• تعمیرات شبکه

  تعمیرات شبکه های کامپیوتری

  شبکه های کامپیوتری امروزه در جاهای مختلفی و برای اهداف مختلفی استفاده می شود. این شبکه ها به خوبی در سازمان ها و شرکت های خصوصی، ادارات دولتی و دیگر جاها استفاده می شوند و از طریق آنها اطلاعات و دیتاها به سرعت میان اعضای شبکه منتقل می شود. شبکه ها می توانند در جهت اهداف مختلفی استفاده شوند. از شبکه ها می توان در راستای اهداف آموزشی، تجاری،تفریحی و دیگر موارد استفاده کرد. شبکه های کامپیوتری، مجموعه ای از کامپیوترها هستند که در ساختاری منظم و مشخص به هم متصل هستند. حال تعمیرات شبکه دلتا تک را مورد بررسی قرار می دهیم.

  خدمات تعمیرات شبکه

  شبکه های کامپیوتری ممکن است دچار مشکلات مختلفی شود و برای همین است که تعمیرات شبکه مهم هستند. خدمات تعمیرات شبکه امروزه توسط شرکت ها و مجموعه های مختلفی ارائه می شود. این خدمات می تواند مربوط به رفع مشکل نرم افزاری یا مشکل سخت افزاری باشد. افرادی که کار تعمیرات شبکه را انجام می دهند باید در این موضوع تخصص داشته باشند. در این مطلب به موضوع تعمیرات شبکه پرداخته شده است.

  جهت نصب دوربین مداربسته منازل با شماره های مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  تعمیرات شبکه

  مراحل تعمیرات شبکه

  ۱

  بازدید از مکان

  ۲

  تعیین هزینه تعمیرات شبکه

  ۳

  تعیین وقت اجرای پروژه

  برای پیکربندی شبکه کامپوتری طبق استاندارد، کارشناسان ما از مکان شما برای نطراحی شبکه کامپوتری بازدید خواهند کرد.

  جهت اطلاع از شیوه پرداخت هزینه پروژه با شماره ها مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  دلتا تک با بکارگیری کادری با تجربه از تاپ ترین تکنسین ها در کمترین زمان ممکن پروژه شما را با کیفیتی بی نظیر اجرا خواهد کرد.

  پخش ویدیو

  نمونه پروژه ها

  چرا انتخاب دلتا تک ؟

  پخش ویدیو
  پخش ویدیو

  اهمیت تعمیرات شبکه

  شبکه ها به دلایل مختلف ممکن است دچار مشکل شوند و باید به خوبی و به سرعت تعمیر شوند. اما دلایل اهمیت تعمیرات شبکه چیست و چرا باید نسبت به آن توجه ویژه ای داشت. در زیر به دلایل اهمیت تعمیرات شبکه پرداخته شده است:

  رفع مشکلات ایجاد شده در شبکه: یکی از دلایلی که اهمیت تعمیرات شبکه را نشان می دهد این است که با آن مشکلاتی که برای شبکه ایجاد می شود را به خوبی برطرف می کنند. ممکن است برای یک شبکه مشکلات متعددی پیش بیاید که رفع و حل آنها نیاز به تعمیرات دارد. مشکل می تواند سخت افزاری یا نرم افزاری باشد. مشکل می تواند مربوط به تجهیزات پسیو را اکتیو شبکه باشد و باید به آن توجه کرد. در کنار این که مشکلات باید به خوبی برطرف شوند و تعمیرات به درستی صورت بگیرد کار بررسی دلایل بروز این مشکلات نیز باید به خوبی انجام شود تا از آنها پیشگیری شود.

  مشکلات ایجادشده در شبکه اگر به موقع حل نشوند می توانند باعث دردسرهای بیشتری شوند. بنابراین سرعت عمل در حل مشکل و تعمیر شبکه از ضروریات است و باید به آن توجه کرد.

  جهت تعمیر دوربین مدار بسته با شماره های مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  بهبود عملکرد شبکه:

  زمانی که بتوان به خوبی شبکه را تعمیر کرد، عملکرد شبکه هم بهبود می آید و سرعت و کیفیت آن بالاتر می رود. اختلالات در شبکه می تواند روی سرعت و کیفیت تاثیر جدی داشته باشد. اختلالات می تواند از نوع نرم افزاری یا سخت افزاری باشد و هر کدام تاثیر خودشان را روی شبکه دارند. خیلی از اوقات برای تعمیرات شبکه، نیاز است که قطعه ای را تعویض و جایگزین کرد.

  این کار مطمئنا باعث می شود تا شبکه تازه تر شود و بتواند عملکرد بهتری داشته باشد. خیلی اوقات، این تجهیزات پسیو یا اکتیو قدیمی هستید که دچار خرابی می شوند و برای تعمیرات آنها باید دست به جایگزینی زد. وقتی این کار را انجام دهید آن گاه کیفیت شبکه هم بهتر می شود. این یکی دیگر از دلایل اهمیت تعمیرات شبکه می باشد.

  جهت نصب دوربین مداربسته کارخانجات با شماره های مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  جلوگیری از ضرر با تعمیر به موقع شبکه :

  یادتان باشد که شبکه های کامپیوتری امروزه در تجارت نقش بسیار مهمی دارند و در نتیجه اگر مشکلی برای شبکه ها پیش بیاید می تواند منجر به ضرر مالی جدی شود. برای همین است که باید به سرعت کار تعمیر شبکه را انجام داد و عیب را برطرف کرد. خرابی شبکه یعنی از بین رفتن سود و هم چنین اعتبار و این است که تعمیرات شبکه را مهم می کند.

  بنابراین باید به این موضوع به خوبی توجه داشت که در سریع ترین زمان ممکن، کار تعمیر شبکه را انجام داد تا بتوان در کار خود بیشترین سود را کسب کرد. برخی شبکه های کامپیوتری هستند که حتی اگر برای چند دقیقه خراب شوند می توانند باعث از دست رفتن سود هنگفتی شوند که خود نوعی ضرر است.

  بنابراین باید به سرعت برای تعمیرات شبکه اقدام کرد تا هم اعتبار شبکه  حفظ شود و هم ضرر زیادی متوجه شرکت نشود.

  امنیت اطلاعات شبکه:

  زمانی که مشکل و خرابی در یک شبکه ایجاد شود، امنیت اطلاعات نیز به خطر می افتد و احتمال این که بتوان به آن نفوذ کرد بالاتر می رود. باید به سرعت مشکل و خرابی شبکه را برطرف کرد تا امنیت اطلاعات نیز به خوبی حفظ شود. اطلاعات و داده ها مهم ترین چیز در یک شبکه هستند و نگهداری از آنها و امنیتشان از اهمیت بالایی برخوردار است. با تعمیرات مناسب شبکه شما به خوبی امنیت داده ها ودیتاها را باز می گردانید. تعمیرات شبکه باعث می شود تا امنیت به سرعت به شبکه باز گردد و دوباره کار نفوذ برای هکرها یا دیگر افراد سخت شود.

  یادتان باشد که هرچقدر که شبکه شما‌ قوی باشد، باز هم از مشکلات شبکه‌ ایمن نخواهد بود چون گاها خطا از تجهیزات درون شبکه ناشی نمی‌ شود و نوسانات برق باعث خراب شدن منبع برق، پورت‌ها و دیگر موارد می شود وعملکرد بقیه اجزا را نیز خراب می کند.

  همان طور که می بینید تعمیرات شبکه به دلایل بالا از اهمیت برخوردار است.برای این که فردی بتواند تعمیرات شبکه را به خوبی انجام  دهد نیاز دارد تا دوره های آموزشی حرفه ای را بگذراند و به اندازه کافی تجربه داشته باشد. کار تعمیرات شبکه را حتما باید به دست افراد و شرکت های متخصص در این زمینه سپرد تا به بهترین شکل صورت گیرد وشما نگرانی ای از این بابت نداشته باشید.  اگر شبکه شما دارای پشتیبانی باشد، فرد پشتیبان موظف است به خوبی کار تعمیرات شبکه را انجام دهد.

  برای دریافت خدمات پشتیبانی سرور با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

   

  مراحل تعمیر شبکه

  اما برای تعمیرات شبکه باید چه گام هایی را گذراند و چه مراحلی را سپری کرد؟ در زیر به این مراحل پرداخته شده است:

  ۱.عیب یابی :

  در مرحله اول شما باید شروع به عیب یابی کنید. عیب یابی به این صورت است که شما محل هایی را که احتمال می دهید، عیب و مشکل از آنجا باشد به خوبی بررسی می کنید تا بدانید دقیقا چه بخشی دچار مشکل است. اگر مشکل سخت افزاری است پس باید تجهیزات شبکه را به خوبی بررسی کنید و اگر مشکل نرم افزاری است باید سیستم نرم افزاری شبکه را بررسی کنید و به دنبال مشکل برگردید.

  مشکل سخت افزاری می تواند ناشی از تجهیزات پسیو یا اکتیو باشد .فرد تعمیرکار شبکه باید به خوبی بتواند به خوبی کار عیب یابی را انجام دهد و بفهمد ریشه مشکل از کجاست تا بتواند پس از آن برای رفع آن اقدام کند.

  برای این که فرد بتواند عیب یابی را هرچه سریعتر و به خوبی انجام دهد نیاز دارد تا از نقشه های کابل کشی شبکه و تجهیزات به خوبی استفاده کند. یادتان باشد که یک نقشه مناسب می تواند به خوبی در این زمینه کمک کند و باعث سریع تر انجام شدن کارها شود. هم چنین نقشه علاوه بر کمک در تعمیرات و عیب یابی، باعث می شود تا بتوان در آینده شبکه را راحت تر گسترش دهید.

  ۲.تعمیر شبکه و رفع مشکل:

  جهت نصب دوربین مداربسته سازمان ها با شماره های مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  زمانی که به خوبی دانستید مشکل از کجای شبکه است نوبت آن است که آن را رفع کنید. فردی که کار تعمیر را انجام می دهد باید به خوبی بتواند تجهیزات مختلف شبکه را باز کند، مشکل را حل کنید و شبکه را تعمیر کند. ممکن است نیاز به تعویض قطعه باشد که فرد تعمیرکار شبکه باید به خوبی در این زمینه نیز مهارت داشته باشد. اگر هم کار تعمیر مربوط به نرم افزار باشد، فرد باید بتواند به خوبی نرم افزار را درست کند و مشکل را حل کند تا بتواند به خوبی شبکه را احیا کند.

  همان طور که می بینید برای تعمیرات شبکه اول باید عیب یابی به خوبی صورت بگیرد و پس از  آن به سراغ تعمیر رفت. زمانی که نام تعمیرات به میان می آید بیشتر ممکن است تعمیر سخت افزاری به ذهن متبادر شود. ما در کنار تعمیر سخت افزاری، تعمیر نرم افزاری هم داریم. تعمیر سخت افزاری مربوط به تجهیزات پسیو شبکه مانند کابل ها، سوکت ها، سوییچ ها و نودها می باشد و تعمیر نرم افزاری مربوط به تجهیزات اکتیو شبکه است و با رفع مشکلات نرم افزاری و آپدیت کردن سیستم و مانند اینها انجام می شود. این دو تعمیر در کنار هم باعث می شوند تا شبکه کیفیت و سرعت خوبی داشته باشد.

  برای همین است که پشتیبانی شبکه از چیزهای ضروری برای یک شبکه است. زمانی که یک شبکه کامپیوتری دارای پشتیبانی مناسبی باشد، به سرعت برای رفع مشکل آنها اقدام خواهد شد. فرد پشتیبان علاوه بر پیشگیری و رصد روزانه وهفتگی و ماهانه، وظیفه دارد تا به سرعت خود را برای رفع مشکل به صورت حضوری به شبکه برساند و پس از یافتن، عیب برای رفع آن اقدام کند. اگر شما دارای شبکه کامپیوتری هستید حتما یک قرارداد پشتیبانی با شرکتی معتبر ببندید تا در صورت بروز مشکل بتوانید سریعا آن را حل کنید.

  انواع تعمیر شبکه کامپیوتر ایران

  اما تعمیرات شبکه چه انواعی دارد و چه کارهایی برای تعمیرات شبکه انجام می شود. در زیر به این روش ها و موارد پرداخته شده است:

  تعمیر سیستم عامل :

  یکی از انواع تعمیرات شبکه این است که سیستم عامل شبکه تعمیر شود. برخی اوقات است که سیستم عامل دچار مشکل می شود و باید به سرعت آن را تعمیر کرد. شما برای این که بتوانید سیستم عامل را تعمیر کنید ممکن است نیاز به انجام کارهای مختلفی داشته باشید. ممکن است برای حل مشکل نیاز باشد تا سیستم عامل دوباره نصب شود یا این که سیستم عمل نیاز به آپدیت شدن داشته باشد. در کنار این ها ممکن است سیستم عامل دارای عیوب نرم افزاری باشد که باید به خوبی برطرف شود. در حقیقت شما کار تعمیرات نرم افزاری سیستم شبکه کامپیوتری خود را انجام می دهید.

  برای نصب و کانفیگ فایروال با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

   

  تعمیر منابع تغذیه شبکه:

  از دیگر خدمات تعمیرات شبکه، تعمیر منابع تغذیه شبکه است. با این کار شما به خوبی باعث می شوید تا شبکه تغذیه خوبی داشته باشد. یادتان باشد که اگر شبکه ای تغذیه مناسبی نداشته باشد نمی تواند جوابگوی نیازها باشد و عملکرد خوبی داشته باشد.

  تعمیر قطعات تجهیزات شبکه:

  از دیگر روش های تعمیر مهم این است که شما قطعات تجهیزات شبکه را تعمیر کنید. تجهیزات پسیو یا اکتیور شبکه هر کدام قطعاتی دارند که ممکن است دچار مشکل شوند. اگر مشکلی برای هر کدام از این ها پیش بیاید می تواند منجر به تاثیر روی سرعت و عملکرد شبکه شود. به سرعت باید قطعه مشکل دار مورد نظر پیدا شود و سپس برای تعمیر آن اقدام شود تا به خوبی شبکه به کارکرد اصلی خودش باز گردد. 

  کابل ها، سوییچ ها، روترها، کامپیوترها ، پرینترها و دیگر موارد هر کدام قطعاتشان دچار اشکال شود. بنابراین فرد تعمیرکار باید به خوبی به این تجهیزات آشنا باشد و باید بتواند به خوبی قطعه را تعمیر کند. با توجه به این که کدام تجهیزات دچار مشکل شده است باید از فرد متخصص در این زمینه استفاده کرد.

  تعویض تجهیزات یا قطعات آنها:

  خیلی اوقات است که دیگر تعمیر تجهیزات شبکه یا قطعات آنها ممکن نیست یا این که هزینه زیادی دارد و عملا به صرفه نیست. در چنین مواردی باید تعویض انجام دهید. تعویض قطعه دستگاه یا خود درستگاه در شبکه نیز نوعی تعمیر است که باید به درستی انجام شود. شما می توانید با تعویض قطعه به خوبی کار خود را پیش ببرید و هم مشکل را حل کنید و هم سرعت و کیفیت شبکه را بالاتر ببرید. تجهیزات تازه و مناسب می توانند نیرویی تازه به شبکه بدهند و باعث شوند تا عملکرد شبکه به طور کلی بهتر شود.

  جهت اطلاع از خدمات سیستم نظارت تصویری با شماره های مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  تعمیر دوره ای شبکه:

  به جز آن که هر موقع مشکلی برای شبکه و تجهیزات آن پیش آمد، نوع دیگری از تعمیرات شبکه نیز وجود دارد که به صورت مرتب و طبق زمان بندی انجام می شود که تعمیر دوره ای نام دارد. شبکه شما باید به صورت مرتب  و دوره ای مورد بررسی قرار گیرد و مشکلات و معایب آن تعمیر شود. این بررسی دوره ای شامل مواردی چون تمیز کردن تجهیزات شبکه، عیب یابی از شبکه ،تعمیر  و تعویض قطعات، رفع مشکلات نرم افزاری و دیگر موارد می شود.

  انجام تعمیرات دوره ای باعث می شود تا درصد بروز مشکل در حالات عادی کم شود چون شما به طور مرتب در حال بررسی شبکه خود هستید و مشکلات آن را برطرف می کنید. یادتان باشد که پیشگیری بهتر از درمان است و این که شما خود به صورت مدام از شبکه خود عیب یابی کنید بهتر است تا این که بخواهید عیبی را که ناگهان پیش آمده است را برطرف کنید.

  همان طور که می بینید تعمیرات شبکه در انواع مختلفی انجام می شود. این تعمیرات شامل برطرف کردن مشکلات نرم افزاری و سیستم عامل شبکه، تعمیر قطعات شبکه ، تعویض قطعات و دستگاه های شبکه ، تعمیرات دوره ای و دیگر موارد می باشد. هر چقدر که کار تعمیرات بهتر انجام شود، شبکه نیز بهتر عمل می کند و کیفیت و عملکرد بهتری خواهد داشت.

  برای کانفیگ سوئیچ با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

   

  تجهیزات مورد نیاز تعمیرات شبکه

  اما برای تعمیرات شبکه به چه تجهیزاتی نیاز است؟ در زیر به این تجهیزات پرداخته شده است:

  ۱.تجهیزات نرم افزاری:

  یکی از تجهیزات مورد نظر برای تعمیرات شبکه، تجهیزات نرم افزاری می باشد. این تجهیزات برای این است که شما بتوانید مشکلات نرم افزاری و سیستم عامل شبکه را برطرف کنند. این تجهیزات می تواند شامل نرم افزارهای مورد نیاز برای شبکه ودیگر موارد هستند. با این تجهیزات به خوبی عیب شبکه پیدا می شود، رفع می شود و هم چنین سیستم عامل شبکه به روز می شود تا دیگر دچار مشکلات این چنینی نشود.

  فردی که می خواهد تعمیر نرم افزاری انجام دهد مطمئنا نیاز به تجهیزات نرم افزاری هم خواهد داشت.

  ۲.تجهیزات تعمیر قطعات:

  زمانی که برای شبکه مشکل سخت افزاری پیش می آید، ممکن است نیاز به این باشد که تجهیزات شبکه باز شود تا بتوان قطعات آن را بررسی کرد. شما برای باز و بسته کردن قطعات و تجهیزات نیاز به ابزارآلات و تجهیزات دارید. از آن سو برای دید مناسب و دیگر چیزها نیز نیاز به تجهیزات دیگر دارید. تجهیزاتی مانند سیم چین، پیچ گوشتی، چراغ قوه، ولت سنج، آمپرسنج و مانند اینها که از آن برای تعمیر کامپیوتر و تجهیزات کامپیوتری هستند، از دیگر تجهیزات تعمیرات شبکه هستند.

  تعمیرکار باید به خوبی جعبه ای از وسایل ضروری برای این کارها را داشته باشد تا بتواند به سرعت و پس از پیدا شدن مشکل برا باز کردن و تعمیر قطعه اقدام کند. مشکل می تواند از جاهای متفاوتی باشد. ممکن است فقط سیم دچار مشکل شده باشد، ممکن است مه سوکت خراب شده باشد یا ممکن است که مشکلات پیچیده تر باشند و نیاز به زمان بیشتری داشته باشند. در هر صورت، جعبه ابزار باید همراه افراد تعمیرکار باشد تا آنها بتوانند به سرعت اقدام کنند.

  برای دریافت خدمات پشتیبانی سرور با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

   

  قطعات تجهیزات تعمیر شبکه کامپیوتری تهران:

  همان طور که گفته شد برخی اوقات، تعمیر قطعه ممکن است یا عملا از لحاظ هزینه به صرفه نیست. در اینجاست که قطعه باید تعویض شود. بنابراین شما برای تعمیر شبکه به قطعات تجهیزات شبکه نیاز خواهید داشت و این یکی دیگر از مواردی است که باید به آنها توجه کرد. تعمیرکار باید قطعات لازم برای جایگزینی قطعه خراب را داشته باشد تا بتواند مشکل شبکه را به سرعت با این جایگزینی حل کند. این قطعه می تواند کوچک یا بزرگ باشد. در هر صورت فرد تعمیرکار باید قطعات لازم را برای تعویض کردن همراه خود داشته باشد. 

  وسایل اندازه گیری:

  برای اندازه گیری عملکرد شبکه، دستگاه های خاصی وجود دارد که به وسیله آنها فرد تعمیرکار می تواند از سلامت شبکه یا تجهیزات آن مطمئن شود. این دستگاه ها به خوبی به تعمیرکار کمک می کنند تا بفهمند مشکل شبکه از کجاست.

  همان طور که می بینید یک تعمیرکار شبکه باید تجهیزات مختلفی برای تعمیر کردن شبکه به همراه خود داشته باشد. تجهیزات نرم افزاری، جعبه ابزار ، قطعات شبکه و وسایل اندازه گیری عملکرد از جمله تجهیزاتی هستند که به یک تعمیرکار کمک می کنند تا مشکل شبکه را شناسایی و سپس حل نماید.

  آموزش اصول تعمیرات شبکه

  تا اینجا دانستید که برای یک شبکه ممکن است مشکلات مختلفی پیش بیاید و در صورت بروز مشکل باید به سرعت آن را رفع کرد. اما برای این که یک فرد بتواند کار تعمیرات شبکه را به خوبی یاد بگیرد باید چه اصولی را یاد بگیرد؟ در زیر به این اصول پرداخته شده است:

  جهت نصب دوربین مداربسته ادارات با شماره های مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

   

  آشنایی با مفهوم شبکه و انواع آن:

  فردی که بخواهد تعمیرات شبکه را به خوبی یاد بگیرد در قدم اول نیاز دارد تا به خوبی با مفهوم شبکه آشنایی پیدا کند و پس از آن نیز به خوبی انواع شبکه ها را بشناسد. این فرد باید به خوبی انواع شبکه و ساختارهای مختلف آنها را بشناسد و بداند که تجهیزات در انواع مختلف شبکه چگونه به هم متصل می شوند. زمانی که فرد بداند که شبکه چیست و انواع آن کدام است بهتر می تواند برای عیب یابی و تعمیر آن اقدام کند. بنابراین در گام اول برای آموزش تعمیرات شبکه، فرد باید به خوبی با انواع شبکه ها( با سیم یا بی سیم) آشنا شود و به خوبی نحوه تشکیل آنها را درک کند.

  آشنایی کامل با تجهیزات شبکه:

  یکی از مهم ترین بخش های آموزش تعمیرات شبکه، آشنایی با تجهیزات شبکه است. فردی که می خواهد کار تعمیرات شبکه انجام دهد باید به خوبی با تجهیزات مختلف شبکه آشنا باشد و وظیفه و کارکرد آنها را به خوبی بشناسد. همان طور که می دانید شبکه از تجهیزات اکتیو و پسیو تشکیل شده است. فردی که می خواهد یاد بگیرد مشکلات یک شبکه را رفع کند اول باید به خوبی تجهیزات را بشناسد. این بسیار مهم است که فرد به خوبی تجهیزات مختلف را بشناسد و بداند که وظیفه آنها چیست و در کجای یک شبکه قرار می گیرند و به چه چیزهایی وصل می شوند.

  آشنایی با قطعات و بخش های تجهیزات و مشکلات آنها:

  در گام بعدی باید با قطعات تجهیزات آشنا شد. هر تجهیزاتی در شبکه دارای قطعات و بخش هایی است که باید به خوبی با آنها آشنا شد. برای مثال سوییچ که وظیفه متصل کردن کاربران را به تجهیزات دیگر دارد باید به خوبی برای تعمیرکار شناخته شده باشد. فرد باید بخش ها واجزای کامیپوتر، روتر، سوییچ، کابل ها و دیگر تجهیزات اکتیو یا پسیو شبکه را بشناسد.

  پس از آن که به خوبی قطعات و بخش ها را شناختید باید به خوبی با انواع مشکلات آنها آشنا شوید. برای هر تجهیزاتی در شبکه مشکلاتی در بخش ها و قطعاتش ممکن است پیش بیاید که باید به خوبی با آنها آشنا شد. در کنار آشنایی با مشکلات، فرد باید یاد بگیرد که برای رفع مشکل تجهیزات شبکه چه کاری انجام دهد. فرد باید به خوبی یاد بگیرد که چگونه تجهیزات مختلف را باز کند و به خوبی قطعات و بخش های مختلف را بررسی کند و مشکل انها را رفع کند.

  آشنایی با سیستم نرم  افزاری شبکه و مشکلات آنها:

  همان طور که گفته شد مشکلات در شبکه به دو شکل سخت افزاری و نرم افزاری هستند. در کنار آشنایی با تجهیزات و قطعات، فرد باید به خوبی با سیستم نرم افزاری شبکه نیز آشنا شود. زمانی که سیستم نرم افزاری یک شبکه و نحوه عملکرد آن را به خوبی بشناسید آن گاه بهتر می توانید برای رفع مشکل آنها اقدام کنید. در کنار آشنایی، به خوبی باید با مشکلات رایج نرم افزاری در سیستم عامل شبکه آشنا شد و یاد گرفت که برای برطرف کرددن خرابی باید چه کاری انجام داد. در واقع شما تعمیر نرم افزاری انجام می دهید و مشکل نرم افزاری شبکه را رفع می کنید.

  فرد باید به خوبی آموزش ببینید که چگونه باید مشکلات سیستم عامل را برطرف کنید. البته خیلی وقت ها زمانی که نام تعمیرات شبکه به میان می آید چیزی که به ذهن میرسد تعمیر قطعات و تجهیزات سخت افزاری است. اما باید بدانید که حل مشکلات نرم افزاری هم جزء خدمات تعمیرات شبکه است.

  جهت اطلاع از هزینه نصب دوربین ثبت پلاک با شماره های مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  عیب یابی کردن :

  پس از آن که به خوبی با تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری آشنا شدید و بخش های هر کدام را شناختید و نیز دانستید که مشکلات هر کدام چگونه باید رفع شوند، چیزی که باید یاد بگیرید این است که چگونه باید در یک شبکه عیب یابی را انجام دهید. عیب یابی کردن در شبکه جدای از شناخت عیب ها می باشد.

  یادتان باشد که سرعت تعمیر شبکه از اهمیت زیادی برخوردار است. تعمیرات شبکه هر چقدر که زودتر انجام شوند بهتر است. بنابراین زمانی که شبکه دچار مشکل می شود و شما نمی دانید مشکل از چیست، باید اول از همه کار عیب یابی را شروع کنید. شما باید به سرعت ببینید که ریشه مشکل از کجاست تا از این طریق بتوانید به خوبی برای حل آن اقدام کنید.

  اگر  تشخیص داده اید که مشکل سخت افزاری است پس باید به سرعت نقشه کابل کشی و تجهیزات شبکه را بیاورید و به سرعت بررسی کنید که مشکل از کدام بخش شبکه است. اگر هم مشکل را نرم افزاری تشخیص داده اید باید به سرعت دنبال ریشه آن بگردید تا بتوانید آن را به سرعت حل کنید. هر چقدر که شما عیب یابی را سریع تر و درست انجام دهید، کار تعمیرات شبکه نیز بهتر و سریع تر انجام خواهد شد.

   

  تعمیر شبکه کامپیوتر تخصصی

  امروزه دوره های آموزشی برای یادگیری تعمیرات شبکه وجود دارد و افراد می توانند به خوبی از طریق این شبکه ها یاد بگیرند که چگونه تعمیرات شبکه را انجام دهند. این دوره ها به خوبی با تمرینات عملی همراه است و افراد تعمیرات شبکه را به خوبی یاد می گیرند.

  اگر دوست دارید تا شبکه تان پشتیبانی خوبی داشته باشد و کار تعمیرات شبکه شما به سرعت و با قیمتی مناسب انجام شود، دلتاتک گزینه ای عالی و مناسب برای شما خواهد بود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  تماس با کارشناسان