• نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق چیست؟

  نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق

  بشر همواره از بسیاری از نعمات طبیعت سود و ضررهای زیادی برده است. یکی از این نعمات آتش می باشد. از زمان کشف آتش، زندگی بشر همواره تحت تاثیر این عنصر طبیعی بوده است. گرمای خانه ها، پخت و پز، مصارف درمانی و… همگی از مزایای آتش هستند. اما اگر این آتش کنترل نشود، می تواند به حریق مهیبی تبدیل شود و همه چیز را با خود بسوزاند. 

  از این رو برخی از افراد متخصص طی سالیان، اقدام به اختراع و تولید سیستم اعلام حریق کرده اند. دلتا تک که یکی از اجرا کنندگان انواع سیستم هوشمند می باشد، قصد دارد در ادامه شما را بطور کامل با سیستم اعلام حریق و نحوه نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق، آشنا سازد. اگر به دنبال تهیه این سیستم برای ساختمان خود هستید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. 

  نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق چیست؟

  قبل از آشنایی کامل با موضوع “نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق” بهتر است در مورد سیستم اعلام حریق نیز اطلاعات کاملی کسب کنید و بدانید که شرایط و ویژگی های استفاده از آن چیست؟  سیستم اعلام حریق یک سیستم ایمنی است که برای شناسایی و اعلام حریق در یک ساختمان یا فضای باز طراحی شده است. این سیستم شامل مجموعه‌ای از سنسورها، دستگاه‌های اعلام، پنل کنترل و سایر تجهیزات است که به صورت هوشمندانه کار می‌کنند. 

  هنگامی که سیستم اعلام حریق فعال می‌شود، سنسورهای آن برای شناسایی دود، حرارت یا گازهای خطرناک در فضا به کار می‌روند. سپس دستگاه‌های اعلام حریق اطلاعات جمع‌آوری شده را به پنل کنترل ارسال می‌کنند تا در صورت لزوم اعلام حریق صورت گیرد. با توجه به اهمیت ویژه‌ای که سیستم اعلام حریق در حفظ ایمنی ساختمان‌ها و جان افراد دارد، نصب، راه‌اندازی و نگهداری آن باید توسط فنی‌کاران مجرب صورت گیرد. 

  برای نصب و راه اندازی سانترال با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

   

  آشنایی با نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق

  مراحل نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق

  ۱

  بازدید از مکان

  ۲

  خرید اجناس لازم و پرداخت هزینه

  ۳

  تعیین وقت اجرای پروژه

  برای نصب و آماده سازی طبق استاندارد، کارشناسان ما از مکان شما برای نصب دوربین مدار بسته بازدید خواهند کرد.

  جهت اطلاع از شیوه پرداخت هزینه پروژه با شماره ها مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  دلتا تک با بکارگیری کادری با تجربه از تاپ ترین تکنسین ها در کمترین زمان ممکن پروژه شما را با کیفیتی بی نظیر اجرا خواهد کرد.

  نمونه پروژه ها

  چرا انتخاب دلتا تک ؟

  پخش ویدیو
  پخش ویدیو

  نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق چگونه است؟

  نصب سیستم اعلام حریق به دلیل مهم بودن ویژگی‌های آن، باید توسط فنی‌ کاران مجرب و با تجربه‌ کافی انجام شود. در ادامه، چندین مرحله از فرآیند نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق را بررسی خواهیم کرد.

  طراحی سیستم

  قبل از هر چیز، باید سیستم اعلام حریق برای ساختمان مورد نظر طراحی شود. در این مرحله، باید نیازهای ساختمان مورد بررسی قرار گیرد و مشخص شود که سیستم به چه نحوی باید راه‌اندازی شود. به طور کلی، در این مرحله باید تعیین شود که سنسورها و دستگاه‌های اعلام به چه جایگاهی نصب شوند. 

  نصب سنسورها

  سنسورها عناصر اصلی سیستم اعلام حریق هستند. این دستگاه‌ها برای تشخیص دود، حرارت یا گازهای خطرناک در فضا به کار می‌روند. در این مرحله، باید سنسورها در نقاطی که می‌توانند به طور جامع و دقیق اطلاعات را به دستگاه‌های اعلام منتقل کنند، نصب شوند.

  نصب دستگاه‌های اعلام حریق

  پس از نصب سنسورها، دستگاه‌های اعلام حریق همچنین باید در نقاطی که بهترین اثر را به منظور اعلام حریق دارند، نصب شوند.

  نصب پنل کنترل

  پنل کنترل مرکزی است که اطلاعاتی که از دستگاه‌های اعلام حریق و سنسورها جمع‌ آوری شده را پردازش می‌کند و در صورت لزوم عملیات اعلام حریق را انجام می‌دهد. در این مرحله، باید پنل کنترل در نقطه‌ای مناسب و قابل دسترسی برای فنی‌کاران نصب شود.

  تنظیمات پایه

  پس از نصب سیستم اعلام حریق، باید تنظیمات پایه را به درستی انجام داد. این شامل بررسی کلیه دستگاه‌ها، سنسورها و پنل کنترل است. همچنین، باید تمامی دستگاه‌ها و ماشین‌آلات سیستم اعلام حریق را تست کرد تا در صورت لزوم، مشکلات آنها رفع شود.

  برای مشاوره سانترال با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  مزایا نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق 

  نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق بسیار مهم و حیاتی می باشد. در ساختمان های مسکونی و تجاری بلند، به دلیل کمبود امکانات آتش نشانی، بهتر است سیستم اعلام حریق وجود داشته باشد تا با سرعت زیادی از آتش سوزی، خبردار شوید. نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق از مزایای زیادی برخوردار است. در ادامه چندین مورد از مزایای نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق، برای شما بیان خواهد شد. 

  حفاظت از افراد

  سیستم اعلام حریق با هشدار دهی سریع، به افراد در محل حضور خود اجازه می‌دهد تا به سرعت از محل خطر فرار کنند و حوادث ناگوار جانی را پیشگیری کنند.

  محافظت از اموال

  سیستم اعلام حریق با اطلاع دادن به صورت سریع تر و دقیق‌تر نسبت به گذشته، به مالکان اموال کمک می‌کند تا از خسارت‌های احتمالی برای مال و ممتلکات خود جلوگیری کنند.

  قابلیت تشخیص دقیق

  سیستم اعلام حریق شامل دستگاه‌هایی است که قابلیت تشخیص دقیق محل وقوع حریق را دارا هستند. این ویژگی باعث می‌شود که بتوان با سرعت به محل حادثه رسید و خسارات را به حداقل رسانید.

  افزایش اطمینان

  نصب سیستم اعلام حریق باعث افزایش اطمینان و اعتماد به نفس افراد در محل کار، زندگی و تفریح میرسانی

  رعایت قانون

  نصب سیستم اعلام حریق در بسیاری از کشورها الزامی است و عدم رعایت آن به تبعات جریمه می‌شود.

  کاهش هزینه‌ها

  نصب سیستم اعلام حریق به دلیل جلوگیری از وقوع حریق و کنترل سریع حادثه، می‌تواند به کاهش هزینه‌های بازسازی و تعمیرات بعد از وقوع حریق منجر می شود. 

  مدیریت بهتر وضعیت

  سیستم اعلام حریق با اطلاع‌ رسانی درست و به موقع به مدیران کمک می‌کند تا وضعیت ایمنی محیط را بهبود بخشند و نیز در مدیریت بهتر امور بعد از حوادث حاصل از حریق کمک می‌کند.

  برای مشاوره voip با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  طریقه نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق

  طریقه نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق توسط افراد متخصص بسیار آسان است. برای اینکار ابتدا باید نقشه سیستم اعلام حریق طرح شود و سپس این نقشه توسط متخصصان اجرا گردد. ابتدا باید محل هایی از ساختمان که امکان آتش سوزی در آن ها بیشتر است را شناسایی کرده و سپس نسبت به نصب سیستم اعلام حریق در این نقاط اقدام کرد. طریقه نصب سیستم اعلام حریق به این گونه است که پس از نصب پنل ها و سنسور های اعلام حریق، باید این پنل ها را وارد مدار کرد. سیستم برق کشی این سیستم ها یا توسط خود متخصصان و یا تکنسین برق صورت می گیرد.

  راه اندازی سیستم اعلام حریق

  راه اندازی سیستم اعلام حریق، در تمامی ساختمان ها از اهمیت بالایی برخوردار است. راه اندازی سیستم اعلام حریق در واقع حافظ جان و مال ساکنان ساختمان می باشد. شما می توانید برای افزایش ایمنی ساختمان خود، این سیستم ها را راه اندازی نمایید. برای راه‌اندازی سیستم اعلام حریق، ابتدا باید تجهیزات لازم برای سیستم اعلام حریق را تهیه کنید. این تجهیزات شامل سنسورهای دود و حرارت، پنل کنترل، گیرنده های صوتی و تابلوی نشانگر است.

  سپس باید محل نصب سنسورهای دود و حرارت را با دقت انتخاب کرده و آنها را نصب کنید. بهتر است این کار توسط یک تکنسین مجرب انجام شود. سپس باید پنل کنترل را نصب کرده و تنظیمات لازم را برای آن انجام دهید. این تنظیمات شامل تنظیمات مربوط به حساسیت سنسورها، تعیین نحوه اعلام حریق (صوتی یا تصویری) و … است. 

  پس از نصب پنل کنترل، باید گیرنده های صوتی را در محل های مناسبی نصب کرده و تابلوی نشانگر را نیز در مکان مناسبی قرار دهید. در نهایت، باید سیستم اعلام حریق را تست کنید و مطمئن شوید که همه تجهیزات به درستی کار می‌کنند. همچنین، باید برنامه ریزی کنید که چگونه سیستم را مرتباً تست کنید تا در صورت بروز هرگونه خطا، به سرعت آن را رفع کنید.

  شرکت نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق 

  شرکت های مختلفی هستند. که نسبت به نصب سیستم اعلام حریق اقدام می نمایند. این شرکت ها باید از اعتبار خوبی برخوردار بوده و دارای مجوز باشند. اگر شرکت نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق دارای مجوز نباشد، ممکن است سیستم بی کیفیت و خراب را در ساختمان شما بکار برده و در نهایت در زمان لزوم، اقدامی عملی نشود. دلتا تک یکی از شرکت های معتبر مجری این سیستم ها می باشد. 

  برای مشاوره ویپ با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  این شرکت انواع مدارک و گواهی های داخلی و بین المللی را در زمینه نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق دریافت نموده است. اعتبار یک شرکت به تعداد گواهی های معتبر در زمینه فعالیت آن می باشد. شما می توانید به سایت این شرکت مراجعه کرده و با انواع مهندسین و مدارک آن ها آشنا شده و با خیالی آسوده، اقدام به نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق توسط این شرکت نمایید. 

  هزینه نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق

  هزینه نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق بستگی به مساحت و نوع ساختمان، تجهیزات مورد استفاده و نیازهای خاص ساختمان دارد. برای داشتن یک تخمین نسبی از هزینه‌ها، می‌توانید با شرکت‌های فروش تجهیزات اعلام حریق تماس بگیرید و جهت دریافت پیشنهاد قیمت اطلاعات لازم را ارائه کنید. 

  همچنین، برای اطلاعات بیشتر در مورد سیستم‌های اعلام حریق و هزینه‌های آن‌ها می‌توانید با کارشناسان مرتبط با حوزه ایمنی و اطفاء حریق مشورت کنید. شرکت دلتا تک یکی از ارائه دهندگان خدمات سیستم اعلام حریق می باشد و شما با مشورت با متخصصین این شرکت، می توانید اطلاعات کاملی در زمینه هزینه نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق، کسب کنید. 

  برای خرید سانترال با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  اهمیت آشنایی با نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق

  در این بخش تلاش شده است تا شما با سیستم اعلام حریق، مزایای آن، نحوه نصب و راه اندازی، طریقه استفاده و همچنین نحوه اطلاع از هزینه های آن آشنا شوید. این سیستم یکی از کاربردی ترین سیستم های ایمنی می باشد که نیاز است در هر ساختمانی وجود داشته باشد. اگر قصد نصب و راه اندازی این سیستم در ساختمان خود را دارید، بهتر است با شرکت دلتا تک در ارتباط باشید و اطلاعات تکمیلی را از طریق سایت این شرکت کسب کنید. 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  تماس با کارشناسان