• شرکت نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق هوشمند

  نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق هوشمند

  راه اندازی سیستم اعلام حریق هوشمند چیست؟ سیستم اعلام حریق از اهمیت زیادی برای ساختمان ها برخوردار هستند. این سیستم ها اگر هوشمند باشند، می توانند تاثیر بیشتری در محافظت از ساختمان ها داشته باشند. سایت دلتا تک یکی از مجریان انواع سیستم های اعلام حریق می باشد. این سایت قصد دارد در ادامه شما را با نحوه نصب سیستم اعلام حریق هوشمند، هزینه های آن و همچنین شرکت ارائه دهنده این خدمات آشنا سازد. 

  راه اندازی سیستم اعلام حریق هوشمند چگونه است؟

  راه اندازی سیستم اعلام حریق هوشمند یک سیستم امنیتی است که برای شناسایی دود و آتش در محیط‌های داخلی ساختمان‌ها، استفاده می‌شود. این سیستم با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته، به صورت خودکار عملکرد می‌کند و در صورت شناسایی حریق به صورت سریع و دقیق به افراد مربوطه اعلام می کند. سیستم اعلام حریق هوشمند شامل چندین قسمت مختلف است که به طور کلی شامل سنسورهای دود و حرارت، مرکز کنترل و اعلام حریق، اعلام کننده‌های صوتی و نوری و دستگاه انتقال داده به مراکز نجات می‌شود. 

  سنسورهای دود و حرارت در نقاط مختلف ساختمان نصب می‌شوند و در صورت شناسایی دود یا افزایش دما، به مرکز کنترل و اعلام حریق اطلاع می‌دهند. مرکز کنترل و اعلام حریق سیگنال هشدار را دریافت می‌کند و با فعال شدن اعلام کننده‌های صوتی و نوری، افراد را در محیط آگاه می‌کند. دستگاه انتقال داده به مراکز نجات، در صورت لزوم اطلاعات مربوط به حریق را به مراکز نجات ارسال می‌کند تا عملیات امدادرسانی به صورت سریعتر و هماهنگ‌تری صورت پذیرد. 

  راه اندازی سیستم اعلام حریق هوشمند برای جلوگیری از خسارت‌های بیشتر در مواجهه با حریق، از اهمیت بسیاری برخوردار است و در بسیاری از ساختمان‌های اداری، تجاری و مسکونی استفاده می‌شود.  نصب سیستم اعلام حریق هوشمند، باید توسط افراد متخصص انجام شود. اما در ادامه مراحل نصب سیستم اعلام حریق هوشمند، برای شما بیان خواهد شد. 

  راه اندازی سیستم اعلام حریق هوشمند

  مراحل راه اندازی سیستم اعلام حریق هوشمند

  ۱

  بازدید از مکان

  ۲

  خرید اجناس لازم و پرداخت هزینه

  ۳

  تعیین وقت اجرای پروژه

  برای نصب و آماده سازی طبق استاندارد، کارشناسان ما از مکان شما برای نصب دوربین مدار بسته بازدید خواهند کرد.

  جهت اطلاع از شیوه پرداخت هزینه پروژه با شماره ها مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  دلتا تک با بکارگیری کادری با تجربه از تاپ ترین تکنسین ها در کمترین زمان ممکن پروژه شما را با کیفیتی بی نظیر اجرا خواهد کرد.

  نمونه پروژه ها

  چرا انتخاب دلتا تک ؟

  پخش ویدیو
  پخش ویدیو

  بررسی و تهیه نقشه‌های ساختمان

  قبل از هر چیز، لازم است که نقشه‌های ساختمان تهیه و بررسی شود تا بتوان اطلاعات مورد نیاز برای نصب سیستم اعلام حریق را داشت.

  نصب سیم‌کشی

  پس از تهیه نقشه‌های ساختمان، سیم‌کشی‌ها برای اتصال سنسورها و دستگاه‌های سیستم اعلام حریق نصب می‌شود.

  نصب سنسورها

  سنسورهای دود و حرارت در نقاط استراتژیکی از ساختمان نصب می‌شوند. سنسورها باید با توجه به نوع ساختمان و نوع فعالیت‌هایی که در آن انجام می‌شود، انتخاب شوند.

  نصب دستگاه‌های اعلام

  دستگاه‌های اعلام حریق باید در مکان‌های دیده‌پذیر و قابل دسترس نصب شوند. همچنین، لازم است که تعداد کافی از این دستگاه‌ها نصب شود تا در صورت وقوع حریق، همه افراد به سرعت آگاه شوند.

  نصب دستگاه‌های اطفاء حریق

  در صورت نصب دستگاه‌های اطفاء حریق هوشمند، آن‌ها باید با سیستم اعلام حریق هماهنگ شده و در صورت وقوع حریق، به صورت خودکار فعال شوند.

  برای نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق ساختمان با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  آموزش و آزمایش سیستم

  پس از نصب سیستم اعلام حریق هوشمند، باید به افرادی که در ساختمان کار می‌کنند، آموزش داده شود که چگونه در صورت وقوع حریق، باید عمل کنند. همچنین، سیستم باید تست شود تا مطمئن شویم که به درستی کار می‌کند.

  نگهداری

  سیستم اعلام حریق هوشمند باید به صورت دوره‌ای نگهداری شود تا مطمئن شویم که همیشه در حال کار است و در صورت وقوع حریق، به درستی عمل می‌کند.

  نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق هوشمند

  نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق هوشمند یکی از مهم ترین فعالیت هایی می باشد که تمامی صاحبان ساختمان ها باید نسبت به انجام آن اقدام کنند. این کار سلامت ساختمان و ساکنان را در برابر آتش سوزی تضمین می کند. علاوه بر آن، دارای مزایای زیادی می باشد. این مزایا موجب می شوند که نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق هوشمند، بسیار فراگیر شود. در ادامه مزایای نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق هوشمند، برای شما بیان می گردد.

  سیستم اعلام حریق هوشمند یکی از مهمترین بخش‌های ایمنی در ساختمان‌ها و فضاهای صنعتی است. نصب و راه اندازی این سیستم دارای مزایای زیادی است که به شرح زیر می‌باشد:

  مسیریابی سریع محل حادثه

  سیستم  اعلام حریق هوشمند با استفاده از تکنولوژی مختلفی، از جمله شبکه‌های سنسوری، دوربین‌ها و سیستم‌های GPS، قادر به تشخیص دقیق محل حادثه و مسیریابی سریع خدمات امدادی و آتش‌نشانی به آن محل می‌باشد. این سیستم در صورت فعال شدن سنسورهای حرارتی، دودی یا دیگر سنسورهای مرتبط، به صورت خودکار به کنترل مرکزی اطلاع داده و لحظاتی پس از دریافت این اعلام، با استفاده از تکنولوژی GPS و نقشه‌های منطقه، محل حادثه را تشخیص می‌دهد و اعلام می‌کند.

  قابلیت تشخیص دقیق محل حریق و جلوگیری از گسترش آن و به عبارتی کاهش خطرات و حوادث احتمالی را فراهم می‌آورد. با نصب سیستم اعلام حریق هوشمند، تلاش برای پیشگیری از خسارت‌های بیشتر و از دست رفتن اموال و زندگی‌های ارزشمند تامین می‌شود.

  برای مشاوره سانترال با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  افزایش سطح امنیت و کاهش هزینه‌ها

  چون این سیستم به صورت هوشمند طراحی شده است، در بسیاری از موارد نیازی به اعزام نیروی انسانی جهت بررسی حوادث وجود ندارد، بلکه به صورت خودکار عمل می‌کند. 

  راحتی در استفاده

  راه اندازی سیستم اعلام حریق هوشمند دارای رابط کاربری ساده و قابل فهمی است که همه کاربران بدون نیاز به آموزش و پیچیدگی می‌توانند از آن استفاده کنند.

  تصمیم‌گیری سریع‌تر

  با تکنولوژی هوشمند، سیستم اعلام حریق به صورت خودکار تشخیص می‌دهد که آیا حریق واقعی است یا خیر و بعد به تصمیم‌گیری سریع‌تری در مورد اقدامات لازم می‌رسد.

  برای مشاوره ویپ با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  نظارت ۲۴ ساعته

  سیستم اعلام حریق هوشمند، ۲۴ ساعت در روز و ۷ روز در هفته به صورت پایدار و بدون اختلال کار می‌کند و در صورت وجود هرگونه مشکل یا خطا به صورت خودکار اعلام آن را می‌کند.

  افزایش طول عمر تجهیزات

  با نصب سیستم اعلام حریق هوشمند، احتمال خرابی دستگاه‌های دیگر که به دلیل گسترش حریق دچار خسارت شده است، کاهش یافته و عمر طولانی تری دار

  طریقه نصب سیستم اعلام حریق هوشمند

  طریقه نصب سیستم اعلام حریق هوشمند، بسیار پیچیده و تخصصی می باشد. به دلیل به روز بودن تجهیزات و همچنین زیاد بودن قطعات این سیستم ها نسبت به انواع آنالوگ، بهتر است توسط افراد ماهر و با تجربه انجام شود. 

  شما می توانید برای نصب سیستم اعلام حریق هوشمند، به سایت دلتا تک مراجعه کرده و از طریق متخصصان این سایت، اقدام به نصب سیستم اعلام حریق هوشمند نمایید. در طریقه نصب سیستم اعلام حریق هوشمند، نکات مهمی وجود دارد که باید به آن ها توجه کرد. در بخش بعدی به بررسی نکات راه اندازی سیستم اعلام حریق هوشمند خواهیم پرداخت. 

  برای خرید سیستم اعلام حریق اتوماتیک با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  راه اندازی سیستم اعلام حریق هوشمند

  راه اندازی سیستم اعلام حریق هوشمند، نیازمند رعایت یکسری نکات ایمنی می باشد. این نکات شامل موارد زیر است. 

  • رعایت استانداردهای مربوط به نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق. برای مثال، استفاده از تجهیزاتی که دارای مجوز و استاندارد های لازم هستند؛
  • نصب تجهیزات سیستم اعلام حریق در محل های مناسب و قابل دسترسی برای کاربران. به عنوان مثال، نصب گلوگاه های اعلام حریق در نقاط استراتژیکی و قابل دید؛
  • استفاده از کابل‌های ضد حریق و مقاوم در برابر دود و حرارت برای اتصال تجهیزات سیستم اعلام حریق؛
  • آموزش کاربران در مورد استفاده صحیح از سیستم اعلام حریق و روش های اطفاء حریق؛
  • طراحی سیستم اعلام حریق به گونه‌ای که در صورت وقوع حریق، همه افراد موجود در محل به راحتی بتوانند خروجی اضطراری را پیدا کنند.

  شرکت نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق هوشمند

  شرکت های مختلفی در زمینه نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق هوشمند فعالیت می کنند. ممکن است برخی از این شرکت ها اعتبار و تجربه کافی برای نصب و راه اندازی سیستم را نداشته باشد. بنابراین بهتر است نکاتی را برای یافتن شرکت نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق هوشمند بدانید. برای پیدا کردن شرکت مناسب، بهتر است به موارد زیر توجه کنید:

  • تحقیقات لازم در مورد شرکت های موجود در بازار و مقایسه خدمات، قیمت و نظرات مشتریان؛
  • بررسی تجربه و تخصص شرکت در زمینه نصب و راه اندازی سیستم‌های اعلام حریق هوشمند؛
  • بررسی دسترسی به مواد و تجهیزات مورد نیاز جهت نصب و راه اندازی؛
  • درخواست مشاوره و برنامه‌ریزی از شرکت به منظور پیدا کردن بهترین راه حل برای نیازهای شما؛
  • بررسی گواهینامه‌های معتبر و استانداردهایی که شرکت رعایت می‌کند؛
  • بررسی قابلیت ارائه خدمات پس از فروش توسط شرکت، مانند خدمات نگهداری و تعمیرات؛
  • درخواست پیشنهاد قیمت از چند شرکت مختلف به منظور مقایسه هزینه‌ها و دریافت بهترین قیمت.

  با توجه به این موارد می‌توانید شرکت مناسب برای نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق هوشمند را پیدا کنید.

  هزینه نصب سیستم اعلام حریق هوشمند

  هزینه نصب سیستم اعلام حریق هوشمند بسیار متفاوت میباشد. این هزینه به عوامل مختلفی مانند برند سیستم، تعداد سنسورهای به کار رفته در سیستم و همچنین مساحت ساختمان تحت پوشش، بستگی دارد. این عوامل موجب ایجاد تفاوت قیمت در سیستم ها می گردد. شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه نصب سیستم اعلام حریق هوشمند، به سایت دلتا تک مراجعه کنید.

  برای خرید سیستم اعلام حریق خانگی با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  اهمیت شناخت راه اندازی سیستم اعلام حریق هوشمند

  دلتا تک تلاش کرده است تا شما بصورت کامل با سیستم اعلام حریق هوشمند آشنا شوید. اگر قصد خرید و نصب این سیستم ها را در ساختمان خود دارید، می توانید به سایت دلتا تک مراجعه کنید و پس از مشورت با متخصصان این شرکت، اقدام به خرید نمایید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  تماس با کارشناسان