مقاله

آشنایی با تفاوت تکنولوژی  WDR و DWDR و True WDR

تکنولوژی  WDR
 • تکنولوژی  WDR موضوع مورد بررسی این مقاله دلتا تک می باشد. امروزه کمپانی های مطرح دنیا سعی دارند تا بهترین و باکیفیت ترین تصاویر توسط لنز های انواع دوربین های مداربسته و دوربین های عکاسی را در اختیار مردم دنیا قرار دهند. تمام افرادی که برای خرید دوربین عکاسی مراجعه می کنند به این نکات توجه زیادی نشان می دهند. در دوربین هایی که از تکنولوژی WDR استفاده شده است، دو عدد چیپ برای پردازش تصاویر طراحی شده است. چیپ اول از سرعت شاتر بالایی برخوردار است و میتواند جزئیات بیشتری از عکس را به وضوح نشان دهد.

  تکنولوژی  WDR

  Wide Dynamic Range یا تکنولوژی  WDR در دوربین های مدار بسته زمانی بکار می آید که سوژه شما در عکاسی در محیطی کم نور قرار دارد و در کنارش یک فضای پر نور قرار دارد. در این حالت عکس شما اصلا خوب نمی شود، بنابراین تکنولوژی WDR به کمک شما می آید تا به تصویر شما وضوح بهتری بدهد و کیفیت عکس شما را بالا ببرد. با استفاده از این تکنولوژ می توانید بین فضای کم نور و پر نور تعادل ایجاد کنید، تا عکس با کیفیت تری را داشته باشید.

  برای نصب دوربین مدار بسته اقساطی با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  چیپ دو از سرعت شاتر پایین تری برخوردار است و می تواند قسمت های کم نورتر را ثبت کند. شاید از خود بپرسید قابلیت WDR برای چه مکان هایی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد؟ باید گفت این تکنولوژی مناسب برای نصب در مکان هایی که درب به سمت محیط پر نور باز می شود و یا پارکینگ هایی که درشان به سوی محل پر نور باز ششده و داخل تاریک می باشد، و همچنین اتاق هایی که داری پنجره های پر نور هستند.

  دوربین های مداربسته با تکنولوژی WDR برای مکان های با نور شدید طراحی شده اند. گفتیم واحد اندازه گیری WDR د سی بل می باشد، دوربین های مدار بسته معمولی دارای بازده داینامیکی ۵۰ دسی بل هستند. بنابراین هر دوربینی که دارای بازده بیشتر از ۵۰ دسی بل باشد دارای قابلیت تکنولوژی WDR می باشد. با یک مثال ساده میتوان گفت چشم انسان حدود بازده داینامیکی ۱۶ دسی بل است.

  تکنولوژی WDR دوربین مدار بسته

  پس هر چه میزان  WDR دوربین مدار بسته به این مقدار نزدیکتر باشد قابلیت آن در تعادل بین نور و جزئیات بهتر خواهد بود. در این دوربین ها می توان دو فریم با نور های متفاوت را مورد استفاده قرار داد و با ترکیب این دو فریم همزمان باهم خروجی یک تصویر با وضوح بیشتر می باشد. معیار اندازه گیری برای یک کیفیت خوب د سی بل میی باشد و هرچه این عدد بالاتر باشد کیفیت عکس نیز بیشتر است.

  پروژه نصب دوربین مدار بسته را با کارشناسان حرفه ای دلتاتک تجربه کنید.

  همان طور که گفته شد در تکنولوژی WDR از سخت افزار هایی برای بالا بردن کیفیت تصاویر استفاده شده بود، و همین موضوع موجب بالا بردن قیمت این دوربین ها شده است. به همین جهت کمپانی هایی در سراسر جهان به این فکر افتادند تا محصولی را ارائه دهند که بدون استفاده از تجهیزات سخت افزار و تنها به کمک نرم افزار قابلیت کیفیت تصاویر را بالا ببرند. بدین ترتیب تکنولوژی  WDR طراحی شد.

  تصویر DWDR تفاوت بسیار کمی با تصویر اصلی دارد اما در کل وجود این تکنولوژی از نبودنش بهتر است. به همین جهت به WDR سخت افزاری WDR حقیقی یا واقعی گفته می شود. در هر صورت True WDR نسبت به DWDR عملکردی بهتری دارد. اما تکنولوژی WDR معایبی نیز به همراه دارد به عنوان مثال: نویز موجود در قسمت های مختلف تصویر متفاوت است و قسمت های تیره نویز بیشتری دارد، ممکن است زنده بودن رنگ ها خیلی کم باشد.

  تکنولوژی DWDR

   DWDR در اصل مخفف Digital Wide Dynamic Range می باشد. برای این تکنولوژی جدید از طیف های متنوعی استفاده شد تا از طریق نرم افزار و بدون استفاده از چیپ های پردازشگر تصویر بهتر و باکیفیت تری را ارائه دهد. تکنولوژی شامل دو نوع WDR یا همان True WDR و WDR دیجیتال یا DWDR می باشد. گفتیم در تکنولوژی WDR برای وضوح تصویر از دو فریم و دو چیپ پردازشگر استفاده می شود ولی در تکنولوژی DWDR از نرم افزار ها ی مختلف برای پردازش استفاده می شود ولی این قابلیت یک نقطه ضعف دارد، و آن هم این است که جزئیات نشان داده شده در تصویر وضوح و شفافیت لازم را ندارند.

  تکنولوژی True WDR

  در کل می توان گفت کیفیت  True WDR بالاتر از DWDR است. True WDR یا حقیقی یک تکنولوژی مبتنی بر حسگر است که دوربین مدار بسته می تواند تصاویر را در سطح WDR تولید کند. حسگر WDR می تواند تصاویر مختلف را با نو های کوتاه و بلند ضبط کند و در یک فریم آنها را ترکیب کند. قابلیت True WDR به وسیله سه پیش فرض بالا، متوسط، پایین در شرایط نوری متفاوت عمل می کند.

  مشاهده شرکت نصب دوربین مدار بسته تهران دلتاتک را از دست ندهید.

  میزان پایین WDR تصویری با کیفیت پایین و وضوح نامطلوب، میزان بالا تصویری با کیفیت و شفافیت بالا تولید می کند. بنابراین می توان نتیجه گرفت قرار گرفتن دوربین مدار بسته در محلی مناسب که نور خوبی داشته باشد در انتخاب این سه گزینه تاثیر بسزایی دارد. به طور کلی تصور می شود  Digital WDR چون دیجیتال است دارای WDR بهتری است. در حالی که در DWDR برای جبران کمبود نور کافی از نرم افزار استفاده می شود و جزئیات را به خوبی نشان نمی دهد.

  قابلیت تکنولوژی WDR

  این در حالی است که در دوربین های با قابلیت WDR سخت افزار های طراحی شده که با سرعت شاتر دو تصویر کار می کند. با یک مثال ساده می توان گفت تفاوت بین WDR و DWDR مانند تفاوت بین زوم دیجیتال و اپتیکال است. در تکنولوژی زوم اپتیکال بزرگنمایی تصویر بدون پایین آمدن کیفیت تصویر صورت می گیرد در صورتی که در زوم اپتیکال بزرگنمایی تصویر موجب پایین آمدن کیفیت و شفافیت آن می شود.

  برای اطلاع از حقوق نصب دوربین مدار بسته کلیک کنید.

  همواره باید این نکته را در نظر داشت امروزه کمپانی های زیادی دی جهان هستند. که به طراحی تکنولوژی های پیشرفته برای دوربین های مدار بسته هستند. و همچنان به مصرف کنندگان توصیه می کنند. برای عملکرد بهتر و طول عمر دوربین های مدار بسته خود هنگام نصب، دوربین ها را در معرض نور شدید خورشید قرار ندهید. و هنگام نصب دوربین مدار بسته زاویه آن را در جهت تنظیم کنید. که نور مستقیم خورشید به آن نتابد و از انعکاس نور جلوگیری شود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *