مقاله

آیا دوربین مدار بسته بدون برق کار می کند؟

دوربین مدار بسته
 • امروزه با پیشرفت تکنولوژی شاهد بروز اتفاقاتی هستیم که بیش از پیش می تواند در حفظ امنیت ما تاثیرگذار باشد. بنابراین نیاز داریم برای اینکه در محیط کار یا خانه امنیت را برآورده کنیم، باید اطلاعات زیادی درباره ی انواع دوربین مدار بسته کسب کنیم. در این مقاله می خواهیم درباره ی دوربین مداربسته بدون برق صحبت کنیم، که آیا همچین شرایطی وجود دارد یا خیر.

  برای نصب دوربین مدار بسته با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  برخی دوربین ها با توجه به پیشرفت علم دارای کارایی هایی هستند که می توانند راحتی را برای مصرف کنندگان برآورده سازند. هر دوربین ویژگی های متفاوتی دارد که با توجه به محیط کار یا محلی خانه ی شخصی شما آنجاست می تواند مناسب باشد. باید شرایط را بسنجید.

  دوربین مدار بسته چگونه کار می کند؟

  ابتدا باید بدانیم که دوربین مدار بسته چگونه کار می کتد، دوربین مدار بسته با کمک منبع تغذیه کار می کند که در حقیقت نوعی آداپتور است. در صورت سوختگی آداپتور دوربین مدار بسته برق ندارد، اما سوال اینجاست که آیا در صورت نبودن برق این دستگاه ها می توانند کار کنند. چه راهکار هایی برای دوربین مدار بسته وجود دارد که بدون برق کار کنند.

  انواع مختلف دوربین های مدار بسته

  دوربین های مدار بسته با توجه به کارکردی که دارند به انواع مختلفی تقسیم می شوند.

  ۱_ دوربین مداربسته بی سیم که با باطری کار می کنند:

  دوربین های مدار بسته بی سیم که بدون کمک برق می توانند کار کنند. این دوربین ها تحت شبکه ای که منبع انرژی آن ها تهیه می شود که با کمک باتری شارژ می شوند می توانند بسیار گزینه ی خوبی باشند. در این شرایط و این ویژگی که وجود دارد در صورت برق رفتن دوربین مدار بسته می تواند به کار خود ادامه دهد و بدون برق کار کند. همچنین باطری که شارژ داشته باشد این دوربین مدار بسته می تواند بدون وقفه کار را برای شما پیش ببرد.

  برای طراحی نقشه دوربین تحت شبکه با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  نکته ای که باید بررسی کرد این است که عمر باتری این دوربین های مدار بسته به چه صورت است؟ عمر این باتری ها تقریبا خوب است، از این نظر که اگر دوربین مدار بسته خاموش شود، می تواند کاربردی باشد. درصورت به پایان رسیدن عمر باتری و خاموش شدن ناگهانی دوربین هم البته نگرانی وجود دارد.

  عمر باتری داخل دوربین هم بستگی به کارکرد و نوع ذخیره برق دارد.  باطری را باید به خوبی شارژ کنید تا در صورت خاموش شدن دوربین باتری شکا را جا نگذارد. همچنین لازم به ذکر است دوربین های بدون برق یا دوربین هایی که با باطری کار می کنند در صورتی که فقط حرکتی احساس کنند فعال می شود.

  ۲_ دوربین مدار بسته بی سیم با انرژی خورشیدی

  یکی دیگر از دوربین های مدار بسته ای که بدون کمک برق کار می کند، این دوربین مدار بسته است، که برای نصب این دوربین های مدار بسته نیازمند پنل خورشیدی هستیم. این نوع دوربین ها با کمک باطری کار می کنند و با کمک پنل خورشیدی هم شارژ می شوند. این دوربین های مدار بسته بسیار گران هستند و می توانند کاربرد بسیار خوبی را ارائه دهند. بنابراین با کمک این دوربین می توانیم ۱۸۰ روز انرژی خود را سیو کنیم. در هر صورت این دوربین می تواند گزینه ی خوبی باشد.

  ۳_ استفاده از باتری پشتیبان

  یکی دیگر از باتری هایی که می تواند به ما برای پیشبرد و حفظ امنیت کمک کند، باتری پشتیبان است. باتری پشتیان و UPS برای این استفاده می شود تا دوباره دوربین را راه بیاندازند. یکی از سیستم های تغذیه الکترونیکی است که با وجود اجزای مختلفی که دارد، کاربرد بسیار مهم و اصلی آن تامین بی وقفه توان مورد نیاز برای دستگاه های مصرف کننده است.

  این دوربین مداربسته بین برق شبکه و مصرف کننده است و با تنظیم و تثبیت ولتاژ شبکه می توانند از نفوذ اختلالات و نوساناتی که در شبکه وجود دارد جلوگیری کنند. با توجه به تجهیزاتی که در این سیستم کامپیوتری وجود دارد و یا با توجه به سیستم مداربسته ای که وجود دارد بنابراین تاثیرات بسیاری از نوسانات امکان دارد بگیرد، بنابراین با کمک انرژی که ذخیره می شود در باتری، می توانیم مشکل را برطرف سازیم.

  برای نصب و راه اندازی دوربین هوشمند با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  برای نصب و راه اندازی دوربین ثبت پلاک با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  سیستم های دوربین مدار بسته با داشتن پروژه نظارتی از نوع آنالوگ یا تحت شبکه می باشند. با کمک باتری های پشتبانی که نام بردیم و ویژگی های آن را بررسی کردیم، می توانند در صورت قطع برق، برق اضطراری را در دوربین های مدار بسته منتقل سازند. این دوربین های مدار بسته بدون برق کار می کنند.

  اگر می خواهید دوربین مداربسته تهیه کنید می توانیم از باتری های پشتیبان استفاده کنید، این دوربین ها توصیه می شود برای اینکه از سیستم امنیتی بالایی برخوردار هستند و می توانند در صرفه جویی از زمان بسیار کارآمد باشند. عمر این باتری های پشتیبان هم بسیار خوب است و می توانیم از کارایی و کاربرد های خوب آن استفاده کنیم.

  ۴_ استفاده از ژنراتور برق

  یکی دیگر از انتخاب هایی که به منظور صرفه جویی در مصرف برق می تواند مورد استفاده قرار گیرد و به شما مصرف کنندگان بسیار توصیه می شود تا آن را خریداری کنید؛ استفاده از ژنراتور برق است. در صورت اینکه از دوربین مدار بسته استفاده می کنید و برق قطع می شود، نیاز دارید که دورباره دوربین را راه اندازی کنید. در بسیاری از پروژه های نظارتی دوربین های مدار بسته تعداد بسیار زیادی دارند که اگر می خواهید نیاز شبانه روزی خود را تامین سازید.

  برای پیکربندی شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  از باتری های پشتیبان بیشتری می توانید استفاده کنید. استفاده از این باتری ها باعث می شود که هزینه ی بسیاری کنید و شاید نارضایتی هایی به دنبال داشته باشد. باتری های پشتیبان به نسب ژنراتور ها عمر کمتری دارد و زود فاسد می شوند، بنابراین برای اینکه از این مشکل تا حدود زیادی جلوگیری کنید می توانید ژنراتور تهیه کنید.

  ژنراتور ها به صورت هوشمند در مدار برق قرار می گیرد و در صورت اینکه برق شما قطع شود، به صورت خودکار و اتوماتیک روشن می شوند و برق دوربین مدار بسته ی شما را تهیه می کنند. توصیه ی ما برای داشتن برقی مناسب خرید ژنراتور است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *