مقاله

مراحل اتوماسیون شبکه و روش اجرای آن

مراحل اتوماسیون شبکه چیست و روش های آن
 • مراحل اتوماسیون شبکه چیست؟ کنترل و اداره یک شبکه از اهمیت بالایی برخوردار است و تقریباً تمامی صاحبان شبکه‌ها و مدیران آن‌ ها به دنبال به حداکثر رساندن کارایی آن ها می باشند. یکی از روش هایی که به کمک آن می توان نرم افزارهای یک شبکه را خودکارسازی کرد و عملکرد آن ها را بهبود بخشید، اتوماسیون شبکه است. این کار فواید زیادی برای شبکه دارد و آن را دقیق تر می کند و تا حد زیادی جلوی خطای انسانی را می گیرد.

  اتوماسیون شبکه به روش های مختلفی انجام می شود و مراحل متعددی دارد. به همین دلیل سایت دلتا تک قصد دارد در این بخش راه‌ حل اتوماسیون شبکه و روش های اجرای آن را برایتان بیان کند. اگر شما نیز مدیر یک شبکه هستید، این مطالب را تا انتها مطالعه کنید که با مراحل اجرای اتوماسیون آشنا شوید.

  برای دریافت خدمات تعمیر شبکه با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  منظور از مراحل اتوماسیون شبکه چیست؟

  به نظر شما منظور از مراحل اتوماسیون شبکه چیست؟ اتوماسیون یک شبکه فعالیت تخصصی است که نیازمند انجام مراحلی خاص دارد و باید توسط افراد متخصص به بهترین نحو انجام شود. در غیر اینصورت اتوماسیون کردن شبکه با مشکلاتی مواجه می شود. در ادامه “مراحل اتوماسیون شبکه چیست” برای شما بیان خواهد شد.

  مرحله طراحی شبکه

  در این مرحله باید نقشه کلی شبکه‌ی اتوماتیک، دستگاه ها، فعالیت نرم افزار ها، نماد ها و سایر ملزومات طراحی شود. طراحی شبکه اولین قسمت از موضوع “مراحل اتوماسیون شبکه چیست” می باشد. به همین دلیل این بخش را تخصصی ترین مرحله طراحی اتوماسیون شبکه می دانند. 

  مرحله‌ی نماها و خط مشی ها

  در این مرحله باید هدف ساخت شبکه، تمام سیاست ها و فعالیت ها و پروفایل ها به صورت دقیق مشخص شود. در واقع در این مرحله انتظاراتی که از یک شبکه اتوماسیون شده داریم را باید مشخص کنیم. 

  برای دریافت خدمات اکتیو شبکه با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  مفهوم مراحل اتوماسیون شبکه چیست؟

  تهیه و اتصال

  در سومین مرحله از اتوماسیون کردن شبکه باید اتصالات مورد نیاز را تهیه و وصل نماییم. در واقع باید دستگاه را برای عملکرد صحیح و دقیق، تنظیم نماییم.  تهیه پلاگین ها و مدیریت تصویر نرم افزارها و مجازی کردن شعبه‌ها از دیگر عملکردهای مرحله سوم “مراحل اتوماسیون شبکه چیست” می‌باشند. در این مرحله می توان گفت که تقریبا بیشتر کار اتوماسیون شبکه، انجام شده است. 

  مدیریت خودکار

  در آخرین مرحله از اتوماسیون کردن شبکه، باید این کار را به نحوی انجام دهیم که شبکه اتوماسیون شده ، بتواند به صورت خودکار خود را کنترل کرده و بروزرسانی های لازم را بدون نیاز به اپراتور انجام دهد. 

  مزایای اتوماسیون کردن شبکه 

  بسیاری از شرکت ها به دنبال اتوماسیون کردن شبکه های خود هستند. این کار مزایای زیادی دارد که بسیاری از افراد را به این کار واداشته است. در ادامه در مورد مزایای اتوماسیون کردن شبکه، مطالبی بیان خواهد شد. 

  برای دریافت خدمات طراحی شبکه کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  بهبود عملکرد

  اتوماسیون کردن شبکه، وظایف اپراتور شبکه و مدیر آن کاهش می یابد. این عمل موجب می گردد که فرد بتواند سایر کارهای خود با تمرکز بیشتری انجام دهد و کیفیت عملکرد را افزایش دهد. این مزیت مهم ترین دلیلی است که بسیاری از شرکت ها به دنبال اتوماسیون کردن شبکه خود هستند. 

  افزایش سرعت کار

  به کمک اتوماسیون کردن، برخی از وظایف از مدیر به شبکه اتوماسیون انتقال می یابد. سیستم های کامپیوتری، بسیاری از وظایف محاسباتی را سریع تر از انسان انجام می دهند. این امر موجب می شود که سرعت انجام کار افزایش یابد. 

  ثبت و نگهداری راحت تر اسناد

  به کمک اتوماسیون، می توان اسناد اداری را به جای پرینت گرفتن و بایگانی کردن، در حافظه‌ شبکه نگهداری کرد. این کار ثبت اسناد را سریع تر و راحت تر می کند و از نگهداری حجم زیادی کاغذ، جلوگیری می کند. 

  اهمیت مراحل اتوماسیون شبکه چیست؟

  موضوع مراحل اتوماسیون شبکه چیست و خودکار بودن یک شبکه از اهمیت بالایی برای صاحبان و استفاده کنندگان آن برخوردار است. اتوماسیون کردن شبکه دارای مزایای زیادی است. دلتا تک تلاش کرده است در این مقاله مراحل و روش های اتوماسیون کردن شبکه و همچنین مزایای آن را برای شما بیان کند. اتوماسیون کردن شبکه کمک شایانی به شما در راستای پیشبرد اهداف مشخص شده شرکت خواهد کرد.

  برای دریافت خدمات نصب و راه اندازی سرور با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  اگر به دنبال اتوماسیون کردن شبکه مورد استفاده خود هستید، می توانید به سایت دلدادگان مراجعه کنید و با مشاوران و متخصصان این شرکت در تماس باشید. در نهایت شما می توانید پس از کسب راهنمایی‌های لازم، از طریق این شرکت، اقدام به اتوماسیون کردن شبکه خود نمایید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *