• سیستم نظارت تصویری

  سیستم نظارت تصویری

  امروزه برای تامین امنیت و نظارت بر مجموعه ها و اماکن مختلف، کارهای زیادی انجام می شود. یکی از این کارها، ایجاد سیستم نظارت تصویری است. سیستم نظارت تصویری همان گونه که از نامش مشخص است سیستمی است که امکان رصد و نظارت از طریق تصویر و فیلم را برای شما فراهم می کند. در ادامه به بررسی نصب سیستم نظارت تصویری می پردازیم.

  جهت نصب دوربین مدار بسته  با شماره های مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  این سیستم به خوبی با ثبت تصویر از مکان های مختلف به افراد این امکان را می دهد که به خوبی به آنها نظارت داشته باشند و بدانند که در آنجا چه اتفاقاتی در حال افتادن است. سیستم های نظارت تصویری ، اولین بار در آلمان طراحی شد و از آن برای نظارت بر پرتاب موشک استفاده شد. از آن موقع این سیستم ها پیشرفت زیادی کرده اندو امروزه سیستم های نظارت تصویری قدرتمند و دقیقی وجود دارد که می تواند به خوبی کوچکترین وقایع یک مکان را ثبت کند.

  هرینه نصب دوربین نظارت تصویری

  مراحل پیاده سازی سیستم نظارت تصویری

  ۱

  بازدید از مکان

  ۲

  خرید اجناس لازم و پرداخت هزینه

  ۳

  تعیین وقت اجرای پروژه

  برای نصب و آماده سازی طبق استاندارد، کارشناسان ما از مکان شما برای نصب دوربین مدار بسته بازدید خواهند کرد.

  جهت اطلاع از شیوه پرداخت هزینه پروژه با شماره ها مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  دلتا تک با بکارگیری کادری با تجربه از تاپ ترین تکنسین ها در کمترین زمان ممکن پروژه شما را با کیفیتی بی نظیر اجرا خواهد کرد.

  پخش ویدیو

  نمونه پروژه ها

  چرا انتخاب دلتا تک ؟

  پخش ویدیو
  پخش ویدیو

  سیستم های نظارت تصویری امروزه توسط افراد و مجموعه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. مدیری که می خواهد بداند در شرکت یا کارخانه اش چه می گذرد، اداراتی که باید بر رفتار مراجعین و کارمندان نظارت داشته باشند، پلیس، ورزشگاه ها، خانه ها و دیگر موارد همگی به خوبی از سیستم های نظارت تصویری برای رصد کردن اتفاقات بهره می برند. سیستم های نظارت تصویری دارای مزیت های متعددی است. یک سیستم نظارت تصویری می تواند به خوبی هم امنیت یک مکان را تامین کنید، هم بازدهی کار را در مجموعه های مختلف را بالا ببرد و  در مواردی که جرمی اتفاق افتاده است با این سیستم می توان به بررسی اتفاق مجرمانه پرداخت.

  سیستم نظارت تصویری چیست؟

  یک سیستم نظارت تصویری، برای این که بتواند بر یک مکان نظارت داشته باشد نیاز از تجهیزات مختلفی بهره می برد. بخشی از سیستم مربوط به دوربین های مداربسته است، بخشی را اتصالات تشکیل می دهد و یک بخش هم متعلق به گیرنده ها و پردازنده های تصاویر و ذخیره کننده های اطلاعات هستند. در کنار این ها ممکن است تجهیزات جانبی دیگری هم وجود داشته باشد. این ها در کنار هم یک شبکه یا سیستم نظارتی را تشکیل می دهند که می توان با آن به خوبی جاهای مختلف را تحت نظر گرفت.

  برای نصب و راه اندازی دوربین پلاک خوان با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

   

  موارد مهم تجهیزات سیستم نظارت تصویری

  همان طور که گفته شد هر سیستم نظارت تصویری دارای تجهیزاتی است که هر کدام کاری را بر عهده دارند. در زیر به این تجهیزات پرداخته شده است و درباره آنها توضیحاتی داده شده است:

  ۱.دوربین نظارت تصویری:

  یکی از تجهیزاتی که در سیستم های نظارت تصویری مورد استفاده قرار می گیرد، دوربین های مداربسته هستند. این دوربین ها وظیفه دارند تا از اماکن تصویربرداری کنند و آن را ارسال کنند. دوربین های مداربسته خود انواع مختلفی دارند و در برندهای متنوعی در بازار وجود دارند. برخی از این دوربین ها بسیار هوشمند هستند و ویژگی های بسیار برجسته ای دارند و برخی نیز معمولی تر هستند.

  دوربین مداربسته در سیستم نظارت تصویری می تواند آنالوگ یا دیجیتال باشد. امروزه بیشتر از دوربین های دیجیتال استفاده می شود چون هم تنوع آنها بیشتر است و هم کیفیت تصاویر آنها بالاتر است. بهرحال از هر دوی این دوربین ها می توان در سیستم نظارت تصویری استفاده کرد. دوربین ها را باید به شکل مناسب و  در جاهای مناسب نصب کرد تا بتوانند محیط مورد نظر را به خوبی پوشش دهند. باید سعی شود برای یک سیستم نظارتی، بهترین ومتناسب ترین دوربین ها انتخاب شود. برای نصب دوربین ها باید به نکاتی توجه کرد تا بهترین نتیجه حاصل شود. امروزه دوربین های مداربسته بسیار خوبی وجود دارد که دارای ویژگی های بسیار خوبی هستند و به خوبی می توانند تصاویر را ضبط و انتقال دهند.

  ۲.دستگاه ضبط یا گیرنده:

  همان طور که گفته شد دوربین های مداربسته ، تصاویر را ضبط می کند و آن را انتقال می دهد. این انتقال به دستگاه گیرنده یا پردازشگری است که بتواند این تصاویر را ثبت و آنالیز کند و شما بتوانید آنها را مشاهده کند. در واقع دوربین ها سیگنال ها را به گیرنده می فرستند و دستگاه گیرنده یا نظارتی این سیگنال ها را به تصویر تبدیل می کند.

  دستگاه شما می تواند یک مانیتور، لپ تاپ، سیستم کامپیوتری یا حتی یک موبایل باشد. امروزه دیگر کارها بسیار ساده شده است و شما می توانید به راحتی حتی با موبایل خود و از راه دور به نظارت و رصد کردن بپردازید. برای سیستم های نظارتی تصویری اما معمولا دستگاه های حرفه ای تری وجود دارد که بتواند به خوبی کار نظارت را پیش ببرد. علاوه بر مشاهده کردن ، دستگاه گیرنده تصاویر و اطلاعات را به خوبی ذخیره می کند تا بعدا بتوان به آنها دسترسی داشت.

  جهت طراحی نقشه دوربین با شماره های مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  ۳.اتصالات:

  یکی دیگر از تجهیزاتی که در سیستم نظارتی تصویری به کار می رود، اتصالاتی است که در سیستم به کار می رود. البته در همه سیستم ها نیاز به اتصالات نیست و خیلی از سیستم های نظارتی بدون اتصالات سیم و کابل، کار خود را به خوبی انجام می دهد. بهرحال اتصالات برخی از سیستم ها از طریق سیم ها و دیگر چیزها انجام می شود و این هم از تجهیزات سیستم محسوب می شود.

  دقت کنید که در سیستم هایی که اتصالات سیمی در آن وجود دارد، باید این اتصالات به خوبی انجام شوند چون روی کیفیت تصاویر تاثیر دارند.

  در کنار تجهیزات بالا که تجهیزات اصلی هستند، تجهیزات جانبی نیز وجود دارند. برای مثال بلندگوهای صوتی یک طرفه یا دوطرفه می توانند جزئی از سیستم نظارتی تصویری باشند که از آنها برای پخش صدا استفاده می شود.

  مزیت اصلی سیستم نظارت تصویری

  اما یک سیستم نظارت تصویری دارای چه مزیت مهمی است و چرا خیلی ها از این سیستم استفاده می کنند؟ در جواب این سوال باید گفت که سیستم نظارت تصویری مزیت های متعددی دارد اما اگر بخواهیم مزیت اصلی آن را نام ببریم، باید به تامین امنیت اشاره کنیم. این مهم ترین مزیت یک سیستم نظارت تصویری است.

  زمانی که در مکانی ، سیستم نظارت تصویری وجود داشته باشد امنیت آنجا بالا می رود چون هم باعث پیشگیری از وقوع جرم است و هم در صورت رخ دادن اتفاقی می توان به خوبی با این سیستم ها آن را بررسی کرد و ابعاد اتفاق و جرم را کشف کرد و عاملین آن را شناسایی کرد. پس مزیت اصلی سیستم نظارت تصویری، امنیت است.

  برای نصب دوربین مدار بسته کارخانجات با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

   

  مزایای دیگر سیستم نظارت تصویری

  بالا رفتن بهره وری در محیط های کاری:

  در خیلی از شرکت ها و کارخانه ها می توان از سیستم های نظارت تصویری بهره برد تا بازدهی کار را بالا برد. زمانی که افراد بدانند در حال رصد شدن هستند کار خود را به خوبی انجام می دهند و سعی نمی کنند تا از کار شانه خالی کنند. این موضوع باعث بالا رفتن بازدهی یک محیط کاری می شود.

  صرفه جویی در زمان :

  با سیستم های نظارتی می توان خیلی کارها را از راه دور انجام داد و از این طریق در زمان خود صرفه جویی کرد. خیلی کارها توسط سیستم به خوبی انجام می شود و کارها را سبک تر و راحت تر می کند. این موضوع باعث می شود تا زمان بیشتری برای کارهای دیگر در اختیار افراد باشد.

  جمع آوری اطلاعات:

   خیلی اوقات به هر دلیلی شما نیاز دارید تا از یک محیطی اطلاعاتی را جمع آوری کنید. اطلاعات و داده های سیستم نظارتی تصویری می تواند داده های خوبی را در اختیار افراد قرار دهد که از آن برای اهداف مختلفی می تواند استفاده شود.

  کاهش نیاز به نیروهای امنیتی:

   سیستم های نظارتی تصویری باعث می شود تا شما دیگر نیازی به استخدام نگهبان های بیشتر برای کارخانه یا شرکت خود نداشته باشید. یک یا چند نگهبان کاربلد و مسلط به کار با سیستم نظارتی کافی است تا امنیت مجموعه شما به خوبی تامین شود. این هم یکی دیگر از مزیت های سیستم نظارتی تصویری است. با کاهش نیاز به نیروهای امنیتی از هزینه شما هم کاسته خواهد شد .

  برای پشتیبانی دوربین مدار بسته با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

   

  کمک به گرفتن تصمیمات بهتر:

  یکی دیگر از مزیت های سیستم نظارت تصویری این است که کمک می کند تا شما بتوانید تصمیم های بهتری در محیط کاری یا محیط های دیگر بگیرید. شما بهرحال با رصد و بررسی اتفاقات در محیط مورد نظر خود به شناخت بهتری می رسید و این به شما در اتخاذ تصمیم بهتر کمک می کند. شما می توانید به خوبی پس از بررسی و رصد مولفه های گوناگون در کنار هم برای محیط مورد نظر خود ، تصمیم های مناسبی بگیرید. این تصمیم می تواند مربوط به امنیت، نیروهای محیط کاری و دیگر چیزها باشد.

  جهت طراحی نقشه دوربین تحت شبکه با شماره های مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  سیستم های نظارت تصویری هوشمند چیست؟

  امروزه دیگر خیلی از سیستم ها هوشمند هستند. منظور از هوشمندی این است که می توانند بر اساس الگوریتم هایی که به آنان داده شده است به خوبی داده ها و تصاویر را آنالیز کنند و تصمیمات هوشمندانه ای را اتخاذ کند. این واقعا عالی است.

  سیستم های نظارت تصویری هوشمند در واقع سیستمی است که می تواند به طور هوشمند و دقیق به آنالیز و رصد یک محیط بپردازد و در مواقع حساس، تصمیمات هوشمندانه ای را اتخاذ کند و به آن عمل کند. این سیستم ها در واقع دارای هوش مصنوعی است که بر اساس الگوریتم های دقیق کار می کند. یک سیستم نظارت تصویری هوشمند می تواند به خوبی داده ها را آنالیز و تحلیل کند و بر اساس آن عمل کند.

  مزیت های سیستم نظارتی هوشمند

  ۱.تجزیه و تحلیل دقیق بر اساس الگوریتم ها:

  سیستم های هوشمند نظارتی تصویری می توانند به خوبی در یک محیط همه اتفاقات را بررسی کنند و از آنجا که دارای الگوریتم های ثابتی هستند، به سرعت رفتارها و اتفاقات غیرمعمولی را شناسایی کنند. برای مثال اگر در یک شرکت، احساس شد که یک مراجع دارای رفتار عجیب و غیرمتعارفی است سیستم هوشمند به سرعت این موضوع را به اپراتور اطلاع می دهد.

  هر چقدر که الگوریتم های داده شده به سیستم، دقیق تر و جامع تر و تعداد آنها بیشتر باشند سیستم هم هوشمندتر و دقیق تر عمل خواهد کرد و بهتر خواهد توانست به ارزیابی و بررسی محیط تحت رصد خود بپردازد.

  ۲.تشخیص چهره:

  از دیگر ویژگی های سیستم نظارت تصویری این است که به خوبی می تواند چهره ها را تشخیص دهد و از هم تفکیک کند. این کار بر اساس تجزیه و تحلیل دیتابیس های گوناگون، صورت می گیرد و می تواند چهره ها را شناسایی و تحلیل کند. سیستم هوشمند نظارت تصویری می تواند بر این اساس، به خوبی چهره های ناآشنا را تشخیص دهد و در صورت لازم، تصمیماتی را بگیرد.

  ۳.قابل آپدیت کردن این سیستم ها:

  از دیگر مزیت های یک سیستم نظارت تصویری هوشمند این است که می توان به خوبی آنها را آپدیت کرد. با این کار تجزیه و تحلیل این سیستم ها قوی تر و دقیق تر خواهد شد. شما هر چقدر که الگوریتم های مناسب تری به یک سیستم هوشمند بدهید نتیجه بهتری هم خواهد گرفت. با این کار شما هم امنیت محیط مورد نظر خود را بالاتر خواهید برد و هم خیالتان از بابت مسائل مربوط به نظارت راحت تر و آسوده تر خواهد بود.

  عملکرد سیستم نظارت تصویری تحت شبکه

  سیستم نظارت تصویری می تواند انواع مختلفی داشته باشد. یکی از آنها سیستم نظارتی تصویری تحت شبکه است. همان گونه که از نام آن پیداست، در این سیستم کار نظارت تحت یک شبکه انجام می شود. در این سیستم، دوربین های مداربسته تحت شبکه( IP CAMERA) اقدام به فیلمبرداری و ثبت تصویر می کنند و آن را تحت شبکه و بستر پروتکلی اینترنت انتقال می دهند. خوبی این سیستم این است که دیگر شما نیازی به سیم کشی و اتصال ندارید. خوبی این سیستم این است که به راحتی از راه دور هم می توان به دوربین ها دسترسی داشت و کار نظارت را انجام داد چون دوربین ها به شبکه اینترنتی مشخصی وصل است که فقط شما به آن دسترسی دارید.

  جهت اطلاع از خدمات دوربین هوشمند با شماره های مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  دوربین ها در هر کجایی که شما دوست داشته باشید قرار می گیرند و سپس به راحتی از طریق شبکه، اطلاعات را برای شما ارسال می کنند.

  در کنار این موضوع، تصویر سیستم نظارت تصویری تحت شبکه کیفیت بالاتری دارد و از آن سو شما حتما نیاز به یک دستگاه مرکزی گیرنده برای دیدن تصاویر ندارید. دوربین های تحت شبکه نیازی به وصل شدن به یک گیرنده ندارند و به راحتی تحت شبکه به شما متصل هستند. شما می توانید همزمان به همه دوربین ها وصل شوید یا تنها به یکی از دوربین ها متصل شوید. شما به راحتی می توانید اطلاعات دوربین های سیستم نظارتی تحت شبکه را ذخیره کنید تا بتوانید بعدا از آنها استفاده کنید.

  سیستم های نظارت تصویری تحت شبکه امروزه بسیار رایج هستند و خیلی ها از این سیستم برای تامین امنیت یا موارد دیگر استفاده می کنند.

   

  اهمیت سیستم های نظارت تصویری

  اما سیستم های نظارت تصویری چه اهمیتی دارند ؟ در زیر به این موضوع پرداخته شده است:

  ۱.ایجاد امنیت برای مکان های مختلف:

  پیش تر هم گفته شد که مهم ترین مزیت و فایده سیستم های نظارت تصویری برای ایجاد امنیت است. در جاهای بسیار زیادی از این سیستم ها برای تامین امنیت استفاده می شود. در کارخانه ها، در شرکت ها، در ادارات، در خانه ها، در فروشگاه ها و در جاهای دیگر شما سیستم های نظارت تصویری را مشاهده می کنید که باعث می شوند تا امنیت آنها تامین شود. زمانی که شما بتوانید از طریق نظارت، به خوبی یک محیط را رصد کنید مطمئنا آن محیط امن تر خواهد بود.

  وجود سیستم های نظارتی باعث ایجاد حس امنیت و نیز پیشگیری از جرم می شود. خیلی ها امروزه از ترس سیستم های نظارتی هوشمند و دقیقی که وجود دارد از انجام جرم و کارهای خلاف می ترسند و این خود موضوع مهمی است که باید به آن توجه کرد.

  برای تعمیر دوربین مدار بسته با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

   

  ۲.کنترل :

  یکی دیگر از مواردی که نشان دهنده مهم بودن سیستم های نظارت تصویری است، توانایی کنترل است. زمانی که شما بتوانید یک محیط را با استفاده از سیستم های نظارت تصویری کنترل کنید مطمئنا همه چیز بهتر جلو خواهد رفت.

  پلیس به خوبی مشتری سیستم های نظارت تصویری است چون می داند بدون آنها نمی تواند تردد در خیابان ها و جاده ها و بولوارها را کنترل کند و ترافیک های شهری را مدیریت کند. سیستم های نظارت تصویری اهمیت زیادی در کنترل خیلی مکان ها دارند.

  در شرکت ها و ادارات و ورزشگاه ها و خیلی از جاهای دیگر با استفاده از یک سیستم نظارتی تصویری دقیق به خوبی می توان خیلی چیزها را کنترل کردو این اهمیت آن را نشان می دهد.

  خیلی از مدیران از طریق کنترل با سیستم های نظارتی تصویری سعی می کنند تا بازدهی شرکت یا کارخانه خود را بالا ببرند. سیستم  به آنها این امکان را می دهد تا بتوانند به خوبی کارکرد کارمندان خود را بررسی کنند. با سیستم های نظارتی دیگر کسی نمی تواند کار خود را درست انجام ندهد چون می داند تحت نظر است و رصد می شود. این کار باعث می شود تا بازدهی کار در یک شرکت یا کارخانه بالا برود.

  جهت  اطلاع از خدمات دوربین تشخیص چهره با شماره های مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  ۳.بررسی جرم و اتفاق:

  اهمیت دیگر سیستم نظارتی تصویری در این است که می توان با آن به خوبی یک جرم یا حادثه را بررسی کرد. سیستم نظارتی به خوبی همه چیز را ثبت و ضبط و ذخیره می کند و می توان با اطلاعات آن به خوبی یک جرم یا حادثه را بررسی کرد. با این کار می توان به خوبی چگونگی انجام جرم را فهمید و برای دستگیری مجرمین اقدام کرد. اگر هم حادثه ای اتفاق افتاده باشد هم به خوبی با تصاویر ثبت شده می توان ابعاد آن را مشاهده کرد. خیلی اوقات حقایق از طریق همین دوربین های سیستم های نظارتی بیرون می آید.

  این مورد بسیار مهم است چون هم باعث می شود تا مجرمین شناسایی و دستگیر شود و هم ابعاد خیلی از حوادثی که در اطراف ما اتفاق می افتد روشن شود.

  ۴.جمع آوری اطلاعات:

  خیلی اوقات برای موارد متعددی شما نیازمند اطلاعات از یک مکان یا حتی منطقه هستید و برای همین است که نیاز به نظارت تصویری دارد. یک سیستم نظارت تصویری می تواند به خوبی این شرایط را فراهم کند تا شما بتوانید اطلاعات لازم را جمع اوری کنید. این اطلاعات می توانند بسیار کارآمد و مفید باشند و باعث کشف چیزهای جدیدی شود.

   

  خدمات نصب و راه اندازی سیستم نظارت تصویری

  اما خدمات نصب و راه اندازی یک سیستم نظارت تصویری چیست؟ در زیر به این خدمات پرداخته شده است:

  ۱.طراحی سیستم نظارت تصویری و نقشه:

  در اولین مرحله باید نقشه یک سیستم نظارت تصویری به خوبی طراحی شود. جای دوربین ها در یک سیستم، اتصالات و دستگاه های گیرنده به خوبی باید مشخص باشد. یک نقشه باید به خوبی نشان دهد که دوربین های سیستم در چه جاهایی از یک مکان قرار گرفته اند. این کار اهمیت زیادی دارد چون بعدها این نقشه مورد استفاده قرار می گیرد.

  پس یکی از خدمات برای نصب و راه اندازی سیستم نظارت تصویری، طراحی نقشه سیستم است.

  ۲.نصب کردن دوربین ها :

  بدون شک مهم ترین بخش در ایجاد یک سیستم نظارتی تصویری، نصب دوربین هاست. دوربین ها باید به شکلی مناسب و در ارتفاع مناسب نصب شوند. این دوربین ها باید به شکلی نصب شوند که بهترین پوشش را از محیط مد نظر داشته باشند. برای این کار باید کار نصب توسط افراد ماهر انجام شود.

  ۳.اتصالات سیستم نظارتی:

  امروزه خیلی از سیستم ها نیاز به اتصالات و سیم کشی ندارند اما بهرحال برخی سیستم های نظارتی تصویری نیاز دارند تا دوربین ها را از طریق سیم و کابل به دستگاه گیرنده مرکزی متصل کنند. پس یکی دیگر از خدمات نصب و راه اندازی سیستم نظارت تصویری این است که اتصالات سیستم به خوبی انجام شود تا بتوان کار  نظارت تصویری را انجام داد.

  ۴.نصب دستگاه گیرنده و تجهیزات جانبی :

  پس از این کارها شما باید دستگاه گیرنده و پردازنده را در محل مناسب خود قرار دهید یا نصب کنید و این یکی دیگر از خدمات نصب و راه اندازی سیستم های نظارتی تصویری است. در کنار همه این ها اگر تجهیزات جانبی مانند اسپیکرها وجود دارد نیز به خوبی نصب می شود. این تجهیزات جانبی می توانند در جاهای مختلفی به کار آیند  و کمک کننده باشند.

  ۵.راه اندازی نرم افزاری:

  در آخر و پس از نصب دوربین ها و اتصالات و دستگاه گیرنده، شما باید سیستم را از لحاظ نرم افزاری راه اندازی کنید. هر سیستمی برای خودش نرم افزاری دارد که باید بر طبق آن فعال شود. راه اندازی نرم افزاری این سیستم ها خدمتی دیگر برای سیستم های نظارتی تصویری است.

  همه برنامه های نرم افزاری باید به درستی نصب شود و تنظیمات بعدی هم به شکل مناسب انجام شود تا سیستم نظارتی بتواند به خوبی عمل کند. برای این کار باید کسانی باشند که به نرم افزارها و تنظیمات سیستم نظارت تصویری آشنا باشند و بتوانند در زمان مناسبی این کارها را انجام دهند.

  برای نصب دوربین مدار بسته منازل با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

   

  هزینه نصب سیستم نظارت تصویری

  هزینه نصب یک سیستم نظارت تصویری می تواند متفاوت باشد ااما هزینه نصب یک سیستم نظارت تصویری به چه چیزهایی بستگی دارد؟ در زیر به این موارد اشاره شده است:

  ۱.طراحی نقشه نصب:

  یکی از هزینه های نصب سیستم نظارت تصویری مربوط به طراحی نقشه نصب است. در نقشه مربوط به سیستم های نظارت تصویری، به خوبی محل نصب دوربین ها در یک محیط و دیگر چیزها مانند سیم کشی ها مشخص است.

  کار طراحی نقشه برای سیستم های نظارت تصویری، توسط نرم افزارهای مشخصی انجام می شود. بعضی از این نرم افزارها تخصصی هستندو برخی هم معمولی تر هستندو افراد مختلف می توانند با آن کار کنند. هر چقدر که کار طراحی نقشه نیاز به زمان بیشتری داشته باشد، هزینه آن هم بیشتر خواهد بود. این که طراحی چقدر طول بکشد بستگی به نوع ساختمان و پیچیدگی های آن دارد.

  پس یکی از هزینه های نصب مربوط به طراحی نقشه برای نصب است.

  ۲.نصب کردن دوربین ها:

  هزینه نصب کردن دوربین ها بدون شک مهم ترین بخش هزینه های نصب سیستم نظارت تصویری است. دوربین های مداربسته شما باید به درستی در مکان های مشخص شده در نقشه و در ارتفاع مناسب قرار بگیرند و در جای خود محکم شوند. کار نصب باید توسط افراد حرفه ای و کاردان انجام شود تا بهترین نتایج حاصل شود.

  این که نصب این دوربین ها چقدر هزینه داشته باشد به ارتفاع نصب و تعداد دوربین ها بستگی داد. همه این ها بر اساس تعرفه های مشخصی تعیین می گردد که به خوبی در آخر و در فاکتور هزینه ها برای شما مشخص می گردد.

  ۳.انجام سیم کشی ها و اتصالات:

  یکی دیگر از هزینه های سیستم نظارتی مربوط به انجام اتصالات است. این کار هم بر اساس تعرفه های مشخص صورت می گیرد. البته باید دقت داشت که خیلی از سیستم های نظارت تصویری دیگر امروزه نیازی به اتصالات ندارد و ارتباطات به راحتی از طریق شبکه های اینترنتی و تحت پروتکل صورت می گیرد.

  ۴.نصب گیرنده و راه اندازی نرم افزاری آن:

  در آخر باید کار نصب گیرنده یا پردازشگر اصلی برای دیدن تصاویر را انجام داد. پس از نصب آن باید آن را از لحاظ نرم افزاری راه اندازی کرد و سپس تنظیمات آن را انجام داد. این کار توسط افراد متخصص باید انجام شود تا به درستی صورت گیرد. این هم هزینه خودش را دارد.

  ۵.نصب تجهیزات جانبی:

  در آخرین مورد، نصب تجهیزات جانبی نیز دارای هزینه است و باید آن را پرداخت. برای مثال اگر شما می خواهید برای سیستم نظارت تصویری خود، اسپیکر یا همان بلندگو نصب کنید باید هزینه آن را هم بپردازید.

  جمع تمام هزینه های بالا، هزینه کلی نصب و راه اندازی یک سیستم نظارت تصویری را شکل می دهد.

  برای نصب دوربین مدار بسته منازل با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

   

  سیستم پایش تصویری

  سیستم نظارت تصویری همان طور که از نامش پیداست، سیستمی است که برای رصد تصویری و نظارت کردن بر اماکن و محیط های مختلف است. این سیستم ها از چند دوربین مداربسته، اتصالات و گیرنده تشکیل می شود و باعث می شود تا تصاویر ضبط شده یک محیط برای شما به نمایش درآید.

  امروزه این سیستم ها در جاهای زیادی کاربرد دارند و خیلی ها از آن استفاده می کنند. از مدیران کارخانه ها وشرکت ها تا پلیس از این سیستم ها برای تامین امنیت و کنترل استفاده می کنند. مزیت اصلی سیستم نظارت تصویری تامین امنیت است که بسیار هم مهم است.

  در کنار امنیت، کنترل کردن محیط و بالا بردن بازدهی کاری و جمع آوری اطلاعات از دیگر مزیت های سیستم های نظارت تصویری هستند. امروزه از سیستم های نظارت تصویری در کارخانه ها، شرکت ها ، ادارات مختلف، ورزشگاه ها و خیلی جاهای دیگر استفاده می شود تا بتوان به رصد ونظارت پرداخت.

  نتیجه گیری

  سیستم های نظارتی خود می توانند انواع مختلفی داشته باشند. سیستم نظارتی تصویری تحت شبکه، سیستمی است که تحت یک شبکه و بر بستر اینترنت فعالیت دارد و این مزیت را دارد که کار انتقال تصاویر را سریع تر انجام دهد و شما از راه های بسیار دور هم توانایی دسترسی به دوربین های مداربسته سیستم خود را داشته باشید.

  سیستم های نظارتی تصویری هوشمند نیز سیستم هایی هستند که هوشمند عمل می کنند و توانایی این را دارند که از طریق هوش مصنوعی خود تصمیمات مناسبی را در زمان های حساس بگیرند و به آن عمل کنند. این هوش مصنوعی بر اساس الگوریتم هایی عمل می کند که به سیستم داده می شود. هر چقدر که یک الگوریتم دقیق تر و جامع تر باشد، عملکرد سیستم هوشمند هم دقیق تر و حساب شده تر است. یک سیستم هوشمند نظارت تصویری می تواند به خوبی چهره ها را تشخیص دهد و رفتارهای مشکوک را شناسایی کند و از این طریق امنیت یک مکان را بالا ببرد( مخصوصا اگر مکان و محیط مورد نظر جایی حساس باشد|).

  برای نصب و راه اندازی سیستم نظارت تصویری باید در ابتدا نقشه نصب آن را طراحی کرد. پس از این کار باید به سراغ نصب دوربین ها در جاهای مناسب و در ارتفاع مناسب کنید. پس از دوربین ها نوبت اتصالات( اگر باشد) و دستگاه پردازنده و گیرنده اصلی و راه اندازی نرم افزاری می رسد. کار نصب و راه اندازی باید توسط افراد کاردان صورت بگیرد تا بهترین نتیجه حاصل شود.

  مجموعه دلتاتک با تجربه و تخصص لازم به خوبی می تواند انواع سیستم های نظارتی را برای شما نصب و راه اندازی کند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  تماس با کارشناسان