مقاله

میرایی در شبکه چیست و چرا اتفاق می افتد؟

میرایی در شبکه چیست
 • میرایی در شبکه چیست؟ در دوره کنونی که موارد بسیار زیادی بر بستر شبکه های دیجیتالی و کامپیوتری هستند، به وفور می‌توان افرادی را مشاهده کرد که قسمتی از خدمات روزانه خود را بر بستر این موارد دیجیتالی نداشته باشند و عمدتا به آن نیز اصلا دسترسی نداشته باشند.

  این تجربیات و دسترسی های فراوان سبب می‌شود تا در برخی از موارد به علت اهمال در نگهداری و استفاده از مواردی خلاف نظر متخصصین، اختلال هایی به وجود آید و سبب اختلال در فرایند های کاری شما نیز شود. مبحث “میرایی در شبکه چیست” نیز از این قبیل اختلال های رایج است که در صورت عدم ابراز توجه کافی به آن، خسارات جبران ناپذیری می‌تواند به وقوع بپیوندد، در این نوشتار و همراهی شما با وب سایت دلتا تک قصد داریم تا این اختلال موجود را به صورت کامل به خدمت شما شرح دهیم، پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

  برای نصب دوربین مداربسته آنالوگ با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  منظور از میرایی در شبکه چیست؟

  برای تعریف موضوع “میرایی در شبکه چیست” می توان گفت که میرایی در بررسی ابتدایی و علم محور آن به از دست دادن قدرت سیگنال ارسالی یک دستگاه دیجیتالی اطلاق می‌شود که به هنگام عبور هرچه بیشتر از کابل رخ می‌دهد، به عبارت کلی آن اگر مواردی را مثال بزنیم و قصد شرح دادن را به بیان ساده تری داشته باشیم، این است که با ارسال یک سیگنال یا داده از یک مرکز دیجیتالی، هرچه فاصله و کیفیت آن تا گیرنده بعدی نیز بیشتر شود ممکن است سیگنال دچار تغییر در محتوای اصلی آن یا حتی از دست رفتن قدرت آن باشیم.

  شایان ذکر است که اگر هرچه بیشتر ضخامت کابل اتصالی شما از مرکز ارسالی آن بیشتر باشد و کابل با تکیه بر نظر متخصصین در جای خود استفاده شده باشد، احتمال به وقوع پیوستن میرایی بسیار کمتر و کمتر است و می‌توان با استفاده از کابل هایی که به مراتب دارای قطر بسیار بیشتری هستند، سیگنال ها و دیتا های دورتر را به مسافت بسیار طولانی تری ارسال کرد. این مورد می تواند تعریف مناسبی برای موضوع “میرایی در شبکه چیست” باشد.

  برای نصب دوربین مدار بسته اسلامشهر با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  نرخ اندازه گیری احتمال اختلال در بحث “میرایی در شبکه چیست” نیز بر حسب دسی بل است اما نکته بسیار مهم در لحاظ این مورد این است که هرچه نرخ دسی بل از مرکز ارسال کننده سیگنال تا دریافت کننده آن کمتر باشد، به مراتب قدرت سیگنال بسیار بهتر و قوی تر خواهد بود و شاهد میرایی نیز نخواهیم بود.

  برای نصب دوربین مداربسته در پارکینگ با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  میرایی در شبکه چیست و چرا اتفاق می افتد؟

  راهکار کاهش میرایی در شبکه چیست؟

  با معرفی موضوع “میرایی در شبکه چیست” و موارد بروز آن تا اینجای مطلب، ممکن است از خود بپرسید که تا اینجای کار راه حلی برای از بین بردن و کاهش ریسک میرایی در شبکه چیست؟ پاسخ ما اعضای تیم دلتا تک به شما این است که بله می توان این مورد را کاهش داد که باید به نکاتی که در ادامه گفته می شود دقت بسیاری داشته باشید.

  ۲ نکته برای بهبود کاهش ریسک میرایی در شبکه چیست؟

  وجود قطر قابل قبول در کابل های انتقال دهنده سیگنال ها و دیتاهای ارسالی از سوی ارسال کننده آنها، می‌تواند سبب شود که میزان دسی بل آن کاهش یافته و به تبع نیز ریسک در موضوع “میرایی در شبکه چیست” را تا میزان زیادی حل می کند.

  یکی دیگر از راه حال های موجود برای استفاده در این حوزه و از بین بردن ریسک میرایی در شبکه، استفاده از قطعه‌ای در مدار شبکه خود به نام Repeater است که در معنای اصلی خود نیز به نام تقویت کننده مدار شبکه معنی می‌شود، در مسافت های طولانی مدت توصیه می‌شود که با استفاده از این قطعه فوق، ریسک وجود میرایی را به صورت کامل در شبکه خود از بین ببرید.

  برای نصب دوربین مداربسته در راه پله با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  اهمیت استفاده از میرایی در شبکه چیست؟

  از اینکه تا انتهای این مطلب با ما اعضای تیم دلتا تک همراه بودید بسیار مفتخریم، در این اقدام به معرفی میرایی در شبکه چیست و راهکارهای از بین بردن آن به خدمت شما کردیم و امیدواریم که در راستای پاسخ به سوالات شما، سودمند واقع شده باشد. در صورتی که وبلاگ فوق را در راستای سوالات خود سودمند ارزیابی کردید، از سایر قسمت های وب سایت ما نیز دیدن کنید و از خدمات ما بهره‌مند شوید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *