مقاله

روش محاسبه مصرف اینترنت دوربین مداربسته و کنترل آن

روش محاسبه مصرف اینترنت دوربین مداربسته
 • دوربین مداربسته یکی از ابزارهای مهم در دنیا است که امروزه تقریبا تمام افراد از آن استفاده می کنند. این دوربین ها به خصوص برای افرادی که صاحب یک مکان برای کسب کار خود هستند بکار می رود تا امنیت این مکان را به وسیله این دوربین ها تامین کنند. همچنین از این دوربین ها برای امنیت منازل نیز استفاده می شود. پس در واقع این وسیله در حال حاضر یک وسیله ضروری برای مردم می باشد. دوربین های مداربسته در مدل ها و ابعاد های مختلفی به بازار عرضه شده است که شما با توجه به نیاز خود می توانید هر کدام را که یشتر برایتان مناسب است را خریداری کرده و آن استفاده بهینه کنید. یکی از نگرانی های کاربران دوربین مدار بسته میزان مصرف اینترنت دوربین مداربسته و روش محاسبه مصرف اینترنت دوربین مداربسته و کنترل آن است.

  این موضوع به دلیل نیاز انتقال تصویر دوربین ها و نظارت از راه دور از اهمیت بالایی برخوردار است. تصور بالا بودن هزینه های اینترنت موجب شده است برخی از کاربران اقدامی برای انتقال تصویر نکنند. حتی برخی از کاربران به اشتباه فکر می کنند دوربین های تحت شبکه به طور دائم از اینترنت استفاده می کنند. در حالی که اینطور نیست و تنها در زمان انتقال تصویر می توانید از بستر اینترنت کمک بگیرید. همراه سایت دلتاتک باشید تا با روش محاسبه مصرف اینترنت دوربین مداربسته و کنترل آن آشنا شوید.

  برای نصب دوربین مدار بسته با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  عوامل مهم در روش محاسبه اینترنت دوربین مداربسته

  همان طور که در دیوایس های مختلف میزان مصرف حجم اینترنت براساس نوع استفاده متفاوت است؛ در سیستم های مداربسته نیز همین طور است. به طور کلی حجم اطلاعات در زمان انتقال تصویر دوربین مداربسته حجم اینترنت مورد نیاز را مشخص می کند. هر چه این اطلاعات بیشتر باشد قاعدتاً اینترنت بیشتری مصرف خواهد شد. عوامل مهم در حجم اینترنت مصرفی در دوربین های مداربسته را می توان اینگونه دسته بندی کرد:

  ۱. نوع جریان انتقال تصویر یا استریم های اصلی و فرعی
  ۲. تعداد دوربین های نصب شده در پروژه ( بدیهی است هر چه تعداد دوربین ها در شبکه بیشتر باشد، نیاز به حجم اینترنت بیشتری است.
  ۳. سومین مورد رزولوشن تصویر ارسالی دوربین مداربسته است.
  ۴. فریم ریت یا تعداد فریم در ثانیه (FPS) هر دوربین دیگر عامل موثر در حجم مصرفی اینترنت در دوربین مداربسته است.
  ۵. انتقال صدا به همراه تصویر، دوربین هایی که دارای میکروفن هستند، حجم اینترنت بیشتری را مصرف می کنند.
  ۶. فرمت های فشرده سازی تصویر نیز نقش موثری در میزان مصرف اینترنت دوربین مداربسته دارند.

  برای طراحی نقشه دوربین با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  روش کاهش حجم اینترنت مصرفی دوربین مداربسته

  استریم یا Stream به چگونگی و کیفیت خروجی تصاویر دوربین مداربسته در سیستم های تحت شبکه اشاره دارد. اکثر دوربین های مداربسته دارای دو نوع خروجی تصویر برای انتقال یا همان Dual Stream هستند. این جریان ها هر کدام دارای کیفیت متفاوتی هستند. از جریان اصلی که دارای کیفیت بالایی است معمولا برای ضبط تصاویر و مشاهده در مانیتور اصلی استفاده می شود. برخی از برندها، تولیدات خود را مجهز به Triple Stream کرده اند. به این مفهوم که دوربین IP می تواند به طور همزمان سه جریان ویدئویی مختلف را ارائه دهد. در نتیجه کاربر تصاویر را در سه دستگاه مختلف (گیرنده) به طور همزمان و با کیفیت متفاوت دریافت می کند.

  تنظیمات کیفیت انتقال تصاویر در هر کدام از جریان ها در بخش ENCODE انجام می شود. موارد قابل تنظیم شامل: نوع فشرده سازی، نرخ فریم، بیت ریت، انتقال صدا و… است. با توجه به نوع فرمت فشرده سازی یا تعداد فریم بر ثانیه ای که انتخاب می کنید می توانید حجم اطلاعات انتقال داده شده را کاهش داده و در نتیجه مصرف اینترنت نیز کاهش یابد. تغییرات در سایر پارامترها نیز موثر هستند.

  برای نصب دوربین مدار بسته کارخانجات با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  بهترین روش های محاسبه مصرف اینترنت دوربین مداربسته

  برای اینکه با توجه به توضیحات بالا میزان مصرف اینترنت مودم خود را برای خرید شارژ از قبل بدانید، نرم افزارهای زیر به شما کمک می کند. دقت کنید که بهتر است همیشه کمی اعداد و ارقام هر نرم افزاری را دست بالاتر بگیرید.

  ۱.گوشی موبایل اندروید

  اگر قصد محاسبه حجم را روی گوشی موبایل اندروید خود دارید، کافی است نرم افزار اینترمتر را دانلود و نصب کنید. با استفاده از این نرم افزار که ایرانی می باشد می توانید به سادگی میزان مصرف اینترنت ساعتی، روزانه ، هفتگی و ماهیانه را مشاهده کنید. البته باید به میزان مصرف اینترنت همان اپلیکیشنی که مربوط به انتقال تصویر هست، دقت کنید. چون این نرم افزار کل مصارف شما را نشان می دهد. در نگاه اول این نرم افزار کمی شلوغ هست و شاید برای بار اول کمی گیج کننده باشد ولی شما می توانید تا حدود زیادی این دغدغه مصرف خود را رصد کنید.

  برای نصب دوربین مداربسته در راه پله با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  ۲.گوشی موبایل IOS

  اگر قصد محاسبه حجم را روی گوشی موبایل IOS خود دارید، کافی است نرم افزار DataFlow را دانلود و نصب کنید.
  با استفاده از این نرم افزار می توانید به مدیریت و نظارت روی میزان مصرف اینترنت مصرفی خود در بازه های زمانی مختلف برسید.

  ۳. لپ تاب یا سیستم ویندوز

  با استفاده از نرم افزار NetWorx که بر روی سیستم ویندوز نصب می شود، می توان اطلاعات زیادی در مورد پهنای باند و ترافیک مصرفی خودتان داشته باشید. یکی از مواردی که می توانید با این نرم افزار نیز چک کنید، همان انتقال تصویر و مصرف آن در هنگام استفاده روی سیستم خودتان می باشد.
  در صورتی که دوربین مداربسته در شبکه داخلی کار کند، انتقال تصویر به دستگاه رکورد اینترنتی را مصرف نخواهد کرد. اما اگر از اینترنت برای انتقال استفاده شود برای محاسبه میزان آن از نرم افزار می توان کمک گرفت. نرم افزارهای موجود کمک می کنند تا شما میزان مصرف اینترنت خود را ساعتی، روزانه، هفتگی و یا ماهیانه مشاهده کنید. به این ترتیب میزان آن را برای مصارف بعدی مدیریت و کنترل کنید.
  این نرم افزارها مختص محاسبه میزان مصرف اینترنت دوربین مداربسته نیست. اما با استفاده از آنها در زمان انتقال تصویر دوربین باید استفاده دیگری از اینترنت نکنید تا عدد محاسبه شده دقیق تر باشد.

  برای نصب دوربین مداربسته در پارکینگ با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  دوربین های مداربسته امروزه از طرفداران زیادی برخورداراند زیرا باعث حفظ امنیت منزل، محل کار و… می شوند. دلتاتک شما را در این مطلب با روش محاسبه مصرف اینترنت دوربین مداربسته و کنترل آن آشنا کرد تا بتوانید به خوبی مصرف اینترنت دوربین مداربسته را سازماندهی کنید. برای تهیه دوربین مداربسته می توانید به سایت دلتاتک که یکی از معتبرترین فروشگاه های اینترنتی است مراجعه کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.