مقاله

دوربین مداربسته با لنز واید چیست؟

دوربین مداربسته با لنز واید چیست؟
 • منظور از دوربین مداربسته با لنز واید چیست؟ واید به معنای پهن است. هر چقدر فاصله کانونی لنز کمتر باشد، تصاویر نزدیک تر را بهتر نشان می دهد و زاویه دید آن بیشتر است. یعنی لنز با فاصله کانونی واید که طبق جدول مقدار آن در نتیجه زاویه کمتر می شود و در دور نمایی تصویر به وجود می آید. یعنی تصاویر دور بهتر دیده می شود. در این حالت فقط قسمتی از تصویر در نزدیک یا دور دارای فوکوس است و اگر فوکوس نبود باید به صورت دستی آن را فوکوس کنیم. در همراهی شما در کنار وبسایت دلتا تک، اقدام به معرفی کامل موضوع “دوربین مداربسته با لنز واید چیست” خواهیم کرد.

  برای نصب دوربین مدار بسته با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  دوربین مداربسته با لنز واید چیست و به چه مواردی اطلاق می‌شود؟

  اگر بخواهیم تعریف درستی از موضوع “دوربین مداربسته با لنز واید چیست” بدهیم باید گفت که، به لنزهایی که فاصله کانونی آنها از سنسور به کار رفته در آن کمتر باشد، لنز واید گفته می شود. 

  این نوع از لنزها را در فضاهای باز و همچنین فضاهای داخلی بسیار مورد استفاده قرار می دهند و با توجه به زاویه دید وسیعی که ایجاد می کند نصاب های دوربین مدار بسته این نوع از لنزها را به شدت پیشنهاد می کنند، شما می توانید برای آگاهی دقیق از موضوع “دوربین مداربسته با لنز واید چیست”، به وبسایت دلتا تک سر بزنید و از قیمت های نازل موجود ما بهره‌ ببرید.

  زاویه دید در دوربین مداربسته با لنز واید چیست؟

  زاویه دید وسیع این نوع از لنزها سبب شده تا بتوان از آنها در ارتفاعات بیشتر از ۳ متر استفاده نموده به صورتی که تمامی کادر مورد نظر در تصویر ایجاد شده قرار بگیرد. چشم انسان توانایی مشاهده زاویه دید خاصی را داشته و لنزهای واید دیدی را که ایجاد می کنند بیشتر از استاندارد چشم انسان می باشد. 

  با کم تر شدن فاصله کانونی در این نوع از لنزها، تصاویر ایجاد شده پهن تر می گردد و به همین دلیل نصابان، دوربین ها را در محلی نصب می کنند که دارای زمینه ساده باشد.

  برای طراحی نقشه دوربین تحت شبکه با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  دوربین مداربسته با لنز واید چیست؟

  ویژگی های مهم دوربین مداربسته با لنز واید چیست؟

   لنزهای واید بیشتر در مواقعی که تصویر دور برای ما اهمیت داشته باشد کاربرد داشته و در نماهای نزدیک عملکرد بسیار خوبی ندارند. دوربین مداربسته واید دوربینی با زاویه دید Wide که برای محیط های داخلی و کوچک بسیار مناسب است. 

  در صورتی که دوربین مداربسته را بخواهید برای یک اتاق نصب کنید مانند محل کار ابتدا انتظارات خود را بررسی کنید. اگر قرار است دوربین برای شما نظارت کلی در محل را ایجاد کند دوربین واید هایک ویژن ۲ بهترین گزینه است. زیرا این نوع از دوربین ها تمام اتاق را به خوبی پوشش می دهند و بخش کمی در نقطه کور دوربین قرار دارد.

  برای نصب و راه اندازی دوربین هوشمند با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  زاویه دید دوربین مداربسته با لنز واید بین ۸۵ تا ۹۵ درجه است و این پهنای دید، فضای بسیار خوب برای اهداف نظارتی است. در محیط های داخلی و بزرگتر از یک اتاق نیز از این دوربین ها استفاده می شود. برای از بین بردن نقاط کور دوربین جانمایی دوربین ها را به گونه ای تنظیم می کنند تا هر کدام نقطه کور دوربین دیگر را ببیند.

  لنزهای واید زاویه دید بیشتری از چشم انسان ها دارد به همین دلیل به آن ها لنزهای واید گفته میشود یعنی این لنزها قادرند محدوده وسیع تری را ثبت کنند. لنزهای واید معمولی در دوربین های مداربسته ای به کار میروند که ما در آن مکان نیاز به زاویه دید بازتری از محیط داریم. 

  به طور مثال در فضای باز در محیط داخلی و فضاهای بیرونی نظیر پارکینگ ها از این نوع دوربین ها استفاده میشود.همچنین لنزهای واید یک انتخاب خوب و هوشمندانه برای مکان هایی هستند که ارتفاع آن ها بیشتر از ۳ متر است که نمی توان محیط را به راحتی در کادر قرار داد.با این کار می توان فضای بیشتری را تحت پوشش قرار داد. 

  برای نصب و راه اندازی دوربین پلاک خوان با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  اهمیت دوربین مداربسته با لنز واید چیست؟

  در انتهای همراهی شما ما اقدام به معرفی کامل دوربین های موجود با استفاده از لنز واید کردیم که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد موضوع “دوربین مداربسته با لنز واید چیست” با مجموعه دلتا تک در تماس باشید همچنین می توانید جهت هرگونه اطلاع از لنزهای واید و شرایط خاص آنها از تجربیات تیم ما استفاده کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *