مقاله

فناوری POC چیست و چه کاربردی در دوربین های مداربسته دارد؟

فناوری POC
 • فناوری POC فناوری مشابه POE در سیستم های آنالوگ است. امروزه با به وجود آمدن ابزارهای جدید و پیشرفت فناوری تمام فروشگاه ها، خانه و بسیاری از اماکن دارای دوربین های مداربسته هستند. با وجو دوربین های مداربسته دیگر نیاز نگران محصولات و یا خانه خود باشید. در سیستم های تحت شبکه فناوری با عنوان PoE بخشی از حجم کابل کشی ها را کاهش داده است. همین امر سبب شد تا افراد بسیاری از سیستم های IP با چنین قابلیتی بیشتر استقبال کنند.

  برای نصب دوربین مدار بسته با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  بسیاری از شرکت های دوربین مداربسته برای جلب رضایت مشتریان خود سعی در بهره مندی از این تکنولوژی در تولیدات جدید خود کرده اند. همراه دلتاتک که یکی از نصب کننده های سیستم های حفاظتی است همراه باشید تا با فناوری POC و کاربرد آن در دوربین مداربسته آشنا شوید.

  فناوری POC چیست؟

  POC مخفف Power over Coaxial است و به معنی ارسال جریان برق از طریق کابل تصویر می باشد. تکنولوژی POC دوربین مداربسته به همراه تکنولوژی  COC (Control over Coaxial) این امکان را به ما می دهد که تصویر، صدا، جریان برق، داده های تصویری و سیگنال های کنترل دوربین های گردان و موتورایز را از طریق یک کابل کواکسیال انتقال دهید.

  برای نصب و راه اندازی دوربین پلاک خوان با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  همان طور که می دانید، یکی از بزرگ ترین مزیت های دوربین های تحت شبکه، کیفت بالا و پشتیبانی از تکنولوژی POE در این دوربین ها است که با استفاده از این تکنولوژی می توان داده ها و جریان برق را توسط همان کابل شبکه انتقال داد و دیگر نیازی به کابل کشی دوباره برای برق نیست.

  روش کار فناوری POC در دوربین های مداربسته

  نحوه انتقال سیگنال ها در سامانه های Analog و سامانه های HD Analog با یکدیگر متفاوت است. در سامانه های آنالوگ، سیگنال های تصویر و جریان برق، هر کدام در فرکانس های مختلفی ارسال می شوند تا با یکدیگر تداخل نداشته باشند. در این استاندارد که به آن Analog PoC نیز می گویند، فقط امکان انتقال تصویر و جریان برق را بر روی یک کابل وجود دارد و محدودیت متراژ کابل در این استاندارد وجود دارد.

  برای طراحی نقشه دوربین تحت شبکه با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  اما PoC استاندارد دیگری دارد به نام HD PoC که در این حالت سیگنال های تصویر توسط ماژول Coupling، بر جریان برق سوار شده، و جریان برق به سیگنال های حمل کننده تبدیل می شوند، در انتها سیگنال های تصویر، توسط ماژول DeCoupling از جریان برق جدا می شود. در این استاندارد، امکان ارسال تصویر، صدا، داده های تصویری، سیگنال های کنترلی و جریان برق، توسط یک رشته کابل کواکسیال وجود دارد. 

  برای طراحی نقشه دوربین با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  در این استاندارد ( تکنولوژی POC دوربین مداربسته)، می توان تا ۴۰۰ متر داده ها و جریان را منتقل کرد. این تجهیزات از فناوری خاصی بهره می برند که تاثیر جریان قوی تر نسبت به جریان ضعیف تر را کمتر می کند. بنابراین در این فناوری کاهش کیفیت یا اختلال در تصاویر نخواهیم داشت. لازم به ذکر است که فناوری HDCVI PoC از نوع استاندارد HD PoC می باشد.

  کاربرد فناوری POC در دوربین های مداربسته

  سایت های بزرگ:

  از تکنولوژی POC می توان در پروژه های بزرگ، برای کاهش کابل مصرفی، زمان نصب، سهولت کار و کاهش هزینه ها استفاده نمود.

  پروژه های ساختمانی:

  اگر پروژه شما در سایت های ساختمانی باشد، پس از هر مرحله کار، محل نصب برخی دوربین ها را باید تغییر بدهید و پس از تمام کردن پروژه کل دوربین ها و کابل کشی را باید جمع کنید. درنتیجه استفاده از دوربین ها با قابلیت تکنولوژی POC در این گونه پروژه ها، باعث می شود کابل کمتری مصرف شده و منابع کمتری به هدر برود.

  آسانسور:

  همچنین در پروژه هایی که دارای آسانسور می باشند، از آنجایی که عملیات در آسانسور بسیار سخت و خطرناک می باشد، با استفاده از تکنولوژی POC، می توانید فقط یک کابل در تونل آسانسور نصب نمایید که زمان نصب را تقریبا نصف می کند.

  برای نصب و راه اندازی دوربین تشخیص چهره با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  اماکن پر خطر:

  در پروژه هایی مانند پمپ بنزین و یا اماکن مشابه که خطرات اتصالی سیم های برق و آتش سوزی وجود دارد، نصب چندین رشته کابل، موجب افزایش احتمال بروز حادثه می شود و تیم نصب نیز باید زمان بیشتری صرف ایمن کردن مسیر کابل کشی و کابل ها بکند، اما با استفاده از تکنولوژی POC خطر کاهش پیدا نموده و کار سریع تر به پایان می رسد.

  مزیت فناوری POC دوربین های مداربسته

  بزرگ ترین مزیت استفاده از این تکنولوژی POC دوربین مداربسته، انتقال تمام سیگنال ها، روی تنها یک رشته کابل می باشد و در نتیجه کابل کشی بسیار آسان تر، سریع تر و کم هزینه تر خواهد بود. تمام این موارد موجب رضایت بیشتر مشتری می شود. همچنین از لحاظ زیبایی کار نیز، مسیر نصب شما زیاد شلوغ نمی شود. این فناوری قادر است تا ۴۰۰ متر سیگنال ها را انتقال دهد.

  برای نصب و راه اندازی دوربین هوشمند با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  اما در روش سنتی، یا باید به ازای هر دوربین یک آداپتور در کنار آن نصب می کردید. که به معنی کابل کشی اضافی است. و یا در صورتی که از آداپتور مرکزی استفاده می کردید. اگر فاصله دوربین با آداپتور افزایش می یافت، در  زمان تاریکی و روشن شدن IR دوربین، آداپتور در ارسال جریان برق دچار مشکل می شد.

  نصب فناوری POC

  دستگاه فرستنده در ابتدای کابل و بعد از دستگاه ضبط قرار می گیرد. و گیرنده ها در انتهای کابل و قبل از دوربین قرار می گیرند. و سپس دوربین به گیرنده متصل می شود. دستگاه فرستنده سیگنال های مختلف را دریافت کرده و آنها را با هم یکی می کند. (Coupling) و روی کابل ارسال می کند، در انتهای کابل نیز دستگاه گیرنده، سیگنال واحد را دریافت کرده، سیگنال های مختلف را تفکیک می کند. (De-Coupling) و آنها را برای دوربین ارسال می کند. دوربین های مداربسته نیز به همین صورت عمل کرده و داده های خود را برای دستگاه ضبط، ارسال می کند.

  برای نصب و راه اندازی دوربین ثبت پلاک با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  سخن پایانی

  همانطور که توسط دلتاتک در این مقاله شرح داده شد، تکنولوژی POC می تواند. به عنوان یک راهکار مناسب در تسریع مراحل نصب، کاهش هزینه ها، کاهش کابل کشی ها در پروژه های مهم و پر خطر باشد. شرکت دلتاتک یکی بهترین شرکت ها در زمینه نصب و راه اندازی دوربین های مداربسته است که می توانید برای نصب دوربین های مداربسته در خانه و محل کارتان به شرکت دلتا تک مراجعه کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *