مقاله

نحوه اتصال سوئیچ به شبکه

سوئیچ
 • سوئیچ یکی از مهم ترین شبکه های محلی است که می توانید با کمک آن به ارتباط بین دستگاه ها بپردازید. یکی از مهم ترین نکاتی که باید در نظر گرفته شود، تسلط کافی بر اصل موضوع و نصب سوئیچ است. برای نصب باید به محل مربوط، اتصال پنل، کابل، سوییچ و پیکربندی سوییچ اشاره کنیم که هر کدام روش های خودشان را برای نصب و آمده سازی دارند.

  برای نصب دوربین مدار بسته با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  نحوه استفاده از سوئیچ شبکه

  اولین نکته ای که می شود در رابطه با سوئیچ ها گفت این است که سوییچ ها  شبکه را به هم متصل می کنند.

   کاربرد سوئیچ

  ارتباطات دو طرفه کامل

  داده های ارزشمند

  عملکرد شبکه

  استفاده کارآمد از پهنای باند شبکه می باشد.

  سوئیچ در واقع شبکه یک عنصر اساسی است که مربوط به شبکه های مشترک است و می تواند به اتصال دستگاه ها به منظور اشتراک منابع بسیار مفید باشد. سوییچ شبکه دستگاهی است که در لایه Data Link مدل OSI قرار می گیرد. اطلاعات را به درگاه ها ارسال می کند.

  سوئیچ شبکه چگونه کار می کند؟

  از سوئیچ شبکه برای اتصال رایانه ها ودستگاه های دیگر استفاده می شود که به شبکه محلی سیمی باید متصل گردند. کابل های اترنت با سوئیچ های شبکه مورد استفاده قرار می گیرند.البته لازم به ذکر است که برخی از سوییچ ها دارای پورت های فیبر نوری می باشند. شبکه های گیگابیتی سیمی با سوییچ بسیار سریع از شبکه های بی سیم سنتی استفاده می کنند. البته با حداقل تنظیمات، سوییچ شبکه در مدت کوتاهی فعال شود.

  مرحله اول:

  برای انتخاب سرعت سوئیچ باید آشنایی کامل با انواع سوئیچ ها داشته باشید تا بتوانید به درستی آن ها رابررسی کنید. سوییچ های بسیاری وجود دارند که به سرعت ۱۰۰ مگابیت در ثانیه می رسند. البته برخی سوییچ های گیگابیتی تا ۱۰۰۰ مگابیت بر ثانیه را می توانند پوشش دهند. در هر صورت با توجه به نیازی که دارید می توانید سوییچ سرعتی خودتان را تهیه سازید. حتما این موضوع را در نظر داشته باشید و بررسی کنید.

  مرحله دوم:

  سوئیچ های پیشرفته می توانند بیش از یک شبکه روی سوئیچ فیزیکی داشته باشند که بتا کمک شبکه محلی مجازی اتفاق می افتد.

  مرحله سوم:

  باید در نظر داشته باشید که با چند پورت سوئیچ می توانید تعداد پورت ها را با تعداد کامپیوتر هایی که می خواهید وصل شوید، برابر کنید منتها باید از قبل مشخص سازید که به چند پورت احتیاج دارید.

  مرحله چهارم:

  در این مرحله باید سوئیچ را پیکر بندی کنید که با کمک آدرس IP در کتابچه راهنمای سوییچ می توانید رایانه را به سوییچ وصل سازید. آدرس IP برای سوئیچ و آدرس شبکه و netmask را تنظیم سازید.

  مرحله پنجم:

  باید در این بخش Vlan را پیکربندی کنید و باید در نظر داشته باشید که کدام پورت به کدام Vlan وصل می شود بعد از اینکه این بخش را به پایان رسانیدید می توانید سوئیچ مناسب را پیکربندی سازید.

  مرحله ششم:

  در این مرحله می توانید با کمک یک کابل از پورت اتصال به بقیه شبکه وصل شوید. بسیاری از سوئیچ ها البته با uplink متصل می شود و می توانند پورت های بسیاری را تشخیص دهند. در این مرحله می توانید از یک crossover یا کابل اترنت استفاده کنید.

  مرحله آخر:

  کابل های ایرنت را از رایانه می توانید به پورت های سوئیچ وصل کنید و از چندین vlan می توانید استفاده کنید. باید در نظر داشته باشید که رایانه ها از vlan درستی استفاده می کنند.

  نحوه ی استفاده از سوئیچ شبکه

  برای ایکه امنیت بالایی برای نصب سوئیچ داشته باشید، باید سوییچ شبکه را بر روی شبکه محلی بگذارید، این کار باعث می گردد تا شما بتوانید بسیار سریع تر و راحت تر به آن دسترسی داشته باشید. مکانی که برای سوییچ در نظر گرفته اید باید دارای تهویه ی مناسب و هوای خنکی باشد که باید در این بخش مودم را به خط اینترنت وصل سازید. مودم ها می توانند سیگنال شما را در شبکه برقرار سازند.

  برای طراحی نقشه دوربین تحت شبکه با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  سرکابل شبکه cat 6 یا cat5 نام دارد که می توانید یک سر آن را به مودم یک سر دیگر آن را به سوییچ وصل سازید. بعد از گذر از این مرحله باید کابل های ورودی و خروجی را که از کابل های دیگری که قرار است به سوئیچ وصل گردند تشخصی دهید و از اسلات ۱ سوییچ باید استفاده کنید. این کار باعث می شود که جداسازی بهتر صورت گیرد و کار ها سریع تر پیشروی داشته باشید.

  برای طراحی نقشه دوربین با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  بعد از اتصال این کابل یک کابل دیگر را از شبکه ی دیگر می توانید انتخاب نمایید و بعد می توانید به سوییچ متصل کنید و دیگر سر آن کابل را می توانید به اسلات شبکه دیوایشی که مدنظر شماست وصل کنید. برای اینکه دیوایس های دیگر به سوییچ متصل شوند و افزودن های آن به شبکه وصل شوند باید این مراحل را به درستی دنبال کنید و دوباره آن را انجام دهید.

  DHCP

  در این بخش باید در نظر داشته باشید که شبکه ی شما روی این سرور هست یا نه. روتر هایی که مورد استفاده ی شما در بسیاری از جاها قرار گرفته اند معمولا به صورت پیشفرض بر روی این شبکه تنظیم می شوند. با کمک این سرور می توانید آدرس IP را به دیوایس ها ارائه کنید که روش کار به صورت اتومات انجام می گیرد.

  Subnet mask

  یک بخش هم بخش مهمی است که عددی ۳۲ بیتی است که با تنظیم بیت های میزبان و شبکه برای همه ۱ ها انجام می گردد. ماسک آدرس IP را به آدرس های شبکه و میزبان جدا می سازد و آدرس ۲۵۵ یک آدرسی که به پخش آن اختصاص داده شده است.

  برای نصب و راه اندازی دوربین پلاک خوان با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  Gateway

  گیت وی دروازه ی ارتباط بین دو شبکه است که در صورت نداشتن آن اتصال شما با اینترنت به درستی انجام نمی گیرد و نمی توانید از شبکه های دیگر استفاده کنید. گیت وی می تواند به صورت نرم افزار و سخت افزار در دست مدیران شبکه باشند. بنابراین یک آدرس DNS می توانید تنظیم سازید.

  Ping Tool

  از این بخش برای بررسی امکان دسترسی استفاده می شود.

  برای نصب و راه اندازی دوربین تشخیص چهره با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *