• آشنایی با مشاوره ویپ

  مشاوره و طراحی ویپ

  بسیاری از کسب و کارهای امروزی بر پایه ارتباطات بنا نهاده شده اند. در اصل کلیدی پیروزی بسیاری از مشاغل امروزی داشتن ارتباطات وسیع و همه جانبه می باشد. ارتباطاتی که عمدتا بر بستر اینترنت شکل می گیرد و در آن ها خبری از تکنیک های سنتی نیست. سیستم تلفنی ویپ یکی از سیستم های نوین و خلاقانه در زمینه برقراری ارتباط می باشد. 

  این سیستم قادر است تماس های تلفنی را بر بستر اینترنت شکل دهد. چنانچه قصد راه اندازی ویپ را دارید بهتر است قبل از آن اقدام به دریافت مشاوره ویپ نمایید. در طی جلسات مشاوره ویپ خواهید فهمید که گام های اجرای ویپ چیست، چه الزاماتی دارد، هزینه آن چقدر است و سیستم ویپ بهینه برای کسب و کار شما از نوع باشد بهتر است.

  اگر دنبال یک مجموعه حرفه ای در زمینه مشاوره ویپ هستید می توانید با کارشناسان ما در دلتا تک تماس حاصل نمایید. متخصصین ما در این مجموعه با دارا بودن سابقه درخشان و رزومه قوی در زمینه نصب و پیاده سازی ویپ، حرفه ای ترین مشاوره را در این زمینه به شما عزیزان اراده خواهند داد.

  طراحی ویپ چگونه است؟

  مراحل مشاوره و طراحی ویپ

  ۱

  بازدید از مکان

  ۲

  خرید اجناس لازم و پرداخت هزینه

  ۳

  تعیین وقت اجرای پروژه

  برای نصب و آماده سازی طبق استاندارد، کارشناسان ما از مکان شما برای نصب دوربین مدار بسته بازدید خواهند کرد.

  جهت اطلاع از شیوه پرداخت هزینه پروژه با شماره ها مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  دلتا تک با بکارگیری کادری با تجربه از تاپ ترین تکنسین ها در کمترین زمان ممکن پروژه شما را با کیفیتی بی نظیر اجرا خواهد کرد.

  نمونه پروژه ها

  چرا انتخاب دلتا تک ؟

  پخش ویدیو
  پخش ویدیو

  طراحی ویپ

  برای طراحی ویپ باید سراغ خدمات دهندگان حرفه ای مانند مشاوره ویپ بروید. بنابراین متخصصین کارشناسان خبره صفر تا صد مراحل طراحی ویپ و مشاوره ویپ را برای شما انجام می دهند اما ممکن است شما در مورد شیوه طراحی ویپ کنجکاو باشید. برای طراحی ویپ باید مراحل خاصی را دنبال کرد.

  در گام نخست باید نیازهای شرکت یا کسب و کار شما تعیین شود. تعداد کاربران، تعداد خطوط، قابلیت های مورد نظر، بودجه در دسترس و ابعاد و گستردگی کسب و کارتان همگی از مواردی هستند که در طراحی ویپ تاثیر گذار می باشند. در وهله بعدی نیز باید سراغ انتخاب سرویس دهنده بروید که تعداد آن ها در ایران کم نیست.

  برای نصب و راه اندازی ویپ با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  خرید تجهیزات و نصب و راه اندازی آن ها در ادامه مراحل قبلی باید انجام گیرد. در این مرحله، باید به نحوه نصب و راه اندازی تجهیزات، تنظیمات سرویس دهنده و تعامل با سایر سیستم ها توجه شود. آموزش کاربران و پشتیبانی نیز جزو مراحل پایانی از طراحی ویپ هستند.

  پیاده سازی ویپ

  گام نخست از پیاده سازی ویپ به خرید و آماده سازی تجهیزات این سیستم اختصاص دارد. برای راه اندازی ویپ، شما باید تجهیزات مناسب را انتخاب کنید. این تجهیزات شامل گوشی ‌های ویپ، سرور ویپ، سوئیچ ‌های ویپ و دستگاه‌ های مودم می شود.

  تلفن ‌های ویپ با استفاده از پروتکل SIP یا  Session Initiation Protocol کار می‌کنند و به شما امکان برقراری تماس های صوتی و تصویری را در شبکه ویپ می ‌دهند. سرور ویپ نیز به عنوان اسکلت اصلی جهت پشتیبانی از خدمات و تجهیزات ویپ می باشد. برقراری تماس، مدیریت کاربران، ذخیره سازی فایل های صوتی، مدیریت رسانه، جابجایی داده ها، کنترلگر رسانه، جستجوگر رسانه، پروکسی و (Media Gateway Controller) از قابلیت های مهم سرور ویپ می باشد.

  درگاه های ویپ نیز نقش مهمی در پیاده سازی ویپ دارند. این درگاه ها به شما امکان اتصال به Public Switched Telephone Network را می دهند. گیت وی ها نیز به شما این امکان را می‌ دهند تا تماس ‌های ویپ را به تلفن ‌های معمولی PSTN هدایت کنید. دوربین های IP از دیگر تجهیزات مهم سیستم ویپ هستند که در روند پیاده ساز ویپ نصب می شوند. 

  برای نصب و راه اندازی voip با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  دوربین ‌های IP به شما اجازه میدهند تا با استفاده از شبکه ویپ، تصاویر زنده را مخابره کنید. هدست، میکروفون، بلندگو و سیستم های نرم افزاری نیز از دیگر اجزای مهم سیستم ویپ هستند که در روند نصب و پیاده سازی به آن ها پرداخته می شود. کدام سرویس دهنده ویپ برای شما بهتر است؟

  شما باید یک سرویس دهنده ویپ را انتخاب کنید که به شما کمک می‌کند تا خطوط تلفن ثابت را به خطوط ویپ تبدیل کنید. سرویس دهندگانی که خدماتی جامع در این راستا ارائه می دهند می توانند کسب و کار شما را به سمت و سوی خوبی هدایت کنند. این سرویس دهنده ها معمولا خدمات نصب ویپ را نیز ارائه می دهند.

  پورت فورواردینگ از دیگر اقدامات راه اندازی و پیاده سازی ویپ می باشد. برای استفاده از خطوط ویپ، شما باید پورت فورواردینگ روشن نمایید و آدرس IP خود را در آن قرار دهید. در مورد پورت SIP داستان به همین شکل است. پورت SIP در واقع چارچوب و اسکلت اصلی پروتکل استفاده شده در VoIP می باشد. شما باید پورت SIP خود را تنظیم کنید تا بتوانید از خطوط ویپ استفاده نمایید.

  تنظیمات شبکه و تست شبکه از دیگر اقداماتی است که در پروسه پیاده سازی ویپ انجام می شود. تا زمانی که شبکه را آزمایش نکنید نمی توانید متوجه صحت عملکرد آن شوید. بنابراین راستی آزمایی از مهمترین اقدامات پیاده سازی ویپ می باشد. مورد مهم دیگری که نباید به هیچ عنوان از قلم انداخت آموزش کارکنان در مورد نحوه استفاده از سیستم ویپ می باشد. زمانی می توانید بهترین نتیجه را از سیستم ویپ بگیرید که کارکنان خود را در این باره آموزش دهید.

  ۲ روش پیاده سازی ویپ

  استفاده از سرویس دهنده ویپ

   در این روش، شما باید با یک سرویس دهنده ویپ ارتباط برقرار کنید و یک حساب کاربری برای خود ایجاد نمایید. سپس، شماره تلفن خود را به سرویس دهنده ویپ اعلام نموده و گوشی خود را با استفاده از پروتکل SIP به حساب کاربری تان متصل کنید. پس از آن، شما می ‌توانید با استفاده از شماره تلفن جدید خود تماس بگیرید و تماس های ورودی را دریافت کنید.

  نصب سرور و نرم ‌افزار ویپ

  در این روش پیاده سازی ویپ، شما باید یک سرور و نرم‌ افزار مخصوص ویپ را نصب کنید و پورت ‌های مناسب را نصب نمایید. سپس شماره تلفن جدید خود را به سرور متصل کرده و گوشی ‌های داخل شبکه را با استفاده از پروتکل SIP به سرور متصل کنید. پس از آن، شما می‌توانید با استفاده از شماره تلفن جدید خود اقدام به برقراری تماس های ورودی و خروجی نمایید.

  برای نصب و راه اندازی سانترال با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  در هر دو روش پیاده سازی ویپ، باید اطمینان حاصل نمایید که شبکه شما قابلیت پشتیبانی از ویپ را دارد و سرعت اینترنت شما به اندازه کافی بالاست. همچنین، باید مطمئن شوید که گوشی‌ های شما با پروتکل SIP سازگار هستند.

  مشاوره و طراحی ویپ

  راه اندازی ویپ شاید در نگاه نخست ساده به نظر برسد اما بسیاری از مواقع کسب و کارهای مختلف با چالش های گوناگونی در این باره مواجه می شوند. به عنوان مثال ممکن است در شرکت خود هنوز از سانترال های قدیمی استفاده می کنید و یا الزامات خاصی در مورد تمهیدات امنیتی دارید. در این شرایط بهترین اقدامی که می توانید انجام دهید دریافت مشاوره طراحی ویپ می باشد.

  مشاوره و طراحی ویپ شامل اقداماتی مانند نصب ویپ بدون کوچکترین اختلال در تماس ها، ارائه راهکارهای مخصوص شرکت ها، ادارات و سازمان های خاص، پیاده سازی ویپ روی تجهیزات سخت افزاری و یا حتی بدون تجهیزات سخت افزاری، اجرای پیچیده ترین سولوشن ها، اجرای کامل تجهیزات پسیو و زیرساخت های شبکه، راه اندازی مراکز مخابراتی پیچیده و آموزش و پشتیبانی می شود.

  برخی سرویس ‌های ویپ قابلیت ‌های پیشرفته تر و پیچیده تری مانند صفحات به اشتراک گذاری، نوشتن یادداشت، صدور گواهینامه SSL، جستجو در تاریخچه تماس های قبلی، استفاده از کانال های چندگانه (چت، تماس صوتی و تصویری) و … را نیز دارند. شما می توانید همزمان با نصب و پیاده سازی ویپ، از این قابلیت ها نیز بهره مند شوید.

  مجموعه تخصصی دلتا تک به عنوان یکی از قوی ترین مجموعه ها در زمینه مشاوره و طراحی ویپ در سطوح ملی و بین المللی با بهره گیری از کادری خبره و متخصص و آشنا با نوین ترین تکنولوژی های دنیا در زمینه راه اندازی سیستم های ویپ، قادر به ارائه راهکارهای خلاقانه در زمینه انتقال صوت و تصویر بر بستر شبکه می باشد.

  اجرای سیستم ویپ

  سیستم ویپ یکی سیستم انعطاف پذیر می باشد. به ساختار شبکه ویپ معمولا ساختار مسطح گفته می شود. در این ساختار برخلاف تلفن های قدیمی دیگر نیازی نیست از سوئیچ های مختلف برای اتصال استفاده شود. تلفن ها در سیستم ویپ به طور مستقیم به IP PBX یا سرور کنترل کننده تماس متصل می شوند. با اجرای سیستم ویپ می توان از خدمات کنفرانس تلفنی استفاده کرد. 

  بنابراین شما می توانید در آن واحد با تعداد زیادی از شرکت کننده ها ارتباط برقرار کنید و حتی مکالمات را کپی نمایید. از دیگر مزیت های اجرای سیستم ویپ این است که اگر در شرکت مجبور به تغییر مکان شدید می توانید بدون دردسر مکان خود را تغییر دهید بدون اینکه نیازی به جابجایی تجهیزات فیزیکی وجود داشته باشد. این سیستم دارای هزینه اقتصادی و امنیت بالایی می باشد و روند مانیتورینگ توسط آن به راحتی امکان پذیر است.

  برای خرید ویپ با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  طراحی شبکه، نصب و پیکربندی، آموزش دهی به کاربران و ارائه خدمات پشتیبانی همگی از اقدامات مهم در روند اجرای سیستم ویپ هستند. بنابراین اجرای این سیستم بعد از نصب آن به پایان نمی رسد. بهره مندی از خدمات آموزش و پشتیبانی نیز جزو مراحل مهمی از این اقدام هستند. شما می توانید برای بهره مندی از خدمات اجرای سیستم ویپ با کارشناسان ما در دلتا تک تماس حاصل نمایید تا مشاوره های لازم را در این راستا دریافت کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  تماس با کارشناسان