مقاله

همه چیز درباره قابلیت تعقیب هوشمند (Smart Tracking)

قابلیت تعقیب هوشمند چیست
 • قابلیت تعقیب هوشمند چیست؟ امروزه استفاده از دوربین های مدار بسته با قابلیت تعقیب هوشمند یکی از ضروریات به شمار می رود. با استفاده از این دوربین های امنیتی می توانید از خانه و فروشگاه و هر مکان دیگری به درستی محافظت کنید. 

  خوشبختانه روند پیشرفت در ساخت دوربین های مداربسته با قابلیت های بسیار هوشمند بسیار سریع بوده و افراد میتوانند با خیال راحت و با تهیه این دوربین ها محل مورد نظر خود را برای مدتی ترک کنند بدون اینکه مورد دستبرد افراد سارق قرار بگیرد. با شناخت تمامی مزایای دوربین های مدار بسته بهتر می توانید در جهت خرید این نوع دوربین ها اقدام کنید. در ادامه به معرفی موضوع “قابلیت تعقیب هوشمند چیست” خواهیم پرداخت.

  برای تعمیر دوربین مدار بسته با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  کاربرد دوربین های دارای قابلیت تعقیب هوشمند چیست؟

  اگر بخواهیم تعریف مناسبی برای “قابلیت تعقیب هوشمند چیست” دهیم می توان گفت که قابلیت تعقیب هوشمند در دوربین هایی که دارای ویژگی گردان میباشد مورد استفاده قرار می گیرد. کارایی سیستم امنیتی دوربین های مدار بسته اغلب در مکان هایی که گاه و بیگاه افراد یا اتومبیل ها رفت و آمد می کنند مورد استفاده قرار می گیرد. 

  از جمله مکان هایی که از دوربین های دارای قابلیت تعقیب هوشمند استفاده می شود مانند صندوق های بانکی، مدارس، ساختمان های اداری، راهروی هتل ها و غیره… می باشد. 

  عملکرد قابلیت تعقیب هوشمند چیست؟

  به نظر شما عملکرد قابلیت تعقیب هوشمند چیست و چگونه انجام می شود؟ دوربین های تعقیب هوشمند این قابلیت را دارد تا به ردیابی اتوماتیک انسان ها و خودروها بپردازد و با نگه داشتن هدف در همان حالت بدون اینکه نیازی به اپراتور باشد به راحتی به کنترل پدیده اقدام کند. 

  البته ردیابی به دو روش دستی و خودکار قابل انجام شدن است و این دستور العمل از پیش تعیین شده است. اگر بخواهیم فرایند قابلیت تعقیب هوشمند چیست را بیان کنیم می توان گفت که فرایند کار دوربین تعقیب هوشمند بدین صورت است که هنگامی که دوربین هدف مورد نظر را در یابی می کند به صورت خودکار روی تصویر زوم می کند. 

  برای پشتیبانی دوربین مدار بسته با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  این ردیابی به حالت ردیابی خودکار PTZ، ردیابی bullet-PTZ integrated linkage، ردیابی radar-PTZ linkage و ردیابی thermal-PTZ linkage می باشد. دوربین های تعقیب هوشمند یکی از بهترین انواع دوربین های مداربسته به شمار می روند که به راحتی خیال شما کمک زیادی می کند زیرا می تواند موقعیت های مشکوک نسبت به افراد و خودرو ها را شناسایی کند.

  با قرار دادن دوربین های هوشمند در هر مکانی به آسانی می توانید رفت و آمد و تغییرات موجود در محل مورد نظر را ردیابی کنید. با کاربرد دوربین های دارای قابلیت تعقیب هوشمند Smart Tracking دیگر نیازی به استفاده از چندین دوربین ندارید و در این خصوص می توانید در خرید دوربین های اضافی صرفه جویی کنید. 

  منظور از قابلیت تعقیب هوشمند چیست؟

  دوربین تعقیب هوشمند Smart Tracking چطور کار می کند؟

  به نظر شما قابلیت تعقیب هوشمند چیست؟ دوربین تعقیب هوشمند با مشخص کردن هدف میتواند آن را در طول بازه دید دنبال کند. این کار سبب می شود تا شما سوژه مورد نظر را به راحتی ردیابی کنید. 

  روش های تشخیص قابلیت تعقیب هوشمند چیست؟

  روش دستی Manual

  با استفاده از این روش به صورت کاملا دستی سوژه مورد نظر مشخص می شود و بعد از آن دوربین به صورت اتوماتیک سوژه مورد نظر را در میدان دید خود ردیابی میکند. 

  روش Line Crossing Trigger

  در این روش ناحیه خط فرضی برای دوربین مشخص شده و با عبور سوژه از خط دوربین به صورت خودکار عمل رد یابی را انجام می دهد. 

  روش Unattended Baggage Trigger

  این روش دوربین مدار بسته بسیار عالی زیرا می تواند اشیا رها شده در مکان را شناسایی کند. از این روش در محل های پررفت و آمد مانند فرودگاه ها، ترمینال ها برای پیدا کردن چمدان استفاده می شود و بسیار کاربردی است.

  روش Region Entrance/Exciting Trigger

  در این روش نیز یک ناحیه فرضی برای سوژه در نظر گرفته می شود، هنگامی که سوژه از ناحیه مورد نظر ورود و یا خارج می شود، دوربین به صورت خودکار به ردیابی می پردازد. 

  برای پیکربندی شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  روش Object Removal Trigger

  با توجه به این روش هر شی ای که از ناحیه تحت پوشش دوربین حذف شود قابلیت ردیابی دوربین به صورت خودکار فعال می گردد. این متد دوربین های دارای قابلیت تعقیب هوشمند Smart Tracking در مکان هایی مانند موزه ها، طلا فروشی ها و مکان های حساس دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. 

  برای امنیت شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  همان طور که توضیح داده شد تا حدودی با “کاربرد و موضوع قابلیت تعقیب هوشمند چیست” آشنا شده اید. اگر به طوری کلی بخواهیم بگوییم که وظیفه قابلیت تعقیب هوشمند چیست؟ می توان گفت که وظیفه این دوربین های حساس حفظ امنیت و برای افراد و اشیا گران قیمت و غیره می باشد. 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *