریافت خدمات کابل کشی شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  ابعاد، وسعت و نوع شبکه شما نیز در این مورد تاثیر گذار است. هر چه سیاست گذاری های امنیتی سازمان شما پیچیده تر باشد و نیاز به تعریف قوانین و پروتکل های امنیتی بیشتری برای شبکه شما وجود داشته باشد طبیعتا حجم عملیاتی که باید برای نصب و کانفیگ فایروال صورت پذیرد بیشتر خواهد بود و این موضوع به دانش و تخصص بیشتری نیاز خواهد داشت. از آنجایی که متخصص شبکه باید قبل از نصب و کانفیگ فایروال، شبکه شما و دسترسی ها و موارد امنیتی را مورد بررسی و مطالعه قرار دهد بنابراین هر چه وسعت پروژه بیشتر باشد قیمت این فرآیند نیز بالاتر خواهد رفت. نصب فایروال

  از طرفی نباید از میزان تخصص و مهارت متخصصین غافل شد. طبیعی ست که با بالا رفتن میزان تخصص و دانش متخصص شبکه در نصب و کانفیگ فایروال، نرخ این فرآیند بالاتر خواهد رفت. توصیه می کنیم که نصب و کانفیگ فایروال شبکه تان را حتما به یک متخصص بسپارید و از بابت تعدیل قیمت سراغ افراد تازه کار و نابلد نروید. موضوع امنیت شبکه موضوعی نیست که بخواهید سرسری و بی توجه از کنار آن عبور کنید بنابراین هر هزینه ای که از این بابت پرداخت می کنید جلوی هزینه های آتی و خسارت های امنیتی و مالی بعد را خواهد گرفت. بنابراین در مورد این موضوع بی توجه نباشید و سراغ متخصصین حرفه ای بروید.

  برای بازیابی اطلاعات دوربین مدار بسته با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  مجموعه دلتا تک با بهره مندی از کارشناسان قوی و حرفه ای در امر نصب و کانفیگ فایروال، بهترین و اقتصادی ترین قیمت ها را برای شما رقم خواهد زد به نحوی که بیشتری صرفه اقتصادی نصیب تان گردد.

  انواع روش های نصب فایروال و کانفیگ Firewall

  فایروال ها دارای انواع مختلفی هستند. با توجه به تنوعی که در این سیستم های دفاعی وجود دارد می توان گفت که شیوه نصب و کانفیگ هر کدام نسبت به دیگری متفاوت خواهد بود. از جمله انواع فایروال ها از لحاظ میزان امنیت می توان به این موارد اشاره کرد:

  • Packet filtering firewall
  • Proxy Server
  • Circuit-Level firewall
  • Circuit-level gateway
  • STATEFUL MULTILAYER INSPECTION
  • Personal Firewall

  این فایروال ها می توانند سطوح مختلفی از امنیت را درون شبکه اعمال کنند. با توجه به نوع شبکه تان متخصصین تشخیص خواهند داد که کدام یکی از فایروال ها برای شبکه شما مناسب می باشد. در واقع برای انتخاب فایروال باید به اهداف سازمان تان نگاه کنید و قابلیت های فایروال را نیز در نظر بگیرید. اگر میزان امنیت داده های سازمان شما بسیار مهم و حساس است بهتر است سراغ فایروال هایی بروید که سطوح بالاتری از امنیت را ایجاد می کنند.

  روش های نصب فایروال به صورت نرم افزاری و سخت افزاری صورت می پذیرد. در واقع نصب و پیکربندی فایروال ها شامل کانفیگ نرم افزاری همانند ISA، Kerio و TMG و همچنین کانفیگ فایروال های سخت افزاری همچون Juniper، Fortinet، Cisco ASA و تنظیماتی چون Traffic Policy Audit و Application Policy بر روی انواع مختلفی از فایروال ها می باشد. بنابراین می توان نصب و کانفیگ فایروال را به دو دسته نرم افزاری و سخت افزاری دسته بندی نمود که برای هر کدام باید از کارشناس حرفه ای و متخصص شبکه کمک گرفته شود.

  بدون تامین فایروال چه از نوع نرم افزاری و چه از نوع سخت افزاری ایجاد امنیت در شبکه میسر نخواهد بود. این موضوع به ویژه در مورد شبکه های بزرگ صادق است. در این بخش مختصر توضیحی پیرامون روش نصب فایروال به صورت نرم افزاری و به صورت سخت افزاری خواهیم داد.

  • روش نصب و راه اندازی فایروال به صورت نرم افزاری:

  همانطور که احتمالا خودتان هم حدس زدید نصب نرم افزاری فایروال توسط یک نرم افزار صورت می پذیرد که باید روی سیستم رایانه ای نصب شود. این فایروال ترافیک شبکه را تحت رصد و کنترل خواهد داشت و اجازه ورود عوامل بیگانه به شبکه را نخواهد داد. چنانچه این فایروال به درستی پیکربندی نشود احتمال اینکه دچار نقص عملکرد شود و به درستی عمل نکند بسیار زیاد خواهد بود.

  • نصب و راه اندازی فایروال به صورت سخت افزاری

  فایروال هایی که به صورت سخت افزاری نصب و راه اندازی می شود در واقع همچون یک روتر درون شبکه هستند.این روتر ها که تجهیزات سخت افزاری می باشند اجازه ورود ترافیک های ناخواسته ورودی به شبکه را نمی دهند. آن ها قادر به کنترل شبکه هستند و از امنیت اطلاعات محافظت می کنند. فایروال سخت افزاری در لایه های انتقال عمل می کند و شبکه در مدل OSI قرار دارد. با استفاده از فایروال سخت افزاری با کیفیت تا حد زیادی می توان از این بابت اطمینان داشت که کیفیت و پایداری شبکه حفظ شده است. با این حال نباید فراموش کنید که اگر قرار باشد حمله های شدیدی چون حمله تکذیب سرویس رخ دهد، آنگاه حتی قوی ترین فایروال های سخت افزاری هم قادر به حفظ ایمنی و امنیت شبکه نخواهند بود. نصب فایروال

  انواع مختلفی از فایروال ها از لحاظ سطح امنیت وجود دارد.

  بنابراین می توان هم به صورت نرم افزاری و هم به صورت سخت افزاری اقدام به نصب و راه اندازی فایروال درون شبکه نمود. با کمک فایروال می توان از شبکه در برابر سایت های مخرب و عوامل بیگانه محافظت نمود. از طرفی می توان یک گزارش کار از عملکرد کاربران شبکه در اختیار داشت. بنابراین می توان به توجه به این گزارش اقدام به ایجاد محدودیتی های جدید برای آن ها نمود. کاربران در این شرایط امکان دسترسی به سایت های مخرب و تهدید زا را نخواهند داشت و از سلامت سیستم در برابر حمله ویروس ها و هکر ها محافظت خواهد شد. همچنین می توان فایروال را به نوعی تنظیم کرد که امکان جستجوی کلمات و عبارت های ممنوعه که احتمال وارد شدن هجمه به شبکه توسط آن ها وجود دارد را ممنوع کرد. از طرفی می توان میزان و زمان مصرف اینترنت را نیز کنترل کرد.

  بنابراین نصب و کانفیگ فایروال می تواند مزایای زیادی برای شبکه داشته باشد. این تنها به شرطی ست که روش درستی برای نصب و راه اندازی فایروال اتخاذ شود و این فرآیند توسط کارشناس و متخصص حرفه ای شبکه انجام شود. بنابراین توصیه می کنیم که برای نصب نرم افزاری و نصب سخت افزاری فایروال از کارشناسان و متخصصین حرفه ای دلتا تک کمک بگیرید. ما در این مجموعه شما را یاری خواهیم کرد تا امنیت سیستم تان را در بالاترین حد خود حفظ کنید و از ورود عوامل بیگانه به آن جلوگیری نمایید.

  تجهیزات مورد نیاز نصب فایروال

  از آنجایی که نصب فایروال می تواند به صورت نرم افزاری و سخت افزاری صورت گیرد برای نصب و کانفیگ نمودن فایروال باید هم از ابزاهای نرم افزاری و هم از تجهیزات سخت افزاری استفاده کرد. اما باید دقت داشته باشید که فایروال ها دارای انواع مختلفی هستند. ایده آل ترین حالتی که از فایروال می توان درون یک شبکه داشت ترکیبی از فایروال نرم افزاری و فایروال سخت افزاری است بنابراین بهتر است برای شبکه تان به فکر استفاده از هر دو نوع فایروال باشید. هر چند که هزینه آن ممکن است بیش از آنچه باشد که برای یکی از این دو مورد پرداخت می کنید اما باید گفت که این اقدام نوعی سرمایه گذاری در امنیت سیستم های تحت شبکه تان خواهد بود. نصب فایروال

  فایروال های نرم افزاری برنامه هایی هستند که طراحی آن ها با هدف ایجاد امنیت و کنترل داده های ورودی و خروجی صورت گرفته است. عمده سیستم عامل ها دارای یک فایروال به صورت پیش فرض روی خود می باشند با این حال برای ایجاد امنیت در شبکه ها باید اقدام به خرید فایروال های نرم افزاری معتبر نمود. نصب و راه اندازی این فایروال ها هیچ تفاوتی با سایر برنامه های نرم افزاری ندارد.

  پیکربندی فایروال های نرم افزاری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. این فایروال ها روی سیستم عامل نصب می شوند و می توانند ترافیک را در لایه های مختلف شبکه کنترل نمایند. فایروال نرم افزاری تنها قادر است بخشی از لایه های یک شبکه را کنترل کند که به سیستم عامل مربوط می شود. بنابراین امکان کنترل کردن ترافیک قبل از سیستم عامل در مورد این نوع فایروال وجود ندارد.

  از مهمترین مباحث در نصب فایروال نحوه پیکربندی یا همان کانفیگ آن ها می باشد. اگر پیکربندی به درستی انجام شود عملکرد فایروال بی نقص خواهد بود در غیر اینصورت باید در حالت OverLoad قرار گیرد. بخش زیادی از درخواست ها در این صورت در لایه بالایی قرار خواهد گرفت. به همین دلیل است که فایروال های نرم افزاری نقش مهمی در امنیت سیستم دارند. فایروال هایی چون Symantec، CSF، Comodo وWindows Internet Security از متداول ترین و پر کاربردترین فایروال های معتبر هستند که توسط شرکت های ارائه دهنده خدمات کامپیوتری برای شبکه ها نصب می شود.

  تجهیزات مورد نیاز کانفیگ Firewall

  فایروال های سخت افزاری نیز بخشی از تجهیزات راه اندازی و نصب فایروال هستند. این فایروال ها در واقع برنامه های فایروال هستند که روی یک تجهیز سخت افزاری توسط کمپانی های مختلف نصب شده اند و به صورت یک روتر و یک تجهیز سخت افزاری باید در بین سایر تجهیزات شبکه قرار گیرند. بنابراین برای راه اندازی فایروال به یک تجهیز سخت افزاری فایروال نیز نیاز می باشد که می تواند از برندهای مختلف و مدل های مختلف انتخاب شود. فایروال های سخت افزاری برخلاف فایروال های نرم افزاری که عملکرد آن ها در لایه های بالایی می باشد در لایه های ابتدایی و پایینی دارای عملکرد فوق العاده ای هستند. نصب فایروال

  در صورتی که فایروال سخت افزاری دارای کارایی استاندارد و بهینه ای باشد می توان این اطمینان را داشت که ترافیک سالمی قرار است به فایروال نرم افزاری برسد. بنابراین وظیفه سنگین تری به دوش فایروال سخت افزاری می باشد. این را فراموش نکنید که امکان بررسی کردن جزئیات در بسته های اطلاعاتی کار فایروال سخت افزاری نیست. به همین دلیل است که توصیه اکید داریم که در شبکه تان هم از فایروال نرم افزاری و هم از فایروال سخت افزاری استفاده کنید.

  متخصصین شبکه در دلتا تک می توانند فرآیند نصب و پیکربندی فایروال نرم افزاری و سخت افزاری تان را هم راستا و هم سو با یکدیگر انجام دهند. کارشناسان ما در زمینه های نرم افزاری و سخت افزاری دارای تبحر، تجربه و مهارت و دانش بالایی هستند و می توانند بهترین حالت ممکن از امنیت را در شبکه تان پیاده سازی کنند.

  آموزش اصول نصب فایروال

  همانطور که گفته شد فایروال ها نقش یک دروازه دفاعی را ایفا می کنند. این سیستم ها تمامی بسته های اطلاعاتی که بین شبکه و فضای بیرون رد و بدل می شود را مورد بررسی و کنکاش قرار می دهند تا استانداردهای حفاظتی و ایمنی را در مورد آن ها چک کنند. فایروال ها در واقع این بسته های اطلاعاتی را طبق قوانین ACL یا همان لیست کنترل دسترسی ها مورد بررسی قرار می دهند. این لیست باید از قبل توسط مدیر شبکه ساخته شده باشد. چنانچه بسته های اطلاعاتی از دید قوانین ACL تایید شده باشند اجازه عبور پیدا خواهند کرد بنابراین مسیر اتصال برای آن ها ایجاد خواهد شد. نصب فایروال

  برای نصب و کانفیگ فایروال باید وارد برنامه شوید تا اقدام به فعال سازی، غیر فعال سازی، ری استارت، کانفیگ نمودن و یا مشاهده وضعیت سرویس نمایید. شما می توانید از طریق برنامه به آی پی آدرس هایی را برای فایروال تعریف کنید که اجازه دسترسی به آن ها ممنوع است. شما همچنین می توانید اقدام به مدیریت پورت های ورودی و خروجی سرور نمایید. بنابراین اگر بخواهید می توانید پروت هایی که مایل هستید را در فایروال بلاک کنید و یا آن ها را آزاد نمایید. شما می توانید آی پی هایی را برای فایروال تعریف کنید که همیشه اجازه دسترسی به سرور را دارند. بنابراین ایجاد دسترسی به یک آی پی، بلاک کردن به صورت موقت و یا آزاد کردن آی پی ها و تعیین سطح دسترسی مدیران و کاربران و همچنین دریافت گزارش از عملکرد کاربران و ایجاد دسترسی و ممنوعیت برای آن ها با توجه به عملکردشان همگی از جمله مواردی هستند که باید توسط متخصص شبکه صورت پذیرد. این ها می توانند امنیت شبکه شما را تامین کنند و یا آن را به مخاطره اندازند بنابراین بسیار مهم است که متخصص شبکه دانش کافی در این زمینه داشته باشد و از اصول این امر آگاهی داشته باشد.

  آموزش کانفیگ Firewall

  فایروال ها می توانند فعالیت های مهم درون شبکه ای را در خود ذخیره سازی کنند. بنابراین مدیر شبکه می تواند فایروال را طوری تنظیم و کانفیگ نماید که طبق قوانین تعریف شده توسط او عمل کند. فایروال ها این قابلیت را دارند که اطلاعات و داده ها را بر اساس آدرس، قوانین، پروتکل ها و نوع بسته های اطلاعاتی طبقه بندی نمایند و تنظیمات این طبق بندی در واقع به عهده کارشناس و مدیر شبکه می باشد. نصب فایروال

  نصب و کانفیگ فایروال شامل خدمات اکتیو شبکه می شود بنابراین برای اینکه این فرآیند به درستی درشبکه شما اجرا شود باید از کارشناسان و متخصصین وارد در حوزه خدمات اکتیو شبکه کمک گرفته شود. نصب و کانفیگ فایروال های نرم افزاری و سخت افزاری هر دو مورد جزو خدمات اکتیو هستند. فایروال ها دارای انواع مختلفی از جمله فایروال های سطح مدار، فایروال های پروکسی سرور، فیلترهای Nostateful packet، فیلترهای Stateful Packet و فایروال های شخصی هستند. نصب فایروال

  چنانچه در نصب و کانفیگ فایروال، اصول به درستی رعایت شوند می توان به مجموعه ای از مزایای فایروال دسترسی پیدا کرد. البته این به شرطی است که قوانین نصب و کانفیگ فایروال رعایت شود. این مزایا می توانند جلوگیری از دسترسی های غیر قانونی، فیلتر شدن ترافیک های ورودی و خروجی، جلوگیری از دسترسی کاربران غیر مجاز به شبکه، برقراری امکان دسترسی به پورت های مورد نیاز، تعیین سطح دسترسی کاربران به داخل و خارج شبکه، تمرکز روی اتصالات، جلوگیری از نفوذ برنامه های مخرب و جلوگیری از نفوذ ویروس و پیاده سازی سیاست های امنیتی شبکه باشد. مجموعه دلتا تک در خدمت شما غزیزان می باشد. 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  تماس با کارشناسان