مقاله

ترفندهای استفاده از دوربین مداربسته بدون برق

دوربین مداربسته بدون برق
 • مطلب مورد نظر این هفته دلتا تک دوربین مداربسته بدون برق می باشد. ممکن است این سوال برای شما نیز پیش بیاید که آیا دوربین های مداربسته می توانند بدون برق کار کنند.  اما قبل از آن باید بررسی شود دوربین های مدار بسته چگونه کار می کنند. دوربین های مدار بسته بعد از قطع شدن برق به دلیل اینکه به آداپتور متصل هستند از کار می افتند.

  برای نصب دوربین مدار بسته با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  ترفندهای دوربین مداربسته بدون برق

  گاهی دوربین های مدار بسته بدون برق از کار می افتند ولی در زمان هایی نیز بدون برق به کار خود ادامه می دهند. بنابراین قطع شدن یا نشدن دوربین شما بستگی به نوع دوربینی دارد که شما آن را تهیه کرده اید.

  دوربین مدار بسته باطری خور

  دوربین هایی هستند که کاملا بدون برق کار می کنند و این دوربین ها برای مکان هایی مناسب است که شما دسترسی به برق نداشته باشید. درست حدس زدید این نوع دوربین های مدار بسته با باطری کار می کند. این باتری ها قابل شارژ هستند و تا زمانی که شارژ دارند به کار خود ادامه می دهند. اما مسئله که بیان می شود این است که عمر این باتری ها چقدر است؟ و نگرانی ها زمانی به وجود می آید که عمر این باتری ها تمام می شود و دوربین شما خاموش می گردد.

  برای طراحی نقشه دوربین تحت شبکه با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  علاوه بر باتری دوربین هایی نیز هستند که با انرژی خورشیدی کار می کنند. برای استفاده از این انرژی نیاز به پنل خورشیدی دارید تا انرژی لازم را ذخیره کند. این دوربین ها به وسیله باتری کار میکنند ولی با این تفاوت که به جای برق از انرژی خورشیدی برای شارژ شدن استفاده می کنند. باید گفت این نوع دوربینها قیمت بالاتری نسبت به دوربین های برقی دارند و در عوض بسیار دقیق تر و مورد اعتماد تر هستند.

  برای نصب دوربین مدار بسته سازمان ها با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  امروزه برای ساختمان ها از دوربین های برقی که بسیار رایج است استفاده می شود و امکان دارد در آینده ای نزدیک استفاده از از دوربین های با باطری خورشیدی مورد استفاده قرار بگیرد. حالا سوالی که مطرح می شود این است اگر برق قطع شد چه کنیم میتوانیم از باتری های پشتیبان استفاده کنیم، UPS ها جهت راه اندازی دوربین های مدار بسته به کار برده می شود.

  دوربین های بی سیم

  اگر به دنبال دوربین هایی هستید که بدون برق کار می کنند ما به شما دوربین های مداربسته بی سیم را پیشنهاد می کنیم که تحت شبکه کار می کند و کارکردش توسط باطری می باشد. در این زمان این دوربین ها بدون برق شروع به کار می کنند. و تا زمانی که باطری آنها خالی شده این دوربین ها به کار خود ادامه می دهند. عمر باطری برای استفاده این دوربین ها بسیار اهمیت دارند، شما می توانید در هنگام قطع شدن برق از اینترنت تحت شبکه استفاده کنید.

  برای نصب دوربین مدار بسته کارخانجات با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  بنابراین این نگرانی وجود دارد که در زمانی که برق نباشد و دوربین ها خاموش شوند چه باید کرد. طولانی بودن عمر باتری بستگی به میزان برقی دارد که در خود ذخیره میکند. پس عملا این دوربین ها بدون پشتیبانی شارژ باطری کارکردی برای شما ندارد. دوربین های مدار بسته دارای انواع مختلفی هستند بعضی از آنها قابل مانیتور کردن روی گوشی هستند و شما می توانید در هر جایی که هستید محل مورد نظر را تحت کنترل خود داشته باشید.

  هشدار با پیامک

  بدین صورت که چه شما داخل منزل خود باشید و یا بیرون از منزل خود باشید به شما با یک پیامک و یا ایمیل هشدار می دهد که خطری خانه یا مغازه شما را تهدید می کند. در این زمان حتی اگر شما در خواب باشید حضور فرد غریبه را در خانه به شما اطلاع می دهد. این دوربین ها تمام تصاویر را ضبط کرده و هر زمان که شما بخواهید در اختیارتان قرار می دهد. 

  برای نصب دوربین مدار بسته منازل با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  گاهی ممکن است سیستم هشدار دهنده این دوربین ها ضعیف عمل کنند پس شما باید به دنبال دوربینی باشید که سیستم هشدار دهنده با دقت بالا باشد. دوربینهای بدون برق و باطری خور می توانند تا ۱۸۰ روز بدون نیاز به شارژ به کار خود ادامه دهند. استفاده از دوربین های بیسیم نسبت به دوربین های عادی کمتر است این مطلب می تواند به دلیل عمده داشته باشد و آن این است که این دوربین های ثبات کافی را ندارند. 

  دوربین های بی سیم با انرژی خورشیدی 

  استفاده از دوربین هایی که با انرژی خورشیدی کار می کنند برای استفاده از این دوربینها باید یک پنل خورشیدی برای جذب بیشتر انرژی داشته باشید. این دوربین ها نیز باطری خور هستند ولی با این تفاوت که باطری آنها با برق شارژ نمی شود بلکه با انرژی خورشیدی کار می کند. در هنگام خرید دوربین های بی سیم خورشیدی پنل انرژی خورشیدی را به همراه دوربین به شما نمی دهند بلکه آن را باید جداگانه خریداری کنید. دوربین های خورشیدی نسبت به دوربین های بیسیم دیگر از دقت و ثبات بیشتری برخوردار است. میتوان پیش بینی کرد در آینده ای نزدیک استفاده از دوربین های بی سیم در تمام دنیا رایج شود.

  استفاده از باطری پشتیبان UPS

  یکی از راه کار های جالب دیگر در هنگام نبود برق استفاده UPS جهت راه اندازی مجدد دوربین است. UPS ها منبع تغذیه الکترونیکی هستند و هدفشان تامین توان مورد نیاز دستگاه می باشد. این نوع سیستم بین برق شبکه و مصرف کننده وجود دارد و هدفش تنظیم و تثبیت ولتاژ شبکه می باشد تا از بروز نفوذ اختلالات و نوسانات شبکه جلوگیری کند. همچنین توان تجهیزات دیگر دوربین مثل مانیتور و تاثیر پذیری آنها از نوسانات برق به وسیله انرژی ذخیره شده در باطری تامین می شود.

  برای نصب دوربین مدار بسته ادارات با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  البته این نکته را باید ذکر کرد که فرقی نمی کند سیستم مدار بسته تحت شبکه باشد و یا از نوع آنالوگ. به شما پیشنهاد می کنیم اگر قصد استفاده از باطری هی پشتیبان را دارید، بهتر است از UPS  های چند کاناله استفاده کنید.

  استفاده از ژنراتور برق

  یکی دیگر از راهکارهای خوبی که به شما معرفی می کنیم استفاده از ژنراتور برق می باشد. در پروژه های نظارتی اگر از چندین دوربین استفاده می شود، میتوانیم جهت تامین نظارت شبانه روزی از باطری های پشتیبان بیشتری استفاده کنیم. ولی این کار هزینه بالایی دارد. همچنین استفاده از باطری های UPS  که عمر تقریبا پایینی دارند مقرون به صرفه نیست، در این زمان است که ما باید به فکر استفاده از ژنراتور برق باشیم این ژنراتور ها به صورت هوشمند در مدار برق قرار می گیرند و در زمان قطعی برق به صورت اتوماتیک روشن می شود و دوربین شما به کار خود ادامه می دهد.

  برای پشتیبانی دوربین مدار بسته با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *