• نصب دوربین مدار بسته

  مراحل نصب یک دوربین مدار بسته

  امروزه استفاده از دوربین مداربسته بسیار گسترش پیدا کرده است، بسیاری از افراد برای ایمنی بالا می خواهند که دوربین نداربسته را به ساختمان یا فروشگاه خود مجهز سازند. اگر شما هم می خواهید فروشگاه یا ساختمان خود را به دوربین مداربسته مجهز سازید، حتما درباره خرید آن تحقیق کنید و سعی کنید بهترین نمونه را خریداری کنید. می دانیم که مراحل نصب یک دوربین مدار بسته برای شما کمی پیچیده به نظر می رسد. بنابراین در این مقاله سعی کرده ایم نکاتی را برای مراحل نصب دوربین مدار بسته به شما ارائه کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

  برای نصب و راه اندازی سیستم نظارت تصویری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  خدمات و مراحل نصب یک دوربین مدار بسته

  ۱

  بازدید از مکان

  ۲

  تعیین هزینه خدمات نصب دوربین مدار بسته

  ۳

  تعیین وقت اجرای پروژه

  برای نصب دوربین مدار بسته و مراحل نصب یک دوربین مدار بسته طبق استاندارد، کارشناسان ما از مکان شما برای طراحی بازدید خواهند کرد.

  جهت اطلاع از شیوه پرداخت هزینه پروژه با شماره ها مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  دلتا تک با بکارگیری کادری با تجربه از تاپ ترین تکنسین ها در کمترین زمان ممکن پروژه شما را با کیفیتی بی نظیر اجرا خواهد کرد.

  پخش ویدیو

  نمونه پروژه ها

  چرا انتخاب دلتا تک ؟

  پخش ویدیو
  پخش ویدیو

  نکات مهم مراحل نصب یک دوربین مدار بسته

  همانطور که می دانید نصب هر چیزی نیاز به رعایت کردن نکاتی دارد، که باید مورد بررسی قرار گیرد.  این نکات به شرح زیر است:

  • مرحله ۱: محل دوربین را انتخاب کنید 

  اول، میدان دید مورد نیاز را در نظر بگیرید اما از گذاشتن دوربین‌های مداربسته خود نزدیک به سمت خورشید و یا منابع نوری دیگری اجتناب کنید زیرا نور بیش از حد بر کیفیت تصویر تاثیر می‌گذارد. اگرچه نورپردازی کافی ضروری است. سعی کنید یک موقعیت مناسب برای آن در نظر بگیرید.

  نکات مهم در این زمینه: 

  ​​​​برای نصب دوربین مداربسته در داخل خانه، مناسب‌ترین مکان گوشه اتاقی است که در آن بیشتر نقاط ورودی به اتاق‌های شما قابل‌مشاهده هستند. برای فضای باز، یک نقطه بالاتر قرار دهید به صورتی که در و پنجره‌ها را پوشش دهد.

  • مرحله ۲: اجرای قطعات 

  مطمئن شوید که در هر موقعیت دوربین، شما یکی از کابل‌های از پیش تعیین‌شده، بین محل دوربین و موقعیت تجهیزات کنترل ‏DVR‏ قرار گرفته است.

  برای بازیابی اطلاعات دوربین مدار بسته با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  دوشاخه برق نر باید در سمت دوربین قرار گیرد. پریز برق باید در سمت تجهیزات کنترل قرار گیرد.

  پس از آن، برای سوکت خروجی ویدیوی هر دوربین، آنها را از طریق سیم سیاه BNC روی کابل های ارائه شده به یک سوکت ورودی ویدیویی که روی دستگاه DVR قرار دارد وصل کنید. ​

  برای نصب دوربین مدار بسته کارخانجات با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  برای مدیریت کابل‌ها شما باید یک مسیر را برای تمام کابل‌ها در نظر داشته باشید که از دوربین‌ها به واحد DVR شروع می‌شود. برای اینکه سیم یا کابل های خود را ایمن و به خوبی مدیریت کنید، از قالب های سیمی استفاده کنید. باید قالب ها را درست در طول مسیر قرار دهید. علاوه بر این، سیم نظارت سیامی را داخل آن قرار دهید تا به مدیریت کابل ها کمک کند.

  • مرحله ۳: منبع تغذیه 

  لازم است بدانید که هم DVR و هم دوربین ها همه از یک منبع تغذیه، تغذیه می شوند. بنابراین، برای ورودی برق هر دوربین مداربسته، آنها را با استفاده از همان کابل به سرب اسپلیتر منبع تغذیه ۴/۵/۸ طرفه منبع تغذیه خود وصل کنید.

  موقعیت های مراحل نصب یک دوربین مدار بسته

  • می توان از دوربین مداربسته در ساختمان ها، ادارجات استفاده کرد. برای نصب آن هم باید موقعیتی را در نظر گرفت که دوربین مداربسته بتواند به خوبی آن را پوشش دهد.
  • پنجره هایی که به سوی خیابان هستند.
  • در ورودی و یا در های مربوط به پشت خانه بخش های مهمی برای نصب دوربین مداربسته اند.
  • راه پله ها و یا راهرو ها هم می توانند موقعیت بسیار خوب و مناسبی باشند.
  • اتاق برق ، تاسیسات، موتور خانه هم بخش ها و از اجزای یک ساختمان هستند که می تواند موقعیت هایی خوبی باشند.

  منبع انرژی برق برای مراحل نصب یک دوربین مدار بسته

  بعد از آن که دوربین مورد نظر خود را خریداری کردید قطعا باید به نصب آن بپردازید. برای نصب، یک بسته آداپتور برق همراه بسته شما در کنار دوربین مداربسته قرار گرفته است که می توانید از آن استفاده کنید.

  برای نصب دوربین مدار بسته منازل با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  در ابتدا باید دوربین به پریز متصل سازید و سر سیم را به بخش پشتی دوربین مداربسته متصل کنید و سر دیگر که دو شاخه است را به پریز متصل سازید. 

  در صورتی که آداپتور مشکلی داشته باشد، باید آن را به فروشنده ارجاع دهید.

  موضوع دیگری که در نصب یک دوربین مداربسته دارای اهمیت است، برق رسانی به دوربین مداربسته است. حتما در نظر داشته باشید که چگونه باید دوربین را تغذیه کنید. به توان خروجی، منابع تغذیه، آمپر مصرفی دوربین مداربسته حتما توجه کنید.

  برای نصب دوربین مدار بسته سازمان ها با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  هر دستگاه دی وی ار دارای پورت های بسیاری است که این دستگاه با توجه به پورت هایی که دارد می تواند تعدادی دوربین مداربسته را مورد کنترل قرار دهد و به خوبی آن ها را مدیریت کند. استفاده از دی وی ار باعث می شود که با کمک دستگاهی دوربین را مدیریت کنیم. این دستگاه می تواند تمامی دوربین هایی را که متصل شده بود را ضبط کند و با کمک یک نمایشگر، تصاویر این دوربین ها را نمایش دهد.

  روش سیم کشی مراحل نصب یک دوربین مدار بسته

  این بخش، بسیار مهم و دارای اهمیت برای نصب دوربین است. در نظر داشته باشید که برای سیم کشی حتما برنامه ای را در نظر بگیرید. سعی کنید زیاد از سیم استفاده نکنید و آن را بیش از اندازه هدر ندهید. در واقع کلا سعی داشته باشید سیم کمتری استفاده کنید. مقدار استانداری که باید برای سیم کشی در نظر بگیرید را اعمال کنید. در غیر این صورت باعث می شود که کیفیت تصاویر با افت بسیار بالایی ارائه شود.

  برای نصب دوربین مدار بسته ادارات با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  برای انتقال تصاویر سعی کنید از کابل های با کیفیت استفاده کنید. 

  موضوع دیگری که باید برای نصب دوربین مداربسته در نظر بگیرید، استفاده از کابل های ترکیبی است. این نوع کابل ها با داشتن ۲ رشته ارائه می شوند. به همین دلیل است که ایم اسم را برای این کابل ها در نظر گرفته اند. استفاده از این کابل ها به این صورت است که فقط یکبار باید از آن ها استفاده شود. 

  کمک گرفتن از یک نصاب حرفه ای برای اجرای مراحل نصب یک دوربین مدار بسته

  همانطور که دیدید مراحل  نصب یک دوربین داربسته بسیار دارای پیچیدگی هایی است با تضیحاتی که درباره تجهیزات و ابزار های مربوطه و شیوه ی نصب دادیم کاملا متوجه این موضوع شدید. برای همین امر برای اطمینان کامل از نصب بهتر است که از یک نصاب حرفه ای کمک بگیرید. در صورتی که خود را در این زمینه توانمند دیدید، می توانید خودتان مراحل مربوطه را انجام دهید. گروه دلتا تک تمامی خدمات نصب، پشتیبانی و تعمیر دوربین مداربسته را در سراسر ایران ارائه می دهد. کارشناسان ما آماده ارائه مشاوره فنی هستند، با ما تماس بگیرید.

  برای تعمیر دوربین مدار بسته با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  تماس با کارشناسان