مقاله

شبکه ادهاک Ad Hoc چیست؟

اهمیت شبکه ادهاک Ad Hoc چیست؟
 • شبکه ادهاک Ad Hoc چیست؟ این روزها ارتباطات سرعت زیادی گرفته است. شما در حالی که در خانه خود نشسته اید می توانید به راحتی با دوستان خود یا هر کس دیگری ارتباط اینترنتی برقرار کنید. این ارتباط به صورت متنی، تصویری و صوتی می باشد. احتمالا می دانید که این ارتباط به وسیله شبکه های مختلفی صورت می گیرد. 

  شبکه سازی از اهمیت زیادی در دنیای امروزی برخوردار است. برخی از این شبکه ها گسترده و در سطح جهانی می باشد. برخی مخصوص کشوری خاص می‌باشد و حتی برخی شبکه‌های کوچکتری هستند که در سطح یک یا چند شرکت فعالیت می کند. شبکه ها به صورت عمومی یا خصوصی فعالیت می کنند. یکی از مهمترین شبکه هایی که ساخته شده است، شبکه ادهاک Ad Hoc  می باشد.

   شرکت دلتا تک که یکی از بزرگترین، معتبرترین و تخصصی ترین شرکت های شبکه سازی در کشور است،قصد دارد که برای شما بیان کند که شبکه ادهاک Ad Hoc چیست؟ اگر قصد شناخت و راه اندازی این شبکه را دارید تا انتها همراه ما باشید.

  برای دریافت خدمات نصب و راه اندازی سرور با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  منظور از شبکه ادهاک Ad Hoc چیست؟

  تعریف مناسبی که می توان برای مووضع “شبکه ادهاک Ad Hoc چیست” داد این است که شبکه Ad Hoc را می توان یکی از ساده ترین روش های پیاده سازی همبندی یا توپولوژی شبکه های بی سیم دانست. بطور کلی  توپولوژی های بیسیم شبکه کامپیوتری  به دو صورت Infrastructure و Ad Hoc تقسیم بندی می شود، در نوع اول از یک یک دستگاه به عنوان پردازنده مرکزی استفاده می شود.  

  این دستگاه Access Point نام دارد. از این دستگاه به عنوان نقطه اتصال به سایر کامپیوترها استفاده می کنیم. در واقع می توان گفت این Access Point جایگاه یک ورودی در شبکه های بی سیم را دارد. در همبندی به روش دوم که Ad Hoc نام دارد، دیگر از دستگاه جانبی استفاده نمی شود و در این روش ما Access point  مستقل نداریم و هر یک از کامپیوترها در این همبندی به نوعی در وظیفه‌ Access point را انجام می دهند. 

  بنابراین برای تعریف مناسب “شبکه ادهاک Ad Hoc چیست” می توان گفت شبکه ادهاک یک شبکه بی سیم است که در آن از یک سیستم مستقل به عنوان سیستم مرکزی استفاده نمی شود و هر کدام از کامپیوترهای موجود در شبکه، خود نقش access point  را اجرا می کنند. این امر موجب می شود که شبکه های ادهاک دارای مزایای زیادی باشند. در ادامه چندین مورد از مزایا شبکه ادهاک Ad Hoc چیست را برای شما بیان خواهد شد. 

  برای دریافت خدمات پشتیبانی سرور با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  انواع مزایا شبکه ادهاک Ad Hoc چیست؟

  همانطور که می دانید شبکه های ادهاک استفاده های زیادی دارند و بسیاری از شبکه سازان به شما پیشنهاد می کنند که برای موارد کوتاه مدت از شبکه های ادهاک استفاده نمایید. دلیل این پیشنهاد، مزایای زیادی است که شبکه ادهاک دارد. در ادامه مهمترین مزیت های شبکه ادهاک برای شما بیان خواهد شد. 

  انواع مزایا شبکه ادهاک Ad Hoc چیست؟

  پیاده سازی آسان

  نصب و راه اندازی شبکه ad hoc  نسبت به سایر شبکه های بی سیم، بسیار راحت تر بوده و یک فرد متخصص در عرض چند ساعت و با چند عدد کامپیوتر معمولی می تواند یک شبکه ad hoc  را راه اندازی کند.

  کم هزینه بودن

  شبکه ادهاک به دلیل اینکه نیاز به پردازنده مرکزی access point  مجزا ندارد و از همان کامپیوترها برای این امر استفاده می کند، هزینه های کمتری نسبت به سایر شبکه ها دارند. از طرفی میزان هزینه های این شبکه موجب شده است که گسترش آن بسیار مقرون به صرفه باشد و افرادی که از آن استفاده می کنند، بعد از مدتی به دنبال گسترش آن باشند‌. 

  برای انتقال سرور با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  سرعت بالا

  همانطور که می دانید در این نوع از شبکه های بی سیم، هر کدام از کامپیوترها به عنوان access point فعالیت می کنند و می توانند داده ها را بصورت مستقل پردازش کنند. این ویژگی در شبکه ادهاک سرعت بالایی برای آن فراهم آورده است.

  اهمیت شبکه ادهاک Ad Hoc چیست؟

  شبکه ادهاک یکی از مهم ترین و پرکاربردترین شبکه های بی سیم می باشد که در بسیاری از شرکت ها کاربرد دارد. از این شبکه در موارد مختلفی مانند استفاده  نظامی، در شبکه PAN (Personal Area Network) بین افراد و دفاتر و سازمانهای کوچک، نبردهای کوچک کنترل از راه دور و… استفاده می شود.

  برای نصب و کانفیگ فایروال با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  سایت دلتا تک تلاش کرده است تا در این بخش شما را با ویژگی و مزایای شبکه ad hoc آشنا سازد. اگر قصد راه اندازی این شبکه را دارید، می توانید به سایت دلتا تک مراجعه کرده و با متخصصان امر مشورت نمایید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *