• اکتیو شبکه

  اکتیو شبکه های کامپیوتری

  واژه اکتیو در زبان انگلیسی به معنای فعالیت و فعال کردن است و زمانی که شما از اکتیو شبکه سخن می گویید یعنی این که کارهای مربوط به تجهیزات اکتیو شبکه و نیز فعال کردن آن را انجام می دهید. در واقع شما نرم افزارها و برنامه ها را در شبکه فعال می کنید تا بتوان از شبکه برای کارهای مختلف استفاده کرد. خدمات اکتیو شبکه شامل کارهای مختلفی است که باید انجام شود. این کارها هم مربوط به تجهیزات اکتیو است و هم مربوطه به برنامه ها و نرم افزارها. مانند خدمات پسیو شبکه، این نوع خدمات نیز هزینه های خودش را دارد و بر اساس مولفه های مختلف، هزینه آن تامین می شود. در این مطلب درباره اکتیو شبکه صحبت شده است.

  جهت نصب دوربین مداربسته منازل با شماره های مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  خدمات اکتیو شبکه

  مراحل خدمات اکتیو شبکه

  ۱

  بازدید از مکان

  ۲

  تعیین هزینه خدمات اکتیو شبکه

  ۳

  تعیین وقت اجرای پروژه

  برای پیکربندی شبکه کامپوتری طبق استاندارد، کارشناسان ما از مکان شما برای نطراحی شبکه کامپوتری بازدید خواهند کرد.

  جهت اطلاع از شیوه پرداخت هزینه پروژه با شماره ها مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  دلتا تک با بکارگیری کادری با تجربه از تاپ ترین تکنسین ها در کمترین زمان ممکن پروژه شما را با کیفیتی بی نظیر اجرا خواهد کرد.

  پخش ویدیو

  نمونه پروژه ها

  چرا انتخاب دلتا تک ؟

  پخش ویدیو
  پخش ویدیو

  خدمات اکتیو شبکه چیست؟

  اکتیو شبکه از اهمیت زیادی برخوردار است و افراد باید به آن توجه ویژه داشته باشند. اما دلیل اهمیت اکتیو شبکه چیست و چرا باید به خوبی انجام شود. در زیر به دلایل اهمیت اکتیو شبکه پرداخته شده است:

  تنظیم تجهیزات تجهیزات شبکه : یکی از دلایل اهمیت اکتیو شبکه این است که با این کار، تجهیزات اکتیو شبکه به خوبی تنظیم و پیکربندی می شوند. هر کدام از این تجهیزات در موقعیت مناسبی قرار می گیرند و به خوبی فعال می شوند. تجهیزات شبکه شامل سوییچ، روتر، مودم، اکسس پوینت و دیگر موارد است که جلوتر به طور کامل به انها پرداخته خواهد شد.

  نصب سیستم عامل ها برای فعالیت شبکه :

  با خدمات اکتیو شبکه، سیستم عامل ها به خوبی روی شبکه نصب می شوند تا افراد بتوانند با این سیستم عامل ها به خوبی کار کنند و کارهای خود را پیش ببرند. امروزه برای شبکه های کامپیوتری از سیستم عامل های مختلفی استفاده می شود. انوع ویندوزها و نیز سیستم عامل لینوکس و دیگر موارد می تواند برای شبکه های کامپیوتری مورد استفاده قرار گیرد و هر کدام مزیت های خودشان را دارند.

  مدیریت اینترنت و پهنای باند:

  با خدمات اکتیو شبکه به خوبی می توان اینترنت شبکه های کامپیوتری را نیز مدیریت کرد و نیز مدیریت می شود که هر کاربر در یک شبکه کامپیوتری چه پهنای باندی داشته باشد. بسیار مهم است که دسترسی ها به خوبی برای همه در شبکه مشخص گردد و این یکی دیگر از دلایل اهمیت اکتیو شبکه است.

  نصب نرم افزارها و سرویس های لازم برای شبکه :

  از دیگر دلایل اهمیت اکتیو شبکه این است که نرم افزارهای ضروری و لازم برای شبکه نصب و راه اندازی می شوند. بدون این برنامه ها کار انتقال دیتا و اطلاعات ، امنیت دیتاها، ارتباطات صوتی و تصویری و دیگر موارد در شبکه جلو نمی رود. در کنار نصب و راه اندازی این نرم افزارها به خوبی آپدیت می شوند واین یکی دیگر از خدمات اکتیو می باشد.

  همان طور که می بینید که اکتیو شبکه به دلیل این که شبکه را برای کار کردن آماده می کند و در واقع آن را فعال می کند از اهمیت زیادی برخوردار است و باید به آن توجه کرد. خدمات اکتیو شبکه مجموعه کارهایی هستند که برای فعال شدن شبکه و دیتاها انجام می شود.

  مراحل اکتیو شبکه

  اکتیو شبکه همان طور که گفته شد مهم است و باید به خوبی انجام شود اما مراحل اکتیو شبکه چیست و باید چه کارهایی انجام داد. در زیر به این مراحل پرداخته شده است:

  جهت  اطلاع از خدمات دوربین تشخیص چهره با شماره های مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  ۱.نصب تجهیزات اکتیو شبکه:

  تجهیزات اکتیو شبکه به تجهیزاتی گفته می شود که وظیفه ارتباط در شبکه و حفظ و انتقال دیتاها را بر عهده دارند و به برق متصل می شوند. انتخاب تجهیزات اکتیو مناسب برای شبکه ضروری می باشد.

  در گام اول باید برای نصب تجهیزات شبکه اقدام کرد. برای این کار باید در ابتدا تجهیزات مناسب و مورد نیاز برای شبکه تهیه شود و پس از آن مطابق نقشه شبکه، تجهیزات شبکه در موقعیت مناسب قرار بگیرند. این تجهیزات شامل سوییچ، روتر، فایروال، کارت شبکه، اکسس پوینت دیگر موارد می باشد. هر کدام از این تجهیزات در شبکه نقش دارند و وظیفه ای را بر عهده دارند که باید به خوبی انجام دهند. تجهیزات شبکه باید به شکل مناسب و درست نصب شوند تا پس از تنظمیاتشان انجام شود.

  ۲.راه اندازی تجهیزات شبکه و انجام تنظیمات:

  پس از آن که تجهیزات به شکل مناسب و بر اساس نقشه نصب شد باید که به خوبی راه اندازی شود. برای راه اندازی هر کدام از این تجهیزات باید کارهایی انجام داد که این کارها بر عهده متخصصین اکتیو شبکه می باشد. کارت شبکه، روتر، سوییچ، اکسس پوینت ها و دیگر تجهیزات باید به خوبی تنطیم یا کانفیگ شوند. راه اندازی هر کدام از تجهیزات دارای نکاتی است که باید به خوبی به آنها توجه کرد.

  ۳.نصب و راه اندازی سیستم عامل مناسب روی شبکه:

  در گام بعدی باید سیستم عامل شبکه را بر روی سرور نصب کرد. این سیستم عامل می تواند لینوکس یا ویندوز باشد. این که شما چه نوع سیستم عاملی را انتخاب کنید بستگی به سرویس هایی دارد که می خواهید تحت شبکه نصب شوند. برای همین است که شما قبل از این که سیستم عامل را انتخاب کنید باید سرویس هایی که می خواهید راه اندازی کنید را به مشخص کنید. با توجه به سرویس ها و نرم افزاری های تحت شبکه شما می توانید سیستم عامل مناسب و خوبی را برای خود انتخاب کنید. سیستم عامل های ویندوز و لینوکس هر کدام انواعی دارند.

  ۴.نصب و راه اندازی سرویس ها و نرم افزارها:

  در گام بعدی شما باید سرویس ها و نرم افزارهای مورد نیاز خود را روی سیستم عامل نصب کنید. این سرویس ها به خوبی به شما این امکان را می دهد تا کارهای خود را  در شبکه پیش ببرید.

  جهت نصب دوربین مداربسته سازمان ها با شماره های مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  برای این مورد، سرویس های تحت شبکه ای مانند  NAT Server , DFS Server , File Server , Web Server, Application Server, Print Server , FTP Server نصب می شود.

  نرم افزارهای تحت شبکه نیز به خوبی نصب و راه اندازی می شوند. از میان آنها برای مثال می توان به نرم افزارهای Mdaemon ، Qmail ، Share Point , Exchange Server و دیگر موارد اشاره کرد.

  هم چنین در این مرحله دامین(Domain) نصب و راه اندازی می شود و تنظیمات آن با توجه به نوع شبکه شما به خوبی انجام می شود.

  همه این کارها توسط افراد متخصص و حرفه ای انجام می شود هر چند که نصب و راه اندازی برخی از آنها آسان و ساده است.

  ۵.مدیریت پهنای باند و اینترنت:

  پس از این که همه نرم افزارها و سرویس های لازم را نصب کردیدد نوبت پهنای باند است. باید به هر کاربر در شبکه پهنای باند مشخصی تعلق بگیرد تا مانیتورینگ نیز به خوبی صورت بگیرد. سطح دسترسی هر کس به اینترنت به خوبی باید مشخص شود. نرم افزارها و تنظیمات لازم برای این کار باید انجام شود تا کار مانیتورینگ شبکه و اینترنت آن به خوبی انجام بگیرد.

  هم پهنای باند داخلی و هم پهنای باند اینترنت باید به خوبی در شبکه تحت کنترل باشد تا هم نظم بهتری برقرار باشد وهم امنیت شبکه بالاتر برود.

  ۶.نظارت بر شبکه:

  کار اکتیو شبکه به اینجا ختم نمی شود و حتی پس از پایان نصب نرم افزارها و مدیریت پهنای باند تمام نمی شود.. در حین کار با شبکه نیز کارهای اکتیو شبکه مانند عیب یابی، بروز کردن نرم افزارها و سرویس ها ، ذخیره سازی اطلاعات و دیگر کارها به خوبی انجام می شود.

  همان طور که می بینید برای اکتیو شبکه باید مراحل بالا را پشت سر بگذارید. در گام اول تجهیزات نصب و سپس تنظیم میشوند. در گام بعد، سیستم عامل مناسب و مورد نیاز نصب و سپس نرم افزارها و سرویس ها روی آن نصب می شود و سپس پهنای باند داخلی و اینترنت باید مدیریت شود و تحت رصد قرار بگیرد. پس از انجام کارهای بالا می توان به خوبی از شبکه استفاده کرد و کارهای مربوطه را انجام داد.

  هزینه و تعرفه اکتیو شبکه

  به هر حال مانند همه دیگر خدمات مربوط به شبکه، خدمات اکتیو شبکه  نیز دارای هزینه هستند . هزینه اکتیو شبکه به مولفه های مختلفی بستگی دارد که در زیر به آنها اشاره شده است:

  ۱.تعداد تجهیزات اکتیو و زمان نصب آنها:

  بهرحال تجهیزات اکتیو شبکه باید به دقت نصب شوند. هر چقدر که تعداد این تجهیزات بیشتر باشد بدون شک حجم کار بیشتر است و در نتیجه هزینه بیشتری خواهد داشت. به  طور کلی هر چقدر که زمان بیشتری برای اکتیو شبکه صرف شود، باید هزینه بیشتری هم برای آن پرداخت کرد.

  ۲.نوع سیستم عامل نصب شونده:

  هر چقدر که سیستم عاملی که روی شبکه نصب می شود، زمان بیشتری را به خود اختصاص دهد و زحمت بیشتری داشته باشد هزینه هم بیشتر خواهد بود. البته به طور کلی تفاوت چندانی بین آنها وجود ندارد اما به هر حال نصب برخی سیستم های عامل در شبکه نیاز به مهارت و دانش بیشتری دارد که این باعث می شود تا هزینه بیشتر شود.

  ۳.نوع سرویس ها و نرم افزارهای شبکه:

  برای هر شبکه ای بهرحال با توجه به نیازها و سیستم عامل، سرویس ها و نرم افزارهای مختلفی نصب می شود. هر چقدر که کار نصب این نرم افزارها و سرویس های تحت شبکه زمان بیشتری نیاز داشته باشد و حجم کار آنها سنگین تر باشد، هزینه نیز بیشتر  خواهد بود. امروزه برای شبکه، نرم افزارها و سرویس های مختلفی وجود دارد که بر حسب نیاز می توانند متفاوت باشند. نصب برخی از این سرویس ها و نرم افزارها و نیز تنظیمات آن نیاز به مهارت دارد و هر کسی نمی تواند از عهده آن بربیاید. هر چقدر که کار نصب و راه اندازی وتنظیمات این نرم افزارها زمان برتر باشد هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود.

  جهت اطلاع از خدمات سیستم نظارت تصویری با شماره های مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  سعی کنید برای  خدمات اکتیو حتما کار خود را به شرکت های معتبر بسپارید تا کارهای شبکه شما را به شکل حرفه ای و با قیمتی مناسب انجام دهند. شرکت دلتاتک به عنوان شرکتی متخصص و مجرب می تواند به خوبی کار نصب انواع سیستم عامل ها و نرم افزارهای شبکه را به خوبی و با قیمتی مناسب برای شما انجام دهد. در این زمینه ما بهترین خدمات را به شما ارائه خواهیم داد.

  انواع روش های اکتیو شبکه

  برای این که شما یک شبکه را فعال کنید نیاز دارید تا یک سیستم عامل مناسب روی آن نصب کنید. به طور می توان گفت برای اکتیو کردن شبکه می توانید از دو روش نصب سیستم عامل ویندوز و سیستم عامل لینوکس استفاده کنید. در زیر به این دو سیستم عامل پرداخته شده است:

  ویندوز:

  ویندوز را همه شما  به خوبی می شناسید و هر روز در سیستم های کامپیوتری و لپ تاپ خود با آن سروکار دارید. برای شبکه های کامپیوتری نیز می توان از ویندوزهای مختلف استفاده کرد. خوبی این نوع سیستم ها این است که کار کردن با آن راحت تر است و به دلیل آشنایی که وجود دارد افراد به راحتی با آن در شبکه فعالیت می کنند.

  لینوکس:

  لینوکس، سیستم عامل دیگری است که روی شبکه نصب می شود و می تواند به خوبی نیازهای یک شبکه برای تبادل، مدیریت اطلاعات و دیگر چیزها را براورده سازد. مزیت های لینوکس این است که منبع باز است، امنیت بالاتری دارد، می توان آن را روی سخت افزارهای ضعیف تر هم نصب کرد و سرورهای آن برای برنامه نویسان ایده ال و بسیار مناسب هستند. خیلی ها برای شبکه، لینوکس را به ویندوز ترجیح می دهند. عیب آن نسبت به لینوکس این است که کار با آن ممکن است سخت تر باشد یا نرم افزارهای کمتری را بتوان روی آن نصب و راه اندازی کرد.

  همان طور که می بینید می توان از این دو سیستم عامل کلی برای اکتیو شبکه استفاده کرد. پس از آن که سیستم عامل مورد نظر خود را ثبت کردید می توانید نرم افزارها و سرویس های مورد نیاز خود را روی انها نصب کنید تا بتوانید به خوبی از شبکه استفاده کنید و کارهای خود را پیش ببرید.

  جهت بازیابی اطلاعات دوربین مداربسته با شماره های مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  تجهیزات مورد نیاز اکتیو شبکه

  همان طور که گفته شد، برای اکتیو شبکه به تجهیزات مختلفی نیاز است که هر کدام وظیفه ای بر عهده دارند. تجهیزات اکتیو شبکه، تجهیزاتی بودند که در انتقال و حفظ دیتا و ارتباطات شبکه نقش دارند. در زیر به این تجهیزات اکتیو یا فعال پرداخته شده است و درباره هر کدام توضیحاتی داده شده است:

  اجزای اکتیو شبکه

  سوییچ:

  یکی از مهم ترین تجهیزات فعال یا اکتیو شبکه سوییچ می باشد. وظیفه سوییچ این است که گره های متفاوت در یک شبکه( معمولا کامپیوتر) را به هم وصل می کند. با سوییچ ها در واقع چندین کاربر می توانند در یک لحظه اطلاعات خود را در شبکه ارسال کنند.

  امروزه سوییچ ها دارای انواع مختلفی می باشند و هر کدام از انها ویژگی های خودشان  را دارند. این وسیله در واقع پرکاربردترین وسیله در شبکه های کامیپوتری می باشد. در یک شبکه شما ممکن است به یک یا چند سوییچ نیاز پیدا کنید و این بستگی به ساختار شبکه و وسعت آن دارد.

  با سوییچ ها می توان تعداد زیادی کاربر را به هم متصل کرد و نودها را مدیریت کرد. مزیت سوییچ این است که از افت سرعت در انتقالات جلوگیری می کند، میزان استفاده از شبکه را کنترل می کند و سرعت انتقال را در شبکه های محلی بالا می برد. هر چقدر که سرعت بیشتری برای سوییچ خود انتخاب کنید،سرعت انتقال  داده ها نیز بیشتر خواهد بود. از میان انواع سوییچ ها می توان به سوییچ های ثابت(Fixed)، سوییچ مدل ماژولار، سوییچ stackable ، سوییچ PoE و سوییچ فیبر نوری اشاره کرد. هر کدام از این سوییچ ها مزیت خودشان را در شبکه دارند.

  روتر:

  همه شما در خانه یک روتر دارید که دستگاه شما را به اینترنت متصل می کند. وظیفه روتر یا مسیریاب در یک شبکه این است که دروازه اتصالی برای متصل شدن به یک شبکه دیگر ایجاد کند. به طور کلی وظیفه روتر مسیریابی بین شبکه ها می باشد و شبکه های مختلف را به هم وصل می کند. اگر شما تصمیم دارید تا شبکه الف را به شبکه ب وصل کنید باید از یک روتر استفاده کنید. روتر( که آن را مودم هم صدا می زنید) در خانه شما هم همین وظیفه را دارد و شبکه کوچک و خانگی شما را به شبکه بزرگ اینترنت متصل می کنید. در واقع روتر، مسیری برای شما تعریف می کند که از طریق آن به اینترنت وصل می شوید. دقت داشته باشید که در این ارتباط، نوع ارتباط شما بی سیم است.

  روتر دارای انواع مختلفی است و شما بر حسب نیازی که دارید می توانید برای شبکه های خود روتر مناسبی را انتخاب کنید.

  اکسس پوینت:

  اکسس پوینت به معنای نقطه دسترسی است و یکی دیگر از تجهیزات فعال یا اکتیو در شبکه است. این دستگاه در واقع در شبکه های بی سیم به کار برده می شود و عملکردی شبه سوییچ در شبکه های کابلی را دارا می باشد.حتما شما نام WLAN را شنیده اید. به شبکه های بی سیم محلی که از طریق اکسس پوینت ها به هم متصل می شود WLAN یا شبکه محلی وایرلس می گویند.  اکسس پوینت ها(Access Point) را معمولا به اختصار با AP نشان می دهند.

  نحوه عملکرد این وسیله به این صورت است که دارای یک عملکرد مرکزی دارد و سیگنال های رادیویی را دریافت و ارسال می کند. امروزه اکسس پوینت های متنوعی وجود دارد که هر کدام ویژگی های خودشان را دارند. مزیت اکسس پوینت ها این است که یک کاربر می تواند به راحتی از یک اتاق به اتاق دیگر حرکت کند  می تواند همزمان تعداد زیادی دستگاه را به هم متصل کند، می توانند در هر جایی که کابل اترنت دارید می توانند قرار بگیرند، می توان آن را در جاهای مختلف نصب کرد و می توانید دسترسی های مهمان را به خوبی به این شبکه محدود کنید.

  مودم یا روتر خانه شما در واقع یک اکسس پوینت است با این تفاوت که نمی تواند بیش از تعداد خاصی را به اینترنت متصل کند.

  سرور:

  سرور واژه ای انگلیسی است که  به معنای سرویس دهنده می باشد. اما نقش آن در شبکه چیست؟ در  یک شبکه در واقع به کامپیوتری که همواره روشن است و قدرت بالایی دارد و جوابگوی  نیازهای کاربران است، سرور می گویند. دیگر کامپیوترها به سرور متصل می شوند و از آن خدمات  دریافت می کنند.

  جهت نصب دوربین مداربسته ادارات با شماره های مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  در واقع، سرور در شبکه به کامپیوتری می گویند که درخواست ها از سوی کاربران را دریافت کرده و پس از پردازش، داده را از طریق شبکه برای کاربران ارسال می کند. سیستم عاملی که روی سرور نصب می شود بر اساس نیازها متفاوت است. لینوکس، انواع ویندوز و مجازی ساز از سیستم عامل های مهمی هستند که روی سرور یک شبکه نصب می شوند و هر کدام از این سیستم عامل ها نقش خودشان را دارند.

  یک سرور خوب باید دارای قدرت پردازش بالایی باشد، جوابگوی  نیازهای  کاربران باشد، امنیت بالایی داشته باشد، بتوان آن را ارتقاء داد و سرعت بالایی نیز داشته باشد. سرورها می توانند اشتراکی باشند، می توانند VDS باشند یا می توانند سرور اختصاصی داشته باشند. برای یک شبکه مهم سرور باید اختصاصی باشد. هم چنین سرورها بر اساس کاربردشان نیز طبقه بندی می شوند( سرور دیتا، سرور وب، سرور دی ان اس و غیره).

  قبل از انتخاب یک سرور برای یک شبکه به خوبی ویژگی های آن را بررسی کنید و مطابق با نیازهای شبکه خود گزینه خوبی را انتخاب نمایید.

  کارت شبکه:

  از دیگر تجهیزات فعال در شبکه، کارت شبکه می باشد. کارت شبکه همان طور که از نام آن مشخص است، کارتی است که از طریق آن به انواع شبکه متصل می شوند. در واقع اولین قطعه سخت افزاری که به سیستم امکان اتصال و مبادله داده و دیتا را می دهد، کارت شبکه است.

  در واقع وظیفه کار شبکه این است که سیستم یک کامپیوتر در شبکه را به شبکه ای مرکزی یا به سیستمی دیگر متصل می کند. کارت شبکه می تواند کابلی(اترنت) یا وایرلس باشد. کابل اترنت از یک سمت به کارت شبکه اترنت و از سمت دیگر به روتر یا مودم وصل می شود. کارت های شبکه کابلی از کارت های بی سیم، تخت تر و کم حجم تر می باشد.

  کارت شبکه روی سرعت و پهنای باند شبکه تاثیر دارد بنابراین برای شبکه و سیستم های خود کارت شبکه مناسبی را انتخاب نمایید. یک کارت شبکه باید دارای سرعت مناسبی باشد،

  پرینت سرور:

  پرینت سرور نیز یکی از تجهیزات اکتیو شبکه است. همان طور که از نامش پیداست این وسیله در شبکه کار پرینت و چاپ را انجام می دهد. این دستگاه در واقع ترکیبی از نرم افزار و سخت افزار است و با استفاده از این وسیله، کاربر این توانمندی را پیدا می کند که یک پرینتر را به منظور استفاده همگانی به چندین کامیپوتر وصل کند. در واقع در یک شبکه، پرینت سرور هسته مرکزی پرینترها می باشد و آنها را مدیریت می کند. پرینت سرور، کامپیوترها و پرینترها را در یک شبکه به هم متصل می کند. با پرینت سرور هم می توان از تعداد پرینترها کاست چون دیگر نیاز نخواهد بود تا برای هر کاربر یک پرینتر وجود داشته باشد و هم به خوبی دسترسی به پرینترها را برای هر کاربر منظم خواهد کرد. تمام دستورهای پرینت در ابتدا به پرینت سرور ارسال می شود و سپس به پرینتر ارسال می گردد.

  آموزش اصول اکتیو شبکه

  کسی که می خواهد کار اکنیو شبکه را یاد بگیرد باید به خوبی اصول آن را آموزش ببینید. برای این کار فرد باید دوره ها و آموزش هایی را بگذراند. در زیر به اصول اکتیو شبکه پرداخته شده است:

  آشنایی با مفهوم شبکه:

  در گام اول فردی که می خواهد آموزش ببینید باید به خوبی مفهوم شبکه را یاد بگیرد تا بفهمد که منظور از شبکه اکتیو و اکتیو کردن شبکه چیست.

  آشنایی با ساختارهای مختلف شبکه:

  پس از آشنایی با مفهوم شبکه، فرد باید با ساختارها و چینش های مختلف شبکه کامپیوتری به خوبی آشنا شود و بداند که هر کدام از آنها چگونه به هم متصل می شوند و مزیت آنها چیست.

  جهت اطلاع از هزینه نصب دوربین ثبت پلاک با شماره های مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  آشنایی با تجهزات اکتیو شبکه:

  تجهیزات اکتیو شبکه بسیار مهم هستند و با آنهاست که یک شبکه فعال می شود. تجهیزات اکتیو شبکه موارد مختلفی مانند روتر، سوییچ، سرور و دیگر موارد را شامل می شوند که هر کدام وظیفه ای در شبکه دارند. یک فرد باید به خوبی با انواع تجهیزات اکتیو آشنا باشد، وظیفه آنها را به خوبی بداند و بداند که چگونه در یک شبکه قرار می گیرند.

  تنظیمات تجهیزات:

  در کنار آشنایی با تجهیزات شبکه و وظیفه آنها، تنظیمات آنها نیز باید به خوبی یاد گرفته شود و فرد باید به خوبی بتواند کانفیگ آنها را انجام دهد.

  نصب سیستم عامل:

  سیستم عامل شبکه بسیار مهم است و همه کارها روی آن انجام می شود. فرد باید به خوبی با انواع سیستم عامل ها آشنا باشد و با توجه به نیازهایی که وجود دارد سیستم عامل مناسب را نصب کند. لینوکس، ویندوز و مجازی سازی از سیستم عامل هایی هستند که یک فرد باید به خوبی با نصب آنها روی شبکه آشنا باشد و به خوبی همه نکات آن را بداند.

  نصب سرویس ها و نرم افزارها:

  یک متخصص اکتیو شبکه باید به خوبی با سرویس ها و نرم افزارهای تحت شبکه آشنا باشد و بتواند آنها را روی شبکه کامپیوتری نصب و راه اندازی کند. سرویس ها و نرم افزارهای متنوعی امروزه وجود دارند که هر کدام وظیفه ای بر عهده دارند. فرد باید به خوبی با نرم افزارها و سرویس های مهم آشنا باشد و نکات نصب و راه اندازی آنان را به خوبی بداند.

  جهت تعمیر دوربین مدار بسته با شماره های مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  مدیریت اینترنت و پهنای باند:

  یک فرد که در حال یادگیری اکتیو شبکه است هم چنین باید به خوبی بتواند اینترنت و پهنای باند را در یک شبکه تنظیم و مدیریت کند تا همه چیز در شبکه به صورت مرتب و منظم جلو برود.

  لیست قیمت خدمات اکتیو شبکه

  در کنار همه این ها فرد متخصص اکتیو شبکه باید مشکلات نرم افزاری را نیز به خوبی بشناسد و با مشکلاتی که برای تجهیزات اکتیو شبکه ممکن است پیش بیاید آشنا باشد و بتواند آنها را حل کند.

  امروزه دوره های آموزشی خوبی وجود دارد که به خوبی اکتیو شبکه را آموزش می دهند و یک فرد با گذراندن این دوره ها می تواند یک شبکه را اکتیو کند.

  دلتاتک به عنوان شرکتی متخصص در زمینه شبکه های کامپیوتری می تواند خدمات مختلف اکتیو شبکه را برای شما انجام دهد. ما با قیمتی مناسب، خدمات اکتیو شبکه را برای شما انجام می دهیم و سیستم شبکه شما را ارتقاء می دهیم. هم چنین ما به سوالات شما به خوبی پاسخ می دهیم. اگر در زمینه اکتیو شبکه سوالی در ذهن شما وجود دارد می توانید با تماس بگیرید تا بهترین مشاوره ها به شما ارائه شود.

  جهت پشتیبانی دوربین مدار بسته با شماره های مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  تماس با کارشناسان