• دوربین ثبت پلاک

  راه اندازی و نصب دوربین ثبت پلاک

  امروزه برای کنترل و بالا بردن امنیت در جاهای مختلف، از دوربین های مداربسته استفاده می شود. این دوربین ها می توانند بسیار مفید باشند. در ادامه به بررسی دوربین ثبت پلاک می پردازیم.

  جهت نصب دوربین مدار بسته  با شماره های مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  از این دوربین ها در جاهای مختلفی مانند ادارات، خانه ها، جاده ها، ورزشگاه ها، شرکت های خصوصی و دیگر موارد استفاده می شوند و باعث می شوند تا هم امنیت آن مکان بالاتر برود و هم امکان نظارت بر اتفاقات و رفتارها مهیا شود.

  با این دوربین ها می توان هم مراقب انسان ها بود و هم مراقب محصولات و تجهیزات و از همین روست که خیلی ها از آنها استفاده می کنند.

  جهت طراحی نقشه دوربین با شماره های مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  روش نصب دوربین ثبت پلاک

  مراحل نصب دوربین ثبت پلاک

  ۱

  بازدید از مکان

  ۲

  تعیین هزینه نصب دوربین ثبت پلاک

  ۳

  تعیین وقت اجرای پروژه

  برای طراحی نقشه دوربین طبق استاندارد، کارشناسان ما از مکان شما برای نطراحی نقشه دوربین بازدید خواهند کرد.

  جهت اطلاع از شیوه پرداخت هزینه پروژه با شماره ها مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  دلتا تک با بکارگیری کادری با تجربه از تاپ ترین تکنسین ها در کمترین زمان ممکن پروژه شما را با کیفیتی بی نظیر اجرا خواهد کرد.

  پخش ویدیو

  نمونه پروژه ها

  چرا انتخاب دلتا تک ؟

  پخش ویدیو
  پخش ویدیو

  دوربین ثبت پلاک چیست؟

  امروزه برای کنترل و بالا بردن امنیت در جاهای مختلف، از دوربین های مداربسته استفاده می شود. این دوربین ها می توانند بسیار مفید باشند. از این دوربین ها در جاهای مختلفی مانند ادارات، خانه ها، جاده ها، ورزشگاه ها، شرکت های خصوصی و دیگر موارد استفاده می شوند و باعث می شوند تا هم امنیت آن مکان بالاتر برود و هم امکان نظارت بر اتفاقات و رفتارها مهیا شود. با این دوربین ها می توان هم مراقب انسان ها بود و هم مراقب محصولات و تجهیزات و از همین روست که خیلی ها از آنها استفاده می کنند.

  یکی از انواع این دوربین ها، دوربین ثبت پلاک است. دوربین ثبت پلاک همان طور که از نامش پیداست دوربینی است که از آن برای ثبت پلاک خودروهای مختلف استفاده می شود.

  این دوربین ها می توانند به خوبی باعث شوند تا پلاک ماشین های مختلف ابتدا خوانده و سپس ثبت شوند. این دوربین ها با این کار به خوبی کمک می کنند تا امنیت جاده ها و خیابان ها بالاتر برود چون ماشین های متخلف به سرعت شناسایی و جریمه می شوند. با این کار دیگر خیلی ها دست به کارهای خلاف قانون نمی زنند. دوربین ثبت پلاک باید دارای دقت بالایی باشد تا بتواند پلاک ها را با کمترین میزان خطا ثبت کند.

  جهت دوربین پلاک خوان با شماره های مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  امروزه این دوربین ها در مدل ها و برندهای مختلفی در بازار وجود دارند و می توان به خوبی از آنها استفاده کرد. هر کدام از این مدل ها ویژگی های خودشان را دارند اما همه انها می توانند به خوبی پلاک دوربین ها را به خوبی تشخیص دهند و سپس آن را ثبت کنند.

  عملکرد دوربین ثبت پلاک خودرو

  اما عملکرد دوربین های ثبت پلاک چگونه است و این دوربین چگونه می توانند پلاک خودروهای مختلف را که در حال حرکت هستند یا در جایی ایستاده اند، تشخیص دهند و سپس ثبت کنند؟ در زیر به این سوال جواب داده شده است:

  عملکرد دوربین های ثبت پلاک این گونه است که به خاطر الگوریتم هایی که برایش نوشته شده است می تواند به خوبی پلاک خودروها را تشخیص دهد و آنها را ثبت کند.

  دوربین ثبت پلاک می تواند در شرایط مختلف و زوایای مختلف به خوبی پلاک ماشین ها را ثبت کند تا از آنها استفاده شود. قدرت زوم این دوربین ها باید قوی باشد و بتواند به خوبی تصویرها را شفاف کند. با این کار می توان به خوبی  پلاک ها را شناسایی کرد و از آنها عکس گرفت.

  دوربین های مداربسته ثبت پلاک در کنار قدرت زوم مناسب، باید در شرایط مختلف بتوانند کار خوانش و ثبت پلاک ماشین ها را انجام دهند. ممکن است سرعت ماشینی زیاد باشد یا شرایط محیطی نامناسب باشد اما در هر صورت باید بتواند با زوم کردن و نیز کیفیت خوب تصویربرداری خود، کار ثبت پلاک را انجام دهد. در کنار این ها دوربین های ثبت پلاک، باید قدرت تشخیص در شب داشته باشند تا حتی بتوانند در شب نیز به خوبی پلاک ماشین ها را ثبت کنند.

  اما عملکرد این دوربین ها به این شکل است که دوربین ها  با سنسورهای خاص و دفقیقی که دارند، تصاویر را گرفته و آن را به یک سامانه می فرستند. سامانه های پلاک خوان به خوبی و با سرعت تصاویر و فیلم های ارسالی را آنالیز می کنند و اطلاعات لازم را از دل آن بیرون می کشند. این سامانه ها به خوبی کارهای زیر را انجام می دهند:

  ۱.پردازش بسیار بالا:

  از آنجایی که در لحظه ماشین های زیادی ممکن است در حال عبور باشند در نتیجه سامانه باید به سرعت تصاویر را پردازش کند و اطلاعات لازم را استخراج کند.

  ۲.دقت تشخیص بالا:

  این سامانه ها باید دقت تشخیص بالایی داشته باشند. البته این بستگی به کیفیت تصاویر ارسالی توسط دوربین ثبت پلاک است. دقت تشخیص یک پلاک توسط سامانه ثبت پلاک باید بالای ۹۸ درصد باشد تا بتوان به خوبی به آن اطمینان کرد.

  برای بازیابی اطلاعات دوربین مدار بسته با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

   

  ۳.سرعت تشخیص بالا:

  باید به سرعت بتوان یک پلاک را تشخیص داد.این کار برای کنترل کردن ترافیک و شناسایی متخلفین الزامی است.

  ۴.محیط کار مناسب:

  یک سامانه ثبت پلاک و پلاک خوانی باید دارای محیط خوب و مناسبی باشد تا بتوان به راحتی با آن کار کرد. با دیدن تصویر یک ماشین شما باید بتوانید به راحتی نوع و مدل آن و پلاک آن را بخوانید. این کارها همگی باید به سرعت انجام شود. باید از طریق سامانه بتوان تصاویر و فیلم ها را به خوبی ذخیره کرد.

  ۵.قابلیت پردازش تصاویر مادون قرمز:

  برخی از دوربین های پلاک خوان مجهز به این هستند که تصایر مادون قرمز ثبت کنند. سامانه پلاک خوان یا ثبت پلاک باید به خوبی تصاویر مادون قرمز را پردازش کند.

  چه دوربین هایی می توانند پلاک خوروها را ثبت کنند؟

  اما چه دوربین هایی می توانند پلاک خودروها را ثبت کنند؟ دوربین هایی می توانند پلاک خودروها را به خوبی ثبت کنند که دارای ویژگی های زیر باشند:

  جهت  اطلاع از خدمات دوربین تشخیص چهره با شماره های مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  ۱.برد مناسبی داشته باشند:

  برای این که دوربینی بتواند پلاک های ماشین های مختلف را ثبت کند نیاز دارد که برد خوبی داشته باشند و بتواند تصاویر پلاک ها را از فاصله های دور نیز به خوی ثبت کند و این تصاویر کیفیت خوبی داشته باشند.از آنجایی که خیلی از دوربین ها دارای برد خوبی نیستند نمی توانند به عنوان دوربین ثبت پلاک به کار روند.

  ۲.دارای قابلیت تشخیص در شب هستند:

  یک دوربین ثبت پلاک باید بتواند به خوبی در شب نیز پلاک های مختلف را شناسایی کند و به خوبی آن را به سامانه و گیرنده ارسال کند. کیفیت تصاویر در شب باید خوب و قابل قبول باشد. خیلی از دوربین ها هستند که در شب نیز می توانند کارکرد خوبی داشته باشند و در نتیجه از آنها می توان به خوبی برای دوربین های ثبت پلاک استفاده کرد.

  ۳.کیفیت تصویر خوبی داشته باشند:

  از دیگر ویژگی هایی که باید در یک دوربین مداربسته وجود داشته باشد تا بتواند به عنوان دوربین ثبت پلاک فعالیت کند، کیفیت خوب تصاویر می باشد. تصاویری که توسط دوربین های ثبت پلاک باید کیفیت خوبی داشته باشند تا بتوان به خوبی با آنها پلاک ماشین ها را در شرایط مختلف خواند و کار را پیش برد.

  برای نصب دوربین مدار بسته سازمان ها با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

   

  ۴.دوام خوبی داشته باشند:

  دوربین های ثبت پلاک در جاده ها و بولوارها و خیابان ها نصب می شوند و به همین دلیل در هوای آزاد قرار دارند. این یعنی آنها به خوبی در معرض آب و هوا قرار دارند. شرایط محیطی مختلف نباید مانع از کارکرد آنها شود و این دوربین ها باید دارای دوام خوبی باشند تا در شرایط مختلف دچار مشکل نشوند. این

  خوشبختانه امروزه برندهای مطرحی از دوربین ها وجود دارند که می توانند برای ثبت پلاک استفاده شوند. از میان انها می توان به هایک ویژن، سامسونگ، داهوا و موارد دیگر اشاره کرد.

  ویژگی های نصب دوربین ثبت پلاک خودرو

  اما هر دوربین مداربسته ای نیاز به نصب شدن دارد. چگونه باید این دوربین ها را نصب کرد و این نصب چه ویژگی هایی دارد؟

  در زیر به ویژگی های نصب دوربین ثبت پلاک پرداخته شده است:

  ۱.نصب باید به شکل محکم و مقاوم باشد:

  از آنجایی که بیشتر دوربین های ثبت پلاک در شرایط هوای آزاد قرار دارند پس باید به صورت محکم و مقاوم نصب شوند تا با باد، باران و یا دیگر عوامل دچار مشکل نشوند و جابجا نشوند. برای نصب این چنینی حتما باید کار نصب توسط افراد ماهر انجام شود.

  ۲.نصب باید در زاویه  مناسب انجام شود:

  دوربین ها باید در کنار محکم بودن زاویه مناسبی داشته باشند تا از این طریق به خوبی بتوانند پلاک ماشین های مختلف را بخوانند و آنها را ثبت کنند. این زاویه باید به شکلی باشد که پوشش حداکثری و مناسب را فراهم کند.

  ۳.نصب باید در ارتفاع مناسب صورت گیرد:

  از دیگر ویژگی های نصب دوربین ثبت پلاک این است که باید در جای درست و در ارتفاع مناسبی قرار داشته باشند تا بتوانند به بهترین شکل کار پلاک خوانی و ثبت پلاک را انجام دهند. مکان دوربین باید در جایی باشد که بهترین پوشش را فراهم کند و بتواند پلاک ها را به خوبی تشخیص دهد.

  برای نصب دوربین مدار بسته منازل با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

   

  ۴.دوربین ها باید به خوبی تنظیم شوند:

  از دیگر ویژگی های نصب مناسب دوربین مداربسته این است که آنها به خوبی تنظیم شده اند. برای تنظیم دوربین های مداربسته حتما به خوبی بر طبق دستورالعمل ها عمل کنید و کار تنظیم را به افراد ماهر و حرفه ای بسپارید.

  کاربرد دوربین ثبت پلاک

  دوربین ثبت پلاک همان طور که گفته شد فواید و کاربردهای متعددی دارد. در زیر به این کاربردها اشاره شده است:

  ۱.ثبت پلاک دوربین های متخلف:

  یکی از کاربردهای دوربین مداربسته ثبت پلاک این است که پلاک دوربین های متخلف را ثبت می کند. این کار به آسانی انجام می شود. فقط کافی است که فرد ناظر تخلف یک ماشین را تشخیص دهد آنگاه به راحتی می تواند پلاک آن را ثبت و ذخیره کند. با این کار از تعداد تخلف ها در جاده ها کاسته می شود چون افراد می دانند که در جاده ها و بولوارها و خیابان ها دوربین ثبت پلاک نصب شده است که به راحتی آنها را گیر می اندازد.

  در واقع با دوربین های ثبت پلاک هم می توان باعث پیشگیری از وقوع تخلفات شد و هم به خوبی افراد و ماشین های متخلف را شناسایی کرد. 

  ۲.بالا بردن امنیت مکان های مختلف:

  یکی دیگر از کاربردهای دوربین ثبت پلاک این است که در جاهای مختلفی چون پارکینگ ها، پمپ بنزین ها، بیمارستان ها، مراکز نظامی، کارخانه ها و انواع جاهایی که نیاز به کنترل ورودی و خروجی ماشین ها می باشند به خوبی به کار می رود و باعث می شود تا بتوان به خوبی محیط را کنترل کرد. ثبت ورود و خروج ماشین ها در خیلی از مکان ها از اهمیت برخوردار است  و باید به آن توجه کرد.

  اگر شما صاحب مکانی هستید که در آن نیاز به کنترل ورود و خروج ماشین ها می باشند پس حتما باید از دوربین های ثبت پلاک استفاده کنید. این دوربین ها هم تصاویر محیط را برای شما ثبت می کنند و هم به دلیل ویژگی هایی که دارند به خوبی پلاک انها را نیز ثبت می کنند.

  برای تعمیر دوربین مدار بسته با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

   

  ۳.کنترل ترافیک:

  از دیگر کاربردهای دوربین ثبت پلاک این است که ترافیک را می توان با این دوربین ها به خوبی کنترل کرد. پلیس می تواند با این دوربین ها به خوبی ترافیک ماشین ها را روان کند. دوربین ها به خوبی می توانند کمک کنند تا خیابان ها و بولوارها به خوبی مدیریت شوند.

  ۴.کمک به پلیس برای حل پرونده ها:

  برخی پرونده های پلیسی نیاز به پیدا شدن پلاک ماشین ها دارند. دوربین های ثبت پلاک می توانند در برخی مواقع کمک بسیار خوبی به پلیس برای حل پرونده ها باشند. ثبت دقیق ورودی و خروجی و تصاویر ماشین ها به خوبی می تواند کمک کند تا پلیس تحقیقات خود را به خوبی پیش ببرد.

  نرم افزار دوربین ثبت پلاک کدام است؟

  جهت اطلاع از خدمات دوربین هوشمند با شماره های مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  اما مانند همه دوربین های مداربسته دیگر، برای دوربین ثبت پلاک نیز نرم افزارهایی وجود دارد که باید نصب شوند. اما نرم افزار دوربین ثبت پلاک کدام است؟

  در جواب این سوال باید گفت که یک نرم افزار مشخص و خاص برای دوربین های ثبت پلاک وجود ندارد. نرم افزارهای متعددی وجود دارند که می توان با آنها کار با دوربین مداربسته را انجام داد. این نرم افزارها می توانند خارجی یا داخلی باشند. خوبی نرم افزارهای دوربین ثبت پلاک ایرانی این است که کار با آنها ساده تر است چون به هر حال زبان انها فارسی می باشد.

  اگر بخواهیم برخی از این نرم افرازها را نام ببریم باید به نرم افزار پلاک خوان و نرم افزار دژبان اشاره کرد. این نرم افزارها را می توان نصب کرد و به خوبی از انها استفاده کرد. اگر هم دوست دارید می توانید نرم افزارهای خارجی استفاده کنید.

  با این نرم افزارها می توان کارهای زیادی را انجام داد. با این نرم افزارها می توان تصاویر زنده دوربین ها را تماشا کرد، اطلاعات مربوط به پلاک یک ماشین را مشاهده کرد و در مواقع خاص به صورت دستی ثبت کرد، برای ورود و خروج یک ماشین از یک مجموعه از آن استفاده کرد، ترددها را به خوبی ثبت کرد تا بتوان بعدا آنها را به صورت لیستی مشاهده کرد، به پرینتر و چاپ قبض متصل شد تا با آن رسید داد و کارهای بسیار دیگری را انجام داد.

  این نرم افزارها محیط کاری خوب و ساده را فراهم می کنند و می توانند به خوبی کار بررسی ماشین ها و عبور و مرور آنها و ثبت پلاک آنها را انجام دهند و همه اطلاعات لازم را به خوبی ذخیره کنند تا در مواقع لازم از آنها استفاده شود. با این نرم افزارها می توان به خوبی امنیت جاهای مختلفی که در انها ماشین تردد دارد را تامین کرد و تخلفات را به خوبی تشخیص داد.

  خدمات نصب و راه اندازی دوربین ثبت پلاک

  اما مانند هر دوربین مداربسته ای ، دوربین ثبت پلاک دارای خدمات نصب و راه اندازی است. خدمات نصب و راه اندازی دوربین ثبت پلاک امروزه توسط شرکت های زیادی انجام می شوند. این خدمات شامل موارد زیر است:

  ۱.طراحی نقشه دوربین ها و اتصالات:

  در اولین مرحله از خدمات نصب و راه اندازی دوربین ها باید در یک طراحی مناسب، به خوبی محل دوربین ها و اتصالات(اگر وجود داشته باشد) مشخص شود. شما نیاز به یک نقشه مناسب نیاز دارید که با نرم افزارهای مناسبی تهیه شود. برای این کار نرم افزارهای متعددی وجود دارد.

  کار طراحی نقشه نصب دوربین ها باید توسط افراد ماهر و باتجربه انجام شود تا بهترین نتیجه حاصل شود. در نقشه باید اطلاعات لازم گنجانده شده باشد تا به خوبی بتوان بر طبق آنها کار نصب دوربین های ثبت پلاک را انجام داد.

  برای پشتیبانی دوربین مدار بسته با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

   

  ۲.نصب دوربین های ثبت پلاک:

  در مرحله بعد باید کار نصب  دوربین ها انجام شود. دوربین ها باید در مکان مناسب با ارتفاع و زاویه مناسب نصب شوند. دوربین ها باید پوشش خوبی را از محیط مورد نظر فراهم کنند. دوربین ها باید به شکل مناسبی نصب شوند یعنی در جای خود محکم شوند. خیلی از دوربین های ثبت پلاک در فضای آزاد قرار دارد بنابراین باید بتواند در برابر باران و باد قوی و دیگر چیزها به خوبی مقاومت  کند. نصب دوربین های مداربسته حتما باید توسط افراد ماهر و باتجربه صورت گیرد(مخصوصا دوربین های ثبت پلاکی که در خیابان ها و بولوارها نصب می شوند).

  ۳.انجام اتصالات:

  پس از آن که کار نصب دوربین های ثبت پلاک انجام شد باید کار اتصالات دوربین را انجام داد. این اتصالات باید به خوبی انجام شوند و به شکل مناسبی صورت بگیرند. اتصالات باید توسط سیم ها و کابل های مناسب صورت بگیرد و در جای خود محکم شوندو البته امروزه دوربین هایی وجود دارند که نیاز به کابل و سیم ندارد و تحت شبکه کار می کنند و به راحتی می توانند به گیرنده ها متصل شوند.

  اتصالات نیز باید توسط افراد کاردان و باتجربه صورت پذیرد تا مشکلی پیش نیاید. هر چقدر که اتصالات بهتر انجام شوند در آینده مشکلات کمتری وجود خواهد داشت.

  ۴.نصب گیرنده و مانیتور:

  در مرحله بعد اتصالات باید دوربین ها را به دستگاه گیرنده و مانیتور متصل کنند تا شما بتوانید به خوبی تصاویر و فیلم ها را به صورت زنده مشاهده کنید. گیرنده و مانیتور باید در جای مناسبی قرار بگیرند چون بهرحال سیستم مرکزی شما محسوب می شوند و شما با آنها به مانیتورینگ ماشین ها مشغول می شوید.

  ۵.نصب نرم افزارهای لازم و انجام تنظیمات:

  در مرحله آخر شما باید کار نصب نرم افزار مربوط به دوربین ثبت پلاک را انجام دهید و از این طریق کار ثبت پلاک و کنترل ماشین ها را به خوبی انجام دهید. پس از نصب نرم افزار باید به خوبی تنظیمات آن را انجام داد. همان طور که گفته شد نرم افزارهای مختلفی امروزه وجود دارند که می توانند مورد استفاده قرار بگیرند.

  در اخر این که اگر تجهیزات جانبی نیز وجود دارد (مانند بلندگو و دیگر موارد) باید به خوبی در کنار تجهیزات اصلی نصب شوند. حتما سعی کنید دستگاه گیرنده شما دارای حافظه و هارد مناسبی باشند.

  امروزه شرکت های زیادی وجود دارند که می توانند خدمات بالا را برای شما انجام دهند. دلتاتک یکی از آنهاست که به بهترین شکل کار نصب و راه اندازی شما را انجام می دهد. 

  برای نصب دوربین مدار بسته ادارات با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

   

  هزینه نصب و راه اندازی دوربین ثبت پلاک

  اما شرکت ها برای انجام خدمات نصب و راه اندازی دوربین ثبت پلاک از شما هزینه می گیرند. هزینه نصب و راه اندازی دوربین ثبت پلاک به چه چیزهایی بستگی دارد و چگونه تعیین می شود؟ در زیر به این موارد پرداخته شده است:

  ۱.هزینه طراحی نقشه نصب دوربین های ثبت پلاک:

  مانند هر دوربین دیگری، یکی از هزینه های نصب و راه ه اندازی دوربین ثبت پلاک هزینه طراحی نقشه دوربین ها می باشد. یک نقشه مناسب به خوبی باید با توجه به محیط و فضای مورد نظر برای نصب طراحی شود و در آن جای دوربین ها به خوبی مشخص شود. طراحی توسط نرم افزارهای مربوطه انجام می شود. هر چقدر که کار طراحی دشوارتر باشد، هزینه آن هم بیشتر خواهد بود. در کل اما این هزینه چندان نیست چون می توان به راحتی توسط برخی نرم افزارها آن را طراحی کرد. حتی خود شما نیز با کمی آموزش می توانید یک نقشه نصب دوربین بکشید و از آن برای نصب دوربین های مداربسته استفاده کنید.

  ۲.هزینه نصب دوربین ها و اتصالات:

  مرحله بعدی هزینه نصب دوربین ها و انجام اتصالات می باشد. نصب دوربین ها هر چقدر که در ارتفاع بیشتری باشد هزینه اش بالاتر خواهد بود و برای آن تعرفه های مشخصی وجود دارد. هر چقدر که کار نصب دوربین ها و اتصالات، زمان بیشتری بخواهد و سختی های بیشتری داشته باشد هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود. یادتان باشد که کار نصب دوربین ها باید توسط افراد ماهر انجام شود.

  هر چقدر که تجهیزات بیشتری برای نصب دوربین ها و انجام اتصالات صورت گیرد، هزینه بیشتر خواهد بود و نیز هر چقدر که تجهیزات گران تر باشد هزینه ها بالاتر خواهد رفت.

  جهت طراحی نقشه دوربین تحت شبکه با شماره های مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  ۳.نصب دستگاه ضبط و مانیتور و نصب و راه اندازی نرم افزار

  در آخر باید برای دیدن تصاویر شما دی وی آر و مانیتور را نصب شود و اتصال دوربین ها به آنها برقرار شود. پس از آن باید نرم افزار نصب و راه اندازی شود.  این هم هزینه خودش را دارد. نرم افزارهای مخصوص خوانش پلاک و ثبت اطلاعات به خوبی توسط افراد نصب می شود و هزینه آن هم محاسبه می شود.

  به طور کلی هرچقدر که زمان بیشتری برای نصب و راه اندازی دوربین های ثبت پلاک انجام شود، هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود. هزینه به ازای نصب تعداد دوربین ها و متراژ  اتصالات و دیگر چیزها تعیین می شود. در این میان نصب برخی مدل ها نیز گران تر و برخی ارزان تر است. دقت داشته باشید که همه هزینه ها باید قید شوند و شما از ریزجزییات آن آگاه باشید.

  برای نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

   

  جمع بندی

  دوربین های مداربسته گوناگونی امروزه وجود دارند و هر کدام از آنها برای کار خاصی استفاده می شوند. دوربین های مداربسته به خوبی می توانند باعث بالا رفتن امنیت جاهای مختلف و نیز فراهم آوردن نظارت بر آنها شوند.

  یکی از انواع دوربین ها،  دوربین مداربسته ثبت پلاک است. همان گونه که از نامش پیداست این دوربین ها برای خواندن پلاک ماشین ها و ثبت پلاک استفاده می شود. این دوربین ها می توانند پلاک انواع ماشین ها را در حالت های مختلف( حرکت و ثابت) و در شرایط مختلف بخوانند و اطلاعات آنها را ثبت کنند.

  امروزه دوربین های مداربسته ثبت پلاک در مدل ها و برندهای مختلفی در بازار وجود دارند که می توان به خوبی از آنها استفاده کرد.عملکرد این دوربین ها به این شکل است که آنها از طریق قدرت زوم مناسب خود و سنسورهای حساسی که دارند به خوبی می توانند پلاک ها را تشخیص دهند و اعداد و حروف آنها را بخوانند. برای این دوربین ها الگوریتم های هوشمندی وجود دارند که می توانند به خوبی کار خود را انجام دهند. دوربین های مداربسته ثبت پلاک در شب نیز به خوبی می توانند کار خواندن و ثبت پلاک را انجام دهند. این دوربین ها دارای سرعت پردازش بالا، قدرت تشخیص عالی و کیفیت تصویر خوبی هستند و دقت بسیار بالایی نیز در خواندن پلاک ماشین ها دارند و احتمال خطایشان بسیار ناچیز است. 

  امروزه از این دوربین ها در جاهای زیادی استفاده می شود. یکی از استفاده های اصلی توسط پلیس و در خیابان ها و جاده ها می باشد. با این دوربین ها می توان به خوبی پلاک ماشین های متخلف را خواند و برای آنها جریمه صادر کرد. هم چنین با این دوربین ها ترافیک ها را کنترل می کنند. به جز این مورد دوربین های ثبت پلاک در پارکینگ ها، مراکز نظامی ، ادارات و هر جا که ورود و خروج ماشین وجود دارد کاربرد دارند و می توانند به خوبی بر محیط نظارت کنند.

  کاربرد این دوربین ها این است که باعث پیشگیری از جرم می شوند، تخلف  ها را شناسایی می کنند، اطلاعات ماشین ها را برای مواقع ضروری ثبت می کنند و بر محیط نظارت می کنند و امنیت آن را بالاتر می برند. برندهای بسیار خوبی از دوربین های ثبت پلاک در بازار وجود دارد که از میان آنها می توان به هایک ویژن، داهوا، سامسونگ ، سونی، ویوتک و دیگر موارد اشاره کرد.

  برای کار با دوربین های ثبت پلاک، نیاز به نرم افزارهای خاصی وجود دارد. این نرم افزارها می توانند داخلی یا خارجی باشند. نرم افزارهای ثبت پلاک محیط ساده ای را برای نمایش تصاویر دوربین و  نیز خواندن و ثبت اطلاعات ماشین ها فراهم می کنند. کارشناسان ما در دلتا تک آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی دوربین های ثبت پلاک هستند.

  برای نصب دوربین ثبت پلاک باید به این نکته ها توجه داشته باشید که نصب به شکل محکم انجام شود، مکان دوربین ها مناسب باشد و دوربین ها زاویه مناسبی داشته باشند. نصب دوربین های ثبت پلاک باید توسط افراد ماهر و حرفه ای انجام شود. برای نصب و راه اندزای دوربین  های مداربسته در ابتدا باید نقشه مناسبی برای نصب طراحی کرد،  سپس باید دوربین ها نصب شوند، سپس اتصالات انجام شوند و پس از آن دستگاه گیرنده و مانیتور راه اندازی شوند و روی آن نرم افزار مناسبی نصب شود تا بتوان کار ثبت پلاک و مانیتورینگ ماشین ها را شروع کرد. هزینه نصب و راه اندازی دوربین های ثبت پلاک بستگی به سختی کار، ارتفاع نصب دوربین ها و تعداد آنها، هزینه طراحی نقشه و دیگر موارد بستگی دارد.

  همیشه دقت کنید که کار نصب و راه اندازی دوربین های مداربسته خود را به شرکت ها و مجموعه های معتبر بسپارید. شرکت ما با سالها تجربه و تخصص می تواند با هزینه ای مناسب، دوربین های ثبت پلاک شما را ثبت کند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  تماس با کارشناسان