مقاله

دوربین مداربسته Thermal چیست؟

مزایای دوربین مداربسته Thermal چیست؟
 • منظور از دوربین مداربسته Thermal چیست؟ دوربین های حرارتی دارای انواع مختلفی می باشند، دوربین مدار بسته Thermal یا حرارتی نیز یکی از دوربین هایی است که عملکردی منحصر به فرد دارد. در نحوه عملکرد دوربین مدار بسته Thermal برای شکل گیری یک تصویر به جای وجو نور از حرارت استفاده میشود. 

  نام دیگر دوربین مداربسته Thermal چیست؟

  به نظر شما نام دیگر دوربین مداربسته Thermal چیست؟ به این نوع از دوربین های مدار بسته دوربین گرمایی نیز گفته می شود. این دوربین می تواند با استفاده از یک لنز تمامی پرتوهای گرمایی را از اجسام بگیرد و بر روی چیپ تصویر گرمایی متمرکز کند. در واقع حسگر های این دوربین به جای اینکه بر روی نور حساس باشند، بر روی گرما و حرارت حساس شده اند. 

  برای خرید ویپ با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  نحوه عملکرد دوربین مداربسته Thermal چیست؟

  اگر بخواهیم نحوه عملکرد “دوربین مداربسته Thermal چیست” را برای شما باز کنیم باید بگوییم، هر چیزی که در مکان وجود دارد از وجود افراد گرفته تا اجسامی مانند کامپیوتر و غیره دارای نور مادون قرمز هستند که به اصطلاح به آنها گرما می گویند. چشم انسان نمی تواند این نور را حس کند ولی دوربین مدار بسته Thermal این قابلیت را دارد تا این نور را تشخیص داده و نسبت به آن عکس العمل نشان دهد. 

  این دوربین می تواند پرتوهای ساطع شده از بدن حیوانات و موجودات زنده را دریافت کند. در تصاویری که توسط این دوربین ها مشاهده می شود هر نقطه که حرارت بیشتر است رنگ قرمز تر و هر کجا که حرارت کمتر باشد آبی رنگ دیده می شود. البته قسمت هایی که درجه حرارت کمتر است به رنگ های نارنجی و زرد نشان داده می شود. 

  کاربرد دوربین مداربسته Thermal چیست؟

  کاربرد دوربین مداربسته Thermal چیست؟

  این نوع از دوربین ها معمولا در مکان هایی مورد استفاده قرار می گیرد که از لحاظ امنیتی اهمیت بالایی دارند. دوربین های حرارتی با کارکردی متفاوت از دوربین هایی که با نور کار می کنند می توانند اطلاعات خوبی را در مورد ایجاد خطر در مکان مورد نظر در اختیار شما قرار دهد. از دوربین های حرارتی یا Thermal برای تشخیص مشکلات موجود در بهداشت و ایمنی استفاده می شود. 

  برای خرید voip با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  از جمله صنایعی که از دوربین های مداربسته Thermal استفاده می کنند عبارتند از مسایل پزشکی، مرزبانی، زیست محیطی و امنیتی. یکی از مکان هایی که از دوربین های مدار بسته Thermal بیشترین استفاده می شود در پالایشگاه ها برای تعیین درجه حرارت در نقاط مختلف پالایشگاه می باشد. 

  مزایای دوربین مداربسته Thermal چیست؟

  • با استفاده از این دوربینهای پیشرفته می توان وجود موجودات زنده و خودرو ها را در مکان با درجه اطمینان بالا تشخیص داد؛
  • قابلیت مکان یابی خودرو ها و حیوانات در شرایط آب و هوای نامساعد؛
  • قابلیت تشخیص و کیفیت بالا از تصویر در شرایط بد مانند هوای دودآلود، نور زیاد و تاریکی مطلق؛
  • پیشگیری از حوادثی همچون آتش سوزی. 
  • با استفاده از دوربین های حرارتی یا Thermal شما می توانید به راحتی به کنترل و نظارت تمامی وقایع در شرایط بد جوی و حتی تاریکی مطلق داشته باشید. 

  برای خرید سانترال با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  استفاده از دوربین های مدار بسته Thermal در شرایط مختلف

  شرایط بد آب و هوایی امری است که نمی توان از آن پیشگیری کرد و شما قادر نیستید که از هر دوربینی برای این منظور استفاده کنید. بنابرای دوربین های مدار بسته Thermal می تواند جایگزین دوربین های معمولی شود. 

  یکی از مهمترین خدماتی که تکنولوژی Thermal در اختیار شما قرار می دهد، کاربرد آن در مواقع آتش سوزی می باشد. زیرا در هنگام آتش سوزی دود همه جا را فرا می گیرد و چیزی قابل دیدن نیست، اما دوربین Thermal می تواند وجود انسان را در میان آتش تشخیص دهد تا عملیات امداد سریعا صورت بگیرد. 

  یکی دیگر از خدماتی که دوربین های مدار بسته Thermal در اختیار شما می گذارد، در حل مشکلات ترافیکی می باشد. زیرا می تواند تراکم جمعیت و خودرو ها را مورد بررسی قرار دهد تا مسئولین در صدد رفع آن برآیند. همچنین این دوربین ها می تواند به صورتی هوشمندانه در پشت چراغ های راهنما کار گذاشته شود تا زمان انتظار در چهار راه ها کنترل شود. 

  استفاده از دوربین های مدار بسته Thermal در کارخانه ها و پالایشگاه ها و همچنین محیط های آزمایشگاهی می تواند افراد را به وجود نشتی در محل مطلع کند تا از بروز حوادث خطرناک مانند آتش سوزی های مهیب جلوگیری کند. 

  برای مشاوره ویپ با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  با توضیحاتی که داده شد تا اندازه ای به کاربرد موضوع “دوربین مداربسته Thermal چیست” آشنا شده اید و در هنگام خرید آن می توانید بهترین تصمیم را بگیرید. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه “دوربین مداربسته Thermal چیست” با مجموعه دلتا تک در تماس باشید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *