مقاله

آشنایی با سیستم های پیشگیری از نفوذ شبکه

نفوذ شبکه
 • امروزه با پیشرفت تکنولوژی و احتمال هک شدن شبکه ها و سرقت اطلاعات شرکت ها و سازمان ها برای جلوگیری از نفوذ هکر ها اقداماتی اساسی انجام می دهند. به سیستم جلوگیری از نفوذ به شبکه ها IPS گفته می شود. IPS یک فناوری است به منور پیشگیری از خطراتی که شبکه ها را تهدید می کند. این سیستم جلوگیری از نفوذ برای شناسایی و متوقف کردن آسیب های احتمالی مورد استفاده قرار می گیرد.

  برای نصب دوربین مداربسته آنالوگ با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  سیستم های پیشگیری از نفوذ شبکه

  سیستمهای پیشگیری از نفوذ فعالیتهای مخرب را شناسایی می کند. و قابلیت جلوگیری از تخریب را دارد. سیستم پیشگیری از نفوذ شبکه یا ips قادر به مسدود کردن حملات به شبکه می باشد. IPS ها فعالیت های مخرب را شناسایی میکنند اطلاعات مربوط به این فعالیت ها را ثبت می کنند و جلوی تخریب شبکه را گرفته و کار های انجام شده  را ثبت می کنند. 

  برای نصب دوربین مدار بسته رشت با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  Ips  ها یا سیستم های پیشگیری از نفوذ شبکه به چهار دسته تقسیم می شود:

  ۱. سیستم های جلوگیری از نفوذ شبکه (NIDS)

  در این مورد تمامی ترافیک شبکه مورد بررسی قرار می گیرد تا ترافیک مشکوک شناسایی شود.

  ۲. سیستم تشخیص نفوذ بی سیم (WIPS)

  در این مورد شبکه بی سیم برای شناسایی ترافیک مشکوک توسط آنالیز شبکه بی سیم مورد بررسی و نظارت قرار می گیرد.

  ۳. آنالیز رفتار شبکه (BNA)

  ترافیک شبکه برای شناسایی تهدیدات مثل حملات DOS بررسی می شود.

  ۴. سیستم تشخیص نفوذ بر مبنای میزبان (HIPS)

  همچنین سیستم های جلوگیری از ips ابزاری است برای امنیت شبکه IPs یک سیستم جلوگیری از نفوذ و یک رویکرد پیشگیرانه برا ی امنیت شبکه و تهدیدات احتمالی علیه شبکه است. و سیستم های نفوذ شبکه به بررسی و جستجوی ترافیک شبکه می پردازند تا نرم افزار های مخرب را شناسایی کنند و اجازه هرگونه تخریب را به آنها نمی دهند. بنابراین می توان گفت سیستم جلوگیری از نفوذ شبکه یا IPS یک فناوری امنیتی است تا به شناسایی و بررسی فعالیت های مخرب در شبکه بپردازد. 

  برای نصب دوربین مدار بسته ساری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  IPS سیستمی است که به شناسایی فعالیت های مخرب داخلی و خارجی می پردازد، گزارش های مربوط به آن را ثبت می کند، و عملیات پیشگیرانه جهت هر گونه فعالیت و اقدام مخرب در شبکه انجام می دهد. با تمام اینها به هر حال داشتن یک برنامه موثر برای تشخیص فعالیت های احتمالی بسیار لازم است. 

  مزایای سیستم پیشگیری از نفوذ شبکه

  در اینجا به این موضوع می پردازیم که مزایای سیستم پیشگیری از نفوذ چیست:

  برای نصب دوربین مدار بسته اهواز با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  • کاهش حملات و نفوذ به شبکه
  • پیشگیری از تهدیدات احتمالی
  • ارسال پیام به مدیران شبکه در صورت هرگونه فعالیت مشکوک و مخرب
  • کاهش تهدیدات zero-day، حملات DoS، حملات DDoS و حملات brute-force
  • کاهش هزینه نگهداری شبکه 
  • اجازه یا جلوگیری از ترافیک ورودی به شبکه

  در اغلب سازمانها سیستم جلوگیری از نفوذ یا IPS نقش اساسی را در استراتژی های امنیتی  سازمان ایفا می کند. سیستم جلوگیری از نفوذ شبکه ها برای شناسایی، جلوگیری و کاهش خطرات امنیتی امری ضروری است.

  IPS ها چگونه از فعالیت های هکری در شبکه جلوگیری می کنند؟

  روش شناسایی از طریق امضا به این صورت است که سیستم های تشخیص نفوذ ترافیک ورودی و خروجی را با الگوهای پیش از حمله که به آنها امضا گفته می شود مقایسه می کند.

  شناسایی به وسیله آنومالی آماری:

  در این روش سیستم تشخیص نفوذ فعالیت های نرمال شبکه را شناسایی می کند، مثلا به چه ترتیبی از پهنای باند مورد استفاده قرار گرفته است. و کدام پورت ها به یکدیگر متصل هستند و بدین گونه هر فعالیت غیر نرمالی را به شبکه هشدار می دهد. سیستم پیشگیری از نفوذ به کنترل و رصد دائمی شبکه می پردازد تا در صورت مشاهده کردن هرگونه تهدید به مقابله به آن بپردازد.

  برای نصب دوربین مدار بسته اراک با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  به عبارتی دیگر سیستم پیشگیری از نفوذ شبکه علاوه بر شناسایی برای تجزیه و تحلیل به منظور ایجاد امنیت برای شبکه می باشد. سیستم جلوگیری از ips دارای یک سری عملیات خاص جهت رفع تهدیدات  شبکه ای می باشد. شاید بسیاری از شما ندانید که سیستم جلوگیری از نفوذ شبکه چگونه کار می کند در اینجا آن را برای شما شرح می دهیم.

  برای نصب دوربین مدار بسته اصفهان با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  سیستمهای ISP در حالت ONLINE  فعالیت می کند این سیستم توسط سنسور های خاصی که در مسیر ترافیک شبکه ها قرار دارد به کنترل و رصد شبکه می پردازد، روش کار به این صورت است که در هنگام عبور بسته ها از مسیر ترافیک شبکه سنسور ها شروع به فعالیت کرده و به تجزیه و تحلیل تمام داده ها می پردازد. به دلیل اینکه سیستم جلوگیری از نفوذ شبکه در حالت INLINE  کار می کند می تواند به محض شناسایی داده های مخرب آنها را شناسایی کند و شروع به drops  کردن این بسته های مخرب کند.

  پیشگیری از نفوذ شبکه

  سیستم پیشگیری از نفوذ شبکه در هنگام شناسایی داده های مخرب اقدام به خاتمه دادن به جلسه  TCP  که توسط مهاجمان برای نفوذ به شبکه طراحی شده می کند. سیستم ISP  به محض شناسایی فعالیت های تهاجمی IP  آدرس منبع حمله و این تلا برای دسترسی به هاست می باشد. سیستم جلوگیری از نفوذ شبکه به محض اینکه حمله را شناسایی کرد به برنامه ریزی فایروال می پردازد.

  برای نصب دوربین مدار بسته شیراز با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  این اقدام سبب می شود تا از اقدامات تهاجمی بعدی با این مشخصات الگوی حمله ای پیشگیری به عمل بیاید. سیستم جلوگیری از نفوذ شبکه سریعا اقدام به حذف داده های مخرب می کند و همچنین حذف پیامهایی که درخواست های دریافتی در آن وجود دارد. سیستم پیشگیری از ips فورا اقدام به حذف پیوست های آلوده در ایمیل های شبکه های داخلی می نماید.

  نکات مهم پیاده سازی سیستم ISP در شبکه

  با توجه به شناخت خود از شبکه  به پیکربندی اختصاصی سیستم خود بپردازید. خوشبختانه سیستم ISP  این قابلیت را دارد تا با هر سناریویی که مختص شبکه شماست تنظیم شود. سعی کنید سیستم را بر اساس سرور ها و سیستم عامل ها، پورت ها و آدرس IP ها تنظیم کنید. سیستم جلوگیری از نفوذ را در جای مناسب نصب کنید.

  برای نصب دوربین مدار بسته کرج با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  اما به دو نکته باید توجه کرد اول به توان سیستم به ترافیکی که با آن مواجه شده است و دو جایگاه آن در مسیر ترافیک شبکه. قبل از نصب سیستم اقدام به تهیه برنامه ای جهت واکنش به بروز مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری داشته باشید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *