• کانفیگ سوئیچ

  خدمات کانفیگ سوئیچ

  کانفیگ سوئیچ یکی از مهمترین خدمات اکتیو شبکه می باشد. سوئیچ ها وظیفه اتصال دادن تجهیزات و دستگاه های مختلف شبکه به یکدیگر را دارند بنابراین پیکربندی آن ها باید به شکل درست و اصولی اجرا شود تا از کیفیت این اتصال بتوان اطمینان حاصل کرد. کانفیگ سوئیچ یا همان پیکربندی سوئیچ جزو اولین مراحل و اقدامات از خدمات اکتیو شبکه می باشد. اگر می خواهید شبکه تان عملکردی بهینه داشته باشد باید اجرای این مرحله را به متخصصین بسپارید.

  برای نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  کانفیگ سوئیچ

  مراحل کانفیگ سوئیچ

  ۱

  بازدید از مکان

  ۲

  تعیین هزینه کانفیگ سوئیچ

  ۳

  تعیین وقت اجرای پروژه

  برای انتقال سرور طبق استاندارد، کارشناسان ما از مکان شما برای انتقال سرور بازدید خواهند کرد.

  جهت اطلاع از شیوه پرداخت هزینه پروژه با شماره ها مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  دلتا تک با بکارگیری کادری با تجربه از تاپ ترین تکنسین ها در کمترین زمان ممکن پروژه شما را با کیفیتی بی نظیر اجرا خواهد کرد.

  پخش ویدیو

  نمونه پروژه ها

  چرا انتخاب دلتا تک ؟

  پخش ویدیو
  پخش ویدیو

  اهمیت کانفیگ سوئیچ

  سوئیچ ها دارای انواع مختلفی هستند و طبیعتا با توجه به نوع شبکه و نوع سوئیچی که در شبکه در حال استفاده از آن هستید شیوه کانفیگ یا پیکربندی متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال SAN سوئیچ ها که در چند وقت اخیر استفاده از آن ها رو به افزایش رفته سوئیچ هایی هستند که در شبکه های پر سرعت استفاده می شود. این شبکه ها در واقع شبکه هایی خاص هستند که در آن ها تعدادی کامپیوتر در ارتباط با هم به چند سرور متصل شده اند. این شبکه ها بیشتر مورد توجه شرکت ها و کمپانیی هایی قرار دارد که روند کاری دورکاری یا هوم آفیس را برای کارمندان خود در نظر گرفته اند. کارمندان برای اینکه امکان کار از راه دور را داشته باشند باید تحت شبکه کار کنند و این شبکه ها باید دارای زیرساخت های قوی و پر سرعت باشد.

  کانفیگ سوئیچ نقش مهمی در راه اندازی شبکه ها دارد. این تجهیزات در واقع اتصال بین شبکه با سرور و منابع اطلاعاتی را فراهم می کند. همچنین موجب خواهد شد تا ارتباط بین دستگاه های مختلف در شبکه برقرار گردد. به عنوان مثال در شبکه های SAN که از آن ها حرف زدیم برای اینکه بین دستگاه های ذخیره سازی ارتباط برقرار شود باید اقدام به استفاده از سوئیچ و کانفیگ سوئیچ نمود. سوئیچ مورد استفاده در شبکه های مختلف ممکن است تفاوت هایی با هم داشته باشند. سوئیچ های LAN و SAN دو نوع سوئیچ با عملکردی متفاوت هستند.

  در شبکه های عادی وظیفه اصلی سوئیچ ها ایجاد ارتباط بین تجهیزات است اما ممکن است در شبکه های مختلف کانفیگ سوئیچ با اهداف مختلفی صورت پذیرد. بنابراین گاهی ممکن است اهمیت این کار فراتر از ایجاد ارتباط بین دستگاه ها باشد. به عنوان مثال در شبکه های سن که در مورد آن ها کمی بالا تر توضیح دادیم، وظیفه سوئیچ کمی فراتر از ایجاد یک ارتباط ساده می باشد. سوئیچ ها در این شبکه در واقع یک پل ارتباطی هستند که ارتباط بین سرورهای مختلف، تجهیزات ذخیره ساز و همچنین پشتیبان گیر را فراهم می کنند. بنابراین بدون کانفیگ سوئیچ نمی توان حتی اقدام به پشتیبان گیری از اطلاعات شبکه نمود.

  برای دریافت خدمات تعمیر شبکه با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  اهمیت کانفیگ سوئیچ را می توان در شبکه های پیشرفته تر به وضوح رویت کرد. در بسیاری از شبکه های کامپیوتری پیچیده تر سوئیچ ها نقش ناظر جریان ترافیک بین سرورها هستند. سوئیچ ها در این گونه شبکه ها قادر به اتصال منابع ذخیره سازی به هزاران سرور را دارند. بنابراین می توان فایل های بسیار حجیم را با سرعت بالا و بدون نیاز به اتلاف وقت ارسال نمود. تشخیص خطای شبکه، مقابله با حمله های هکری، اولویت بندی پهنای باند، ارزیابی اتوماتیک پهنای باند و مدیریت پهنای باند نیز از دیگر وظیفه های سوئیچ های پیشرفته در شبکه های کامپیوتری می باشد. دسترسی به این قابلیت ها تنها با کانفیگ سوئیچ امکانپذیر می باشد. بنابراین باید از یک کارشناس و متخصص حرفه ای در امر شبکه برای کانفیگ سوئیچ کمک گرفته شود.

  کانفیگ سوئیچ در مورد سوئیچ های پیشرفته با حساسیت بسیار بیشتری همراه است. سوئیچ های پیشرفته تر در شبکه هایی با عملکرد حرفه ای استفاده می شوند. این کار می تواند روی زمان ارسال داده ها، میزان تاخیر در ارسال بسته های داده و همچنین حفظ امنیت داده ها تاثیر ویژه ای داشته باشد.

  برای نصب و راه اندازی سیستم نظارت تصویری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  مراحل کانفیگ سوئیچ

  همانطور که گفته شد انواع مختلفی از سوئیچ ها وجود دارد که ظریق کانفیگ نمودن آن ها با هم کاملا متفاوت است. برندهای مختلف چون سیسکو هر کدام انواع مختلفی از سوئیچ ها را روانه بازار کرده اند که دارای شیوه کانفیگ متفاوتی هستند. در واقع شما باید با توجه به دستورالعمل آموزشی که برندها در مورد کانفیگ سوئیچ منتشر نموده اند اقدام به طی کردن مراحل کانفیگ سوئیچ نمایید. با این حال در این بخش قرار است کمی در مورد مراحل کانفیگ سوئیچ های پر استفاده و پر کاربرد توضیح دهیم.

  از پر کاربردترین سوئیچ هایی که اخیرا استفاده زیادی پیدا کرده سن سوئیچ ها هستند که در شبکه های پر سرعت که دارای منابع ذخیره ساز بلوکی هستند استفاده می شوند. کانفیگ سوئیچ سن به نسبت سایر سوئیچ ها چندان پیچیده نیست. آی پی آدرس و تنظیمات در این حالت به صورت پیش فرض ذخیره سازی شده اند. بنابراین کافی ست شما از طریق باز کردن مرورگر به آی پی آدرس دستگاه متصل شوید و برخی تنظیمات را انجام دهید. این تنظیمات شامل تخصیص آی پی آدرس، تعیین زیر شبکه، گیت پیش فرض و این دست از موارد می باشد. بعد از انجام این تنظیمات می توانید به سوئیچ متصل شوید. اولین سوئیچی که در این فرآیند کانفیگ یا پیکر بندی می شود همان سوئیچ اصلی شبکه یا سوئیچ Principle می باشد

  وظیفه نگهداری از بانک اطلاعاتی به عهده سوئیچ Principle می باشد. از طرفی با نصب این سوئیچ می توان اقدام به نصب سایر سوئیچ ها و ایجاد قابلیت دانلود اطلاعات نمود. البته باید دقت داشته باشید که تمامی سوئیچ ها به دلیل اینکه از آی دی دامنه بهره مند هستند می توانند به صورت استاتیک یا به عنوان سوئیچ اصلی شناسایی شوند اما نکته ای بسیار مهم در مورد کانفیگ سوئیچ وجود دارد و آن هم این است که سوئیچ ها نباید دارای دو نام یکسان در دامنه باشند. چنانچه اشتباه کنید و نام دامنه های یکسان برای سوئیچ ها انتخاب کنید به احتمال صد درصد مشکل دسترسی به سرور پیدا خواهید کرد و شبکه کامپیوتری عملکرد درستی نخواهد داشت.

  برای دریافت خدمات اکتیو شبکه با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  شما در گام بعد بایستی اقدام به افزودن سوئیچ ها نمایید. سوئیچ ها باید همگی به سوئیچ اصلی متصل شوند و اقدام به اشتراک گذاری داده ها با سوئیچ اصلی نمایند. توصیه می شود که سوئیچ های غیر فعال را به هیچ عنوان به سوئیچ فابریک اضافه نکنید. چنانچه مرتکب این عمل شدید باید تمامی سوئیچ های بدون استفاده که مجوز لاگین شدن به سوئیچ فابریک ندارد را دی اکتیو نمایید. اگر اقدام به دی اکتیو کردن سوئیچ های بدون استفاده نکنید به احتمال بسیار زیاد دچار قطعی ترافیک خواهید شد.

  نکته مهم اول در کانفیگ کردن سوئیچ مربوط به ناحیه بندی می باشد. با انجام زونینگ یا همان ناحیه بندی می توانید این اطمینان را داشته باشید که دستگاه های موجود در شبکه تنها به درخواست های داده شده پاسخ خواهند داد. ناحیه بندی در کانفیگ سوئیچ موجب حفظ پهنای باند و جلوگیری از به وقوع پیوستن مشکلات فنی و خرابی خواهد شد. نکته مهم دیگری که در کانفیگ سوئیچ سن وجود دارد مربوط به عملیات ماسکینگ می باشند. این عملیات بایستی روی آرایه های ذخیره ساز انجام شود. اتفاقی که بعد از این عملیات می افتد این است که فقط و فقط دستگاه های خاص با LUN های موجود در همان آرایه قادر به برقراری ارتباط می باشد.

  دقت داشته باشید که مراحل کانفیگ سوئیچ در مورد سوئیچ های مختلف می تواند بسیار متفاوت باشد به همین دلیل توصیه می کنیم که اگر قصد راه اندازی یک شبکه را دارید برای کانفیگ سوئیچ از کارشناسان حرفه ای کمک بگیرید. بدین منظور می توانید با کارشناسان مجموعه دلتا تک تماس حاصل نمایید و اقدام به دریافت مشاوره کنید. کارشناسان ما بعد از بررسی ابعاد مختلف پروژه و بودجه شما اقدام به ارائه مشاوره جهت کانفیگ سوئیچ خواهند نمود. سپردن این امر مهم و حساس به کارشناسان کار بلد دلتا تک قطعا می تواند نتایج درخشانی برای شما و سازمان تان داشته باشد.

  برای دریافت خدمات پسیو شبکه با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  تعرفه و هزینه کانفیگ سوئیچ

  هزینه کانفیگ سوئیچ در واقع بخشی از هزینه های راه اندازی تجهیزات اکتیو شبکه است. این هزینه با توجه به پارامرتهای مختلف قادر به تعیین شدن می باشد. قبل از هر چیز کارشناسان ما باید از نوع شبکه شما، تجهیزات و امکانات موجود و ابعاد پروژه تان اطلاع داشته باشند بنابراین لازم است که اطلاعات مهمی از سمت مشتریان به کارشناسان ارائه شود.

  از جمله مهمترین مواردی که روی تعرفه و هزینه کانفیگ سوئیچ تاثیر گذار می باشد نوع شبکه است. شبکه های مختلف به سوئیچ های گوناگون احتیاج دارند. به عنوان مثال شبکه های LAN، WAN و SAN هر کدام به سوئیچ های مختلفی نیاز دارند. هر چند که در تمامی این شبکه ها وظیفه اصلی سوئیچ ارسال دیتا می باشد. اما وظایف سوئیچ در هر شبکه می تواند وظیفه ای منحصر به فرد و با توجه به توپولوژی و ساختار همان شبکه باشد بنابراین نوع شبکه و نوع سوئیچ تاثیر زیادی در هزینه کانفیگ سوئیچ دارد.

  نکته مهم دیگر که در هزینه کانفیگ سوئیچ تاثیر ویژه و مستقیم دارد برند سوئیچ است. شرکت ها و کمپانی های مختلفی در سرتاسر دنیا اقدام به تولید سوئیچ می نمایند. باید دقت ویژه داشته باشید که سوئیچ شبکه هر برند خاص دارای کانفیگ مخصوص به خود می باشد. بنابراین برند سوئیچ هم در هزینه کانفیگ سوئیچ موثر خواهد بود.

  برای دریافت خدمات کابل کشی شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  سوئیچ های شبکه دارای دو دسته مدیریتی و غیر مدیریتی هستند. اساسا چهار نوع سوئیچ اصلی شبکه وجود دارد که شامل روتر، سوئیچ LAN یا هاب، سوئیچ شبکه مدیریتی و سوئیچ شبکه غیر مدیریتی می شود. سوئیچ های مدیریتی به خودی خود به دو دسته بندی سوئیچ دو لایه و سوئیچ سه لایه دسته بندی می شوند. سوئیچ هوشمند، سوئیچ صنعتی و سوئیچ PoE نیز از دیگر سوئیچ هایی می باشد که در شبکه های بزرگ و برای راه اندازی دوربین های مدار بسته تحت شبکه استفاده می شوند. به عنوان مثال سوئیچ های غیر مدیریتی بعد از نصب و راه اندازی قابل استفاده هستند و به کانفیگ شدن احتیاجی ندارند. نمونه ای از سوئیچ های غیر مدیریتی سوئیچ ۱۱۰ سیسکو می باشد که احتیاجی به پیکربندی و کانفیگ شدن ندارد.

  طبیعتا نوع سوئیچ تاثیر زیادی در هزینه کانفیگ سوئیچ خواهد داشت چرا که هر نوع سوئیچ برای کانفیگ شدن به سطوح مختلفی از مهارت، تخصص و دانش نیاز دارد. به همین دلیل است که قبل از کانفیگ سوئیچ باید اقدام به دریافت مشاوره در مورد قیمت آن نمایید. کارشناس مربوطه باید اطلاعات کافی در مورد نوع سوئیچ و نوع شبکه ای که دارید داشته باشد تا بتواند در مورد قیمت کانفیگ سوئیچ اظهار نظر نماید.

  برای پشتیبانی شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  میزان تخصص و حرفه ای بودن کارشناسان شبکه از دیگر فاکتورهایی ست که روی قیمت و هزینه کانفیگ سوئیچ موثر است. طبیعتا کارشناسانی که دارای مهارت و دانش و تجربه بیشتری در این زمینه هستند نرخ بالاتری برای کانفیگ سوئیچ دارند و هزینه نهایی برای شما گران تر تمام خواهد شد با این حال از بابت عدم وجود هر گونه نقص در شبکه خیالی آسوده خواهید داشت بنابراین دریافت کمک از کارشناسان ماهر برای کانفیگ سوئیچ نوعی سرمایه گذاری در شبکه می باشد. شما از هزینه های پنهان و هزینه تعمیرات و خرابی در آینده در امان خواهید بود. به همین دلیل است که دریافت خدمات از مجموعه دلتا تک را توصیه می کنیم. شما می توانید برای دریافت نرخ و تعرفه کانفیگ سوئیچ در مجموعه دلتا تک با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

  انواع روش های کانفیگ سوئیچ

  روش کانفیگ سوئیچ برای هر نوع سوئیچ با توجه به برندی که سوئیچ دارا می باشد متفاوت خواهد بود بنابراین می توان اینگونه گفت که انواع روش های کانفیگ سوئیچ به تعداد نوع و برند سوئیچ ها می تواند متفاوت باشد. یکی از معروف ترین برندهای دنیال که سوئیچ های آن عمدتا مورد استفاده کاربران می باشد برند سیسکو است به همین دلیل آموزش های مربوط به کانفیگ سوئیچ سیسکو را عمدتا در دوره های آموزشی به کارشناسان شبکه ارائه می دهند. با این حال بسیار مهم است که کارشناسان شبکه از شیوه کانفیگ نمودن انواع دیگر سوئیچ ها نیز آگاه باشند. در این بخش ما نیز قصد داریم روش های کانفیگ سوئیچ های پر طرفدار و پر استفاده را توضیح دهیم. بنابراین همراه ما بمانید. کانفیگ سوئیچ

  قبل از هر چیز باید گفت که سوئیچ های غیر مدیریتی که در شبکه های خانگی و سازمان های کوچک استفاده می شوند می توانند دستگاه های اترنت را به هم ارتباط دهند و از طریق کابل کار می کنند. آن ها کانفیگ ثابتی دارند و امکان هیچ گونه پیکر بندی و تغییرات کانفیگ را به شما نمی دهند. آن ها می توانند تنها اتصال دو لایه ایجاد کنند در حالی که سوئیچ های مدیریتی اتصال سه لایه ایجاد می کنند و برای استفاده باید کانفیگ شوند.

  برای امنیت شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  همانطور که گفته شد بر اساس نوع سوئیچ ها روش های مختلفی برای کانفیگ نمودن آن ها وجود دارد اما سوئیچ هایی که از آن ها حرف می زنیم چه انواعی را شامل می شوند. در ادامه انواع مختلفی از سوئیچ های شبکه مطرح شده است. این موارد شامل سوئیچ های سخت افزاری شبکه هستند:

  • Fixed switches
  • Modular switches
  • Stackable switches
  • PoE switches
  • سوئیچ های فیبر نوری

  و اما سوئیچ های نرم افزاری شبکه که به پیکربندی یا همان کانفیگ نیاز دارند ( به جز سوئیچ های غیر مدیریتی)

  • Unmanaged switches
  • Managed switches
  • Smart switches
  • سوئیچ های سه لایه
  • Datacenter switches

  مهمترین تفاوتی که بین سوئیچ های مدیریتی و غیر مدیریتی وجود دارد این است که سوئیچ های غیر مدیریتی قابلیت کانفیگ شدن آن ها و اولویت دهی به ترافیک LAN برای اولویت دادن به مهمترین داده ها و اطلاعات می باشد.

  چنانچه بخواهیم سوئیچی را به شبکه ای با تعداد بالای کاربرد وارد کنیم باید از سوئیچ مدیریتی استفاده نماییم. در این صورت باید اقدام به کانفیگ نمودن پورت های Trunk، VLAN ها، Quality of Service، VTP protocols و spanning tree نماییم. چنانچه قرار باید کانفیگ روی یک دستگاه انجام شود باید بتوانی با دستگاه مورد نظر ارتباط برقرار نماییم. بنابراین بایستی از سیستم عامل بهره مند باشد. دستگاه های سیسکو IOS دارای سیستم عامل می باشند. کانفیگ سوئیچ

  برای پیکربندی شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  سوئیچ های سه لایه از سوئیچ های دو لایه پیشرفته تر هستند و شیوه کانفیگ نمودن آن ها متفاوت است و البته کمی پیچیده تر است. این سوئیچ ها می توانند پروتکل های مسیریابی دینامیک همچون RIP و OSPF را اجرا نمایند. امکان کانفیگ نمودن چند VLAN در سوئیچ های لایه دو وجود دارد اما نمی توان بین این VLAN ها توسط خود سوئیچ اقدام به مسیریابی نمود. در واقع خود سوئیچ قادر به مسیر یابی نخواهد بود. در سوئیچ لایه سه می توان چند VLAN را اما کانفیگ کرد در حالی که خود سوئیچ می تواند اقدام به مسیریابی نماید. توپولوژی سوئیچ های سه لایه به صورت ستاره ای بوده و این سوئیچ ها در واقع هسته اصلی شبکه هستند. سوئیچ های لایه دو به عنوان سوئیچ های اکسس به سوئیچ هسته ای یا همان سوئیچ لایه سه متصل می شود.

  تجهیزات مورد نیاز کانفیگ سوئیچ

  برای کانفیگ نمودن سوئیچ باید تجهیزات مهم شبکه چون سوئیچ و کابل های مورد نیاز را در اختیار داشته باشید. عمده آنچه که در کانفیگ سوئیچ به کارتان خواهد آمد دانش نرم افزاری و ابزارهایی است که روی سیستم باید از آن ها استفاده کنید. همانطور که در این مطلب بارها به این موضوع اشاره شد از جمله محبوب ترین سوئیچ های بازار سوئیچ های سیسکو هستند. بنابراین هر آنچه که برای راه  کانفیگ سوئیچ های سیسکو نیاز است را در این بخش مرور خواهیم کرد.

  کانفیگ سوئیچ سیسکو با استفاده از PuTTY یکی از متداول ترین تکنیک های کانفیگ سوئیچ می باشد. شما قبل از اینکه کانفیگ را آغاز کنید باید نوع سخت افزار را شناسایی نموده و متناسب با نوع نرم افزار اقدام به بارگیری PuTTY نمایید. همچنین باید مدل و نوع سوئیچ را نیز به دقت بررسی کنید چرا که برای کانفیگ کردن نیاز است. برای اینکه مطمئن شوید سوئیچ خریداری شده و کابل های مورد استفاده همگی سالم و وضعیت فیزیکی آن را بررسی کنید می توانید روتر را روشن کنید و نشانگر ها را بررسی نمایید که آیا نور از آن ها ساطع می شود. کانفیگ سوئیچ

  برای پشتیبانی دوربین مدار بسته با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  زمانی که مطمئن شدید سوئیچ و کابل ها همگی سالم هستند می توانید کانفیگ یا همان پیکر بندی را آغاز کنید. یکی از روش های کانفیگ نمودن سوئیچ سیسکو این است که سوئیچ را از طریق خط فرمان CLI به منبع SSH/Talent کاربرد PuTTY کانفیگ نمایید. هر چند که می توانید از ابزارهای دیگر نیز استفاده کنید.

  بنابراین باید کنسول سوئیچ را به PuTTy متصل نمایید. این کار را باید با استفاده از کابل سیار ۹ پین انجام دهید. سپس PuTTY را باز کنید و پنجره ای که تحت عنوان PuTTY Configuration نمایش داده شده است را مورد بررسی قرار دهید. دنبال تنظیمات نوع اتصال بگردید و گزینه سریال را تیک بزنید.

  زمانی از متصل بودن شبکه به خط اتصال سریال مطمئن شدید باید سرعت انتقال دیجیتال مدل سوئیچ را وارد نمایید. این مقدار برای سوئیچ های مدیریتی سری های مختلف می تواند متفاوت باشد بنابراین به سری سوئیچ توجه کنید و این مقدار را وارد نمایید. سپس فیلدهای Data base، Stops bits، Parity و  Flow Control رفته و با انجام تنظیمات مربوطه در این بخش ها تنظیمات را ذخیره سازی نمایید و اقدام به شروع PuTTY CLI نمایید. در ضمن برای ذخیره سازی تنظیمان PuTTY باید یک نام برای تنظیمات انتخاب نمایید. و دکمه ذخیره را فشار دهید. در ادامه نیز دکمه Open را بزنید تا راه اندازی CLI صورت پذیرد. کانفیگ سوئیچ

  بعد از این کار خط فرمان Switch روی صفحه ظاهر می شود. شما باید در این گام وارد EXEC Privileged شده و نام میزبان را برای سوئیچ انتخاب نمایید. اگر می خواهید حالت EXEC پیشرفته فعال شود نیز باید دستور Enable را وارد کنید.

  با انتخاب این حالت Global Configuration Mode باید اقدام به وارد نمودن دستورات مربوطه نمایید. این دستورات شامل Switch# configure terminal و Switch(config)# می شود.

  برای نصب و راه اندازی دوربین ثبت پلاک با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  اگر نام میزبان را انتخاب کنید برای پیدا کردن سوئیچ در شبکه با چالش مواجه نخواهید شد. بدین منظور از دستورات Switch(config)# hostname access-switch و access-switch1(config)# استفاده کنید و در ادامه نیز یک پسورد برای سوئیچ انتخاب نمایید. سهی کنید رمز عبور شما به سادگی قابل تشخیص نباشد تا از امنیت شبکه به خوبی محافظت شود.

  در ادامه نوبت به پیکربندی یا همان کانفیگ پسوردهای Talent و Console Access می رسد. این مورد نیز در امنیت شبکه شما تاثیر بسیار زیادی دارد پس در انتخاب رمز عبور دقت فراوانی داشته باشید. چنانچه فردی بتواند رمز عبور شما را تشخیص دهد حتی از راه دور نیز می تواند به اطلاعات شما دسترسی داشته باشد.

  گام بعدی مربوط به پیکربندی آی پی آدرس ها با دسترسی Talent می باشد. بنابراین باید تصمیم گیری کنید که کدام آی پی آدرس ها به Talent دسترسی خواهند داشت. سپس باید آن ها را به PuTTY CLI اضافه نمایید. دستور مشخصی برای تشخیص آی پی های مجاز وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید. اگر برای شما بسیار مهم است که فقط سرپرست از طریق Talent به روتر یا سوئیچ دسترسی داشت هباشد باید از لیست کنترل دسترسی شبکه ACL استفاده نمایید و این لیست را به VTY کانفیگ کنید. کانفیگ سوئیچ

  برای نصب و راه اندازی دوربین پلاک خوان با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  در ادامه باید سراغ کانفیگ نمودن آی پی آدرس مدیریت شبکه بروید. سوئیچ ها به صورت دیفالت دارای آی پی آدرس نمی باشند. بنابراین امکان اتصال به Talent  و SSH برای شما وجود نخواهد اشت. برای اینکه این چالش را از پیش روی خود بردارید می توانید یک شبکه مجازی روی سوئیچ انتخاب کنید و اقدام به ایجاد یک رابط مجازی با استفاده از آی پی آدرس نمایید. بدین منظور باید از دستورات خاصی استفاده کنید که متعاقبا در دستور العمل کانفیگ سوئیچ آمده است.

  مرحله بعدی که در کانفیگ سوئیچ باید سراغ آن بروید اختصاص دادن یک گیت وی به صورت دیفالت برای سوئیچ است. این گیت وی دیفالت در واقع همان آدرس روتر را دارا می باشد که سوئیچ قرار است با آن ارتباط برقرار نماید. چنانچه در کانفیگ نمودن یک گیت وی دیفالت اشتباهی رخ دهد دیگر امکان ارسال ترافیک از طریق VLAN1 به شبکه دیگر وجود نخواهد داشت بنابراین در این مرحله حسابی خواس تان را جمع کنید. بدین منظور باید از دستور مخصوص استفاده کنید. این دستور شامل این فرمان می شود؛ access-switch1(config)# ip default-gateway 10.1.1.254.

  در ادامه باید سراغ فعال کردن پورت های استفاده نشده بروید. اگر می خواهید بسیار ایمن و مطمدن عمل کنید باید پورت های باز استفاده نشده روی سوئیچ را دی اکتیو نمایید. این موضوع می تواند تاثیر ویژه ای روی ایمنی سیستم داشته باشد. افرادی که به حریم امنیتی شبکه ها تجاوز می کنند در اولین گام درگاه های فاقد ایمنی را شناسایی کرده و و از آن به عنوان راهی برای ورود به شبکه استفاده می کنند. بنابراین ایمنی و حفظ امنیت در کانفیگ سوئیچ از مهمترین اصولی ست که باید رعایت شود. بستن درگاه های عنوان شده موجب کاهش تعداد دسترسی و ورودی به شبکه شما خواهد شد بنابراین امنیت شبکه بالا خواهد رفت. شما باید محدوده پورت هایی که قرار است دی اکتیو شوند را مشخص کنید و با استفاده از دستور مخصوص آن ها را ببندید. کانفیگ سوئیچ

  برای طراحی نقشه دوربین تحت شبکه با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  در آخرین مراحل نیز باید اقدام به ذخیره سازی تنظیمان کانفیگ نمایید. در این مورد نیز باید از یک دستور مخصوص استفاده کنید. با ذخیره سازی تنظیمات مطمئن خواهید شد که در جلسات بعدی تنظیمات شما یکسان خواهد بود. به طور کلی باید مد نظر داشته باشید که قبل از بستن CLI هر گونه تغییری که ایجاد کرده اید را ذخیره سازی کنید.

  پیکربندی NetFlow برای مدیریت سوئیچ سیسکو نیز اجباری ست. شما می توانید از یک تحلیل گر ترافیک شبکه استفاده کنید تا بر ترافیک نظارت داشته باشید. سوئیچ های سیسکو دارای پروتکل های ارتباطی نت فلو می باشند بنابراین بایستی برای پیکربندی آن ها نیز اقدام کنید. وارد شدن به پیکربندی جهانی، ایجاد رکورد جریان، وارد کردن اطلاعات مربوط به آدرس منبع و مقصد توسط دستورات، ایجاد صادر کننده جریان، تغییر آدرس آی پی، پیکربندی رابط، پیکربندی درگاه، تنظیم نوع داده پروتکل و چک کردن امنیت جزو این مراحل می باشد. در ادامه نیز تنظیمات را ذخیره سازی نموده.

  کانفیگ سوئیچ شما به همین راحتی و روانی انجام خواهد شد. همانطور که مشاهده کردید برای انجام کانفیگ سوئیچ جز به دانش نرم افزاری و تخصصی به چیز دیگری نیاز نخواهید داشت بنابراین حتما در این باره از تخصص و دانش کارشناسان حرفه ای شبکه استفاده کنید. 

  برای نصب دوربین مدار بسته کارخانجات با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  آموزش اصول کانفیگ سوئیچ

  همانطور که بارها گفته شد سوئیچ ها دارای انواع مختلفی هستند که برای پیکربندی و کانفیگ نمودن آن ها باید اقدام به طی کردن مراحل خاص و در نظر گرفتن نکات متفاوتی نمود. بنابراین برای کانفیگ سوئیچ های مختلف باید اصول مربوط به کانفیگ همان سوئیچ را در آموزش ببینید و اجرا کنید. در این بخش تعدادی از مهمترین اصول کانفیگ سوئیچ ها را بررسی خواهیم کرد. بنابراین می توانید برای آشنایی بیشتر با این اصول با ما همراه باشید.

  برای کانفیگ سوئیچ سیسکو دستورات زیادی وجود دارد که باید به عنوان یک متخصص شبکه و فردی که وظیفه پیکربندی سوئیچ را به عهده دارد بدانید. آشنایی با دستوراتی چون “؟”، دستور Show running-configuration، دستور Copy running-configuration startup-configuration، دستور Show interface، دستور Config terminal ,enable ,interface and router، دستور no shutdown، دستور Show IP route، دستور Show version و Debug از جمله مهمترین مواردی ست که باید در آموزش کانفیگ سوئیچ به آن ها بپردازید.

  از مهمترین اصول کانفیگ سوئیچ آشنایی به نحوه کانفیگ نمودن سوئیچ برندهای مختلف است. لازم به ذکر است که سوئیچ برندهای مختلف دارای نحوه کانفیگ متفاوتی می باشد. بنابراین کارشناسان شبکه باید با توجه به نوع سوئیچ استفاده شده در شبکه و توجه به برند آن نحوه کانفیگ شدن آن را بلد باشند.

  بعد از کانفیگ سوئیچ می توانید این اطمینان را داشته باشید که ارتباطات شبکه شما به صورت موثر انجام خواهد شد. اگر می خواهید امنیت آنلاین بیشتری داشته باشید باید تمامی گذرواژه ها و لیست های دسترسی به سوئیچ را پیکربندی نمایید. هر گونه تنظیم اشتباه یا ناقص می تواند موجب عدم امنیت شبکه تان شود. کانفیگ سوئیچ

  شما بعد از کانفیگ کردن سوئیچ نباید از آن غافل شوید و باید دائما وضعیت آن را کنترل نمایید. هر گونه مشکلات عملکردی سوئیچ می تواند به کانفیگ آن مربوط باشد و این موضوع می تواند تاثیر منفی بر تجربه کاربران شبکه داشته باشد.

  استفاده از ابزارهایی چون ابزارهای آنالیز شبکه و و نظارت بر شکه می تواند بسیار به شما کمک کند که بعد از کانفیگ سوئیچ دائما آن را از راه دور مدیریت و کنترل کنید و عملکرد آن را مورد بررسی قرار دهید. باز هم فراموش نکنید که گذرواژه های حرفه ای استفاده کنید تا امنیت آنلاین شبکه شما حفظ شود.

  برا اینکه از بابت صحت، ایمنی و گارانتی کانفیگ سوئیچ اطمینان خاطر داشته باشید می توانید از کارشناسان حرفه ای در دلتا تک کمک بگیرید. ما در این مجموعه برای داشتن امنیت بالای شبکه و دریافت خدمات حرفه ای در کنار شما ایستاده ایم.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  تماس با کارشناسان