• نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق چیست؟

  نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق اتوماتیک

  منظور از نصب سیستم اعلام حریق اتوماتیک چیست؟ ایمنی ساختمان ها از اهمیت بالایی برخوردار است. از دلایل می‌توان به حفظ جان و مال ساکنین و هزینه های گزاف بازسازی اشاره کرد. این عوامل موجب شده است که تمامی صاحبان ساختمان‌ها و مدیران آن ها به دنبال افزایش سطح ایمنی در ساختمان خود باشد. یکی از مهمترین خطراتی که همواره ساختمان ها و ساکنان آن ها را تهدید می کند، آتش سوزی می باشد. آتش سوزی می تواند بسیار مخرب باشد. 

  اما به وسیله تکنولوژی های نوظهور و سایر لوازم، می ‌توان از وقوع آن جلوگیری یا آن را مهار کرد یا دست‌ کم ساکنان را از وقوع آن مطلع نمود. یکی از این لوازم سیستم اعلام حریق اتوماتیک می باشد. ابزار کاربرد زیادی در جلوگیری از زیان های ناشی از آتش سوزی دارد. سایت دلتا تک یکی از عرضه کنندگان انواع سیستم‌های اتوماتیک و به روز می باشد قصد دارد در ادامه شما را به طور کامل با سیستم اعلام حریق اتوماتیک، نحوه نصب و راه اندازی و هزینه‌های نصب آن آشنا سازد. اگر به دنبال استفاده از این سیستم در ساختمان خود هستید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

  نصب سیستم اعلام حریق اتوماتیک چیست؟

  نصب سیستم اعلام حریق اتوماتیک یک سیستم ایمنی است که به منظور تشخیص و اعلام حریق در محل های مختلف از جمله ساختمان ها، ادارات، فضاهای صنعتی و غیره طراحی شده است. این سیستم با استفاده از حسگرها و دستگاه های تشخیص حریق، تغییرات در دود، حرارت یا اکسیژن را تشخیص می دهد و با فعال شدن، به صورت اتوماتیک اعلام حریق، ارسال پیام به سیستم اطفاء حریق و دستگاه های اطفای خودکار مانند اسپرینکلرها و پمپ های آب می کند. 

  نصب سیستم اعلام حریق اتوماتیک به علت عملکرد سریع و قابل اعتماد خود، به عنوان یکی از مهمترین ابزارهای ایمنی در ساختمان ها و فضاهای صنعتی به کار می رود. به همین دلیل نصب سیستم اعلام حریق اتوماتیک یکی از پرکاربرد ترین سیستم های کنترل آتش سوزی می باشد که در ساختمان های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه با نصب سیستم اعلام حریق اتوماتیک آشنا خواهید شد. 

  آشنایی با نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق

  مراحل نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق اتوماتیک

  ۱

  بازدید از مکان

  ۲

  خرید اجناس لازم و پرداخت هزینه

  ۳

  تعیین وقت اجرای پروژه

  برای نصب و آماده سازی طبق استاندارد، کارشناسان ما از مکان شما برای نصب دوربین مدار بسته بازدید خواهند کرد.

  جهت اطلاع از شیوه پرداخت هزینه پروژه با شماره ها مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  دلتا تک با بکارگیری کادری با تجربه از تاپ ترین تکنسین ها در کمترین زمان ممکن پروژه شما را با کیفیتی بی نظیر اجرا خواهد کرد.

  نمونه پروژه ها

  چرا انتخاب دلتا تک ؟

  پخش ویدیو
  پخش ویدیو

  نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق اتوماتیک چگونه است؟

  نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق اتوماتیک یک کار تخصصی می باشد و باید توسط تکنسین های فعال در این زمینه انجام شود. این کار دارای مراحل مختلفی می باشد و در چند مرحله انجام می‌شود که به طور خلاصه در ادامه توضیح داده می‌شود.

  بررسی نیازهای مشتری

  در ابتدا، باید نیازهای مشتری را بررسی کرده و مطمئن شد که نیاز به چه نوع سیستم اعلام حریقی دارد. همچنین مکان‌هایی که باید پوشش داده شوند، تعداد آدم‌ها و ماشین‌آلات و مواد قابل اشتعال موجود در محیط، نیاز به اشتراک گذاری با ساختمان مورد نظر و موارد مشابه بررسی می‌شود.

  طراحی سیستم

  پس از بررسی نیازهای مشتری، باید طراحی سیستم مناسب انجام شود. این شامل انتخاب برندهای معتبر و مورد تایید است، طراحی نقشه‌های شماتیک، تعیین محل نصب و حتی انتخاب نوع کابل‌ها می‌شود.

  برای خرید ویپ با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  نصب سیستم

  پس از طراحی، مرحله نصب سیستم آغاز می‌شود. در این مرحله، باید کابل‌ها را به روش مناسبی نصب کرد و دستگاه‌هایی مانند گیرنده‌ها، آلارم‌ها، پیام‌رسان‌ها و سایر تجهیزات را نصب کرد. همچنین، سیستم باید با ساختمان و دیگر تجهیزات مربوطه آماده ارتباط باشد.

  تست سیستم

  پس از نصب، سیستم باید مورد تست قرار گیرد. تست سیستم باید در شرایط مختلف انجام شود تا مطمئن شویم که سیستم به درستی کار می‌کند. به عنوان مثال، تست خطای فرضی (fault test)، تست پایداری (stability test)، تست اطلاعات (data test)، تست پالس (pulse test) و… می باشد. 

  طریقه نصب سیستم اعلام حریق اتوماتیک

  طریقه نصب سیستم اعلام حریق اتوماتیک به دلیل مهم بودن آن جهت جلوگیری از وقوع خسارات جانی و مالی، کار پیچیده‌ای است که نیاز به تخصص، دانش و تجربه دارد. به همین دلیل برای نصب سیستم اعلام حریق اتوماتیک، بهتر است از شرکت های متخصص در این حوزه استفاده کنید. اما در کلیه موارد، قبل از نصب سیستم اعلام حریق ابتدا باید نقشه مخطط ساختمان را با دقت بررسی کرده و به دقت برآورد کرد که چند عدد سنسور و دستگاه اعلام حریق در محیط نیاز است. 

  سپس با توجه به ابعاد و امکانات ساختمان، محل نصب هر یک از دستگاه‌های اعلام حریق و سنسور‌های آن را تعیین کرده، ایجاد می‌کنیم. پس از تعیین محل نصب، باید سیم کشی و اتصال دستگاه‌های اعلام حریق به منبع برق، باطری و سیستم اعلام حریق صورت گیرد. همچنین توجه به فاصله مجاز بین دستگاه‌های اعلام حریق برای جلوگیری از تداخل سیگنال ها بسیار حائز اهمیت است. 

  در نهایت، پس از نصب و راه اندازی، باید سیستم اعلام حریق اتوماتیک با تست کردن همه دستگاه‌ها و سنسور‌های آن به صورت کامل بررسی و تنظیم شود.  بهترین روش برای تست سیستم، شبیه سازی حریق در محیط است که با توجه به محدودیت‌های امنیتی باید توسط فنی‌کاران مجرب و متخصص انجام شود.

  برای نصب و راه اندازی سانترال با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  راه اندازی و نصب سیستم اعلام حریق اتوماتیک

  برای راه اندازی و نصب سیستم اعلام حریق اتوماتیک، ابتدا باید سیستم مورد نظر را به دقت بررسی کنید و با توجه به نیازهای خود، تجهیزات لازم را تهیه کنید. سپس باید به دنبال یافتن یک شرکت معتبر و مجرب در زمینه نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق اتوماتیک باشید. پس از اینکه شرکت نصب سیستم را انتخاب کردید، باید به همراه این شرکت برای بررسی محل نصب و نیازهای فنی به محل شما بروید. 

  سپس با استفاده از تجهیزات مورد نیاز و با توجه به نیازهای شما، سیستم اعلام حریق اتوماتیک را نصب می‌کنند. برای راه اندازی و نصب سیستم اعلام حریق اتوماتیک، شما باید پیکربندی و تنظیمات لازم را انجام دهید، در نهایت برای اطمینان از عملکرد صحیح سیستم، تست‌ها و بررسی‌های لازم را انجام دهید. همچنین باید به کاربران نحوه استفاده از سیستم و رفتار مناسب در مقابل حریق آموزش داده شود.

  راه اندازی و نصب سیستم اعلام حریق اتوماتیک نیاز به یک شرکت معتبر و متخصص در این زمینه دارد تا کاری با کیفیت، استاندارد و با دوام برای شما نصب شود. بنابراین در ادامه بهترین شرکت نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق اتوماتیک برای شما بیان می شود. 

  شرکت نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق اتوماتیک

  برای نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق اتوماتیک باید به یک شرکت معتبر مراجعه کنید. بهترین شرکت نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق اتوماتیک باید دارای ویژگی های زیر باشد:

  تجربه و تخصص

  شرکت مورد نظر باید دارای تجربه و تخصص کافی در زمینه نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق اتوماتیک باشد.

  استفاده از تجهیزات با کیفیت

  برای بهترین عملکرد سیستم، شرکت باید از تجهیزات با کیفیت و مطابق با استانداردهای مربوط به سیستم‌های اعلام حریق استفاده کند.

  ارائه خدمات پس از فروش

  شرکت باید پس از نصب و راه اندازی سیستم، خدمات پشتیبانی و تعمیرات را ارائه کند تا برای کاربران اطمینان از عملکرد صحیح سیستم به وجود بیاید.

  رعایت قوانین و مقررات

  شرکت باید در راستای رعایت قوانین و مقررات مربوط به نصب و راه اندازی سیستم‌های اعلام حریق اتوماتیک فعالیت کند.

  قابلیت ارائه خدمات سفارشی

  شرکت باید قادر باشد به صورت سفارشی خدمات مرتبط با نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق اتوماتیک را ارائه دهد تا به نیازهای مختلف کاربران پاسخ دهد.

  پیگیری مستمر

  شرکت باید پس از نصب سیستم، پیگیری مستمری به عمل آورد تا در صورت بروز هرگونه مشکل یا خرابی، به سرعت به آن پاسخ دهد.

  شرکت دلتا تک یکی از بزرگترین شرکت های اجرا کننده انواع سیستم اعلام حریق می باشد. این شرکت تمامی ویژگی های گفته شده را دارد و می تواند با تخصص و تجربه بالایی که دارد، کمک شایانی به شما، در انتخاب بهترین سیستم اعلام حریق نماید. 

  برای نصب و راه اندازی voip با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  هزینه نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق اتوماتیک

  هزینه نصب و راه‌ اندازی سیستم اعلام حریق اتوماتیک به عوامل مختلفی از جمله اندازه و پیچیدگی ساختمان، نوع سیستم اعلام حریق، تجهیزات مورد استفاده و … بستگی دارد. همچنین می‌تواند به دلیل تفاوت‌های قیمت در بازار، در هر منطقه و شهرستان متفاوت باشد. شما می توانید با مراجعه به شرکت های مختلف، از هزینه نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق اتوماتیک مطلع شوید. 

  سایت دلتا تک با پشتیبانی ۲۴ ساعته، می تواند به سوالات شما در مورد هزینه نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق اتوماتیک پاسخ دهد. شما می توانید به این سایت مراجعه کنید و با اعلام ویژگی های ساختمان خود، از حمله نوع کاربری، میزان استفاده از لوازم گرمایی، مساحت، تعداد طبقات و… از قیمت دقیق سیستم های اعلام حریق اتوماتیک مطلع شوید.

  برای نصب و راه اندازی ویپ با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  اهمیت شناخت نصب سیستم اعلام حریق اتوماتیک 

  استفاده و نصب سیستم اعلام حریق اتوماتیک در ساختمان های مرتفع و شلوغ بسیار مهم و کاربردی می باشد. این سیستم ها می توانند ضمن ایجاد آژیر خطر و روشن نمودن پمپ های آب، با مراکز آتش‌نشانی نیز تماس گیرند. سایت دلتا تک یکی از عرضه کنندگان و اجرا کنندگان سیستم اعلام حریق اتوماتیک در ایران می باشد. این شرکت تلاش می‌کند تا انواع سیستم های اعلام حریق و متناسب با نیاز مشتریان مهیا کرده و به آنها در انتخاب یک سیستم مناسب کمک کند. شما می توانید برای تهیه انواع سیستم اعلام حریق اتوماتیک به سایت دلتا تک مراجعه کرده و با مشاوران این شرکت در تماس باشید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  تماس با کارشناسان