مقاله

شبکه گسترده (WAN) چیست و چه مزایایی دارد؟

منظور از شبکه گسترده (wan) چیست؟
 • امروزه ظهور و گسترش اینترنت، تاثیر زیادی در زندگی انسان گذاشته است. اینترنت بحث پیشرفته و پیچیده ای است. نمی توان بطور کلی بیان کرد که اینترنت از چه اجزا و شبکه ای ساخته شده است. اما می توان یک به یک، اجزا و شبکه هایی که با یکدیگر در ارتباط هستند و به تشکیل شبکه جامع اینترنت، کمک می کنند را شناسایی کرد. یکی از اصطلاحات رایج در بحث ارتباطات، “شبکه گسترده wan چیست” می باشد. این شبکه کمک شایانی به ارتباطات بین المللی می نماید. به همین دلیل سایت دلتا تک قصد دارد که موضوع شبکه گسترده (wan) چیست را برای شما توضیح داده و مزایای آن را بیان کند.

  برای بازیابی اطلاعات دوربین مدار بسته با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  منظور از شبکه گسترده wan چیست؟

  برای تعریف شبکه گسترده wan چیست می توان گفت همانطور که از اسم آن پیداست، یک شبکه کامپیوتری است که ناحیه‌ گسترده و وسیعی را تحت پوشش قرار می دهد. شبکه های گسترده از طریق شبکه های مخابراتی کار می کنند و از خدمات این شرکت ها بهره می برند. این شبکه ها از طریق مسیریاب های موجود و همچنین لینک های عمومی استفاده می کنند.

  شبکه wan  می تواند چندین شبکه های کوچکتر مانند شبکه ادارات، شبکه دانشگاهی، شبکه شهری و ایالتی و همچنین چندین شبکه محلی را تحت پوشش قرار دهد. البته باید بدانید اغلب شبکه های گسترده برای انجام فعالیت های خاصی، توسط شرکت های خصوصی که به آن نیاز دارند، احداث می شوند. شبکه گسترده (wan) به اتصال ایمن چندین دستگاه، سایت یا مکان کمک می کند.

  برای نصب دوربین مدار بسته منازل با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  ۴ مزایای شبکه گسترده (wan) چیست؟

  تمام مواردی که به دنیای اینترنت مربوط است می تواند مزایا و کاربردهای بسیاری داشته باشد به نوعی که هر موضوعی قادر است بخش عظیمی از اینترنت را به خود اختصاص دهد. موضوع “شبکه گسترده wan چیست” نیز شامل برخی مزایاهایی می شود که در ادامه برای شما بیان خواهیم کرد.

  انعطاف پذیری بیشتر

  انعطاف پذیری شبکه گسترده wan چیست؟ این مورد به معنی توانایی و گنجایش این شبکه برای قبول درخواست های خدمات جدید است. این مورد موجب شده است که صاحبان شرکت های مختلف که از این شبکه استفاده می کنند، بتوانند در بخش هایی که نیاز دارند، اجزای مختلف را به کار ببندند.

  شبکه گسترده (wan) چیست و به چه صورت است؟

  راندمان بالاتر

  این شبکه از راندمان بالایی برخوردار است. زیرا متناسب با میزان فضایی که اشغال می کند و شرایط نگهداری شبکه و مصرفی که از شبکه های مخابراتی دارد، می تواند حجم بالایی از اطلاعات را بین چند منطقه، شرکت، دفتر و یا کامپیوتر، جابجا کند. این عمل موجب می شود که افراد بسیاری به دنبال استفاده از شبکه گسترده (wan ) باشد. بنابراین یکی از مزایایی که منجر می شود که استفاده از این شبکه ها زیاد شود، راندمان بالایی است که شبکه های گسترده دارند‌.

  قابلیت دسترسی بالاتر

  یکی دیگر از مزایای شبکه گسترده (wan) چیست؟ پشتیبانی از سایت های مهم موجود در شبکه مورد دیگری است که می توان در دسته مزایا شبکه گسترده طبقه بندی کرد. این سایت با قابلیت دسترسی بالاتر، به شما امکان می دهد که به کمک شبکه گسترده، اقدام به پشتیبانی از سایت ها کنید. امروزه گزینه‌های اتصال متنوعی توسط سازمان‌ها استفاده می‌شود، از جمله پهنای باند (broadband) مورد استفاده مصرف‌ کننده، اترنت با کابل فیبر نوری، فناوری‌های موبایلی (سلولی) و اترنت اختصاصی، که ظرفیت بالاتری دارد.

  برای دریافت خدمات طراحی شبکه کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  کنترل بهتر

  برنامه های متنوعی هستند که از طریق شبکه گسترده فعالیت می کنند. به همین دلیل شما با شناخت شبکه های گسترده متفاوت، می توانید کنترل بهتری به مسئله مورد نظر داشته باشید. انتخاب یک شبکه گسترده مطمئن می تواند منجر به پیشرفت شرکت شما در آینده شود. زمانی که صحبت از یک شبکه گسترده wan می شود، نمی توان یک چیز واحد را بیان کرد. هیچکدام از شبکه های گسترده با یکدیگر برابر نیستند.

  مزایای راه اندازی شبکه گسترده wan چیست؟

  راه اندازی یک شبکه گسترده wan  می تواند به شما در پیشبرد اهداف ارتباطی شرکت، محیط کار، محل زندگی و… کمک کند. این شبکه که معروفترین آن، اینترنت است، به شما امکان شخصی سازی اطلاعات را می دهد. در واقع شما با راه اندازی یک شبکه گسترده، می توانید یک شبکه اینترنتی خصوصی برای خود راه اندازی کنید.

  این شبکه به شما در پیشرفت کارهایتان در دنیای دیجیتال، کمک خواهد کرد. شما می توانید این شبکه ها را به کمک افراد متخصص ایجاد کنید. این کار را می توانید به شرکت های فعال در حوزه دیجیتال و ارتباطات واگذار کنید. شرکت دلتا تک، یکی از معتبرترین شرکت های فعال در زمینه‌ ارتباطات و زیرساخت های مربوط به آن می باشید.

  برای دریافت خدمات نصب و راه اندازی سرور با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  شما می توانید به سایت دلتا تک مراجعه کنید و پس از مشورت با مشاوران شرکت و دریافت راهنمایی های لازم از آن ها، اقدام به راه اندازی و تاسیس شبکه گسترده برای محیط کار خود نمایید‌.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *