مقاله

آشنایی با سرویس‌ های مبتنی بر VOIP

انواع سرویس‌ های مبتنی بر VOIP
 • سرویس‌ های مبتنی بر VOIP به کاربران این امکان را می دهد که از طریق دستگاه های متفاوت الکتریکی از جمله تلفن ها و رایانه تماس صوتی ایجاد کنند. شما با داشتن یک اینترنت پرسرعت می توانید به راحتی از این فن آوری عالی استفاده کنید. تلفن های دارای سرویس‌ های مبتنی بر VOIP این قابلیت را دارد که به طور همزمان مکالمات تلفنی را روی شبکه دیتا انتقال می دهد.

  در این صورت شما امکان مکالمه تلفنی به وسیله اینترنت را دارید. سرویس‌ های مبتنی بر VOIP بر اساس فن آوری دیجیتال طراحی شده است و برای استفاده از آن باید به ADSL متصل بود. در واقع سرویس‌ های مبتنی بر VOIP روشی است که سیگنال های آنالوگ را به دیجیتال تبدیل می کند. با استفاده از این تکنولوژی می توان به صورت رایگان و تنها با استفاده از اینترنت می توان مکالمه تلفنی داشت.

  درسرویس‌ های مبتنی بر VOIP مکالمات تلفنی مبتنی بر IP می باشد و کیفیت این مکالمات ارتباط تنگاتنگ با شبکه دارند. هر گونه تاخیر و اشکال در ارتباطات شبکه می تواند منجر به کاهش کیفیت شود. بنابراین پیشنهاد می شود با ارتقاء LAN دسترسی به شبکه بیشتر شده کارایی تکنولوژی VOIP بیشتر مفید واقع می شود. 

  برای نصب دوربین مدار بسته با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  عملکرد و کارایی سرویس‌ های مبتنی بر VOIP

  بهترین استفاده از سرویس‌ های مبتنی بر VOIP در منزل و استفاده های شخصی می باشد، شما با داشتن یک آداپتور و یک گوشی تلفن معمولی از این تکنولوژی استفاده کنید. در زمان استفاده از VOIP روی گوشی تلفن هیچ اتفاق خاصی برای مکالمه شما نمی افتد و مخاطب شما متوجه استفاده شما از آن نمی شود.

  در سرویس‌ های مبتنی بر VOIP صدای دیجیتال شده در بسته های اطلاعاتی قرار می گیرد و بعد از ارسال به صورت صوت تبدیل می شود. یکی از قابلیت های خوبی که این تکنولوژی دارد این است که تماس های ورودی و خروجی را مسیر یابی می کند.

  این در حالی است که بعضی از خدمات VOIP تنها به وسیله تلفن های ویپ قابل انجام می باشد. 

  انواع سرویس‌ های مبتنی بر VOIP

  دو نوع تلفن VOIP در مدل های سخت افزاری و نرم افزاری وجود دارد.

  تلفن های ویپ مبتنی بر سخت افزار

  تلفن های VOIP سنتی تلفن های بی سیم هستند و ویژگی هایی مانند بلندگو، میکروفن و نمایشگر شناسه دارند. از دیگر خدمات ویپ پست صوتی و کنفرانس  تماس هستند.

  تلفن ویپ مبتنی بر نرم افزار

  به این نوع تلفن ها، تلفن نرم افزاری نیز می گویند. و این بدلیل نصب نرم افزار بر روی تلفن می باشد. کاربری تلفن سرویس‌ های مبتنی بر VOIP بسیار به کارکرد تلفن همراه شباهت دارد. یعنی دارای یک صفحه نمایشگر شناسه و صفحه لمسی می باشد.

  برای طراحی نقشه دوربین با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  مدل های مختلف سرویس‌ های مبتنی بر VOIP

  مزایای سرویس‌ های مبتنی بر VOIP چیست؟

  صرفه جویی در هزینه

  اگر قصد راه اندازی یک سیستم تجاری را دارید، استفاده از این تکنولوژی بسیار مقرون به صرفه و ارزان قیمت است. در این خدمات تنها با اتصال IP به شرکت به سادگی با اتصال یکی از آن ها به اینترنت می تواند اطلاعات را انتقال دهد. بنابراین این مورد می تواند هزینه های شما را کاهش دهد. 

  نصب آسان

  نصب و پیکربندی سیستم  ویپ نسبت به تلفن های سنتی راحت تر صورت می گیرد. نصب تلفن های سنتی به صورت فیزیکی انجام پذیر است، در حالی که سرویس‌ های مبتنی بر VOIP این نیاز را برطرف کرده است. شما با اتصال تلفن های IP به اینترنت می توانید از خدمات VOIP استفاده کنید. 

  برای طراحی نقشه دوربین تحت شبکه با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  کیفیت صدای خوب

  سیستم های که از تکنولوژی VOIP بهره می برند می توانند از داشتن کیفیت عالی صدا نیز استفاده کنند. اما این در گرو داشتن یک اینترنت پرسرعت است. کیفیت آن به قدری بالاست که اصلا قابل مقایسه با تلفن های معمولی نیست. 

  انعطاف پذیری جغرافیایی

  تکنولوژی VOIP این امکان را دارد تا سیستم های ارتباطی خود را به تمامی شعبه های مختلف و در مکان های متفاوت ارائه دهد. با استفاده از یک سرویس‌ های مبتنی بر VOIP چند سایتی می تواند تمامی شعبه های شرکت را به یکدیگر متصل کند. 

  همین موضوع از هزینه های تلفنی شرکت می کاهد. همچنین استفاده از سیستم های تلفن ابری می تواند ارتباط شعبات شرکت را در محیط های جغرافیایی دور از هم را آسان می کند. 

  برای نصب و راه اندازی دوربین پلاک خوان با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  با تمام این تفاسیر تکنولوژی VOIP در حال پیشرفت است ولی در حال حاضر معایبی نیز دارد، در اینجا به شرح تعدادی از آن ها می پردازیم.

  • برای استفاده بهینه از VOIP نیاز به داشتن اینترنت پر سرعت می باشد؛
  • در هنگام قطع برق سیستم قادر به ادامه خدمات نیست؛
  • این امکان وجود دارد که تمامی خدمات VOIP به خدمات اضطراری متصل نگردد. 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *