مقاله

مزایا و معایب تشخیص حرکت Motion Detection دوربین مدار بسته

 • مزایا و معایب تشخیص حرکت دوربین چیست؟ قابلیت تشخیص حرکت Motion Detection زمانی مورد استفاده قرار میگیرد که شما می خواهید یک منطقه از یک مکان خاص را تحت نظر داشته باشید. قابلیت Motion Detection را هم در دوربین های مدار بسته آنالوگ و هم در دوربین های تحت شبکه می توان به کار برد. 

  در این روش تصاویر ثبت شده پشت سر هم با یکدیگر مقایسه می شوند و اگر در پیکسل های موجود در فریم ها تغییراتی به وجود بیاید نرم افزار دوربین به راحتی می تواند آن را تشخیص دهد و به شما هشدار لازم را بدهد. به نوعی می توان گفت اینگونه فیلمبرداری از محیط ضبط حساس می گویند. ولی باید دید این ضبط حساس چه مزیت هایی می تواند داشته باشد. در اینجا به مزایا و معایب تشخیص حرکت دوربین مدار بسته می پردازیم.

  برای نصب و راه اندازی دوربین هوشمند با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  آشنایی با مزایا و معایب تشخیص حرکت دوربین

  صرفه جویی در هزینه

  اولین موردی که می توان برای مورد “مزایا و معایب تشخیص حرکت دوربین” نام برد، صرفه جویی در هزینه است. با استفاده از ضبط حساس می توان در برخی هزینه ها صرفه جویی کرد. حتی سوالی در ذهن شما شکل میگیرد که چگونه استفاده از یک قابلیت در دوربین مداربسته می تواند سبب صرفه جویی در هزینه شود. باید گفت اگر شما قابلیت تشخیص حرکت Motion Detection دوربین مدار بسته استفاده نکنید مجبورید فردی را برای نظارت استخدام کنید که مسلما برای شما هزینه زیادی را بر دارد.

  برای نصب دوربین مدار بسته سازمان ها با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  فردی که برای این کار استخدام می شود باید مدام تغییرات انجام شده در دوربین مداربسته را کنترل کند. این کار به نظر کار سختی است اما در صورتی که شما بخواهید از یک نگهبان نیز در کنار این دوربین ها استفاده کنید، کار نگهبان بسیار راحت تر شده است و او مجبور نیست دائما به مانیتور خیره شود و فقط در صورتی به مانیتور نگاه میکند که تغییری حس شده باشد. این موضوع یکی از مزایا و معایب تشخیص حرکت دوربین مداربسته به حساب می آید.

  صرفه جویی در زمان

  مورد دومی که می توان برای مزایا و معایب تشخیص حرکت دوربین به شمار آورد، صرفه جویی در زمان است. این مورد نیز یکی از مزایای تشخیص حرکت Motion Detection دوربین مدار بسته می باشد. با استفاده از این قابلیت دیگر نیازی نیست تا شما زمان زیادی را صرف نظارت بر اموال و هر چیز دیگری کنید. 

  این دوربین ها همیشه این آمادگی را دارند تا در صورت هر گونه تغییر و رفت و آمد تمامی تصاویر را با جزئیاتش ضبط کند، جالب است در هنگامی که هیچ تغییری و حرکتی در فیلم وجود ندارد دوربین ضبط را متوقف کرده و دوباره به حالت اولیه باز می گردد. دوربین های با تشخیص Motion Detection دارای عملکرد حفاظتی و بالاتری نسبت به دوربین های معمولی هستند. 

  برای نصب و راه اندازی دوربین ثبت پلاک با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  اهمیت شناخت مزایا و معایب تشخیص حرکت دوربین

  حالا می خواهیم درباره معایب تشخیص حرکت Motion Detection دوربین مدار بسته با شما صحبت کنیم:

  1. یکی از مهم ترین معایبی که قابلیت تشخیص حرکت Motion Detection دوربین مدار بسته دارد این است که از تشخیص اصل حرکت و علت آن در تصویر ناتوان است و در واقع تنها می تواند تغییرات را تشخیص می دهد. مثلا افتادن نور در تصویر برای دوربین به عنوان یک تغییر و حرکت به شمار می رود. 
  2. تنها توانایی محاسبه الگوریتم های ساده را دارد. 
  3. روش اندازه گیری سلولی از تشخیص درست مکان شی جلوگیری می کند. 
  4. تشخیص حرکت در فاصله دورتر کمی بعید به نظر می رسد. 
  5. سطح روشنایی و هرگونه نوری را به عنوان یک حرکت می شناسد. 
  6. در مکان هایی که تغییرات جوی زیاد است کارایی چندانی ندارد. 

  اهمیت شناخت مزایا و معایب تشخیص حرکت دوربین

  خوشبختانه مزایا و معایب تشخیص حرکت دوربین در دوربین های امروزی بسیار پیشرفت کرده و می توانید تنظیمات آن را در دوربین خود فعال کنید. استفاده از قابلیت تشخیص حرکت Motion Detection دوربین مدار بسته این امکان را به وجود آورده است تا دیگر تصاویر بیهوده ضبط نشود و تنها تصاویر و اطلاعاتی ضبط شود که به درد شما می خورد. 

  برای نصب و راه اندازی سیستم نظارت تصویری با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  زیرا فقط در صورتی که چیزی در تصویر شروع به حرکت کند دوربین مدار بسته آن را ضبط می کند. کاربرد قابلیت Motion Detection در دستگاه های ضبط کننده  NVR و DVR بیشتر می باشد. صرفه جویی در زمان موجب می شود تا حافظه هارد دوربین بیهوده اشغال نشود. یادتان باشد از فناوری “مزایا و معایب تشخیص حرکت دوربین” به عنوان دزدگیر استفاده نکنید، زیرا این فناوری هنوز آنقدر هوشمند نیست که بتوانید حرکات فیزیکی انسان را از دیگر تغییراتی که در محیط اتفاق می افتد تشخیص دهد. 

  به همین دلیل است که بسیاری از دزد گیرها نمی توانند تغییرات به وجود آمده را تشخیص دهند و هر گونه حرکتی در اثر طوفان، نور و غیره می تواند آنها را تحریک کند و سبب به صدا درآمدن آنها شود. 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *