مقاله

چگونه دوربین مدار بسته را به وای فای وصل کنیم

وای فای
 • این روزها دیگر دوربین های مدار بسته کابلی طرفداران چندانی ندارد. افراد به دنبال خرید و نصب دوربین های مدار بسته بی سیم هستند که عملکرد آن ها از طریق اینترنت وایفای بوده و می توانند تصاویر را در بستر اینترنت انتقال دهند. اما بعد از خرید دوربین مدار بسته بی سیم اولین سوالی ک ذهن خریداران را درگیر می کند این است که چگونه باید آن را به سیستم اینترنت وای فای متصل کنند.

  برای دریافت خدمات کابل کشی شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  وصل دوربین مدار بسته به وای فای

  شما می توانید راه ساده تر را انتخاب کنید و از کارشناسان حرفه ای بخواهید صفر تا صد راه اندازی دوربین مدار بسته بی سیم را برای شما انجام دهند. این فرآیند شامل نصب، کابل کشی و راه اندازی دوربین مدار بسته و اتصال آن به سیستم وای فای می شود. اما اگر قصد دارید این کار را خودتان انجام دهید جای نگرانی نیست چرا که ما در این مطلب قصد داریم شیوه اتصال دوربین مدار بسته به وای فای را با شما در میان بگذاریم. بنابراین با ما همراه باشید.

  برای نصب و راه اندازی سیستم نظارت تصویری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  دوربین مدار بسته بی سیم تحت شبکه وای فای چیست؟

  برای اینکه با شیوه اتصال دوربین مدار بسته به وای فای آشنایی پیدا کنید باید درک درستی از دوربین مدار بسته بی سیم تحت شبکه وای فای داشته باشید. این دوربین ها برای نصب و راه اندازی به DVR، هارد و کابل شبکه نیازی ندارند. این دوربین ها کاملا بی سیم هستند  و تنها کابلی که نیاز دارند کابل برق برای اتصال به پریز می باشد. در صورت عدم تمایل برای استفاده از کابل برق می توانید باتری را جایگزین کنید.

  برای دریافت خدمات اکتیو شبکه با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  نصب دوربین های مدار بسته بی سیم تحت شبکه وای فای بسیار تا بسیار ساده تر از نصب سایر دوربین های مدار بسته می باشد. چرا که دیگر نیازی به کابل کشی و تنظیمات DVR یا NVR نیست. این دوربین ها تحت شبکه هستند و به همین دلیل برای انتقال تصاویر باید آن ها را به وای فای متصل کنید. در واقع راه انتقال تصاویر در این دوربین ها بستر شبکه است.

  شما باید دوربین مدار بسته بی سیم را به وای فای خانگی، وای فای فروشگاه، سازمان، اداره و یا دیتای گوشی خود متصل کنید. سپس باید از یک اپلیکیشن مختص انتقال تصاویر روی گوشی اندروید یا IOS خود استفاده کنید تا بتوانید تصاویر ثبت و ضبط شده را در لحظه مورد بررسی قرار دهید.

  نحوه قرار گیری دوربین مدار نسبت به روتر وای فای

  زمانی که قصد داشته باشید تصاویر دوربین مدار بسته را در مکانی غیر از مکان نصب دوربین مشاهده و رویت کنید باید اقدام به متصل نمودن دوربین به سیستم وای فای نمایید. بنابراین باید دوربین مدار بسته را به مودم با روتری که در محل قرار دارد متصل کنید.

  برای دریافت خدمات تعمیر شبکه با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  بدین منظور باید مودم یا روتز وای فای را در مکانی قرار دهید که هیچ مانعی بین دوربین و روتر قرار نداشته باشد چرا که در این صورت سیگنال دهی ضعیف خواهد شد و احتمال اینکه تصاویر دوربین بی کیفیت ضبط شوند و یا اصلا ثبت و ضبط نشوند بالا خواهد رفت. وجود دیوارهای بتنی منجر به تداخل امواج خواهد شد. همچنین دوربین باید به یک پریز برق نزدیک باشد.

  نصب نرم افزار به منظور کانفیگ دوربین مدار بسته

  برای اینکه بتوانید تنظیمات دوربین را صورت دهید و اصطلاحا آن را کانفیگ نمایید باید از یک نرم افزار روی گوشی یا لپتاپ تان استفاده کنید. عمده دوربین های مدار بسته وایرلس دارای نرم افزار مخصوص هستند که باید آن را از وب سایت رسمی برند دوربین دانلود کنید و روی لپتاپ نصب کنید. با این حال می توانید نرم افزارهایی از جمله VM Camera یا V 380 استفاده کنید. عملکرد تمامی این نرم افزارها مشابه همدیگر است بنابراین هیچ فرقی ندارد که دوربین شما ز چه نوع برندی می باشد و در حال استفاده از چه نرم افزاری برای کانفیگ دوربین هستید. 

  برای دریافت خدمات پسیو شبکه با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  روشن کردن دوربین و اتصال به وای فای دوربین از طریق گوشی یا لپتاپ

  بعد از اینکه نرم افزار را روی گوشی یا لپتاپ خود نصب نمودید باید دوربین را به برق متصل کنید. بعد از ایجاد اتصال چند ثانیه مکث کنید و سپس دوربین مدار بسته را یک بار ریست نمایید تا آماده دریافت تنظیمات وای فای شود. در این حین باید اقدام به اتصال لپتاپ یا گوشی همراه به وای فای دوربین مدار بسته نمایید. بنابراین وایفای لپتاپ یا گوشی همراه تان را روشن کنید و سراغ لیست وایرلس ها بروید. در این لیست به دنبال نام دوربین بگردید و آن را انتخاب کنید.

  کانفیگ دوربین مدار بسته توسط نرم افزار

  نرم افزاری که روی گوشی یا لپ تاپ تان دانلود کرده اید را اکنون اجرا کنید تا فرآیند کانفیگ دوربین را انجام دهید. فرآیند کانفیگ دوربین مدار بسته با توجه به نرم افزاری که در حال استفاده از آن هستید دارای مراحل مختلفی می باشد. در ابتدا باید در نرم افزار ثبت نام یا Register کنید. برای این کار به ایمیل و پسورد نیاز دارید. سپس باید وارد تنظیمات شوید و گزینه شبکه را انتخاب کنید. سپس مودمی که قرار است دوربین مدار بسته بدان متصل شود را پیدا کنید و بعد از انتخاب آن رمز وایرلس را وارد کنید.

  برای نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  سپس باید دستگاه تحت شبکه ای که قرار است ارتباط با آن صورت گیرد را به نرم افزار معرفی کنید. این دستگاه همان دوربین مدار بسته می باشد. بنابراین باید نام دستگاه، ID دستگاه و پسورد را وارد نموده و گزینه تایید را فشار دهید تا تنظیمات و نصب دوربین مدار بسته به پایان برسد و به سیستم وای فای متصل گردد. در این لحظه ارتباط گوشی یا لپتاپ شما با وایفای دوربین قطع می شود و با اتصال به وای فای مودم می توانید به راحتی تصاویر مخابره شده توسط دوربین مدار بسته را روی گوشی همراه یا لپتاپ تان رویت کنید.

  برای پشتیبانی شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  شیوه کانفیگ دوربین مدار بسته در عمده نرم افزارها به همین شیوه می باشد. شما در نرم افزار V 380 می توانید از گزینه Wifi Station Mode به گزینه ی AP Hotspot Mode شیفت کنید تا گوشی همراه یا لپ تاپ تان مستقیما به وایفای دوربین وصل شود. 

  نتیجه گیری

  استفاده از دوربین های مدار بسته تحت شبکه دلتاتک این روزها رونق زیادی دارد. از آنجایی که نصب این دوربین ها بسیار ساده است و از طریق اینترنتی تصاویر را مخابره می کنند می توانند کمک بزرگی به صحبان مشاغل و صاحبخانه ها برای حفاظت از ایمنی منطقه در هر لحظه و هر مکان نمایند. شیوه اتصال این دوربین ها به اینترنت بسیار ساده است و می توانید با طی کردن چند مرحله ساده به راحتی خودتان آن را اجرا کنید.

  برای امنیت شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۴ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *