مقاله

آموزش پیدا کردن آی پی دوربین مدار بسته

پیدا کردن آی پی دوربین
 • پیدا کردن آی پی دوربین مدار بسته بسیار کار آسانی است و نیاز به پپیچیدگی هایی ندارد. سریع‌ترین روش، روشی است که در آن شما از ابزار IP یاب ارائه‌ شده توسط سازنده دوربین بتوانید استفاده می‌کنید. شما می توانید نرم‌افزاری که برای دوربین شما کار می‌کند را دانلود کرده، آن را نصب کرده، و سپس شبکه را اسکن کنید. دوربین در آنجا فهرست خواهد شد و شما می‌توانید بر این اساس رمز عبور را تغییر دهید.

  برای نصب و کانفیگ فایروال با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  پیدا کردن آی پی دوربین

  روش‌های دیگر شامل بررسی تنظیمات روتر و بازرسی دستگاه‌های متصل به آن است. آی پی دوربین مدار بسته شما بخش بسیار مهمی است که باید اطلاعات لازم را درباره آن بدانید. دانستن آدرس IP برای DVR یا NVR به شما این امکان را می‌دهد که از راهنمایی‌ها و برنامه‌های آموزشی پیروی کنید.

  که ممکن است مورد استفاده شما باشد به طور معمول، آدرس IP برای دسترسی به ضبط‌کننده بر روی LAN ‏شبکه منطقه‌ای محلی‏که یک شبکه کامپیوتری محلی است در مقابل WAN ‏شبکه منطقه‌ای عریض که معمولا اینترنت است، مورد نیاز است.

  برای راه اندازی سوئیچ با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  آدرس IP چیست؟ ​

  یک آدرس IP مانند یک آدرس پستی دیجیتال است که به دستگاه‌های دیجیتال بر روی یک شبکه کامپیوتری، تلفن هوشمند، سوئیچ نور، دوربین IP یا ضبط‌کننده دوربین امنیتی اختصاص داده می‌شود. آدرس‌های IP داده‌ها و اطلاعاتی هستند که نیاز است بدانیم، باید کجا بروند و کدام دستگاه‌ها باید ارتباط برقرار کنند.

  برای دریافت خدمات اکتیو شبکه با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  آدرس IP DVR یا NVR در توانایی استفاده از ضبط‌کننده بر روی LAN بسیار مهم است، بنابراین دستورها کامپیوتر یا تلفن هوشمند شما می‌تواند آن را برای انجام طیف گسترده‌ای از توابع مانند: تغییر ضبط‌کننده یا پیکربندی دوربین ارتباط برقرار کند.​

  چگونه دوربین امنیتی را به شبکه متصل کنیم 

  چند راه برای اتصال دوربین وجود دارد، اما ایده اصلی این است که دوربین باید در همان شبکه‌ای باشد که ابزار اسکن IP در آن نصب شده‌است. دوربین باید به همان روتر(‏WiFi یا به طور منظم)‏که در آن لپ‌تاپ از اینترنت استفاده می‌کند، متصل شود. یا می‌تواند به یک سوئیچ وصل شود و این سوئیچ باید به همان روتر که لپ‌تاپ / کامپیوتر متصل است متصل شود. ​

  برای امنیت شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  اگر لپ‌تاپ شما اینترنت را از روتر A دریافت می‌کند و دوربین به یک روتر دیگر که هیچ ارتباطی با شبکه شما ندارد، متصل است، در این صورت نرم‌افزار اسکن قادر به تشخیص دوربین نخواهد بود. دلیل آن این است که آن‌ها در شبکه‌های مختلف هستند. شما می‌توانید دوربین را از طریق یک آداپتور برق DC ۱۲ V یا با استفاده از ویژگی PoE تغذیه کنید.

  برای نصب دوربین مدار بسته ادارات با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  سیستم قدرت – بیش از – اترنت به دوربین اجازه می‌دهد تا داده‌ها را انتقال داده و از طریق کابل اترنت مشابه برق دریافت کند. مطمئن شوید که سوئیچ یا روتر درگاه‌های PoE را در دسترس داشته باشد، باید بتوانید یک نوشته “PoE” را در بالای درگاه ببینید.

  چگونه می توانیم IP یک دوربین مداربسته را پیدا کنیم 

  آی پی دوربین مدار بسته امنیتی نوعی دستگاه الکترونیکی است که داده‌ها را از طریق اینترنت (‏یا شبکه محلی)‏ارسال و دریافت می‌کند. هر دوربین به یک آدرس IP منحصر به فرد نیاز دارد که شما می‌توانید از آن برای مشاهده دوربین یا مدیریت آن بر روی شبکه / اینترنت استفاده کنید.

  برای نصب دوربین مدار بسته کارخانجات با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  سه راه اساسی برای پیدا کردن آی پی دوربین مدار بسته وجود دارد: 

  • ​​​​​​​از نرم‌افزار مکان یاب IP سازنده استفاده کنید.
  • از اسکنر IP شخص ثالث استفاده کنید.
  • آدرس IP دوربین را بر روی تنظیمات روتر پیدا کنید. ​
  • آدرس IP دوربین را با استفاده از ابزار یاب آدرس IP پیدا کنید 
  • پیدا کردن آی پی دوربین مدار بسته از طریق دستگاه NVR 
  • بازگرداندن دوربین مداربسته به حالت پیش فرض سخت افزاری
  • پیدا کردن آی پی دوربین مداربسته از طریق بازدید وب سایت یا کاتالوگ محصول

  دوربین IP

  یک دوربین IP یا یک ضبط‌کننده مانند هر دستگاه شبکه دیگر را می توان با استفاده از نرم‌افزار عمومی آی پی اسکنر بر روی شبکه قرار داد. این ابزارها معمولا فیدرهای آدرس IP نامیده می‌شوند و می‌توانند بر روی کامپیوتر نصب شوند. زمانی که کار می‌کنید، این ابزار شبکه محلی شما را اسکن می‌کند و تمام دستگاه‌های متصل به اینترنت (‏شبکه)‏را لیست می‌کند.

  این دستگاه دستگاه‌هایی مانند چاپگر، اسکنرها، دوربین‌های IP، NVR، DVR، درگاه‌ها و اساسا هر دستگاهی که یک آدرس IP دارد را لیست می‌کند.

  برای نصب و راه اندازی دوربین هوشمند با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  با این حال، اسکنرهای IP رایگان زیادی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید، دو مورد از محبوب‌ترین آن‌ها advanced scanner and Angry IP scanner است، که برای بسیاری از برند های معروف و مهم در دسترس است. می توانید یکی از آن‌ها را دانلود کنید، آن را نصب کنید و سپس نرم‌افزار را اجرا کنید. ببینید کدام یک از آن‌ها دوربین شماست، یا با بررسی نام برند و یا با رد کردن بقیه دستگاه‌ها.

  آدرس IP دوربین را در تنظیمات روتر تشخیص دهید

  راه های بسیاری برای پیدا کردن آی پی دوربین مدار بسته وجود دارد و آن هم این است که به بازرسی دستگاه‌های متصل به روتر بپردازیم. این راه می تواند راه خوبی برای دریافت اطلاعات مربوطه باشد. اگر شما به مسیریاب خود دسترسی دارید، باید تمام “clients DHCP” یا دستگاه‌های متصل شده را ببینید.

  برای طراحی نقشه دوربین تحت شبکه با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  اساسا، تمام دستگاه‌های متصل به روتر یا سوئیچ تحت روتر در تنظیمات روتر فهرست می‌شوند. تمام کاری که باید انجام دهید این است که لیست را بررسی کنید، دستگاه‌هایی که دوربین نیستند مانند “تلفن”، “چاپگر”، و غیره را کنار بگذارید، تا زمانی که آدرس دوربین را پیدا کنید. گاهی اوقات نام تجاری دوربین در این لیست نمایش داده خواهد شد به عنوان مثال “HikVision” یا “axis”‏. ​

  آدرس MAC

  علاوه بر این، آی پی دوربین مدار بسته را می توان با استفاده از آدرس MAC دوربین که در جعبه دوربین فهرست شده‌است، شناسایی کرد. ​آدرس MAC یک شناسه منحصر به فرد است که دستگاه‌ها را به تولید کننده متصل می‌کند، آدرس را می توان بر روی برچسب یا خود دوربین یافت. برای مثال، به روتر با آی پی دوربین مدار بسته پیش‌فرض خود دسترسی داشته باشید (‏معمولا ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ یا ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱)‏، کلمه عبور روتر را وارد کنید، و به دستگاه‌های متصل شده بروید.

  برای نصب دوربین مدار بسته با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  با دقت این فهرست را بررسی کرده و دوربین را پیدا کنید ‏یا با شناسایی آن از طریق آدرس MAC یا نام برند سازنده.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *