مقاله

روش های تشخیص و جلوگیری از هک دوربین های مداربسته

هک دوربین های مداربسته
 • روش های تشخیص و جلوگیری از هک دوربین های مداربسته موضوع این هفته مقاله دلتاتک می باشد. از دست رفتن اطلاعات امنیتی برای یک سازمان نه تنها یک شکست بزرگ محسوب می شود بلکه می تواند عواقب مالی زیادی به دنبال داشته باشد. هک شدن دوربین های مدار بسته نوعی حمله سایبری محسوب می شود. سارقین و مجرمان می توانند با هک کردن دوربین ها به اطلاعات امنیتی سازمان شما دست پیدا کنند و به عنوان یک عامل نفوذی در سازمان شما رخنه کنند.

  برای نصب دوربین مدار بسته اقساطی با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  بنابراین باید اقدامات پیشگیرانه را در این باره انجام دهید. اتصال دوربین های مدار بسته به شبکه اینترنت می تواند یک مزیت عالی برای یک سازمان و در عین حال یک تهدید بزرگ باشد. رصد کردن دائمی سازمان برای مدیران ضروری است. اما این شبکه جهانی و پیچیده ممکن است بسترساز حمله سایبری به سیستم های دوربین مدار بسته سازمان شما شود. در این مطلب قصد داریم به روش های تشخیص و جلوگیری از هک شدن دوربین های مدار بسته اشاره کنیم بنابراین با ما همراه باشید.

  هک دوربین های مداربسته را چگونه تشخیص دهیم؟

  سیستم های امنیتی همچون یک شمشیر دو لبه عمل می کنند. در عین حال که ما تصور می کنیم امنیت فوق العاده ای در سیستم برقرار شده ممکن است خرابکارها و حمله کنندگان سایبری در حال تخریب سیستم امنیتی ما باشند. این موضوع در مورد دوربین های مدار بسته بسیار شایع است. هک شدن دوربین های مدار بسته موضوعی است که می تواند امنیت یک سازمان را به خطر بیندازد و موجب از دست رفتن سرمایه های مالی و امنیتی شود.

  پروژه نصب دوربین مدار بسته را با کارشناسان حرفه ای دلتاتک تجربه کنید.

  اما چگونه بفهمیم دوربین های مدار بسته هک شده اند؟ گاهی اوقات هکرها به قدری هوشمندانه این کار را انجام می دهند که تشخیص آن برای کاربران غیر ممکن خواهد بود. اما راهکارهایی برای تشخیص هک شدن وجود دارد.


  •     مشاهده چرخش های غیر عادی دوربین مدار بسته

  اگر برای دفعات مکرر متوجه شدید که دوربین مدار بسته تان در حال چرخش است بدانید که دوربین شما به احتمال زیاد هک شده است بنابراین سریعا برای اقدامات امنیتی گام بدارید.


  •     تغییر بی دلیل رمز عبور و تنظیمات دوربین

  این یک اقدام متداول در بین هکرها است که بعد از هک کردن دوربین شروع به تغییر تنظیمات و تغییر رمز عبور می کنند بنابراین اگر متوجه شدید که تغییرات غیر عادی در تنظیمات دوربین تان صورت گرفته بدانید که متاسفانه هک شده اید.

  مشاهده شرکت نصب دوربین مدار بسته تهران دلتاتک را از دست ندهید.


  •     صداهای غیر معمول دوربین مدار بسته

  اگر همه جا در سکوت است و به ناگاه متوجه شدید از دوربین مدار بسته صدایی غیر معمول ساطع می شود به احتمال زیاد دوربین هک شده است.


  •     روشن شدن ناگهانی چراغ LED

  اگر بدون اینکه هیچ اقدامی انجام دهید چراغ LED دوربین روشن شد و شروع به چشمک زدن کرد به احتمال زیاد دوربین مدار بسته هک شده. بدین منظور باید وارد Task Manager شوید، قسمت Process را باز کنید و گزینه Winlogon.exe یا Windows Logon Application  را پیدا کنید. چنانچه بیش از یک اتصال در این بخش رویت کردید سریعا اتصال به شبکه اینترنت را قطع کنید.

  برای اطلاع از حقوق نصب دوربین مدار بسته کلیک کنید.

  و اما راهکارهای که می توانید از طریق آن ها امنیت دوربین را افزایش دهید؛


  •     افزایش بی دلیل دیتای مصرفی دوربین مدار بسته

  اگر دیتای دوربین مدار بسته شما به طور ناگهانی دچار یک افزایش بی سابقه شده است به احتمال زیاد دوربین هک شده.

  خریداری دوربین های مداربسته از برندهای معتبر و شناخته شده

  چرا سرمایه ارزشمندتان را بابت خرید دوربین های فیک هدر می دهید؟ آیا تصور می کنید با این کار صرفه اقتصادی حاصل کرده اید؟ همین یک اشتباه شما ممکن است منجر به از دست رفتن تمام سرمایه و دار و ندار تان شود. دوربین های فیک به سادگی هک می شوند. این دوربین ها سیستم امنیتی قدرتمندی ندارند و نفوذ به آن ها بسیار ساده است. دوربین های دسته دوم و کارکرده نیز پتانسیل بالایی برای هک شدن دارند.

  نکات مهم در خرید دوربین های مداربسته

  بنابراین توصیه می شود که در خرید دوربین های مدار بسته سراغ برندهای معتبر بروید. از طرفی باید نسبت به سرویس دوره ای دوربین مدار بسته تان دقیق باشید.

  انتخاب نام کاربری مناسب و رمز عبور غیر قابل پیش بینی برای دوربین مدار بسته

  اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که نام و کاربری و رمز عبورتان را یکسان انتخاب کرده اید به زودی دوربین مدار بسته تان هک خواهد شد. چه بسا که تا کنون نیز هک شده باشید! هیچ گاه دستگاه NVR و DVR را با رمز عبور پیش فرض رها نکنید. این رمز عبور معمولا تعدادی صفر می باشد و یا یک رمز قابل پیش بینی است. هکرها این قابلیت را دارند تا با امتحان کردن بیش از ۱۰۰۰ IP Address مختلف موفق به شناسایی رمز عبور شما شوند.

  برای نصب دوربین مدار بسته در ساختمان با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  بدین منظور توصیه می کنیم که هر از چندگاهی رمز عبور دوربین مدار بسته تان را تغییر دهید.

  از فایروال استفاده کنید

  فایروال ناجی دوربین مدار بسته شما در زمان حملات سایبری و امنیتی است. فایروال های سخت افزاری تا حد زیادی احتمال هک شدن دوربین را کاهش می دهند. در صورت عدم توانایی خرید فایروال سخت افزاری، فایروال نرم افزاری نیز کفایت خواهد کرد. البته این موضوع بستگی به اهمیت سیستم امنیتی تان دارد.

  فریمور دوربین را آپدیت کنید

  اگر سیستم های نرم افزاری دوربین مدار را آپدیت نمی کنید توقع هک شدن را داشته باشید. در نسخه های جدید نرم افزارهای دوربین، توسعه دهندگان و برنامه نویسان سعی کرده اند تا الزامات امنیتی را ارتقا دهند و باگ ها را رفع کنند. بنابراین نسخه های جدید نرم افزاری همیشه قابل اعتماد تر هستند.

  شبکه اینترنت دوربین را تفکیک کنید

  اگر از شبکه اینترنتی عمومی محل کار یا منزل تان برای اتصالات شبکه دوربین مدار بسته استفاده می کنید این اقدام را همین حالا متوقف کنید. شما به دست خود در حال ارائه بستر مناسب به هکرها برای نفوذ به سیستم امنیتی تان هستید. اگر امنیت دوربین مدار بسته تان بسیار برای شما اهمیت دارد تصیه می کنیم از شبکه وایفای جداگانه برای آن استفاده کنید.

  پورت های پی فرض را تغییر دهید

  تمامی تجهیزاتی که با استفاده از شبکه اینترنت کار می کنند دارای پورت مجزا هستند. این موضوع در مورد دوربین های مدار بسته NVR و DVR نیز صادق است. بنابراین توصیه می شود پورت های پیش فرض دوربین را تغییر دهید و سایر پورت های بی استفاده را نیز ببندید. چنانچه قادر به بستن سایر پورت ها نیستید توصیه می شود که ترافیک آن ها را تحت رصد داشته باشید تا در صورت وجود مورد مشکوک سریعا مطلع شوید.

  برای نصب دوربین مدار بسته صنعتی با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  اجازه دسترسی به دستگاه های مجاز بدهید

  برای کاهش احتمال هک شدن دوربین مدار بسته باید برای دوربین خود دستگاه های مجاز را تعریف کنید. بنابراین با تعریف مک آدرس های مجاز می توانید تنها اجازه دسترسی به تعداد محدودی از دستگاه های تعریف شده را بدهید.

  نتیجه گیری در باب جلوگیری از هک دوربین های مداربسته

  برخی هکر ها به قدری باهوش و حرفه ای هستند که هک کردن دوربین های مدار بسته یک سازمان یا یک عمارت برای آن ها مثل آب خوردن است و در عرض چند دقیقه این کار را انجام می دهند. بنابراین اگر می خواهید دست آن ها را در پوست گردو بگذارید باید ترفندهای امنیتی حرفه ای را بلد باشید. شاید برایتان عجیب باشد بدانید که سارقان می توانند حتی بدون تماشای تصاویر دوربین به آنچه در سازمان شما می گذرد اشراف پیدا کنند.

  برای آشنایی با ضوابط نصب دوربین مدار بسته با دلتاتک همراه باشید.

  آن ها با رصد کردن ترافیک ورودی به سازمان و یا یک خانه و یا همچنین تحت نظارت گرفتن سنسورهای تشخیص حرکت متوجه می شوند که آیا فردی در مکان حضور دارد یا خیر. با توجه به تکنیک های گفته شده در این مطلب می توانید تا حد زیادی از رخنه کردن هکرها به سیستم امنیتی دوربین مدار بسته جلوگیری نمایید. هک دوربین های مداربسته

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *