• پشتیبانی سرور چیست

  پشتیبانی سرور

  سرور ها قلب تپنده هر سازمان هستند. عملکرد سرور می تواند تاثیر قابل توجهی روی کیفیت کار کاربران داشته باشد. یک قطع و وصلی ساده و یا کند شدن سرعت در انتقال داده می تواند زمینه ساز یک بحران بزرگ در سازمان گردد. بنابراین نیاز است که از یک تیم قوی و حرفه ای برای پشتیبانی سرور کمک گرفته شود. بدین شکل هم هزینه های آی تی سازمان کاهش پیدا می کند و هم عملکرد شبکه بهبود خواهد یافت. پشتیبانی سرور در حقیقت به معنای نظارت دائم و پیوسته بر سرور جهت رفع سریع ایرادات رخ داده و بهبود دائمی آن می باشد. پشتیبانی سرور به شکل تنگاتنگ با امنیت داده ها گره خورده. این یکی از مهمترین چیزهایی ست که در هر سازمان تاکید خاصی روی آن وجود دارد. حفظ امنیت داده ها در یک شبکه کامپیوتری در یک سازمان و یا اداره از مهمترین دغدغه های مدیران است و چنانچه پشتیبانی مناسبی از سرور لحاظ نشود ممکن است امنیت داده ها به خطر افتد و خسارت های بزرگی متوجه سازمان شود.

  جهت نصب دوربین مداربسته منازل با شماره های مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  هزینه پشتیبانی سرور

  مراحل پشتیبانی سرور

  ۱

  بازدید از مکان

  ۲

  تعیین هزینه پشتیبانی سرور

  ۳

  تعیین وقت اجرای پروژه

  برای پشتیبانی سرور طبق استاندارد، کارشناسان ما از مکان شما برای پشتیبانی سرور بازدید خواهند کرد.

  جهت اطلاع از شیوه پرداخت هزینه پروژه با شماره ها مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  دلتا تک با بکارگیری کادری با تجربه از تاپ ترین تکنسین ها در کمترین زمان ممکن پروژه شما را با کیفیتی بی نظیر اجرا خواهد کرد.

  پخش ویدیو

  نمونه پروژه ها

  چرا انتخاب دلتا تک ؟

  پخش ویدیو
  پخش ویدیو

  اهمیت پشتیبانی سرور

  پشتیبانی سرور بایستی به صورت ۲۴ ساعته انجام شود چرا که ممکن است در هر لحظه سرورها دچار خطا یا ایراد شوند. بنابراین بسیار مهم است که پشتیبان های سرور به صورت ۲۴ ساعته نظارت دائمی خود را اعمال کنند. تقریبا می توان گفت که تمامی سازمان هایی که دارای واحد آی تی هستند به خدمات پشتیبانی سرور نیاز دارند چرا که نظارت بر زیر ساخت هاست که عملکرد سریع و بی نقص سیستم های نرم افزاری را ممکن می سازد.

  سرورها در دیتا سنتر نگهداری می شوند و از لحاظ سخت افزاری بسیار قدرتمند هستند با این حال همین سیستم های قدرتمند هم می توانند دچار چالش شوند. بنابراین نیاز به پشتیبانی سرور یک نیاز ضروری است. از جمله دلایلی که نیاز شما به دریافت خدمات پشتیبانی سرور را الزامی می سازد می توان به نگهداری از زیرساخت های شبکه به صورت زمانبندی شده، مانیتور کردن ۲۴ ساعته تجهیزات سرور و سرویس های شبکه، حضور فعال تیم خدمات پشتیبانی سرور در محل، دریافت خدمات به صورت آنلاین و تلفنی و همچنین بازدید دوره ای از زیرساخت های شبکه و تجهیزات سرور به صورت دوره ای عنوان کرد. پشتیبانی سرور

  شما با دریافت خدمات پشتیبانی سرور می توانید از استراتژی های حرفه ای پشتیبانی سرور بهره مند شوید. بی شک هر فعالیتی در راستای خدمات شبکه بایستی طبق استراتژی صورت پذیرد. دریافت مشاوره می تواند این خدمات را به شکلی حرفه ای تر برای شما رقم بزند. هر چند که پشتیبانی از نرم افزارها در قالب پشتیبانی از سرور و تجهیزات آن قرار نمی گیرد و به عنوان خدمات جداگانه ای از خدمات شبکه مطرح می گردد اما در ارتباط مستقیم با خدمات پشتیبانی سرور است. پشتیبانی از تمامی سخت افزارهای اتاق سرور آن هم بدون محدودیت و دریافت این خدمات می تواند به شما کمک کند تا سازمانی پویا باشید و از امنیت داده های سازمان به بهترین نحو ممکن حفاظت نمایید.

  برای پشتیبانی شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

   

  چنانچه سرور شما دارای سرعت کندی باشد و دائما شما را از کارهایتان عقب می اندازد و یا اگر تصور می کنید ممکن است سرور شما در معرض ویروس ها و بدافزارها قرار گرفته باشد و امنیت داده های شما در خطر است بی شک باید برای دریافت خدمات پشتیبانی سرور اقدام کنید. در واقع قبل از اینکه این چالش ها برای سرور رخ دهد شما باید به فکر خدمات پشتیبانی سرور باشید تا از بروز آن ها جلوگیری کنید.

  پشتیبانی سرور و مدیریت سرور امری ست زمان بر که اگر بخواهید به نیروهای داخلی مجموعه برای این امر اکتفا کنید بی شک کسب و کارتان دچار اختلال خواهد شد و علاوه بر این هزینه های زیادی را متحمل خواهید شد چرا که پشتیبانی سرور یک امر تخصصی ست و افرادی که در این راستا نقش دارند باید افرادی با تجربه، متخصص و دارای دانش روز باشند تا مدیریت و پشتیبانی سرور را با کمترین هزینه و بالا ترین سرعت ممکن انجام دهند. این موارد موجب شده تا اهمیت خدمات پشتیبانی سرور پیش از پیش عیان گردد.

  سرورها اصلی ترین راه ارتباطی در شبکه ها هستند که از آن ها برای کنترل، مدیریت و میزبانی استفاده می شود. بنابراین هر نوع خرابی در آن ها می تواند تمام شبکه را تحت تاثیر منفی قرار دهد. مجموعه دلتا تک به عنوان یکی از مجموعه های فعال در زمینه پشتیبانی شبکه های کامپیوتری و با سابقه ای درخشان در حوزه پشتیبانی سرور تمام سعی و تلاش خود را نموده تا با به کار گیری نیروهای متخصص و حرفه ای در امر پشتیبانی سرور به موقع از مشکلات و چالش های رخ داده جلوگیری نماید و سعی در بهبود پیوسته سرورهای سازمان شما داشته باشد.

  برای نصب و راه اندازی دوربین تشخیص چهره با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

   

  مراحل پشتیبانی سرور

  دنیای مدرن دنیایی ست که در آن لزوم دیتاسنترها، سرورها و تجهیزات ذخیره سازی داده و بسترهای ارتباطی بیش از هر زمان دیگری حس می شود. هدف اصلی از پشتیبانی سرور در واقع ارائه خدمات بی وقفه و بی نقص به کاربران می باشد. بنابراین باید با طی کردن مراحل دقیق پشتیبانی سرور تا جای امکان کیفیت این خدمات را بالا برد و سعی در راستای کاهش هزینه ها نمود. از طرفی عمر مفید سرورها افزایش پیدا می کند. بنابراین هزینه های پنهان به خودی خود از بین خواهد رفت.

  برای ارائه خدمات پشتیبانی سرور پیش از هر چیز باید بازدید کاملی از سرورها و تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری صورت پذیرد. در این صورت است که می تواند مشاوره دقیق در ارتباط با خدمات پشتیبانی سرور به کاربران داد. به طور کلی پشتیبانی سرور می تواند شامل پشتیبانی انواع ایمیل سرورها، Ms-Exchange، Qmail، پشتیبانی سرویس های کنترل کاربرد و Accounting شبکه، پشتیبانی Microsoft Lync Server، پشتیبانی از ایستگاه های کاری، به روز رسانی مداوم سیستم عامل ها، پشتیبان گیری اتوماتیک، پشتیبانی از سیستم های فایروال و آنتی ویروس، پشتیبانی Microsoft SharePoint، پشتیبانی Active Directory Services، پشتیبانی DHCP Servers، پشتیبانی DNS Servers، پشتیبانی RRAS، پشتیبانی Web Server -IIs/Apache، پشتیبانی WSUS و WDS و همچنین پشتیبانی از پشتیبانی سرویس  AAA شود. بنابراین تمامی این موارد می توانند در لیست خدمات پشتیبانی سرور جای گیرند.

  کارشناسان پشتیبانی سرور بعد از بازدید از محل پروژه و در نظر گرفتن ظرفیت های شبکه و تهیه لیستی از خدمات مورد نیاز شما اقدام به ارائه تعرفه و هزینه خواهند نمود. راهکارهای مختلفی ممکن است برای ارائه خدمات پشتیبانی شبکه در نظر گرفته شود که شما می توانید با توجه به نرخ و تعرفه هر کدام و بودجه ای که در اختیار دارید اقدام به انتخاب آن ها نمایید.

  بازدید های دوره ای از سرور، به روز رسانی های دائمی و چک کردن امنیت سرور از مهمترین اقداماتی ست که در طی مراحل پشتیبانی از سرور باید صورت پذیرد. پشتیبانی از سرور شامل مجموعه ای از فرآیندهای تعمیراتی، به روز رسانی، پشتیبانی، بررسی عملکرد و تعویض قطعات و ارتقای سیستم های نرم افزاری و سخت افزاری می شود که باید به طور پیوسته و با دقت بالا توسط تیم حرفه ای پشتیبانی صورت پذیرد.

  مراحل پشتیبانی سرو بر اساس نوع خدمات درخواستی می تواند متفاوت باشد. تهیه کپی های پشتیبان و بهینه سازی دیتابیس و مدیریت رویدادهای سرور همگی از جمله خدماتی هستند که می توانند در قالب خدمات پشتیبانی سرو جای گیرند. علاوه بر این ظرفیت ساختار هر سازمان با دیگری متفاوت است و ممکن است دغدغه های تکنیکال و فنی متفاوتی در هر سازمان از جهت پشتیبانی سرور وجود داشته باشد.

  برای نصب و راه اندازی دوربین هوشمند با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

   

  مراحل پشتیبانی سرور

  به طور کلی می توان مراحل پشتیبانی سرور را در قالب مراحل زیر جای داد:

  • بازدید از پروژه و تعیین ظرفیت ها و نیازهای پشتیبانی سرور
  • تدوین استراتژی و ارائه مشاوره
  • حضور فعال و طبق جدول زمانببدی در محل پروژه برای خدمات پشتیبانی سرور
  • پشتیبانی به صورت تلفنی و از راه دور یا به صورت ریموت
  • نگهداری از تجهیزات سرور بعد از استقرار
  • به روز رسانی سیستم های نرم افزاری و ارتقای تجهیزات سخت افزاری
  • بازدید دوره ای از تجهیزات سرور و ارائه پیوسته خدمات پشتیبانی سرور

  با دریافت خدمات پشتیبانی سرور می توانید از بابت حفظ و ذخیره داده ها با امنیت بالا اطمینان داشته باشید. تا زمانی که تجهیزات فیزیکی دارای استانداردها و زیرساخت های لازم نباشند نمی توان از کیفیت عملکرد شبکه اطمینان خاطر داشت.

  برای نصب و راه اندازی دوربین پلاک خوان با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  تعرفه و هزینه پشتیبانی سرور

  خدماتی که در راستای پشتیبانی سرور دریافت می کنید به خودی خود می تواند از هزینه های مجموعه شما بکاهد. خرابی سرورها، قطعی آن ها و عدم کیفیت در انتقال داده درون شبکه از جمله مشکلات و چالش هایی است که کاربران شبکه با آن مواجه می شوند و اغلب می تواند خسارت های زیادی به سازمان وارد کند. بنابراین بهره مندی از خدمات پشتیبانی سرور می تواند به شما این اطمینان خاطر را بدهد که جلوی هزینه های بی مورد گرفته خواهد شد. با سرمایه گذاری ماهانه و به صورت قراردادی برای دریافت خدمات پشتیبانی سرور هزینه نگهداری از سیستم های کامپیوتری و سرورها به حداقل خواهد رسید. پشتیبانی سرور

  اما تعرفه و هزینه پشتیبانی سرور دارای چه نرخی می باشد؟ این تعرفه با توجه به فاکتورهای مختلفی تعیین می شود. از جمله فاکتورهایی که در تعیین نرخ پشتیبانی سرور تاثیر گذار می باشد ابعاد پروژه و تعداد سرورها و کامپیوترهای متصل به سرور است. بی شک هر چه ظرفیت و ابعاد پروژه بزرگتر باشد و زیرساخت های سخت افزاری و تعداد سرورها افزایش پیدا کند به خدمات پشتیبانی سرور قوی تر و حرفه ای تری نیاز است بنابراین هزینه پشتیبانی سرور نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

  لیست خدماتی که در قالب پشتیبانی سرور مطرح می شوند می تواند بسیار متفاوت باشد. شما می توانید از پایه ای ترین خدمات تا حرفه ای ترین خدمات را دریافت کنید. نرخ و تعرفه هر خدمات می تواند در قیمت نهایی پشتیبانی سرور موثر واقع شود. به طور کلی قبل از تعیین نرخ و هزینه پشتیبانی سرور باید تعداد سیستم ها و تجهیزاتی که به پشتیبانی نیاز دارند تعیین شود. نوع خدمات درخواستی در زمینه نگهداری و پشتیبانی از سرور ها و تعداد دفعات بازدید کارشناسان از محل شرکت در طی یک ماه می تواند در این نرخ موثر باشد. ممکن است مجموعه شما به طور هفتگی به خدمات پشتیبانی سرور نیاز داشته باشد.

  این خدمات می تواند به صورت پیوسته و یا ماهانه نیز دریافت شود بنابراین مدت زمانی که کارشناسان پشتیبانی برای ارائه خدمات پشتیبانی سرور صرف می کنند عاملی موثر در تعیین نرخ و هزینه پشتیبانی سرور خواهد بود. مهندسین دلتا تک با سرعت عمل بالا و بهره مندی از تخصص، دانش و تجربه بی نظیر در حوزه خدمات پشتیبانی سرور این اطمینان را به شما می دهند که تمامی خدمات پشتیبانی سرور با کیفیت عالی و در عین حال با قیمت مقرون به صرفه صورت خواهد پذیرفت. حفظ امنیت سیستم های سخت افزاری و حمایت از داده های مهم شبکه با نظارت و پشتیبانی کارشناسان ما میسر می گردد.

  نوع خدمات پشتیبانی سرور نیز در هزینه و تعرفه آن تاثیر گذار می باشد. خدمات پشتیبانی سرور می تواند به صورت تلفنی، حضوری، ریموت و یا از طریق ارسال تیکت صورت پذیرد. طبیعتا نرخ پشتیبانی سرور در هر کدام از این روش ها با دیگری متفاوت خواهد بود. توجه داشته باشید که هزینه تعویض قطعات سخت افزاری می تواند چندین برابر هزینه تعمیرات و نگهداری آن باشد بنابراین با دریافت خدمات پشتیبانی سرور می توانید از هزینه های بی مورد جلوگیری کنید.

  این که خدمات پشتیبانی سرور را در چه سطحی دریافت کنید نیز در هزینه آن موثر می باشد. انواع خدمات مختلف از جمله پشتیبانی فنی سرور، پیکربندی و تنظیمات پیشرفته، به روز رسانی نرم افزاری، عیب یابی و ارائه راهکار، بررسی گزارشات سرور، بررسی امنیتی سرور، مانیتورینگ دائمی سرور، بررسی منابع سرور، نصب کنترل پنل، تعویض سخت افزارهای معیوب، بازدید سیستم برق رسانی، مانیتورینگ سیستم الکترونیکی، بازدید محیطی، بازدید از سیستم امنیتی، به روز رسانی نرم افزارها و بهینه سازی بانک اطلاعاتی و مدیریت آنتی ویروس و فایر وال همگی جزو خدماتی ست که می تواند در سطوح مختلف پشتیبانی قرار گیرد. هر چه سطح خدمات ارائه شده در این راستا حرفه ای تر شود بی شک قیمت خدمات پشتیبانی سرور نیز بالا خواهد رفت. پشتیبانی سرور

  دریافت خدمات پشتیبانی سرور شما را از هزینه های ناگهانی و بی مورد در امان نگاه می دارد. هزینه های خرابی سرور نه تنها به بودجه شرکت آسیب می زند بلکه موجب کاهش بهره وری سازمان نیز خواهد شد. بنابراین با پرداخت هزینه ای معقول و مقرون به صرفه در راستای دریافت این خدمات مجموعه خود را از هزینه های غیر قابل پیش بینی و گزاف ایمن کنید. پشتیبانی سرور

  از جمله خدمات پشتیبانی سرور می توان به تعویض و یا تعمیر قطعات سرور اشاره کرد. تعمیر و تعویض این قطعات می تواند هزینه جداگانه ای را برای شما داشته باشد. نوع قطعه، برند انتخابی برای جایگزین نمودن قطعه و نرخ روز قطعه همگی در تعرفه و هزینه پشتیبانی سرور تغییر ایجاد می کنند. بنابراین بسیار مهم است که در بازدید های دوره ای از سرور آیا نیاز به تعویض و یا تعمیر قطعه خاصی وجود داشته باشد یا خیر. این را هم باید در نظر داشت که در تعیین نرخ و هزینه پشتیبانی سرور باید به نرخ های تعیین شده توسط سازمان نظام صنفی نیز توجه داشت.

  برای دریافت خدمات تعمیر شبکه با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  مجموعه دلتا تک تمام سعی و تلاش خود را به کار گرفته تا بتواند خدماتی در خور مخاطبان و مشتریان این مجموعه در زمینه پشتیبانی و نگهداری از شبکه، خدمات مشاوره ای، خدمات شبکه، خدمات پشتیبانی سرور و نصب دوربین های مدار بسته را با کیفیت عالی و قیمت بهینه عرضه نماید. خدمات پشتیبانی سرور در واقع نوعی خدمات پیشگیرانه می باشد که از بروز چالش های پیش رو جلوگیری نموده و موجب بهبود سرعت و کیفیت انتقال داده در شبکه کامپیوتری خواهد شد. ارائه خدمات شبکه و سرور در مجموعه دلتا تک شامل طیف وسیعی از خدمات می شود و بی شک بهره مندی از تعرفه های اقتصادی از مهمترین مزیت های دریافت خدمات از این مجموعه می باشد.

  انواع روش های پشتیبانی سرور

  خدمات پشتیبانی سرور می تواند به طرق مختلف صورت پذیرد. با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و روی کار آمد سیستم های نوین روش های مختلفی برای ارائه خدمات کامپیوتری پدید آمده که از جمله آن ها روش های مختلف برای ارائه خدمات پشتیبانی شبکه سرور است. در این بخش قصد داریم شیوه های مختلف پشتیبانی از سرور و شبکه های کامپیوتری را مورد نقد و بررسی قرار دهیم بنابراین همراه ما باشید.

  • شیوه ارائه خدمات پشتیبانی سرور از راه دور به روش Ticketing

  برای دریافت خدمات پشتیبانی سرور به این روش کاربران می توانند تمامی چالش ها و مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری سرور و شبکه های کامپیوتری را از طریق ارسال تیکت به تیم پشتیبانی اعلام نمایند. در این روش کاربران تیکت را به صورت کتبی ارسال می کنند و تیم پشتیبانی با دریافت لحظه ای تیکت می توانند اقدام به پاسخگویی نمایند.

  • شیوه ارائه خدمات پشتیبانی سرور به صورت تلفنی

  خدمات پشتیبانی سرور می تواند به صورت تلفنی نیز صورت پذیرد. برخی از چالش های مرتبط با شبکه سرور به گونه ای ست که کاربران بایستی آن را به صورت شفاهی بیان نمایند بنابراین ارتباط تلفنی بهترین راه برای ارائه خدمات پشتیبانی سرور در این صورت می باشد.

  • ارائه خدمات پشتیبانی سرور به صورت Remote

  در این شیوه از پشتیبانی سرور تیم پشتیبانی می تواند از طریق سیستم های ریموت اقدام به برقراری ارتباط با شبکه سرور شما نماید و مشکل رخ داده را روی سیستم تان حل و فصل کند. این روش از پشتیبانی سرور می تواند بسیار سریع، کارآمد و ایمن باشد. چرا که متخصص شبکه شخصا وارد عمل می شود و اقدام به رفع مشکل خواهد نمود.

  • ارائه خدمات پشتیبانی سرور به صورت حضوری

  شیوه دیگری از ارائه خدمات پشتیبانی سرور نیز وجود دارد که در آن تیم پشتیبانی در محل پروژه حاضر می شوند و اقدام به رفع مشکل می نمایند. خدمات حضوری عمدتا هزینه بیشتری را در بر دارد.

   

  تجهیزات مورد نیاز پشتیبانی سرور

  شاید این جمله بسیار کلی باشد اما مهم ترین تجهیزی که تیم پشتیبانی سرور باید در اختیار داشته باشند تبحر، تخصص، تجربه و مهارت و دانش است. بی شک بدون بهره مندی از این تجهیزات هر تجهیز دیگری در راستای پشتیبانی سرور بی فایده خواهد بود. قبل از هر چیز شما باید این اطمینان را داشته باشید که یک تیم حرفه ای و قدر قرار است پشتیبانی سرور شما را به عهده بگیرند. بنابراین می توانید خیالی آسوده از بابت امنیت داده ها و صحت عملکرد سرور و انتقال داده ها درون شبکه داشته باشید. پشتیبانی سرور شامل خدمات سخت افزاری و نرم افزاری می شود بنابراین کارشناسان پشتیبانی سرور باید به دانش این حوزه اشراف داشته باشند و از شناخت درستی نسبت به قطعات و تجهیزات سرور و سیستم های نرم افزاری آن بهره مند باشند.

  از جمله خدماتی که کارشناسان پشتیبانی سرو باید انجام دهند می توان به نصب و ریلود سیستم عامل، کانفیگ نمودن وب سرور، کنترل پنل، مانیتورینگ سرور، اجرای کانفیگ های امنیتی و ارتقای سخت افزار و سیستم های نرم افزاری اشاره نمود. نگهداری و پشتیبانی از بانک اطلاعاتی سرورهای یک سازمان و مجموعه باید به حرفه ای ترین شکل ممکن صورت پذیرد. خدمات دیگری چون بازیابی نسخه پشتیبان بانک داده، مانیتورینگ بانک داده، ایمن سازی SQL Server و رمزنگاری بکاپ ها نیز از جمله این خدمات هستند که با توجه به نوع سازمان و درجه حساسیت سرورهای آن صورت می پذیرد. بنابراین مهمترین چیزی که کارشناسان پشتیبانی سرور باید در اختیار داشته باشند بهره مندی از مهارت و تخصص و تجربه است.

  برای نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

   

  مهمترین خدمات پشتیبانی سرور

  بنابراین بیش از آن که به تجهیزات خاصی برای پشتیبانی شبکه نیاز باشد باید دانش کافی در این راستا وجود داشته باشد. در ادامه تعدادی از مهمترین خدمات پشتیبانی سرور که تمامی کارشناسان پشتیبانی باید از آن آگاهی داشته باشند را مطرح نموده ایم:

  • آپدیت دائمی و مستمر آخرین سرویس پک های دات نت و ویندوز و اس کیو ال
  • نصب پچ های امنیتی و نظارت دائمی بر بسته بودن پورت های فایروال
  • بررسی رویداد های سیستم عامل و اتخاذ تصمیم لازم
  • بهینه سازی ایندکس های بانک داده مربوط به پورتال
  • ایجاد تغییر در پسورد های مهم و حساس به صورت دوره ای جهت بالا بردن امنیت
  • بررسی و چک کردن میزان منابع مصرفی و ارتقا دادن سخت افزارهای سرور
  • بررسی سلامت RAID سیستم عامل و به روز رسانی آخرین ورژن های درایورهای تثبیت شده
  • پشتیبان گیری به صورت ماهانه
  • پیاده سازی بانک های اطلاعاتی
  • انتقال داده بین دیتا بیس ها و یکپارچه سازی بانک های اطلاعاتی و ترمیم آن ها در صورت آسیب دیدن اطلاعات
  • رفع خطاهای دیتابیس
  • ارائه مشاوره در خصوص امنیت داده ها در بانک اطلاعاتی
  • پشتیبان گیری دائم از دیتابیس ها و آنالیز داده ها
  • به حداقل رساندن مشکلات امنیتی SQL Server و مانیتورینگ دائمی و پیوسته
  • کانفیگ نمود سطوح دسترسی کاربران بر اساس سیاست گذاری های مجموعه

   

  آموزش اصول پشتیبانی سرور

  از جمله مهمترین خدماتی که در قالب خدمات پشتیبانی سرور گنجانده می شود شامل تعمیر قطعات سرور است. خرابی و از کار افتادگی برخی از قطعات سرور می تواند موجب مختل شدن زیرساخت ها و عدم عملکرد صحیح شبکه شود بنابراین بایستی در اسرع وقت برای تعمیر و یا تعویض قطعات سرور اقدام نمود. این یکی از مهم ترین خدماتی ست که مجموعه های پشتیبانی سرور ارائه می دهند. بسیار مهم است که قطعات فرسوده سریعا تعویض شوند و یا مورد تعمیر قرار گیرند چرا که نقص یک قطعه می تواند موجب خرابی کل سرور و هزینه های گراف برای سازمان شود.

  به عنوان مثال خرابی فن سرور از جمله حرابی های متداولی است که باید برای رفع آن اقدام نمود. عدم خروج هوای داغ از سرور و داغ شدن سایر قطعات می تواند آسیب جدی به آن ها وارد کند بنابراین چک کردن سلامت فن سرور و در صورت نیاز تعمیر و تعویض آن باید در خدمات پشتیبانی سرور مورد توجه قرار گیرد. خرابی فن می تواند خاموش شدن کل سرور را در پی داشته باشد. کافی ست سرور مختل شود تا تراکنش های سایت، انتقال داده و امنیت شبکه کامپیوتری دچار مشکل شود. در این مواقع ادمین سرور باید برای کمک گرفتن از تیم پشتیبانی سرور سریعا اقدام نماید.

  سخت افزارها و نرم افزارهای سرور دائما در حال ارتقا پیدا کردن و یا اصطلاحا آپدیت شدن هستند. این را گفتیم که بدانید خدمات پشتیبانی سرور همیشه هم شامل تعمیر خرابی ها و یا تعویض قطعات نیستو گاهی اوقات نیاز است که تیم پشتیبانی سرور اقدام به ارتقای سرور نماید. استفاده از قطعات جدید با فرمول های بهتر و پیشرفته تر می تواند ایرادات ورژن های قبلی را پوشش دهد. ارتقای سرور منجر به بهبود سرعت سرور و بالا رفتن ظرفیت و کارایی آن خواهد شد بنابراین شبکه کامپیوتری شما بسیار روان، بی نقص و سریع عمل خواهد کرد و قطعا این موضوع در ایمنی و امنیت داده ها نیز موثر خواهد بود. بنابراین کارشناسان پشتیبانی سرور باید به روز رسانی تجهیزات سخت افزاری و به روز رسانی سیستم های نرم افزاری را در لیست خدمات خود جای دهند.

  پاورها یکی از مهمترین بخش های هر سرور کامپیوتری هستند که وظیفه شان کنترل ولتاژهای ورودی قطعات درون سرور همچون مادربورد، رم، سی پی یو و هارد است. پاور سرور می تواند کارایی صحیح قطعات را تضمین کند بنابراین از مهمترین اصول پشتیبانی سرور باید به تعمیر و تست پاور اشاره کرد. چنانچه ولتاژ ورودی ضعیف یا قوی باشد می تواند در رساندن برق ایجاد اختلال نماید. از آنجایی که قطعات سروری بسیار مهم و حساس هستند و اطلاعات مهمی در سرورها ذخیره سازی می شود توجه بیشتری به پاورسوئیچینگ آن خواهد شد.

  برای دریافت خدمات اکتیو شبکه با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  پاورسوئیچینگ سرور می تواند در اثر نوسانات سیستم برق رسانی، نویزهای موجود در شبکه و یا از کار افتادگی CPU دچار آسیب شود و ممکن است هیچ جریانی وارد سرور نشود. البته این بهترین اتفاقی ست که می توتند رخ دهد. چرا که در صورت خرابی پاور و در پی آن خرابی مدارهای تصمیم گیری این امکان وجود دارد که تشخیص ولتاژ با مشکل مواجه شود و مدارها و قطعات سرور دچار سوختگی شوند.

  بنابراین به جرئت می توان گفت که تعمیر و تست سلامت پاورسوئیچینگ سرور از مهم ترین اصول پشتیبانی سرور می باشد که باید توجه ویژه ای روی آن لحاظ شود. سپردن این امر به یک متخصص حرفه ای می تواند خیال شما را از بابت سلامت سرور آسوده نماید. بنابراین اگر چزاغ سبز شروع به چشمک زدن نمود، سر و صدای ناهنجاری به هنگام روشن شدن پاور به گوش رسید، فن سرور دچار اختلال شد و به خوبی فرآیند خنک سازی دور بالا را انجام نداد، پاور بعد از روشن شدن به ناگاه خاموش شد و چراغ نارنجی روی پاور خاموش شد بدانید که پاورسوئیچینگ سرور در معرض خطر است و برای تعمیر و تعویض آن باید اقدام نمود.

  ارتقای سرور ممکن است با اهدافی چون بالا بردن سرعت شبکه، ایجاد حافظه بیشتر و یا بالا بردن قدرت پردازش صورت گیرد. همچنین ممکن به علت استفاده از نرم افزار های به روز در شبکه مجبور به این شوید که سیستم های سخت افزاری سرور را ارتقا دهید. بنابراین کارشناسان پشتیبانی سرور باید به اصول ارتقای سرور آشنایی کامل داشته باشند.

  کارشناسان بایستی در ابتدا با نیازسنجی های پروژه و بررسی ظرفیت شبکه مشاوره های لازم را در این راستا به شما بدهند و بهینه ترین حالتی که می توان برای ارتقای سرور در نظر گرفت را اجرا کنند. این موضوع شامل بهبود و ارتقای سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری می شود. بنابراین داشتن مهارت، تبحر، تجربه و تخصص در این امر از کارشناسان پشتیبانی سرور انتظار می رود.

  خدمات نرم افزاری سرور از مهمترین خدماتی ست که باید در پشتیبانی سرور لحاظ شود. این خدمات می تواند شامل نصب سیستم عامل، نصب رول های سرور، تنظیمات رول ها، راه اندازی اکتیو دایرکتوری، نصب فایروال، نصب آنتی ویروس، به روز رسانی نرم افزارهای تحت شبکه و سایر خدماتی باشد که همگی به خدمات نرم افزاری سرور وابسته است. بنابراین کارشناسان پشتیبانی سرور تنها در زمینه خدمات سخت افزاری نباید دارای تخصص باشند و باید در حوزه نرم افزاری نیز دارای تبحر و تجربه باشند.

  برای دریافت خدمات کابل کشی شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  ریکاوری و بازیابی اطلاعات جزو مهم ترین خدمات پشتیبانی سرور می باشد. چالشی که بسیاری از سازمان ها با آن مواجه می شوند از دست دادن اطلاعات مهم سازمان است. بازیابی اطلاعات از دست رفته از جمله مهمترین و پر طرفدارترین خدمات در پشتیبانی سرور می باشد. بازیابی اطلاعات از دست رفته سرور فرآیندی بسیار حساس و پیچیده است و باید در نهایت دقت و حساسیت صورت پذیرد. یک اشتباه و دستکاری اشتباه در این راستا می تواند بازیابی اطلاعات را غیر ممکن سازد بنابراین بسیار مهم است که کارشناسان پشتیبانی سرور از نحوه دقیق بازیابی اطلاعات آگاهی داشته باشند. شما می توانید با اعتماد کامل به کارشناسان دلتا تک پشتیبانی سرور و بازیابی اطلاعات از دست رفته را به تیم متبحر ما بسپارید.

  از دیگر اصول پشتیبانی سرور باید به سرویس های دوره ای سرور اشاره کرد که اهمیت خاص خود را دارد. بسیار مهم است که سرورها عملکرد دقیق و حساب شده ای داشته باشند. در مدار بودن سرور از مهمترین نکات پشتیبانی سرور است. پس باید سلامت و صحت عملکرد سرورها به صورت دوره ای که اغلب شش ماهه می باشد چک شود. این بازه زمانی به میزان حساسیت کاری و ظرفیت مجموعه شما بستگی دارد. در این بازدیدها بایستی تمام قطعات سرور و سیستم های نرم افزاری تست شوند و در صورتی که احتمال وقوع خرابی وجود دارد برای رفع آن و جلوگیری از بروز آن اقدام شود.

  شما با دریافت خدمات پشتیبانی سرور از دلتا تک می توانید در عین بهره مندی از تجربه و تخصص کارشناسان از بهترین برندها و گارانتی خدمات بهره مند شوید. هر زمان که سرور شما دچار نقص یا اختلال شد کافی ست یک تماس با کارشناسان برقرار نمایید تا عیوب رخ داده سریعا برطرف گردند. پشتیبانی حرفه ای از سرورها با بهترین کیفیت و جامع ترین لیست خدمات از مزایای همکاری با مجموعه دلتا تک می باشد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  تماس با کارشناسان