مقاله

چرا تصویر دوربین مداربسته نویز دارد؟

مشکلات نویز دوربین مداربسته
 • دوربین‌های مداربسته یکی از ویژگی ‌های رایج و مقرون ‌به ‌صرفه سیستم‌ های امنیتی مدرن هستند. اما تضمین ‌های امنیتی یک دوربین مدار بسته تنها به اندازه قابلیت اطمینان دوربین و کیفیت فیلمی که تولید می‌کند، خوب هستند. کیفیت تصویر یکی از نیازهای ضروری است که در خانه یا محل کار برای حفظ امنیت و بسیاری دیگر از موارد به آن احتیاج داریم. در نتیجه، هر گونه مشکل دوربین مدار بسته باید حل شود تا کارایی آن برای ما اجری گردد.​

  حتی چیزی بی‌ضرر مانند لرزش گاه به گاه می‌تواند جزئیات مهمی را از تصویری مانند چهره دزد یا شماره پلاک وسیله نقلیه را نشان ندهد.​

  برای انتقال سرور با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  اما مهم نیست که تولید کنندگان چقدر تلاش می‌کنند تا وسایل خود را بدون پیکربندی زیاد به خوبی به کار گیرند، هنوز هم مشکلاتی وجود دارد. شما حتی با تجهیزات پیشرفته تولیدکنندگان معتبر نیز دچار مشکل خواهید شد. بسیاری از مشکلات رایج دوربین مدار بسته تنها نشانه‌ای از نصب ناقص یا پیکربندی نادرست هستند. خوشبختانه، رفع برخی از این مشکلات آسان است. در اینجا به بررسی بسیاری از این موضوعات پرداخته ایم.

  مشکلات نویز دوربین مداربسته در چیست؟

  ​​​​​​۱_ رنگ ‌های دوربین مئاربسته ی من خاموش است.

  اگر فیلم دوربین مدار بسته شما آن فیلم ‌های عجیب و غریب راک روان گردان را از دهه ۱۹۶۰ به یاد شما می‌آورد، شانس خوبی وجود دارد که با تنظیمات تراز سفیدی مشکل داشته باشد.

  برای دریافت خدمات پشتیبانی سرور با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  هنگامی که ما به یک شی سفید نگاه می‌کنیم، چشمان ما آن را به صورت سفید درک خواهند کرد، حتی اگر با یک نور سفید کامل روشن نشود. علت آن این است که چشم‌های ما محدوده رنگ نسبتا وسیعی دارند، و چون مغز ما تا حدودی می‌تواند محدوده خاصی از پارامترهای نورپردازی محیط را جبران کند دوربین‌ها تلاش می‌کنند تا همان کار را از طریق یک تنظیمات به نام “تراز سفیدی” انجام دهند، که می‌تواند به صورت دستی یا خودکار تنظیم شود. هنگامی که به درستی تنظیم نشود و این امر به خصوص در دوربین‌هایی که می‌توانند آن را به طور خودکار تنظیم کنند، رایج است، می‌تواند رنگ‌ها را به طور قابل‌توجهی تغییر دهد.​

  • اگر دوربین شما هم برای استفاده در فضای داخلی و هم در فضای باز ارزیابی شده‌است، تنظیمات آن را بررسی کرده و مطمئن شوید که برای استفاده در فضای باز پیکربندی شده‌است.
  • گاهی اوقات، این یک محیط جهانی نخواهد بود، بلکه یک محیط مرتبط با رنگ خواهد بود.
  • اگر دوربین شما تراز سفیدی را به طور خودکار تنظیم می‌کند (‏دو نام عامیانه برای این ویژگی ATW هستند.
  • برای راه اندازی سوئیچ با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.
  • ردیابی خودکار تراز سفیدی و تراز سفیدی خودکار AWB‏و در فضای باز نصب شده‌است، آن را طوری تنظیم کنید که دورتر از آسمان قرار گیرد. اگر رنگ‌ها تنها در حضور نوع خاصی از نور محیط، مانند چراغ‌های خیابان در طول شب، تغییر شکل می‌دهند، دوربین را طوری قرار دهید که دورتر از منبع نور قرار گیرد.
  • اگر دوربین شما از ATW و AWB پشتیبانی می‌کند، اما تغییر موقعیت کمکی نمی‌کند، ATW یا AWB را غیرفعال کرده و تراز سفیدی را به صورت دستی تنظیم کنید تا وقتی که رنگ‌ها درست شوند.
  • اگر دوربین شما پشتیبانی ATW یا AWB ندارد، تراز سفیدی را به صورت دستی تنظیم کنید تا وقتی که رنگ‌ها درست شوند.
  • اگر دوربین شما هر گونه تنظیمات رنگ اضافی ارائه می‌دهد، که به شما اجازه می‌دهد تا پارامترهایی مانند سطح رنگ تصویر یا گاما را تنظیم کنید، این موارد را تنظیم کنید، تا وقتی که رنگ‌ها دیگر خراب نشوند. ​
  • ممکن است لازم باشد این تمرین را تحت شرایط مختلف روشنایی محیط تکرار کنید، تا وقتی که تنظیماتی به دست آورید که در همه زمان‌ها درست جواب می‌دهد و اگر مجبور به تغییر موقعیت دوربین هستید، مطمئن شوید که هنوز هم قسمت‌هایی که برای پوشش دادن به آن‌ها نیاز دارید را پوشش می‌دهد! ​
  • در عین حال، مهم است که به یاد داشته باشید که دوربین‌ها محدوده رنگ نا محدودی ندارند. بسته به قابلیت‌های سنسور، برخی از دوربین‌ها ممکن است به سادگی قادر به نشان دادن تصویر درست تحت تمام شرایط محیط نباشند.

  روش های دیگر برای رفع نویز دوربین مداربسته

  ​​​​این فیلم معمولا نتیجه تداخل الکتریکی یا RF است مانند لرزش، شما باید منابع معمول تداخل را بررسی و حذف کنید:

  برای نصب و کانفیگ فایروال با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  اتصالات و کابل‌ها را برای آسیب بررسی کنید، به خصوص کابل‌های ویدیویی آنالوگ دقت کنید که تمام کابل‌ها به درستی مسیر یابی شده باشند، به دور از منابع تداخل، و در صورت نیاز به درستی به زمین متصل شوند. ​اگر دوربین شما یک خروجی آنالوگ دارد، کابل ویدئو را از دوربین جدا کرده و بررسی کنید که آیا هنوز هم نویز را بر روی مانیتور خود می‌بینید یا نه این معمولا نشانه تداخل در انتهای مانیتور است: منبع برق و کابل‌ها را چک کنید.

  بررسی کنید که آیا قطع کردن هر دوربین یا تجهیزات ویدیویی دیگر سطح نویز را کاهش می‌دهد یا نه؟ تجهیزات آسیب‌دیده و یا دارای پوشش نامناسب می‌توانند با وسایل دیگر تداخل داشته باشند.

  روش های رفع نویز تصویر چیست؟

  کاهش نویز فرآیند حذف نویز از یک سیگنال است. تکنیک‌های کاهش نویز برای تصاویر صوتی و تصویری وجود دارد. الگوریتم‌ های کاهش نویز ممکن است سیگنال را تا حدی تحریف کنند. ​ تمام دستگاه‌های پردازش سیگنال، هم آنالوگ و هم دیجیتال، ویژگی‌هایی دارند که آن‌ها را مستعد نویز می‌کند. نویز می‌تواند تصادفی با یک توزیع فرکانس یکنواخت (‏نویز سفید)‏، یا نویز وابسته به فرکانس معرفی‌شده توسط مکانیزم تقسیم یا الگوریتم های پردازش سیگنال باشد.

  برای کانفیگ سوئیچ با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  در دستگاه‌های ضبط الکترونیکی، یک نوع عمده از نویز به وسیله حرکت تصادفی الکترون به دلیل همزدن گرمایی ایجاد می‌شود که به خاطر دما رخ می‌دهد. این الکترون‌های آشفته به سرعت از ولتاژ سیگنال خروجی اضافه و کم می‌کنند و در نتیجه نویز قابل‌تشخیص ایجاد می‌کنند.

  برای دریافت خدمات نصب و راه اندازی سرور با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  در مورد فیلم عکاسی و نوار مغناطیسی، نویز (‏هم قابل‌مشاهده و هم قابل شنیدن)‏به دلیل ساختار دانه‌ای محیط معرفی می‌شود. در فیلم عکاسی، اندازه نویز در فیلم، حساسیت فیلم ها را تعیین می‌کند و فیلم حساس‌تر، نویز های با اندازه بزرگ‌تر دارد. در نوار مغناطیسی، هرچه ذرات مغناطیسی (‏معمولا اکسید فریک یا مگنتیت)‏ بزرگ‌تر باشند، محیط بیشتر در معرض نویز قرار می‌گیرد. برای جبران این مشکل، می توان از نواحی بزرگ‌تر فیلم یا نوار مغناطیسی برای کاهش نویز تا سطح قابل قبولی استفاده کرد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *