• دوربین تشخیص چهره

  نصب دوربین تشخیص چهره

  همان گونه که خودتان هم به خوبی می دانید ، امنیت یکی از مهم ترین عامل ها برای یک جامعه و نیز برای افراد است. برای تامین امنیت کارهای مختلفی انجام می شود و وسایل زیادی ساخته شده است. امروزه و با پیشرفت تکنولوژی، تامین امنیت و وسایل مربوط به آن هم پیشرفته تر شده اند. یکی از تکنولوژی هایی که در دنیای مدرن امروز، برای تامین امنیت وجود دارد تکنولوژی تشخیص چهره است. اما تکنولوژی تشخیص چهره چیست و چگونه عمل می کند؟ در ادامه به بررسی دوربین تشخیص چهره می پردازیم.

  جهت نصب دوربین مدار بسته  با شماره های مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  هزینه نصب دوربین تشخیص چهره

  مراحل نصب دوربین تشخیص چهره

  ۱

  بازدید از مکان

  ۲

  خرید اجناس لازم و پرداخت هزینه

  ۳

  تعیین وقت اجرای پروژه

  برای نصب و آماده سازی طبق استاندارد، کارشناسان ما از مکان شما برای نصب دوربین مدار بسته بازدید خواهند کرد.

  جهت اطلاع از شیوه پرداخت هزینه پروژه با شماره ها مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  دلتا تک با بکارگیری کادری با تجربه از تاپ ترین تکنسین ها در کمترین زمان ممکن پروژه شما را با کیفیتی بی نظیر اجرا خواهد کرد.

  پخش ویدیو

  نمونه پروژه ها

  چرا انتخاب دلتا تک ؟

  پخش ویدیو
  پخش ویدیو

  تکنولوژی تشخیص چهره (Face Detection) چیست و چگونه عمل می کند؟

  تکنولوژی تشخیص چهره، تکنولوژی ای است که از طریق آن می توان چهر افراد را در حالتهای مختلف تشخیص داد و شناسایی کرد. برای تشخیص چهره امروزه از سیستم های گوناگونی استفاده می شود اما به طور کلی همه آنها از طریق روش هایی چهره افراد را به خوبی اسکن می کنند و سپس تصویر آن را شکلی می کنند. این روش ها می توانند اسکن حرارتی، تشخیص نقاط مهم در چهره و آنالیز پوست باشند.

  به طور کلی سیستم تشخیص چهره از هوش مصنوعی بهره می برد و از طریق الگوریتم هایی که استفاده می کند قادر به تشخیص دادن چهره افراد با دقت بالا می باشد. این تکنولوژی در ابتدا با سیستم هایی ابتدایی شروع به کار کرد و امروزه به سطح بالایی رسیده است به طور که برخی دوربین ها می توانند حتی در تاریکی نیز چهره افراد را به خوبی تشخیص دهند. امروزه این تکنولوژی از روش های بسیار دقیقی استفاده می کند و کار خود را در چند مرحله دنبال می کند تا به نتیجه مناسب خود برسد. سیستم های تشخیص چهره به خوبی چهره های مختلف را شناسایی می کنند و آنها را در بانک اطلاعاتی خود ذخیره می کنند.

  تشخیص می تواند به روش دو بعدی انجام می شود که هر چند دقت خوبی دارد اما در مواردی هم قادر به تشخیص با اطمینان بالا نیست. برای تشخیص چهره در شب نیز از تصویر برداری حرارتی استفاده می شود. برای این کار نور فروسرخ یا آی آر ساطع شده از چهره افراد واشیا تشخیص داده می شود و چهره فرد ترسیم می شود.

  جهت دوربین پلاک خوان با شماره های مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  البته باید این نکته را اضافه کرد که تکنولوژی تشخیص چهره دارای محدودیت هایی است. تشخیص چهره در محیط های با نور کم، پوشانده شده بخش هایی از صورت و موارد دیگر می توانند باعث شوند تا دقت در تشخیص چهره کم شود.  

  به طور کلی تشخیص چهره، فناروی ای است که می تواند چهره های افراد را با روش های مناسب را تشخیص دهد. این روش ها می تواند از طریق اسکن دو بعدی یا حرارتی یا سه بعدی باشد. امروزه از این تکنولوژی در جاهای زیادی و برای اهداف گوناگونی استفاده می شود.

  انواع مدل های دوربین تشخیص چهره

  نحوه عملکرد آنها

  تکنولوژی تشخیص چهره توسط وسایل گوناگونی به کار گرفته می شود. موبایل ها، رایانه ها و دوربین های مداربسته از این فناوری استفاده می کنند تا بتوانند تصاویر خوبی را از چهره افراد ثبت کنند.

  دوربین های مداربسته یکی از وسایلی هستند که به خوبی از این تکنولوژی برای تشخیص انواع چهره ها استفاده می کنند. این دوربین ها برای اهداف گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرند. مهم ترین هدف این نوع دوربین ها تامین امنیت مکان ها و ساختمان های مختلف می باشد. شما می توانید از این نوع دوبین های مداربسته در کارخانه ها، سازمان های دولتی و خصوصی، فروشگاه ها ، ورزشگاه ها و دیگر جاها استفاده کرد و از آن برای تشخیص چهره استفاده کرد.

  امروزه مدل های مختلفی از دوربین تشخیص چهره وجود دارد که هر کدام بر اساس سیستمی که برایشان مشخص شده است، کار تشخیص چهره را انجام می دهند. در زیر به این مدل ها پرداخته شده است:

  جهت طراحی نقشه دوربین تحت شبکه با شماره های مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  بهترین دوربین تشخیص چهره

  دوربین تشخیص چهره هایک ویژن :

  هایک ویژن یکی از پیشروترین شرکت ها در زمینه تولید دوربین های مداربسته است. این شرکت چینی توانسته بهترین تکنولوژی را روی دوربین های مداربسته خود سوار کند و آنها را با قیمتی مناسب در بازار عرضه کند.

  دوربین های تشخیص چهره هایک ویژن نیز یکی از بهترین مدل های دوربین تشخیص دوربین می باشد. این دوربین مداربسته به خوبی از چهره افراد تصویربرداری کرده و بعد چهره شخص را ذخیره می کند. دوربین های هایک ویژن دارای فناوری VCA هستند و به همین دلیل می توانند به خوبی چهره افراد مختلف را با دقت بالا و خطایی بسیار کم تشخیص دهند. دوربین های تشخیص چهره هایک ویژن برای انواع محیط ها مناسب هستند و می توانند به خوبی کار خود را انجام دهند.

  جهت اطلاع از خدمات دوربین هوشمند با شماره های مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  نحوه عملکرد این دوربین این است که با استفاده از الگوریتم های مشخص، چهره افراد را از زوایای مختلف تشخیص می دهند. عملکرد این الگوریتم ها بر این اساس است که اجزای صورت( شامل چشم ها، ابروها، بینی و دیگر موارد) را به خوبی تشخیص دهد. این دوربین ها تا زاویه ۴۵ درجه به خوبی قادر به تشخیص این اجزا هستند.  پس از آن که تصویر، تشخیص داده شد به سرعت در حافظه دستگاه ثبت و ذخیره می شود.

  هوش مصنوعی هایک ویژن برای تشخیص چهره، از یادگیری عمیق(Deep Learning ) استفاده می کند تا به خوبی تصاویر را پردازش و سپس آنها را ثبت کند. این ویژگی ها باعث دقت بالای این مدل دوربین می شود.

  دوربین تشخیص چهره داهوا

  یکی دیگر از مدل هایی که به خوبی می تواند کار تشخیص چهره را انجام دهد، دوربین مداربسته داهوا می باشد. این دوربین هم دارای سیستمی است که می تواند به خوبی چهره های افراد مختلف را تشخیص دهد و به خوبی آنها را پردازش و ثبت کند.

  زمانی که فرد مورد نظر در فاصله مناسب از دوربین قرار بگیرد، دوربین به خوبی چهره آنها را تشخیص می دهد و سپس آنها را ثبت می کند. داهوا شرکتی چینی است که مانند هایک ویژن دوربین های مداربسته بسیار خوبی را عرضه می کند.

  دوربین های مداربسته تشخیص چهره داهوا به خوبی می توانند یک هدف تعیین شده را در میان چهره ها دنبال کنند، تصاویر با کیفیت بسیار بالایی(۴k) را ضبط و ثبت کنند و نیز در محیط های کم نور نیز دقت خوبی داشته باشد. این مدل از دوربین های تشخیص چهره به خوبی می توانند جوابگوی نیاز افراد باشند.

  در بالا ما دو مدل از بهترین دوربین های تشخیص چهره را آوردیم. اما مدل های دیگری نیز وجود دارند که به خوبی می توانند کار تشخیص چهره افراد را انجام دهند. از میان این مدل ها می توان به دوربین های تشخیص چهره سونی، پاناسونیک، ویوتک و دیگر موارد اشاه کرد. هر کدام از این مدل ها دارای انواع مختلفی از دوربین های مداربسته دارای تکنولوژی تشخیص چهره هستند و هر کدام مزیت ها و معایب خودشان را دارند.

  جهت طراحی نقشه دوربین با شماره های مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  روش نصب دوربین تشخیص چهره

  اما برای نصب دوربین تشخیص چهره چه باید کرد و این مدل دوربین های مداربسته چگونه نصب می شوند. در جواب این سوال باید گفت که روش نصب این دوربین ها تفاوت چندانی با نصب دیگر دوربین های مداربسته ندارد. برای نصب این دوربین ها باید به نکات زیر توجه کرد:

  ۱.محل نصب دوربین:

  یکی از نکاتی که باید به خوبی به آن توجه کنید این است که دوربین های تشخیص چهره، باید در محل مناسبی نصب شوند تا بتوانند به خوبی چهره ها را پردازش کنند. زاویه دوربین و محیط و ارتفاع دوربین باید به خوبی در نظر گرفته شود و در نتیجه بهترین محل برای نصب یک دوربین تشخیص چهره انتخاب شود.

  برای مثال اگر شما دوربین را در ارتفاع بالاتری از حد مناسب قرار دهید، دوربین نمی تواند چهره ها را به خوبی پردازش کند چون فاصله اش از هدف زیادتر از حدی است که باید باشد. پس توجه به محل نصب دوربین اهمیت زیادی دارد و باید به آن دقت شود.

  ۲.مدل دوربین تشخیص چهره:

  هر کدام از مدل های دوربین مداربسته تشخیص چهره دارای ویژگی های خود هستند. برخی از آنها می توانند در ارتفاعات بالاتر نصب شوند و برخی ها باید به هدف یا سوژه نزدیک تر باشند. پس به این نکته دقت کنید و به خوبی کار نصب را انجام دهید.

  ۳.توجه به سیم کشی ها:

  مانند نصب هر دوربین مداربسته دیگری باید به سیم کشی ها و اتصالات دوربین تشخیص چهره دقت شود و شما به خوبی بتوانید اتصالات را انجام دهید.

  ۴.توجه به میزان شدت نور محیط:

  در هنگام نصب دوربین تشخیص چهره مداربسته، شما باید شدت نور محیط را در نظر بگیرید و با توجه به مدل دوربین، دوربین را در جای مناسبی نصب کنید. برخی دوربین ها در شدت نور زیاد یا کم نمی توانند عملکرد خوبی داشته باشند و کار تشخیص چهره را به خوبی انجام دهند. پس به این مورد دقت نمایید.

  ۵.به قوانین مربوط به نصب دوربین توجه کنید:

  برای نصب هر دوربینی قوانینی وجود دارد. دوربین تشخیص چهره نیز همین گونه است و چون می تواند چهره افراد را شناسایی کند نباید مزاحم حریم خصوصی افراد باشد. قوانین مربوط به دوربین های مداربسته را به خوبی بلد باشید تا بدانید دوربین تشخیص چهره را در چه جاهایی نباید نصب کنید.

  برای امنیت شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

   

  ۶.انجام درست تنظیمات دوربین تشخیص چهره:

  برای راه اندازی نرم افزار مربوط به تشخیص چهره باید به خوبی عمل کنید و آن را به درستی تنظیم و راه اندازی کنید. به خوبی از طریق دستور العمل ها جلو بروید و نرم افزار مربوط به دوربین تشخیص چهره را انجام دهید و کار نصب و راه اندازی را به پایان برسانید.

  نکته بسیار مهمی که باید به یاد داشته باشید این است که شما باید حتما پیش از اقدام به نصب، نقشه نصب و سیم کشی این نوع دوربین ها را تهیه کنید. این نقشه به شما کمک می کند تا کار نصب را بهتر انجام دهید و در آینده اگر برای سیستم دوربین مداربسته شما مشکلی پیش آمد بتوانید آن را به سرعت پیدا و رفع کنید. همچنین داشتن نقشه باعث کیفیت بهتر تصاویر ثبت شده از چهره افراد خواهد شد چون شما نصب و اتصالات را به خوبی انجام خواهید داد. در آخر این که این دوربین ها به شما کمک می کنند تا اگر در آینده خواستید سیستم دوربین های مداربسته تشخیص چهره محیط را گسترش دهید به راحتی این کار را انجام دهید. پس حتما نقشه دوربین را تهیه کنید.

  به طور کلی باید گفت کار نصب دوربین های مداربسته تشخیص چهره، تفاوتی با دیگر دوربین ها ندارد. شما باید مانند دیگر انواع دوربین ها در محل نصب، سیم کشی ها و اتصالات، قوانین نصب، مدل دوربین و تهیه نقشه دوربین دقت به خرج دهید تا کار نصب را به خوبی انجام دهید و بتوانید چهره افراد را از طریق این دوربین های نصب شده، تشخیص دهید و مکان خود را به جای امن تری تبدیل کنید.

  مزایای دوربین مداربسته تشخیص چهره

  اما دوربین های مداربسته تشخیص چهره چه مزیت هایی دارند و می توانند چه کمک هایی به افراد مختلف بکنند. در زیر به این مزیت ها پرداخته شده است:

  بالا رفتن امنیت مکان های مختلف:

  یکی از مهم ترین مزیت های دوربین تشخیص چهره این است که این دوربین ها می توانند با تشخیص چهره افراد مختلف و ثبت و ضبط آنان ، امنیت یک ساختمان را بالاتر ببرند. اگر از جایی سرقت شد به خوبی می توان از تصاویر ضبط شده توسط این دوربین ها استفاده کرد و از آن برای دستگیری مجرمین و سارقین استفاده کرد. هم چنین وقتی افراد متمایل به انجام جرم بدانند مکانی دارای دوربین های مجهز به تشخیص چهره است تمایل آنها برای دزدی و سرقت کم می شود و در واقع باعث پیشگیری می شود.

  پس یکی از مزیت های دوربین تشخیص چهره بالا بردن امنیت مکان های مختلف است. این مکان ها می توانند شامل فرودگاه ها، فروشگاه ها، طلافروشی ها، کارخانه ها، شرکت ها، بانک ها، سازمان ها و دیگر جاها باشد. این دوربین ها باعث بهبود تدابیر امنیتی نیز میشوند.

  کاهش فعالیت های انسانی:

  با تکنولوژی تشخیص چهره دیگر نیازی به این نیست که حتما افرادی برای تشخیص افراد در ورودی برخی مکان ها حضور داشته باشند و آنها را بررسی کنند. همه چیز توسط هوش مصنوع و تکنولوژی تشخیص چهره توسط دوربین های مداربسته تشخیص چهره انجام می شود و به بهترین شکل انجام می شود. هر چقدر که دوربین ها بهتر و پیشرفته تر باشند امکان فریب آنها کمتر است و افراد با چهره های ناشناس قادر به ورود به مکان هایی که برای آنها مجاز نیست نخواهند بود.

  کمک به جمع آوری شواهد:

  همان گونه که گفته شد با داشتن دوربین های مداربسته امنیت بالا می رود. دوربین های مداربسته یکی از کارهایی که می توان با آنها انجام داد، جمع آوری شواهد از طریق نظارت بر افراد مختلفی است که در دوربین ظاهر می شوند. این کار خود برای بررسی موضوعات مختلف به کار می رود که شناسایی مجرم یکی از انهاست.

  نظارت بهتر بر فعالیت افراد:

  یکی دیگر از مزیت های دوربین تشخیص چهره این است که با آنها می توان خیلی بهتر فعالیت افراد را زیر نظر گرفت. این مزیت در جاهایی که نیاز به بازدهی بیشتری از افراد در هنگام کار وجود دارد بسیار مهم است. با این دوربین ها افراد دیگر از زیر فعالیت مربوطه خود شانه خالی نمی کنند یا کند و غیرقابل قبول کار نمی کنند. آنها می دانند که به خوبی توسط دوربین هایی که چهره آنها را هم به خوبی تشخیص می دهند تحت نظر هستند بنابراین به خوبی کار می کنند. این باعث بالاتر رفتن بازدهی یک کارخانه یا شرکت یا سازمان می شود.

  پس یکی از فواید دوربین های تشخیص چهره این است  که می تواند بر کار و فعالیت افراد نظارت کند.

  برای تعمیر دوربین مدار بسته با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

   

  قابل استفاده بودن دوربین تشخیص چهره در مکان های مختلف:

  از دوربین های مداربسته تشخیص چهره در انواع ساختمان ها ومحیط ها می توان استفاده کرد و با آنها هم امنیت آنجا را بالاتر برد و هم به فعالیت افراد نظارت کرد. در زیر به این مکان ها پرداخته شده است:

  ۱.کنترل ورود و خروج در فرودگاه:

  یکی از مکان های مهمی که می توان از دوربین های تشخیص چهره استفاده کرد و به خوبی امنیت آنجا را بالا برد، فرودگاه ها هستند. دوربین های مداربسته تشخیص چهره به خوبی چهره افراد مختلف را ثبت و ضبط می کنند و اگر شخصی دارای موردی امنیتی باشد به خوبی شناسایی می شود. این کار با تکنولوژی هوش مصنوعی تشخیص چهره به خوبی و با دقت بالا انجام می شود.

  ۲.کنترل ورود و خروج در بانک ها:

  یکی از جاهایی که امنیت آنها به خوبی باید تامین شود، بانک هاست. دوربین های تشخیص چهره در بانک، به خوبی چهره ها را ضبط و ثبت می کنند و اگر جرمی یا اتفاقی صورت گرفت به خوبی از این داده ها می توان برای حل آن استفاده کرد.

  ۳.کنترل ورود و خروج از شرکت ها و نظارت بر فعالیت:

  شرکت های مختلف چه دولتی چه خصوصی نیز به خوبی می توانند از تکنولوژی هوش مصنوعی بهره ببرند و به درستی از آن برای بالا بردن امنیت و نیز نظارت بر عملکرد افراد استفاده کنند.

  ۴.فروشگاه هایی که احتمال سرقت آنان زیاد است:

  برخی فروشگاه ها در معرض خطر بیشتری از سرقت قرار دارند و برای همین است که دوربین های مداربسته تشخیص چهره می توانند به خوبی می توانند امنیت آنها را بالاتر ببرند. این دوربین ها هم باعث پیشگری از جرم می شوند و هم با بررسی داده هایشان می توان سارقین را بهتر تشخیص داد. فروشگاه های بزرگ و لوکس، جواهرفروشی ها، طلافروشی ها و دیگر مکان های فروشی دارای پول یا دارایی های گران قیمت به خوبی می توانند از دوربین های دارای فناوری تشخیص چهره استفاده کنند.

  ۵. کارخانه ها و کارگاه ها:

  کارخانه ها و کارگاه ها نیز به خوبی می توانند از این دوربین ها استفاده کنند و هم امنیت خود را بالاتر ببرند و هم با نظارت بر فعالیت افراد، بازدهی خود را بالاتر ببرند.کارخانه ها و کارگاه های مختلف می توانند از این تکنولوژی بهره ببرند.

  ۶.منازل:

  صاحبان برخی منازل که فکر می کنند احتمال سرقت از ملک انها وجود دارد نیز می توانند به خوبی از این دوربین ها استفاده کنند و امنیت خانه های خود را بالاتر ببرند. این دوربین ها هم باعث می شوند تا از دزدی از خانه پیشگیری شود و هم اگر سرقتی رخ داد به خوبی از تصاویر ضبط شده آن برای شناسایی سارقین و مجرمین استفاده کرد. صاحبان منازل بزرگ که دارای وسایل گران قیمت هستند و ویلاها بیشتر از این دوربین ها استفاده می کنند چون نگرانی بیشتری نسبت به امنیت خانه های خود دارند.

  همان طور که دیدید دوربین های تشخیص چهره دارای مزیت های متعددی هستند. تامین امنیت جاهای مختلف، نظارت بر افراد و فعالیت آنها، جمع اوری شواهد و داده، کم کردن فعالیت و هزینه انسانی و قابل استفاده بودن برای جاهای متنوع از این مزیت ها می باشد.

  هزینه خدمات نصب دوربین تشخیص چهره

  اما برای نصب دوربین تشخیص چهره چه خدماتی ارائه می شود و چقدر هزینه این خدمات است. در زیر به این موضوعات پرداخته شده است.

  برای نصب دوربین مدار بسته سازمان ها با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

   

  طراحی نقشه دوربین تشخیص چهره:

  یکی از اولین کارها برای نصب دوربین تشخیص چهره، این است که نقشه آن تهیه شود. این یکی از خدماتی است که توسط شرکت ها انجام می شود. نقشه دوربین تشخیص چهره باید به دقت و با توجه به نوع ساختمان و همه موارد ضروری تهیه شود و از مناسب ترین نرم افزارها برای ترسیم نقشه باید استفاده کرد.

  این کار دارای هزینه ای است که هزینه ترسیم نقشه دوربین های تشخیص چهره بر طبق عوامل مختلف و تعرفه ها تعیین می شود. هر چقدر زمان بیشتری برای تهیه یک نقشه صرف شود هزینه آن هم بالاتر است . شرکت ها موظند تا نقشه سیم کشی دوربین های تشخیص چهره را با کیفیتی مناسب، در بازه زمانی مشخص و در قالب درستی ارائه دهد. این نقشه بعدا کمک می کند تا بعدا اگر مشکلی برای سیستم دوربین های مداربسته تشخیص چهره پیش آمد سریع تر بتوان آن را شناسایی کرد، دوربین ها را راحت تر نصب کرد و در آینده از این نقشه برای توسعه سیستم دوربین های مداربسته تشخیص چهره بهره برد.

  نصب دوربین های تشخیص چهره :

  پس از تهیه نقشه دوربین، دوربین های تشخیص چهره باید بر طبق آن و به خوبی و در ارتفاع مناسب  و در جای مناسب با زاویه درست در ساختمان یا محیط مربوطه نصب شوند. این خدمت بعدی در نصب دوربین های مداربسته است.

  هزینه نصب دوربین های مداربسته با توجه به نوع دوربین، ارتفاع دوربین و تعداد آنها متفاوت است و برای هر کدام قیمت مشخصی وجود دارد. به طور کلی هر چقدر که برای نصب دوربین ها زحمت و زمان بیشتری صرف شود باید هزینه بیشتری پرداخت شود. هر چقدر که مدل دوربین ها پیشرفته تر، تعداد آنها بیشتر و ارتفاع آنها نیز بالاتر باشد باید هزینه بیشتری برای نصب پرداخت کنید.

  سیم کشی و اتصالات دوربین ها:

  هم زمان با نصب دوربین ها در محل های مناسب، باید کار سیم کشی و اتصالات را هم به خوبی پیش برد. این خدمت دیگر نصب دوربین های تشخیص دوربین است که توسط شرکت ها و افراد ارائه می شود. هر چقدر که اتصالات دشوارتر باشد و زمان بیشتری طول باشد و مقدار سیم لازم برای آن بیشتر باشد هزینه آن هم بیشتر خواهد بود.

  سیم کشی ها و اتصالات باید به خوبی و با دقت انجام شوند چون روی کیفیت تصویر دریافتی در مانیتور تاثیر دارد. هر چقدر که اتصالات بهتر باشد، تصویر دریافتی آخر کیفیت بهتری خواهد داشت و این برای بررسی اهداف و چهره ها بسیار بهتر است.

  راه اندازی سیستم دوربین ها:

  در آخرین مرحله از نصب دوربین ها، شما باید سیستم را راه اندازی کنید تا بتوانید تصویر خود را روی مانیتور و پردازشگر مشاهده کنید. هر دوربین تشخیص چهره ای بر حسب مدلی که دارد، نرم افزاری برای خود دارد تا بتوان با آن سیستم را راه اندازی و پس از آن هدایت کرد و با آن کار کرد و به نظارت روی محیط و  چهره های افراد پرداخت. هزینه راه اندازی سیستم دوربین ها نیز بر حسب سختی این کار تعیین می شود.

  همان طور که دیدید خدمات نصب دوربین ها، شامل طراحی نقشه دوربین ها، نصب دوربین ها، انجام سیم کشی ها و اتصالات و در آخر راه اندازی سیستم دوربین ها برای رصد کردن توسط دوربین هاست. هر کدام از این مراحل بر حسب عوامل مختلف هزینه ای دارد و مجموع هزینه ها،هزینه کلی نصب و راه اندازی دوربین های تشخیص چهره خواهد بود.

  برای بازیابی اطلاعات دوربین مدار بسته با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  قیمت دوربین مداربسته تشخیص چهره

  دوربین های تشخیص چهره همان طور که از نامشان پیداست، دوربین هایی هستند که می توانند از طریق فناوری تشخیص چهره به خوبی چهره افراد مختلف را شناسایی و پردازش وثبت و ذخیره کنند. فناوری تشخیص چهره مزیت های متعددی دارد و امروزه از این فناوری در وسایل مختلفی مانند رایانه ها، موبایل ها و دوربین های مداربسته استفاده می شود.

  دوربین های مداربسته تشخیص چهره امروزه به خوبی در جاهای مختلفی استفاده می شود. از مزیت های این دوربین ها می توان به تامین امنیت مکان ها و محیط های مختلف، کم کردن نیروهای انسانی و دشواری های کار، کمک به جمع اوری شواهد، نظارت بر رفتار و عملکرد افراد و قابل استفاده بودن آنها در جاهای مختلف اشاره کرد. دوربین های تشخیص دوربین به خوبی می توانند باعث پیشگیری از جرم شوند و اگر هم سرقتی اتفاق افتاد به خوبی با استفاده از داده ها و تصاویر آن به بررسی صحنه جرم و شناسایی چهره های مجرمین پرداخت.  هم چنین با استفاده از این دوربین ها می توان روی عملکرد و رفتار افراد در جاهای مختلف نظارت کرد. سازمان های دولتی یا خصوصی، کارخانه ها و محیط هایی که احتیاج به نظارت روی افراد دارند به خوبی می توانند از دوربین های مداربسته تشخیص چهره استفاده کنند. افرادی که دارای فروشگاه های بزرگ یا طلا و جواهرفروشی هستند به خوبی می توانند از ویژگی تشخیص چهره دوربین های مداربسته استفاده کنند و امنیت ملک خود را بالاتر ببرند.

  دوربین های مداربسته تشخیص چهره، مدل های مختلفی دارند. از میان انها می توان به دوربین های تشخیص چهره هایک ویژن و داهوا اشاره کرد که دارای عملکرد بسیار خوبی در پردازش و تشخیص چهره ها و ثبت آنها در حافظه دستگاه خود هستند. این دوربین ها با فناوری هوش مصنوعی به روز و پیشرفته به خوبی می توانند چهره اشخاص را در محیط های مختلف( پرنور یا کم نور) پردازش و شناسایی کنند و آن را ثبت کنند. نرم افزارهای این دوربین ها به خوبی قابل تنظیم شدن هستند. به جز این دو مدل، مدل های مختلف دیگری نیز وجود دارند که به خوبی می توانند نیاز افراد را تامین کنندو باعث شوند تا افراد بتوانند از آنها برای پردازش و تشخیص چهره افراد استفاده کنند. از میان آنها می توان به سونی، پاناسونیک، سامسونگ ،ویوتک و دیگر موارد اشاره کرد.

  دوربین دید در شب تشخیص چهره

  برای نصب دوربین های تشخیص چهره باید به این موضوع دقت کرد که آنها را در ارتفاع مناسبی قرار داد، اتصالات انها را به خوبی انجام داد، زاویه آنها مناسب باشد و نیز نقشه نصب آنها از قبل تهیه شده باشد.

  هزینه نصب دوربین تشخیص چهره هم به عوامل متعدید بستگی دارد. هزینه های نصب و راه اندازی سیستم دوربین مداربسته تشخیص چهره به هزینه طراحی نقشه دوربین، نصب دوربین( به ارتفاع و تعداد و مدل دوربین ها بستگی دارد)، هزینه اتصالات و سیم کشی و در نهایت نصب نرم افزار و انجام تنظیمات برای دیدن تصویر روی مانیتور و دستگاه بستگی دارد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  تماس با کارشناسان