اخبار

همه چیز درباره شبکه اینترپرایز

شبکه اینترپرایز
 • در اینجا می خواهیم شما را با واژه شبکه اینترپرایز آشنا کنیم. وجود شبکه های سازمانی در درون یک سازمان امری اساسی است و موجب اتصال و هماهنگی بین سایر بخش ها و شبکه های گروه کاری می شود. بنابراین دسترسی به داده ها برای افراد آسانتر می شود. شبکه سازمانی باعث کاهش پروتکل ها و ضوابط ارتباطی شبکه می شود همچنین می توانید میان داده های داخلی و خارجی مدیریت ایجاد کند.

  شبکه اینترپرایز چیست؟

  بسیاری از سازمان ها و شرکت ها هستند که از بسیاری از جهات نیاز ها را برآورده می سازند اما به دلیل غیر انتفاعی بودن به عنوان شرکت در نظر گرفته نمی شود. این مسئله در مورد شرکت های دولتی نیز صدق می کند ممکن است با وجود داشتن هزاران کارمند به صورت غیر انتفاعی به فعالیت بپردازند. شاید در بسیاری از موارد این امکان وجود نداشته باشد که بخواهیم تعریف واحدی از اینترپرایز ارائه دهیم.

  برای دریافت خدمات پشتیبانی سرور با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  یک شرکت میتواند در یک اقدام کاملا شخصی تمام مدیریت و ابتکار عمل در شرکت را برای انجام کسب و کار بدست می گیرد و می تواند آن را به عنوان یک شخص حقوقی برای انجام کار بیزینس به کار بگیرد.  به عنوان مثال شما می توانید شرکت های بسیار بزرگی مثل مایکروسافت، فورد، اپل آمازون و غیره … را در نظر بگیرید اینها شرکت های بزرگ و با معیار های مشخصی هستند ولی تعریف واحدی از تشکیلات برای آنها نمی توان ارائه داد. ولی این امکان برای آنها وجود دارد تا بتوانند بع عنوان یک شرکت انتفاعی به کار تجارت به تنهایی بپردازند. 

  هدف شبکه اینترپرایز چیست؟

  حذف کاربران و هر گونه گروه کاری یکی از اهداف شبکه اینترپرایز می باشد. سیستم های موجود در داخل این شبکه ها باید توانایی برقراری ارتباط و دادن اطلاعات را داشته باشند. ولی امری که بیشترین اهمیت را دارد این است که سیستم ها و دستگاه های فیزیکی باید عملکرد مورد قبولی داشته باشند و بتوانند در حد امکان اطمینان و امنیت و رضایت بخش را در کار ایجاد کنند.

  برای دریافت خدمات نصب و راه اندازی سرور با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  به همین منظور مدل های محاسباتی سازمانی تشکیل شده تا به بهبود پروتکل ها و استراتژی های ارتباطی سازمانی کمک کند . را ارتباطی آسان تر سازد. شبکه های سازمانی با توجه به نیاز های عملیاتی دارای شبکه های محلی و گسترده می باشند. شبکه سازمانی نقش بسیار پر رنگ در سازمان ایفا می کند،و همینطور  می تواند رایانه های ویندوز، انواع سیست عامل ها، سیستم های یونیکس و پردازنده های مرتبط با تلفن های هوشمند را با هم ادغام کند.

  برای دریافت خدمات طراحی شبکه کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  شبکه های سازمانی می توانند پروتکل های ارتباطی و سیستم های متفاوت را ترکیب کرده و از آنها استفاده کند. و شبکه ای که در آن کامپیوتر ها در سراسر سازمان می توانند رایانه ها و حتی شهر های مختلف را به یکدیگر متصل کنند شبکه سازمانی یا اینترپرایز می گویند. شبکه سازمانی شامل رایانه ها و سرور ها و همچنین تمام مولفه های تشکیل دهنده شبکه می باشد. 

  اجزای شبکه سازمانی یا شبکه اینترپرایز

  شبکه های سازمانی دارای اجزایی است که وجود هر یک از این اجزا ضروری است به چند مورد از این اجزا اشاره می کنیم:

  • شبکه های محلی یکی از اجزای مهم برای شبکه اینترپرایز محسوب می شود.
  • WAN یا ( شبکه های گسترده)
  • دستگاه های مرتبط با شبکه  و این دستگاه ها شامل ( تکرار کننده، پل، روتر، فایروال، ذخیره سازی و غیره…)
  • نقاط پایانی ( رایانه های شخصی، دستگاه های تلفن همراه،  سرورها و غیره)

  اهمیت نقش شبکه های سازمانی یا شبکه اینترپرایز

  شبکه های سازمانی با ایجاد هماهنگی و انسجام اجزای سازمان نقش اساسی و مهم را برای بقای سازمان و شرکت ایفا می کند. شبکه های سازمانی با کاهش هزینه های عملیاتی، زیر ساخت ها، سخت افزار، خدمات و نگهداری می تواند کمک زیادی به بازدهی بیشتر و ارتباط موثر تر میان اجزای سازمان شود. محیط اینترپرایز اغلب برای سهولت در دستیابی به داده ها و جهت بینش و تجزیه و تحلیل پیکربندی شده است.

  برای دریافت خدمات پسیو شبکه با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  شبکه های سازمانی همچنین قادر است هزینه های عملیاتی، سرویس، نرم افزار را کاهش دهد. با استفاده از ابزاری مانند WAN و بی سیم هزینه های مقیاس بندی نیز کاهش می یابد. با استفاده از شبکه های سازمانی یا شبکه اینترپرایز بسیاری از کار ها آسان می گردد. یک شبکه سازمانی می تواند سازمان ها از جمله رایانه های ویندوز، اپل و سیستم، سیستم های یونیکس، پردازنده های اصلی و دستگاه های مرتبط  را با هم ادغام می کند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *