مقاله

علت سوختن DVR دوربین مداربسته و روش پیشگیری از آن

 • پیشگیری از سوختن DVR دوربین مداربسته چگونه است؟ در دوره کنونی که بسیاری از کسب و کارها و مراکزی که خدمات حضوری به مشتریان خود ارائه می‌دهند یا ساختمان های مسکونی که تعداد جمعیت بسیار زیادی دارند، مستلزم و ناچار به نصب دوربین مداربسته برای امنیت هر چه بیشتر محل زندگی و دارایی های خود هستند، قیمت این دوربین های مداربسته و وسایل و ادوات وابسته به آن که برای استفاده آن نیاز است نیز ممکن است هزینه بسیار زیادی باشد و چه بهتر که بتوان از این خسارات ممکن جلوگیری کرد.

  دی وی آر دوربین یکی از قطعات بسیار متداول در بکارگیری دوربین های مداربسته است و عمده مشتریان نیز نگران از سوختن یا آسیب دیدن این وسیله بسیار مهم هستند، در ادامه همراهی شما با وب سایت دلتا تک اقدام به معرفی راهکارهای سودمند برای پیشگیری از سوختن DVR دوربین مداربسته خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

  برای دریافت خدمات تعمیر شبکه با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  DVR چیست؟

  قبل از بررسی موضوع “پیشگیری از سوختن DVR دوربین مداربسته” بهتر است با اصل مطلب یعنی تعریف DVR آشنا شوید. دی وی آر به صورت کلی یکی از قطعات بسیار مهم و در زمره لوازم جانبی مراکزی قرار می‌‌گیرد که دارای دوربین مداربسته هستند، دوربین مداربسته به صورت مداوم با ضبط تصاویر و داده های مورد نیاز که بر اساس کاربرد خود تعریف شده است، با استفاده از کابل های موجود آن تصاویر و داده های مختلف را به دی وی آر منتقل و ذخیره می‌کند.

  به واسطه وجود کار مداوم و حجم زیاد از داده های ذخیره شده توسط این قطعه، شرایط نگهداری خاص و ویژه آن باید همواره توسط کاربر رعایت شود تا هزینه های شخص بر اثر آسیب دیدن این دستگاه بالا نرود و ناشی از عدم رعایت این قبیل موارد، این دستگاه مسبب آسیب نگردد.

  برای دریافت خدمات اکتیو شبکه با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  دلایل آسیب دیدن دستگاه DVR چیست؟

  دلایل بسیار زیادی را می‌توان یافت که باعث آسیب دیدن این دستگاه شود. گاهی اوقات ممکن است دستگاه شما از برند معتبری تهیه شده باشد و شما تمام ضوابط موجود برای استفاده و نگهداری از دستگاه را رعایت کرده باشید، اما دستگاه دچار آسیب شود و شما همچنان به دنبال علت آن بگردید، بسیاری از دلایلی که می‌تواند موجب آسیب دیدن این دستگاه شود به شرح زیر هستند.

  پیشگیری از سوختن DVR دوربین مداربسته چگونه است

  نصب در محل نامناسب

  یکی از ابتدایی ترین دلایلی که می‌تواند متضمن خسارت دستگاه معرفی گردد، نصب دستگاه در محل نادرستی است و ممکن است شما نیز در این رخداد نقشی نداشته باشید، در اکثر موارد این مورد از سوی نصابان بدون تخصص کافی مشاهده شده و محل نامناسبی برای نصب دستگاه دی وی آر انتخاب شده است.

  محل نامناسب بنابر معرفی متخصصین، محلی است که از نظر دما، شرایط جوی و فیزیکی برای دستگاه آسیب زننده باشد، اماکنی که دارای دمای بسیار بالا و کنترل نشده هستند برای تمام دستگاه های الکترونیکی می‌توانند آسیب‌زا باشند، دستگاه های دی وی آر معتبر به هنگام تولید دارای فن های مناسبی برای تنظیم دمای دستگاه هستند اما گاهی اوقات برخی فشارهای وارده از طریق دما بالا مانند تابش بیش از حد خورشید به آن می تواند سبب خرابی این دستگاه شود. این مورد یکی از موضوعاتی است که در پیشگیری از سوختن DVR دوربین مداربسته شاهد آن خواهید بوود.

  برای انتقال سرور با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  منبع تغذیه و برق نامناسب

  یکی دیگر از دلایل مهم آسیب به دستگاه دی وی آر و پیشگیری از سوختن DVR دوربین مداربسته، منبع تغذیه این دستگاه ها است. استفاده از منبع برق غیر استاندارد و تعریف نشده برای دستگاه یکی از مهم‌ترین توصیه متخصصان لوازم الکترونیکی که حتما سعی کنید از منبع تغذیه مناسبی استفاده کنید. برابری میزان ولتاژ تغذیه کننده با برق مورد نیاز دستگاه های الکترونیکی یکی از مواردی است که باید در مورد پیشگیری از سوختن DVR دوربین مداربسته به آن توجه داشته باشید. 

  برای آشنایی با ضوابط نصب دوربین مدار بسته با دلتا تک همراه باشید.

  نوسان های برقی متعدد و نبود میزان برق ثابت می‌تواند یکی از دلایلی باشد که به دستگاه دی وی آر آسیب وارد شود، توصیه می‌شود نکاتی دیگر نیز مانند فاصله مناسب با منبع تغذیه و عدم وجود اضافه ولتاژ به صورت لحظه‌ای رعایت شود تا دستگاه متضمن آسیب نگردد.

  اهمیت پیشگیری از سوختن DVR دوربین مداربسته

  علت های مختلفی برای پیشگیری از سوختن DVR دوربین مداربسته در ابتدای مطالب برای شما بیان شد، که می توانید در جهت بهبود عملکرد و مراقبت از دوربین های خود از آن برخوردار شوید، اما شرط استفاده و نگهداری به صورت احسن نیز در این دستگاه ها بسیار مهم است.

  مطالب پیشگیری از سوختن DVR دوربین مداربسته موضوعی بود که در این مقاله مجموعه دلتا تک در اختیار شما قرار داده است که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با این مجموعه در تماس باشید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *