مقاله

پشتیبان گیری backup چیست

روش صحیح پشتیبان گیری backup چیست؟
 • منظور از پشتیبان گیری backup چیست؟ ذخیره اطلاعاتی که مدت هاست آن را حذف کرده اید امری مهم به شمار میرود. معمولا افراد برای ذخیره اطلاعات خود از انواع فلش، مموری کارت و هارد و غیره استفاده می کنند. گاهی اطلاعاتی که ما در سیستم خود داریم به قدری اهمیت دارد که در صورت پاک شدن و عدم ذخیره آن خساراتی به ما وارد میرود. 

  در این صورت ما می توانیم از موضوع “پشتیبان گیری backup چیست” یا backup استفاده کنیم. ام به نظر شما پشتیبان گیری backup چیست؟ وظیفه پشتیبان گیری backup این است که به پرونده های فیزیکی و مجازی می پردازد و آن را به مکانی ثانویه انتقال می دهد. استفاده از این نسخه می تواند در مواقعی که سخت افزار سیستم دچار مشکل شده و یا اینکه اطلاعات به طور ناگهانی پاک می شود بسیار مفید و کاربردی می باشد.

  تمامی سخت افزارها کامپیوتری ممکن است در طول زمان کاری خود دچار مشکل و خرابی شوند، این خرابی ها گاهی غیر قابل پیش بینی میباشد، گاهی با قطع شدن برق و عدم استفاده از محافظ برای کامپیوتر. در این زمان است که اطلاعات در معرض خطر قرار می گیرد. 

  برای انتقال سرور با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  اهمیت انجام پشتیبان گیری backup چیست؟

  موضوعی که در اینجا اهمیت دارد این است که هدف از پشتیبان گیری backup چیست؟ هدف از انجام این کار این است که در صورت ایجاد هرگونه مشکل در سیستم و پاک شدن اطلاعات شما به سرعت به اطلاعات دست یابید. 

  فرایند دستیابی به فایل های پشتیبان به عنوان بازیابی پرونده شناخته می گردد. هر گونه اصلاحات در رابطه با نسخه پشتیبان به صورت متناوب انجام می شود، البته اهداف گسترده تری نیز در این جریان وجود دارد مانند تداوم تجارت، امنیت داده ها، مدیریت چرخه عمر داده ها و غیره…

  محل ذخیره سازی پشتیبان گیری backup چیست؟

  در موضوع “پشتیبان گیری backup چیست” ممکن است این سوال برای افراد پیش بیاید که آیا محل ذخیره سازی برای این کار مهم است یا خیر؟ این سوالی که ذهن بسیاری را به خود مشغول ساخته است. معمولا ارائه دهندگان سرویس backup محل ذخیره سازی را نشان نمی دهند اما افراد این حق را دارند تا بدانند اطلاعات در کجا ذخیره می شود. 

  بنابراین باید راهی برای دسترسی آسان مشتریان backup وجود داشته باشد. موقعیت جغرافیایی محل نگهداری backup نیز با توجه به قوانین هرکشوری دارای اهمیت می باشد. 

  برای راه اندازی سوئیچ با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  محل ذخیره سازی پشتیبان گیری backup چیست؟

  تهیه نسخه پشتیبان از یک درایو خارجی

  با داشتن یک USB و با استفاده از نسخه پشتیبان داخلی می توانید به درایو دسترسی داشته باشید. 

  استفاده از Windows Back در ویندوز ۷.

  استفاده از File History در ویندوز ۸ و ۱۰.

  در Mac ها از Time Machine استفاده کنید. 

  با وصل کردن درایو به سیستم می توانید از ابزار و موضوع “پشتیبان گیری backup چیست” استفاده کنید. 

  شما می توانید نسخه پشتیبان را به وسیله اینترنت تهیه کنید. شما می توانید برای داشتن فایل ها در مکانی امن از خدمات تحت وب مانند Backblaze و Carbonite و MozyHome و… نسخه پشتیبان را تهیه کنید. در صورت گم شدن اطلاعات دوباره می توانید آنها را پیدا کنید. این نسخه پشتیبان در برابر هرگونه خرابی می تواند از اطلاعات محافظت کند. 

  منابعی که شما می توانید اطلاعات را در آنها ذخیره سازی کنید به شرح زیر می باشد:

  • دیسک نوری؛
  • فلش مموری؛
  • هارد اکسترنال؛
  • کامپیوتر و لپ تاپ.

  داده ها در کجا ذخیره می شوند؟

  در اینجا باید گفت داده های نرم افزارهای سازمانی در نرم‌ افزارهای مدیریت پایگاه داده‌ها ذخیره می‌شود. هدف از طراحی این نرم افزارها سرعت بالا و حجم بیشتر ذخیره سازی می باشد. بنابراین پایگاه داده ها اگر پشتیبانی و backup نداشته باشد می تواند در خطر از بین رفتن تمامی داده ها قرار بگیرد. 

  برای کانفیگ سوئیچ با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  روش صحیح پشتیبان گیری backup چیست؟

  Backup یا کپی از پشتیبانی از داده ها خارج از سرور اصلی ذخیره سازی می شود. دلیل انجام این کار این است که یکی از مهمترین دلایل از بین رفتن داده ها همان خرابی هارد دیسک سرور می باشد. حال فقط مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری سبب از بین رفتن اطلاعات نمی شود و گاهی به دلیل اینکه سایت شما در دسترس بسیاری از افراد در جهان قرار می گیرد ممکن است در معرض هک شدن قرار بگیرد. 

  برای نصب و کانفیگ فایروال با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  با تهیه backup از اطلاعات خود می توانید از دوباره به اطلاعات خود دسترسی داشته باشید. گرفتن نسخه پشتیبان کار سختی نیست و شما می توانید در هر شرایطی از اطلاعات خود بکاپ بگیرید. شما می توانید کنترل پنل فضای میزبانی و چه از طریق خود نرم افزار مدیریت سایت نسخه پشتیبان را تهیه کنید، و این کار هزینه زیادی برای شما ندارد. 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *