مقاله

آموزش شبکه کردن دو کامپیوتر از راه دور

شبکه کردن دو کامپیوتر از راه دور
 • امروزه با کمک کامپیوتر و اینترنت می توانیم ارتباطات خود را به طور گسترده ای در جهان ارائه دهیم. در حقیقت استفاده از کامپیوتر این امکان را به شما به منظور به اشتراک‌گذاری منابع و اطلاعات، امکان دسترسی به اطلاعات از راه دور، افزایش امنیت و انعطاف‌پذیری، مکانیزه کردن یا اتوماسیون کردن مجموعه‌ها، استفاده بهینه از وقت و امکانات و صرفه‌جویی در هزینه‌ها در اختیار شما قرار دارد. موضوع مقاله آموزش شبکه کردن دو کامپیوتر از راه دور می باشد.

  برای نصب دوربین مدار بسته کارخانجات با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  البته لازم به ذکر است که به جز کامپیوتر ها شما از موبایل یا لپ تاپ هم استفاده می کنید. در هر صورت امکان دارد در خانه یا اداره ی شما نیاز داشته باشید که اطلاعات بین این دو کامپیوتر به اشتراک گذاشته شود. بنابراین شاید ندانید برای اینکار چه تدابیری را باید بیاندیشید.

  آیا کامپیوتر ها به منظور بر قراری ارتباط با یک دیگر ارتباط برقرار می کنن؟

  برای نصب دوربین مدار بسته منازل با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  چگونه می توان کامپیوتر ها را با یک شبکه وصل کرد؟

  بله شما می توانید با اقداماتی که در ادامه درباره ی آن صحبت خواهیم کرد ارتباط بین دو کامپویتر را در یک شبکه برقرار کنید. در حقیقت شبکه کردن دو کامپیوتر به هم، کار ساده ای است. با شبکه کردن دو سیستم، می توانید کار مختلفی از جمله بازی کردن به صورت گروهی و اشتراک گذاری اطلاعات کنید. در هر صورت این کار شاید برای شما جالب باشد بنابراین در ادامه با ما همراه باشید تا بتوانیم به خوبی نحوه شبکه کردن دو کامپیوتر از طریق کابل شبکه اترنت (LAN) را آموزش دهید.

  چرا شبکه کردن دو کامپیوتر می تواند دارای اهمیت باشد؟

  این کار بین فراد خانه یا اداره انجام می گیرد که اگر می خواهید اطلاعات این دو کامپیوتر را با یک دیگر شبکه کنید می توانید آن را از روشی که در ادامه به شما می گوییم پیگیری کنید. شبکه کردن

  مرحله اول:

  شما باید کامپیوتر منزل را به صورت میزبان تنظیم کنید. برای تنظیم کردن باید به قسمت Control Panel بروید و سپس به قسمت Network Connections بروید و بعد از آن به قسمت Create New Connection  بروید.

   در این قسمت باید گزینه ی زیر را انتخاب کنید:

  برای نصب دوربین مدار بسته سازمان ها با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  Set up an Advanced Connection

  در نهایت به قسمت بعدی بروید و در این بخش می توانید Accept incoming Connection را انتخاب کنید و بعد از آن وارد قسمت بعدی شوید.

  کاری از اینکه به قسمت بعدی بروید باید دقت داشته باشید که در این بخش قسمت گزینه مودم را  فعال کنید.

  مرحله ی دوم:

  به قسمت بعدی که ورود پیدا کردید باید گزینه ی  Do no Allow را انتخاب کنید.

  مرحله سوم:

   در صفحه بعدی که وارد شدید می توانید اجازه دهید که یک یا چند کاربر ( User ) به کامپیوتر شما وصل شوند. شبکه کردن

  در قسمت بعدی باید بر روی گزینه TCP/IP دوبار کلیک کنید و Specify TCP/IP را فعال کنید.

  و همچنین در قسمت From تایپ کنید : ۱۹۲.۱۶۸.۱.۳ و OK را بزنید .و در نهایت گزینه ی Next را بزنید و بعد از آن بر روی گزینه ی Finish را کلیک کنید.

  در نهایت کامپیوتر شما در منزل ، به یک میزبان تبدیل شده است .

  برای نصب دوربین مدار بسته ادارات با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  همچنین اگر می خواهید برای وصل شدن به کامپیوتر منزل ، در کامپیوتر محل کار یک Connection  برای وصل شدن به اینترنت استفاده کنید را ایجاد نمایید.

  اگر نمی دانید کانکشن چیست همان بخشی است که برای وصل شدن به اینترنت هر چند وقت یکبار ایجاد می کنید، می باشد.

  همچنین در محلی که باید شماره تلفن شرکت خدمات دهنده اینترنتی خود را وارد کنید، به جای آن می توانید از ، شماره تلفن منزل خود استفاده کنید.

  در قسمت User و Password ، همان یوزر و پسوردی را که در مرحله های قبل انتخاب کردید ، بگذارید و Dial را کلیک کنید . شبکه کردن

  در نهایت بعد از اینکه تمامی کار های بالا را به درستی انجام دادید می توانید بعد از وصل شدن و ایجاد ارتباط میتوانید از برنامه Remote Desktop که در ویندوز موجود است، هم استفاده کنید و در قسمت IP آن ، IP کامپیوتر منزل خود را وارد کنید.

  برای دریافت خدمات پسیو شبکه با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  روش  دیگر برای وصل کردن دو کامپیوتر با استفاده از کارت شبکه lan

  برای این کار باید کابل شبکه اینترنت را به‌اندازه‌ی فاصله‌ی دو کامپیوتر، که نیاز دارید را تهیه کنید.

  البته برای وصل شدن دو کامپیوتر به وسیله ی lan  باید هر دو سیستم باید دارای کارت شبکه  LAN باشند.

  ۱ – یک سر کابل شبکه را به سیستم اول و سر دیگر آن را به سیستم دوم وصل کنید.

  ۲- ابتدا فایروال را خاموش کنید یا اگر می خواهید آن را روشن بگذارید باید در قسمت تنظیمات فایروال، تیک گزینه ‌ی File and printer sharin را فعال کنید و همچنین باید اجازه به اشتراک‌ گذاری فایل و پرینتر را هم بدهید. شبکه کردن

  برای تعمیر دوربین مدار بسته با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  ۳- از بخش  control panel، وارد بخش Network and sharing center شوید و از منوی سمت چپ گزینه‌ی change adapter setting را انتخاب کنید تا کارت شبکه‌های موجود در سیستم نمایش داده شود.

  ۴- بر روی کارت شبکه LAN راست کلیک کرده و peroperties را انتخاب کنید.

  ۵- در پنجره‌ی بازشده در تب Network، سپس گزینه‌ی Internet protocol version 4 را بزنید و روی آن کلیک کنید.

  ۶- در پنجره‌ ی بازشده گزینه ‌ی use the following IP address  را بیابید و روی آن کلیک کنید. برای دو سیستم، فیلدهای IP address و Subnet mask را پرکنید. نهایتاً روی گزینه‌ی Ok، کلیک کنید.

  برای ارتباط برقرار کردن دو سیستم در زمینه ی تبادل اطلاعات، باید آدرس های آی پی با آدرس شبکه یکسان را ارائه دهید. شبکه کردن

  برای نصب و راه اندازی سیستم نظارت تصویری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  چگونه از شبکه شدن دو کامپیوتر مطمئن شویم؟

  حالا شاید برای شما سوال باشد که چگونه باید مطمئن شویم که کار خود را درست انجام داده ایم؟ در هر صورت سیستم‌های شما با انجام روش های فوق با هم شبکه شده‌اند. برای شبکه شدن سیستم‌ها و کارکرد درست شبکه، می‌توانید cmd را در سرچ ویندوز جستجو کنید و آن را اجرا کنید. در محیط cmd باید روش هایی را امتحان کنید تا از عملکرد شبکه مطمئن باشید.  شبکه کردن

  برای امنیت شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  در سیستم شماره۱ در محیط cmd  دستورping را وارد کنید. اگر تمامی این دستورات را انجام دادید و با کلمه ی TTL برخوردید یعنی کارتان به درستی انجام شده است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *