• راه اندازی سانترال

  نصب و راه اندازی سانترال

  راه اندازی سیستم تلفن آن هم به شیوه سنتی دیگر چندان باب نیست. شما برای کنترل کردن چند خط تلفن در این حالت باید اقدام به خرید چند دستگاه تلفن نمایید. امروزه روز اما دیگر کسی سراغ روش های قدیمی نمی رود.

  با ظهور پدیده ای به نام تلفن سانترال  امکان کنترل چند خط تلفن به طور همزمان به وجود آمده است. در اغلب سازمانها ارتباطات درون سازمانی از طریق تلفن سانترال انجام می شود. تلفن های سانترال معمولا ظاهری شیک و رسمی دارند و به کمک تنها یک تلفن سانترال می توان چندین خط را همزمان اداره نمود.

  نصب سانترال مزایای زیادی را به دنبال دارد. مدیریت هزینه ها یکی از مهمترین دستاوردهای این سیستم تلفن می باشد. شما می توانید برنامه ریزی این تلفن ها را از طریق کد دهی انجام دهید، کارت VOIP نصب کنید، خطوط آنالوگ و دیجیتال را همزمان نصب کنید، تماس ها را ضبط کنید، از منشی بی نیاز شوید، از پیغام گیز گویا استفاده کنید، خطوط شهری را قفل نمایید، برخی محدودیت ها را مطابق با الزامات سازمان روی این تلفن ها پیاده سازی کنید، از منشی اتوماتیک بهره مند شوید و چند نفر را همزمان پشت خط نگه دارید.

  نصب و راه اندازی سانترال در سه کتگوری جای میگیرد؛ نصب سانترال پر ظرفیت، نصب سانترال کم ظرفیت و نصب VOIP. این تلفن ها دارای انواع آنالوگ و تحت شبکه می باشند. سانترال های کم ظرفیت معمولا تعداد کمتری از خطوط شهری را پوشش می دهند و این در حالی است که سانترال های پرظرفیت می توانند از تعداد بیشتری خطوط شهری پشتیبانی کنند. TDA، NS و TED سه نمونه از سانترال های پرظرفیت هستند.

  نصب و راه اندازی سانترال با توجه به آنالوگ یا تحت شبکه بودن آن متفاوت می باشد. ارتباط در تلفن های سانترال تحت شبکه از طریق IP دهی انجام می شود. برند پاناسونیک در سال های اخیر توانسته درخشش بسیار خوبی در عرضه انواع تلفن های سانترال داشته باشد. دقت داشته باشید که برای بالا بردن عمر مفید این سیستم باید حتما دستگاه مرکزی سانترال در مکانی به دور از غبار و رطوبت نصب شود.

  نصب و راه اندازی سانترال چگونه است

  مراحل نصب و راه اندازی سانترال

  ۱

  بازدید از مکان

  ۲

  خرید اجناس لازم و پرداخت هزینه

  ۳

  تعیین وقت اجرای پروژه

  برای نصب و آماده سازی طبق استاندارد، کارشناسان ما از مکان شما برای نصب دوربین مدار بسته بازدید خواهند کرد.

  جهت اطلاع از شیوه پرداخت هزینه پروژه با شماره ها مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  دلتا تک با بکارگیری کادری با تجربه از تاپ ترین تکنسین ها در کمترین زمان ممکن پروژه شما را با کیفیتی بی نظیر اجرا خواهد کرد.

  نمونه پروژه ها

  چرا انتخاب دلتا تک ؟

  پخش ویدیو
  پخش ویدیو

  نصب و راه اندازی سانترال

  نصب و راه اندازی سانترال به شیوه های مختلفی انجام می شود. به طور مثال نصب و راه اندازی سانترال NS، سانترال TDA، سانترال TED و سانترال KX متفاوت از یکدیگر می باشد. با این حال مواردی مانند کابل کشی، داکت کشی، نصب ترمینال، نصب سوکت و بست، نصب کارت دیزا، باتری، UPS و نصب تجهیزات جانبی در این روش ها مشابه یکدیگر است. برای نصب و راه اندازی سانترال باید حتما دستگاه های پرظرفیت و کم ظرفیت را بشناسید. شما باید بتوانید با توجه به تعداد خطوط و گستردگی فضا موفق به انتخاب دستگاه مناسب شوید.

  نصب نرم افزار سانترال روی لپتاپ و تنظیمات آن یکی از مهمترین مراحل نصب و راه اندازی سانترال می باشد. آشنایی با کدهای امنیتی، بستن صفر، نصب سیستم تایمینگ، نصب آیفون و درب باز کن، نصب باتری Backup در زمان قطع برق، برنامه ریزی منشی گویا، تعریف اپراتورها، نصب کارت ID Caller، ارتباط دهی دستگاه سانترال با گوشی و شیوه ارتباط دهی سیستم ویپ با سانترال همگی از جمله مواردی هستند که در نصب و راه اندازی سانترال مورد توجه قرار می گیرند. همانطور که می بینید نصب و راه اندازی سانترال یک امر بسیار تخصصی می باشد و نیاز به مهارت و دانش کافی دارد.

  برای دریافت خدمات نصب و راه اندازی سرور با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  طریقه نصب و راه اندازی سانترال

  دستگاه های سانترال در مراکز اداری، انواع شرکت ها، مراکز تجاری و سازمان های کوچک و بزرگ نقشی حیاتی را به عهده دارند. به کمک نصب سانترال می توان خطوط شهری و خطوط داخلی را به کمک یک دستگاه مدیریت نمود. سانترال یا همان PBX هسته اصلی مرکز تلفن در ادارات محسوب می شود. برند پاناسونیک در سال های اخیر توانسته بخش زیادی از بازار فروش تلفن های سانترال را به خود اختصاص دهد تا جایی که امروزه روز اغلب خریداران بدون نیاز به تحقیقات بازار این برند را انتخاب می کنند. به همین دلیل در اغلب کلاس های آموزش زمانی که نوبت به طریقه نصب سانترال می رسد اساتید تمرکز خود را روی آموزش دهی نصب سانترال های پاناسونیک می گذارند.

  اولین قدم در طریقه نصب سانترال نصب دستگاه می باشد. تجهیزات فیزیکی باید در گام نخست مستقر شوند. بسیار مهم است که این اقدام را مهندسین خبره انجام دهند. چرا که انتخاب مکان مناسب برای نصب اهمیت زیادی دارد. این مکان باید از کف زمین فاصله کافی داشته باشد تا امکان نفوذ غبار و رطوبت به آن کاهش پیدا کند. همچنین باید فاصله مناسبی تا پست مخابراتی در نظر گرفته شود.

  شما باید نقشه مخابراتی مناسبی را تهیه کنید. تعیین مسیر خطوط مخابراتی از ورودی تا سانترال جزو این اقدام مهم می باشد. بعد از اینکه مسیرها را مشخص کردید باید مسیر کابل کشی ها را در یک نقشه همراه با شماره گذاری و رنگ بندی تعیین کنید. نقاطی که دارای ترمینال و پست می باشد باید علامت گذاری شوند. زوج سیم های ورودی و خروجی و شماره گورت ها باید به طور دقیق مشخص گردند.

  برای دریافت خدمات پشتیبانی سرور با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  در نظر گرفتن نحوه سیم بندی های داخلی اقدام دیگری است که نباید از قلم بیفتد. شما باید با در نظر گرفتن رنگ کابل های مخابراتی و نوع آن که احتمالا از نوع دیجیتال، آنالوگ یا هایبرید می باشد،زوج سیم های مربوط به خطوط داخلی را از مرکز تلفن تا آنفولان و بعد تا پست مخابراتی و پریز تلفن آرایش دهی کنید.

  برنامه ریزی مرکز و تعیین سطح دسترسی کاربران از دیگر اقدامات مهمی است که در گام های پایانی از طریقه نصب سانترال باید مورد توجه قرار گیرد. برنامه ریزی معمولا به شکل تلفنی و کامپیوتری انجام می شود. تنظیم تاریخ، ساعت و شماره ها همراه با نام داخلی از جمله اقدامات گام پایانی می باشد. طبقه بندی خطوط شهری روی سیستم باید حتما بر اساس نیاز کارفرما صورت گیرد.

  از جمله مهمترین اقدامات در طریقه نصب سانترال کابل کشی است که در نهایت انجام می شود. در ابتدا خطوط شهری مخابرات توسط کابل های مخصوص مخابرات به دستگاه های سانترال وصل می شوند. توصیه می کنیم که برای نصب و راه اندازی سانترال حتما از متخصصین خبره کمک بگیرید و این کار را به تنهایی انجام ندهید. هر گونه اشتباه می تواند هزینه های زیادی به شما تحمیل کند.

  راه اندازی سانترال

  برخی شرکت ها و سازمان ها تصمیم می گیرند که بدون کمک گرفتن از مشاوره تخصصی و یاری مهندسین خبره اقدام به راه اندازی سانترال نمایند. راه اندازی سانترال کار ساده ای نیست و نیاز به تجربه و دانش کافی دارد. بنابراین اگر مهندسین شرکت یا سازمان شما در حوزه خاصی دارای تخصص یا مهارت هستند دلیل بر این نیست که می توانند راه اندازی سانترال را بی نقص انجام دهند. برای راه اندازی سانترال باید مراحل مختلفی طی شود. در وهله نخست باید اقدامات فیزیکی یعنی استقرار سیستم انجام شود. دستگاه های مختلف سانترال دارای راهنمای نصب مختص به خود هستند. بنابراین بسیار مهم است که در روند راه اندازی سانترال از دستورالعمل نصب همان دستگاه پیروی شود.

  برای انتقال سرور با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  بعد از نصب سیستم های سخت افزاری و تجهیزات فیزیکی باید از کارت های شهری، داخلی و کارت های خدمات جانبی استفاده کنید. بسیار مهم است که نصب کارت ها مطابق با دستورالعمل نصب و راه اندازی سانترال مورد نظر صورت پذیرد. زمانی که استقرار سیستم فیزیکی تکمیل شد باید خطوط شهری را روی ترمینال ها نصب کنید و متعاقبا کابل آمفونال خطوط شهری را به ترمینال متناظر با خطوط شهری ارتباط دهید. برای خطوط درون سازمانی نیز همین کار را انجام دهید. در ادامه از سیم رانژه کمک بگیرید و خطوط شهری و سازمانی را به خطوطی که روی ترمینال ها آرایش داده شده اند مرتبط نمایید.

  فراموش نکنید که باید در ادامه روند راه اندازی سانترال اقدام به برنامه ریزی مرکز تلفن نمایید که اساسا به دو شیوه انجام می شود. برنامه ریزی به کمک گوشی های اپراتوری یا PT-Programming و برنامه ریزی به کمک کنسول نرم افزاری و کامپیوتر که به آن PC-Programming  گفته می شود.

  شرکت نصب و راه اندازی سانترال

  مجموعه دلتا تک یه عنوان شرکت نصب و راه اندازی سانترال توانسته در طی سال های اخیر درخشش فوق العاده ای در حوزه اراده خدمات نصب و راه اندازی سیستم های رایانه ای و دیجیتال اراده دهد. مشاوره، طراحی، نصب و راه اندازی و پشتیبانی همگی از جمله خدماتی می باشد که می توانید در مجموعه دلتا تک به آن دست پیدا کنید. با توجه به گسترش محبوبیت سیستم های تلفنی سانترال، میزان تقاضا برای نصب این تلفن ها افزایش پیدا کرده است. بنابراین اگر می خواهید در دنیای مدرن امروز هوشمندانه عمل کنید و از رقبا پیشی بگیرید باید سیستم های سنتی و منسوخ شده را کنار بگذارید و به دنیای ارتباطات بی حد و مرز وارد شوید.

  برای راه اندازی سوئیچ با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  بدون شک بهره مندی از خدمات شرکت نصب و راه اندازی سانترال به شما این امکان را می دهد تا فارغ از دردسرهای عمده بابت اختلالات و نقص های متداول سیستم تلفنی، با رویکردی مشتری محور بهترین خدمات را به کاربران خود ارائه دهید. شما می توانید برای بهره مندی از مشاوره رایگان تخصصی همین حالا با کارشناسان دلتا تک تماس حاصل نمایید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  تماس با کارشناسان