• راه اندازی سوییچ

  راه اندازی و نصب سوییچ

  سوئیچ ها جزو تجهیزات اکتیو شبکه هستند. یکی از مهم ترین مباحثی که در راه اندازی شبکه ها مطرح می شود شیوه و اهمیت نصب سوئیچ و راه اندازی آن می باشد. عده ای ممکن است سوئیچ و پچ پنل را با هم اشتباه بگیرند اما باید گفت که این دو دو تجهیز کاملا متفاوت از هم می باشند و شیوه نصب آن ها نیز با هم فرق دارد. سوئیچ ها که از آن ها با نام سوئیچ های شبکه نیز یاد می کنیم در دیتا سنتر قرار می گیرند. حالا با هم مراحل راه اندازی سوییچ را بررسی می کنیم.

  تمامی دستگاه ها و تجهیزاتی که در دیتا سنتر وجود دارد از طریق سوئیچ به هم متصل می شوند. از جمله این دستگاه ها و تجهیزات می توان به رایانه های شخصی، سرورها، مودم، دوربین های مدار بسته و تمامی تجهیزات کامپیوتری و الکترونیکی موجود در شبکه اشاره کرد. سوئیچ ها در واقع ارتباط بین شبکه و اشتراک گذاری داده ها بین دستگاه های مختلف شبکه را امکان پذیر می سازند. داده هایی که از آن ها حرف می زنیم داده هایی هستند که از پورت ورودی وارد شده و از پورت خروجی خارج می شوند تا در نهایت منتج به مقصد شویند. راه اندازی سوییچ

  برای نصب و راه اندازی دوربین تشخیص چهره با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  راه اندازی سوییچ

  مراحل راه اندازی سوییچ

  ۱

  بازدید از مکان

  ۲

  تعیین هزینه راه اندازی سوییچ

  ۳

  تعیین وقت اجرای پروژه

  برای پشتیبانی سرور طبق استاندارد، کارشناسان ما از مکان شما برای پشتیبانی سرور بازدید خواهند کرد.

  جهت اطلاع از شیوه پرداخت هزینه پروژه با شماره ها مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  دلتا تک با بکارگیری کادری با تجربه از تاپ ترین تکنسین ها در کمترین زمان ممکن پروژه شما را با کیفیتی بی نظیر اجرا خواهد کرد.

  پخش ویدیو

  نمونه پروژه ها

  چرا انتخاب دلتا تک ؟

  پخش ویدیو
  پخش ویدیو

  اهمیت راه اندازی سوییچ

  سوئیچ ها جزو تجهیزات اکتیو شبکه هستند. یکی از مهم ترین مباحثی که در راه اندازی شبکه ها مطرح می شود شیوه و اهمیت نصب سوئیچ و راه اندازی آن می باشد. عده ای ممکن است سوئیچ و پچ پنل را با هم اشتباه بگیرند اما باید گفت که این دو دو تجهیز کاملا متفاوت از هم می باشند و شیوه نصب آن ها نیز با هم فرق دارد. سوئیچ ها که از آن ها با نام سوئیچ های شبکه نیز یاد می کنیم در دیتا سنتر قرار می گیرند.

  برای بازیابی اطلاعات دوربین مدار بسته با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  تمامی دستگاه ها و تجهیزاتی که در دیتا سنتر وجود دارد از طریق سوئیچ به هم متصل می شوند. از جمله این دستگاه ها و تجهیزات می توان به رایانه های شخصی، سرورها، مودم، دوربین های مدار بسته و تمامی تجهیزات کامپیوتری و الکترونیکی موجود در شبکه اشاره کرد. سوئیچ ها در واقع ارتباط بین شبکه و اشتراک گذاری داده ها بین دستگاه های مختلف شبکه را امکان پذیر می سازند. داده هایی که از آن ها حرف می زنیم داده هایی هستند که از پورت ورودی وارد شده و از پورت خروجی خارج می شوند تا در نهایت منتج به مقصد شویند.

  بسیاری از مواقع این سوئیچ ها هستند که تعیین می کنند کدام پورت خروجی در ون اترنت باید توسط آدرس شبکه مورد استفاده قرار گیرند. در کابل کشی های سازمان یافته نیز این امکان وجود دارد که پورت های سوئیچ شبکه به پورت های پچ پنل متصل شود تا ابزارهای اترنت در قالب یک شبکه به هم متصل شوند. راه اندازی سوییچ

  راه اندازی سوئیچ می تواند روش های مختلفی داشته باشد. از طرفی انواع مختلفی از سوئیچ ها وجود دارند که برای راه اندازی شبکه های مختلف استفاده می شوند. به عنوان مثال این روزها استفاده از سوئیچ های PoE برای راه اندازی سیستم های دوربین مدار بسته بسیار متداول شده است. این سوئیچ ها می توانند سیستم های دوربین مدار بسته تحت شبکه را در فواصل دور مدیریت کنند و در عین حال برق مصرفی آن ها را تامین نمایند بنابراین صرفه جویی قابل توجهی در هزینه ها صورت خواهد پذیرفت.

  برای طراحی نقشه دوربین با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  از طرفی امکان مانیتورینگ این سیستم فارغ از محدوده های جغرافیایی و محدوده های زمانی وجود دارد بنابراین ایمنی و امنیت سیستم با استفاده از این سوئیچ ها بالا خواهد رفت. به طور کلی سوئیچ ها امکان انتقال و تبادل دو طرفه داده ها را فراهم می کنند و چنانچه در شبکه وجود نداشته باشند عملا شبکه ای هم وجود نخواهد داشت.

  به طور کلی سوئیچ ها در شبکه دوربین های مدار بسته نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند. بهره مندی از تصاویر با کیفیت، انتقال راحت تصاویر، کابل کشی ساده و ایمنی بالا همگی از دلایل اهمیت نصب و راه اندازی  سوئیچ شبکه در یک سیستم دوربین مدار بسته هستند. سوئیچ های شبکه می توانند مدیریت شونده و غیر قابل مدییت شونده باشند. نوع دوم قابل برنامه ریزی نیستند. زمانی که تعداد دوربین های شبکه زیاد باشد و احتیاج به مدیریت پهنای باند در آن ها وجود داشته باشد باید از نوع مدیریت شونده استفاده کرد. طبیعتا شیوه نصب و راه اندازی این سوئیچ ها نیز با هم تفاوت است. راه اندازی سوییچ

  اهمیت نصب و راه اندازی سوئیچ ها از این جهت است که باید ارتباط بین دستگاه ها و تجهیزات دیتا سنتر به درستی اجرا و پیاده سازی شوند. بدون نصب اصولی سوئیچ نمی توان توقع عملکرد صحیح و بی نقصی را از شبکه داشت. به همین دلیل است که توصیه می کنیم برای نصب و راه اندازی سوئیچ ها حتما از کارشناسان خبره و حرفه ای کمک بگیرید. کارشناسان دلتا تک می توانند در این مسیر همراه شما باشند و در راه اندازی و نصب سوئیچ شبکه شما را یاری دهند. ارائه خدمات تضمینی و با کیفیت آن هم با قیمت های بهینه و اقتصادی از جمله مزیت های همکاری و دریافت خدمات از دلتا تک می باشد.

  مراحل راه اندازی سوییچ

  سوئیچ ها یک ابزار حیاتی و مهم در زمره تجهیزات اکتیو شبکه هستند که وظیفه متصل نمودن تجهیزات و دستگاه ها را در دیتا سنتر به عهده دارند. سوئیچ ها اغلب در اتاق سرور راه اندازی و نصب می شوند. اهمیت نصب و راه اندازی سوئیچ شبکه این نکته را گوشزد می کند که این عمل مهم و حساس باید به دست کارشناسان حرفه ای صورت پذیرد. در این بخش برای آشنایی بیشتر شما با مراحل راه اندازی سوئیچ شبکه، مختصری در این باب توضیح داده ایم.

  برای نصب دوربین مدار بسته کارخانجات با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  سوئیچ به طور مستقیم بر روی رک سرور مستقر می شود تا به خوبی بتواند وظایف خود را انجام دهد. به طور کلی نصب سوئیچ و پچ پنل دو مقوله جدا اما هم راستا با یکدیگر می باشد. پچ پنل ها از کابل کشی های شبکه در برابر صدمات و آسیب های احتمالی محافظت می کند و سوئیچ نیز وظیفه انتقال داده ها را به عهده دارد. در ادامه مراحلی از نصب و راه اندازی سوئیچ مطرح شده است.

  در گام نخست از نصب سوئیچ باید در ابتدا سوئیچ را همراه تجهیزات جانبی از جعبه درآورید. کابل اترنت و کابل شبکه را نیز آماده کنید. انتخاب کابل Cat5 می تواند انتخاب مناسبی باشد. در ابتدا سیستم برق شهری را به سوئیچ و منبع تغذیه AC متصل نمایید. زمانی این اتصال به درستی انجام خواهد شد که چراغ ال ای دی روی سوئیچ شروع به چشمک زدن نماید. شما باید تست های مختلفی را برای اطمینان از صحت عملکرد سوئیچ و سالم بودن آن انجام دهید.

  بعد از اینکه چراغ چشمک زدن ال ای دی به رنگ سبز در آمد و SYST LED نمایان شد متوجه می شوید که آزمایش به اتمام رسیده. چنانچه این گام را به درستی اجرا نکنید و یا در هر کجای آن متوجه شوید که یک نقص یا اشکال وجود دارد نشان از این است که سوئیچ دارای مشکل می باشد و برای رفع مشکل باید با نمایندگی یا مجموعه ای که سوئیچ را از آن خریداری کرده اید تماس حاصل نمایید.

  بعد از این گام باید دست خود را روی دکمه MODE نگه دارید و برای سه ثانیه این دکمه را فشار دهید تا زمانی که تمام ال ای ای دی های بالا این دکمه شروه به چشم زدن نمایند. سپس کابل CAT5 را پورت اترنت ۱۰۰/۱۰  یا ۱۰/۱۰۰/۱۰۰۰ متصل نمایید. این پورت ها یکی روی سوئیچ و دیگری روی سیستم کامپیوتری تعبیه شده است.

  در این گام باید برای چند لحظه صبر نمایید تا ال ای دی هر دو پورت به رنگ سبز در آیند. بعد در مرورگر لپتاپ آدرس IP 10.0.0.1 را وارد نمایید. بعد از اینکه دکمه اینتر را فشار دادید وارد بخش تنظیمات شبکه شوید. در قیمت آی پی آدرس باید آی پی مربوط به سوئیچ را وارد کنید. بعد از این باید قسمت Subnet Mask IP را باز کنید و بعد گزینه ای به نام SUBNET MASK را انتخاب کنید. در بخش Default Gateway نیز باید آی پی آدرس روتر را وارد کنید. دقت داشته باشید که این مراحل به درستی انجام شوند تا نصب سوئیچ در کمال صحت صورت پذیرد. راه اندازی سوییچ

  بعد از اینکه اطلاعات خواسته شده را تکمیل نمودید باید برای سوئیچ نام انتخاب کنید و اطلاعات تکمیلی را وارد کنید. سپس در بخشی به نام SNMP بایستی گزینه فعال یا همان Enable را برگزینید تا پروتکل مدیریت شبکه اکتیو شود.

  در آخر نیز بایستی گزینه Submit را فشار دهید تا تمامی تنظیماتی که اعمال کرده اید ذخیره شوند. در مرحله آخر پیغامی روی مانیتور نمایش داده می شود که نشان از نصب موفقیت آمیز سوئیچ بوده. شما می توانید بعد از این با اتصال آی پی اقدام به استفاده از سوئیچ نمایید. دقت داشته باشید که به اشتباه روی گزینه کنسل کلیک نکنید چرا که تمامی تنظیمات خواهد پرید. بعد از تایید سوئیچ پیکربندی خواهد شد.

  باز هم توصیه می شود که برای نصب و راه اندازی سوئیچ شبکه حتما از کارشناسان حرفه ای کمک بگیرید. یک اشتباه کوچک در هر کجای روند نصب و راه اندازی سوئیچ می تواند موجب ایجاد اختلال در شبکه و عدم عملکرد صحیح آن شود. کارشناسان دلتا تک در این امر یاری رسان شما خواهند بود.

  تعرفه و هزینه راه اندازی سوییچ

  نصب و راه اندازی سوئیچ یکی از تخصصی ترین خدمات مربوط به راه اندازی شبکه می باشد. این شبکه می تواند تعدادی کامپیوتر موجود در یک سازمان باشد و یا تعدادی دوربین مدار بسته تحت شبکه در یک شرکت. فرقی ندارد که مجموعه یا سازمان شما سازمانی بزرگ یا کوچک است، اگر قصد راه اندازی دیتا سنتر و اتاق سرور را دارید باید از خدمات نصب و راه اندازی سوئیچ استفاده نمایید تا اتصال دستگاه ها به همدیگر بدون نقص و در بهترین حالت خود صورت پذیرد. 

  برای نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  در راه اندازی شبکه های کامپیوتری سیاست گذاری های مختلفی ممکن است اعمال شود. اتخاذ هر کدام از این سیاست ها به میزان بودجه و نوع شبکه بستگی دارد اما به هر صورت سوئیچ ها جزئی جدا نشدنی از شبکه هستند. مدیریت داده های توزیع شده در شبکه جز با استفاده از سوئیچ ها امکانپذیر نیست. دقت داشته باشید که هم کاربدر و هم نحوه عملکرد و نصب و راه اندازی سوئیچ با روتر و هاب متفاوت می باشد. راه اندازی سوییچ

  همانطور که گفته شد سوئیچ ها جزو جدا نشدنی شبکه ها هستند بنابراین هزینه ای که بابت نصب و راه اندازی آن ها پرداخت می شوند نیز هزینه ای اجباری است که باید در لیست هزینه های راه اندازی شبکه اعمال شود. اما این هزینه چه مقدار است و بر چه اساس تعیین می شود؟

  طبیعتا اولین و مهم ترین فاکتری که در هزینه نصب و راه اندازی سوئیچ نقش دارد نوع شبکه و نوع سوئیچ می باشد. شبکه های مختلفی از قبیل شبکه دوربین های مدار بسته، شبکه کامپیوتر های یک سازمان، شبکه اینترنت و یا سیستم هایی همچون سیستم حضور و غیاب شرکت ها وجود دارد که هر کدام بر اساس ابعاد، سطح و نیازهای پروژه به نصب و راه اندازی سوئیچ نیاز دارند اما نوع شبکه، حجم پروژه و نوع سوئیچ استفاده شده در راه اندازی شبکه همگی می توانند پارامترهایی تاثیر گذار در هزینه نصب و راه اندازی سوئیچ باشند.

  برای دریافت خدمات تعمیر شبکه با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  به عنوان مثال سوئیچ های مدیریت شونده که برای مدیریت و برنامه ریزی تعداد زیادی از دوربین های تحت شبکه استفاده می شوند دارای قیمت بالاتری از سوئیچ های غیر مدیریت شونده هستند. بی شک برای نصب و راه اندازی سوئیچ در هر کدام از پروژه های مذکور به سطوح مختلفی از تجربه، دانش، تخصص و مهارت نیاز است. بنابراین با توجه به این مورد هزینه نصب و راه اندازی سوئیچ تعیین خواهد شد. راه اندازی سوییچ

  با این حال ممکن است کارشناسان شبکه با سطوح مختلف تخصص و مهارت تعرفه های مختلفی در این خصوص داشته باشند. ممکن است برخی شرکت ها به پشتوانه بهره گیری از نیروهای حرفه ای و کار بلد نرخ و تعرفه نصب و راه اندازی سوئیچ را بالا ببرد و برخی شرکت ها به دلایلی دیگر این نرخ را کمتر تنظیم کنند. هر چند که نرخ های اقتصادی همیشه دال بر سطح تجربه و تخصص کم متخصصین شبکه و راه اندازی سوئیچ نیست.

  از دیگر پارامترهای موثر در تعرفه و هزینه نصب و راه اندازی سوئیچ می توان به برند سوئیچ و کیفیت ساخت سخت افزاری آن اشاره کرد. سوئیچ ها در انواع مختلفی می توانند تولید برندهای گوناگون باشند. بنابراین با توجه به برند انتخابی می توان قیمت نهایی نصب و راه اندازی سوئیچ را تعیین کرد. طبیعتا برندهای درجه یک دارای قیمت بیشتری هستند. توصیه می شود که به هنگام خرید سوئیچ جهت نصب و راه اندازی سراغ برندهای برتر بروید چرا که این موضوع هزینه های پنهان چون هزینه های خرابی و تعمیرات به شکل قابل توجهی کاهش می دهد بنابراین خرید سوئیچ با کیفیت از برندهای درجه یک می تواند نوعی سرمایه گذاری باشد.

  برای دریافت خدمات اکتیو شبکه با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  مجموعه دلتا تک خدمات نصب و راه اندازی سوئیچ شبکه را با بهترین کیفیت و قیمتی بهینه برای شما مشتریان عزیز صورت می دهد. کافی ست برای بهره مندی از این خدمات و دریافت مشاوره با کارشناسان مجموعه تماس حاصل نمایید.

  انواع روش های نصب سوییچ

  سوئیچ ها دارای انواع مختلفی هستند. بنابراین با توجه به انواع مختلفی که سوئیچ های شبکه دارند تنوع در شیوه نصب شان را نیز شاهد هستیم. نمونه های مختلف از سوئیچ شبکه قادر به این هستند که از دستگاه های مختلف درون یک شبکه پشتیبانی کنند. به عنوان مثال سوئیچ شبکه ۲۴ پورت و سوئیچ شبکه ۱۶ پورت نشان از تعداد دستگاه هایی دارند که می توانند به پورت های این سوئیچ ها متصل شوند و مورد کنترل و مدیریت قرار گیرند. نکته ی مهم تری که از انواع سوئیچ وجود دارد تنوع در شیوه راه اندازی، پیکربندی و کارایی آن ها می باشد. در این بخش قصد داریم پیرامون این موضوع کمی به گفتگو بپردازیم بنابراین این بخش را از دست ندهید.

  • نصب و راه اندازی سوئیچ شبکه های محلی

  سوئیچ شبکه های محلی در واقع همان LAN سوئیچ ها هستند که می توانند کامپیوتر های موجود در یک شبکه محلی را به همدیگر متصل نمایند. به این نوع سوئیچ اصطلاحا اترنت سوئیچ یا دیتا سوئیچ هم گفته می شود. سوئیچ LAN این وظیفه را دارد تا با تقسیم پهنای باند از برخورد بسته های داده که درون شبکه رد و بدل می شوند جلوگیری نماید. در واقع این سوئیچ بسته های داده ها را قبل از رسیدن به مقصد نهایی دریافت کرده و اقدام به مدیریت و توزیع صحیح آن ها با هدف جلوگیری از ازدحام درون شبکه و مسدود شدن شبکه می نماید.

  • نصب و راه اندازی سوئیچ غیر مدیریتی

  این نوع از سوئیچ ها عمدتا در شبکه هایی چون شبکه های خانگی استفاده می شوند. آن ها همچنین در شرکت هایی با حجم فعالیت کوچک نیز قابل استفاده هستند چرا که عملکرد آن ها اساسا عملکردی حرفه ای و پیشرفته نیست. این سوئیچ ها دارای مجوز لازم برای ایجاد ارتباط بین دستگاه های مختلف در یک شبکه بوده و عمدتا تجهیزاتی مانند پرینتر و کامپیوتر را به هم وصل می کنند. این سوئیچ ها اساسا برای پیکربندی و نصب وراه اندازی به متخصص شبکه نیاز ندارد چرا که راه اندازی آن بسیار تا بسیار ساده است. اگر می خواهید تعداد دستگاه هایی که به شبکه اضافه کنید را افزایش دهید و پورت اترنت بیشتری داشته باشید کافی ست آن را به سوئیچ وصل نمایید.

  • نصب و راه اندازی سوئیچ مدیریتی

  این نوع سوئیچ درست عکس سوئیچ قبلی می باشد و می توان آن را برای شرکت های بزرگ و سازمان های حرفه ای و پیشرفته پیکربندی نمود. بنابراین نصب و راه اندازی آن نیز مراحل بیشتری دارد و باید لزوما توسط متخصصین شبکه صورت پذیرد. سوئیچ مدیریتی دارای قابلیت های مختلفی می باشد که از جمله این قابلیت ها می توان به QOS یا کیفیت سرویس، SNMP یا پروتکل مدیریت ساده شبکه و سایر قابلیت هایی از این دست اشاره کرد. راه اندازی سوییچ

  همانطور که گفته شد برای اینکه بتوانید از قابلیت ها و امکانات این سوئیچ استفاده کنید باید از متخصصین شبکه کمک گرفته شود. یکی از معروف ترین انواع سوئیچ مدیریتی شبکه سوئیچ هوشمند می باشد که دارای تعداد زیادی از تنظیمات پیشرفته می باشند این نوع سوئیچ ها عمدتا برای مدیریت شبکه های محلی مجازی استفاده می شوند و به این منظور نصب و راه اندازی می گردند.

  • نصب و راه اندازی سوئیچ شبکه PoE

  نوع دیگری از سوئیچ های شبکه وجود دارد که از فناوری خاصی استفاده می کنند. این سوئیچ ها به نام سوئیچ PoE یا سوئیچ Power over Ethernet شناخته می شوند. با استفاده از این سوئیچ می توان علاوه بر اینکه داده ها را از طریق کابل کشی های شبکه ارسال می کنید اقدام به ارسال برق از طریق این سوئیچ نمایید. بدین صورت می توانید انرژی مورد نیاز برای فعالیت و عملکرد اجزای مختلف شبکه را فراهم نمایید. این قابلیت در سوئیچ PoE موجب شده تا مراحل کابل کشی بسیار آسان تر انجام شود. کابل کشی های شبکه در صورت استفاده از این نوع سوئیچ ارزان تر هم خواهد بود. عمده کاربرد سوئیچ PoE در راه اندازی دوربین های مدار بسته تحت شبکه می باشد. این سوئیچ ها در سازمان ها و شرکت های بزرگی استفاده می شوند که دارای آنتن وایرلس هستند. راه اندازی سوییچ

  بسیار مهم است که نصب و راه اندازی سوئیچ PoE توسط متخصصین و کارشناسان شبکه انجام شود. کارشناسان حرفه ای در مجموعه دلتا تک آماده ارائه خدمات مورد نیاز شما در این راستا می باشند. بنابراین اگر قصد راه اندازی و نصب دوربین های مدار بسته در شرکت یا سازمان خود را دارید می توانید برای نصب و راه اندازی سوئیچ با کارشناسان دلتا تک تماس حاصل نمایید و از مشاوره های رایگان ثبل از نصب و راه اندازی استفاده کنید.

  • نصب و راه اندازی سوئیچ شبکه Stackable

  نوع دیگری از سوئیچ شبکه وجود دارد که آن را تحت عنوان سوئیچ شبکه Stackable می شناسند. هدف اصلی از نصب و راه اندازی این سوئیچ ایجاد یک راه هموار برای ساده سازی و ایجاد سازگاری در شبکه می باشد. به عنوان مثال به جای اینکه برای پیکربندی، مدیریت و رفع عیوب تعداد زیادی از سوئیچ ها با تعداد بالای پورت به صورت جداگانه وقت و انرژی صرف کنید می توانید تمامی آن ها را از طریق یک سوئیچ Stackable به صورت همزمان روی یک سوئیچ مدیریت کنید. این سوئیچ نیز برای شرکت ها و سازمان های بزرگ مناسب می باشد. استفاده از این سوئیچ می تواند به شکل قابل توجهی در کاهش هزینه ها و صرفه جویی در زمان کمک کننده باشد.

  برای پشتیبانی شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  همانطور که متوجه شدید انواع مختلفی از سوئیچ ها وجود دارد که طبیعتا نصب و راه اندازی هر کدام از آن ها به درجات مختلفی از تخصص، دانش و مهارت نیاز دارد. به عنوان مثال نصب و راه اندازی سوئیچ PoE و سوئیچ مدیریتی به تخصص و تجربه بیشتری نسبت به نصب و راه اندازی سوئیچ غیر مدیریتی نیاز دارد. پس توصیه می شود اگر حرفه تان حرفه حساسی است و می خواهید فرآیند نصب و راه اندازی سوئیچ به بهترین نحو ممکن صورت پذیرد حتما از کارشناسان حرفه ای برای این امر استفاده کنید و کمک بگیرید. کارشناسان دلتا تک در این مسیر همواره همراه شما خواهند بود. اراده خدماتی چون ضمانت اصالت قطعات و تجهیزات، گارانتی و ارائه مشاوره رایگان قبل از دریافت خدمات در کنار ارائه قیمت های اقتصادی و بهینه می تواند برای شما صرفه قابل توجهی در هزینه و زمان به عمل آورد و در عین حال سطح کیفی حرفه شما را به شکل قابل توجهی ارتقا دهد. بنابراین می توانید برای نصب و راه اندازی انواع سوئیچ ها با مجموعه دلتا تک تماس حاصل نمایید. راه اندازی سوییچ

  تجهیزات مورد نیاز نصب سوئیچ

  برای راه اندازی و نصب سوئیچ قبل از هر چیز باید اقدام به خرید نوع مناسبی از سوئیچ متناسب با نوع شبکه نمود. شبکه های مختلف نیاز به انواع گوناگونی از سوئیچ ها دارند بنابراین بایستی سوئیچ انتخابی منطبق با نوع شبکه و گستردگی آن باشد. سوئیچ وسیله ای حیاتی و ضروری در شبکه می باشد که ارتباط بین کامپیوتر ها، پرینترها، دوربین های مدار بسته و سایر تجهیزات شبکه را فراهم می کند. همانطور که در بالا گفته شد سوئیچ ها دارای انواع مختلفی هستند. از انواع مدیریتی گرفته تا انواع دیگری که مختص سیستم های دوربین مدار بسته تحت شبکه می باشند. پس در گام اول باید برای خرید بهترین نوع سوئیچ اقدام نمود. بسیار مهم است که تعداد پورت های سوئیچ منطبق با ابعاد و گستردگی پروژه باشد.

  از دیگر تجهیزات مورد نیاز برای نصب و راه اندازی سوئیچ می توان به انواع کابل های مختلف اشاره کرد. کابل کشی یکی از مهمترین بخش های راه اندازی سوئیچ می باشد. به عنوان مثال در نصب و راه اندازی سوئیچ دوربین های مدار بسته باید با استفاده از کابل های شبکه Cat5e و Cat6 اقدام به متصل نمودن پورت LAN سوئیچ به دستگاه روتر نمود. تجهیزات دیگری چون کابل برق، کابل اترنت و کیستون نیز برای نصب سخت افزاری سوئیچ لازم است.

  برای امنیت شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  بنابراین می توان کابل های شبکه را جزو مهمترین تجهیزاتی دانست که در نصب و راه اندازی سوئیچ شبکه به کار می آید. بسیار مهم است که تجهیزات مورد استفاده در نصب و راه اندازی سوئیچ تجهیزاتی با کیفیت سخت افزاری بالا باشند تا دچار خرابی نشوند و بعد ها هزینه های پنهان به شما تحمیل نکنند. تیم حرفه ای دلتا تک در این راستا با استفاده از بهترین و با کیفیت ترین تجهیزات اوریجینال عملیات نصب و راه اندازی سوئیچ شبکه را برای شما انجام خواهد داد.

  آموزش اصول راه اندازی سوییچ

  اگر در حوزه راه اندازی شبکه و راه اندازی و نصب سوئیچ اطلاعاتی کافی داشته باشید احتمالا به خوبی می دانید که روتر، هاب و سوئیچ هر چند که شبیه هم عمل می کنند اما دارای شیوه متفاوتی در نصب و راه اندازی هستند و این شباهت صرفا یک شباهت ظاهری می باشد. بنابراین باید به عنوان یک متخصص شبکه شیوه نصب و راه اندازی و تفاوت های بین این سه نوع تجهیز شبکه را بدانید. سوئیچ قادر به نگهداری آدرس سخت افزاری کارت شبکه هر کدام از سیستم های متصل به شبکه می باشد و این آدرس را تحت عنوان MAC ذخیره سازی می کند. بنابراین به راحتی قادر به این است که مقصد نهایی هر فریم و بسته دریافتی از داده را تشخیص دهد و آن را به شکل دقیق به مقصد نهایی اش هدایت نماید. از طرفی سوئیچ می تواند هر زمان به کامپیوترهای موجود در شبکه امکان دسترسی به پهنای باند را بدهد.

  به عنوان مثال سوئیچ PoE یکی از پر کاربردترین انواع سوئیچ برای راه اندازی سیستم های دوربین مدار بسته می باشد. این روزها استفاده از سوئیچ ها در سیستم های دوربین مدار بسته بسیار متداول شده است. بنابراین کارشناسان نصب و راه اندازی سوئیچ باید به شیوه راه اندازی این نوع از سوئیچ اشراف کامل داشته باشند. با استفاده از سوئیچ PoE می توان اقدام به نصب دوربین های مدار بسته در فواصل بسیار دور نمود. به عنوان مثال می توان با استفاده از کابل Cat5e اقدام به نصب دوربین های مدار بسته در فواصل صد متری سوئیچ نمود. این سوئیچ ها دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام دارای تعداد پورت های متنوع بوده و امکان اتصال تجهیزات بیشتری را در شبکه فراهم می کنند. سوئیچ PoE می تواند تعداد بیش از ده عدد دوربین مدار بسته را در داخل یک شبکه جای دهد. بنابراین نصب تعداد بالایی از دوربین ها توسط این نوع سوئیچ امکانپذیر می باشد.

  سوئیچ های PoE می توانند توان مصرفی تجهیزات و دستگاه های موجود در شبکه را تامین کنند. بنابراین با وجود این نوع سوئیچ دوربین ها می توانند به این سوئیچ متصل شوند و علاوه بر انتقال داده ها اقدام به دریافت توان مصرفی نمایندو برق خود را بدین شکل تامین کنند. بدین منظور کارشناسان و متخصصین شبکه باید این نوع سوئیچ را در یک نقطه مرکزی نصب نمایند تا برق رسانی به تمامی دستگاه ها به طور همزمان مقدور گردد. از طرفی با استفاده از این نوع سوئیچ می توان میزان مصرف تمامی دستگاه های متصل به شبکه را مورد نظارت و پایش قرار داد. بدین صورت هم هزینه نگهداری و هم هزینه مصرف برق به شکل قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد. این در واقع یکی از مهمترین نکات استفاده از این نوع سوئیچ و اهمیت آن می باشد.

  برای پیکربندی شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  کاربران می توانند با استفاده از این سوئیچ در هر زمان و هر مکانی که هستند به دوربین های مدار بسته دسترسی کاملی داشته باشند. بنابراین این سوئیچ می تواند تا حد زیادی ضامن امنیت نیز باشد. بسیار مهم است که نصب و راه اندازی سوئیچ PoE به درستی و طبق اصول و پروتکل های این سوئیچ صورت پذیرد.

   کارشناسان راه اندازی شبکه و نصب سوئیچ باید تسلط کاملی به شیوه قرار دادن سوئیچ در محلی اصلی آن در رک سرور داشته باشند و در مورد شیوه اتصال پچ پنل ها و کابل ها به سوئیچ و شیوه پیکربندی سوئیچ با توجه به نوع و مدل سوئیچ اطلاعات کافی داشته باشند. به عنوان مثال سوئیچ های سری ۲۹۶۰ از پر طرفدارترین انواع سوئیچ ها هستند که توسط کمپانی سیسکو تولید شده اند و بی شک تمامی کارشناسان شبکه باید از نحوه نصب و راه اندازی آن ها اطلاع داشته باشند. این سوئیچ ها از نو لایه دو هستند. آشنایی به انواع کابل ها، انواع سوئیچ ها و شیوه نصب و راه اندازی آن ها در حوزه تخصص کارشناسان شبکه قرار دارد. شما می توانید در مجموعه دلتا تک از تخصص، دانش و مهارت کارشناسان برای بهره مندی از بهترین خدمات شبکه استفاده کنید. کافی ست همین حالا برای دریافت مشاوره رایگان با مجموعه دلتا تک تماس حاصل نمایید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  تماس با کارشناسان