مقاله

تشخیص دستکاری دوربین مداربسته یا Tamper Detection چیست؟

انواع تشخیص دستکاری دوربین مداربسته
 • تشخیص دستکاری دوربین مداربسته چیست؟ حفظ امنیت در تمام محیط های کاری و زندگی، از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل بسیاری از صاحبان کسب و کار یا صاحبان خانه ها، اقدام به نصب دوربین مداربسته در محل مورد نظر خود می نمایند. دوربین مداربسته با ثبت و ضبط اتفاقات محیط، امکان وقوع جرم و جنایت را کاهش داده و در صورت بروز اتفاق به راحت تر پیدا شدن مجرمان کمک می کند. 

  اما گاهی ممکن است که این دوربین ها توسط اشخاصی دستکاری شوند و به خوبی نتوانند کار خود را انجام دهند. در این صورت شما باید بتوانید تشخیص دهید که دستکاری دوربین مداربسته انجام شده است یا خیر. سایت دلتا تک قصد دارد به شما نحوه تشخیص دستکاری دوربین مداربسته tamper detection را توضیح دهد. اگر احساس می‌کنید دوربین مداربسته محل کار یا زندگی شما دستکاری شده است، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

  برای طراحی نقشه دوربین با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  نحوه تشخیص دستکاری دوربین مداربسته چگونه است؟

  تشخیص دستکاری دوربین مداربسته امروزه با استفاده از تکنولوژی انجام می شود. Tamper detection  یکی از بهترین روش های تشخیص دستکاری در دوربین مداربسته است. با فعال کردن این روش، در صورتی که فردی قصد خرابکاری در سیستم دوربین را داشته باشد، آلارم ها فعال می شوند. 

  برای این امر شما باید این ویژگی را در شبکه ای که دوربین مداربسته به آن متصل است، فعال کنید. در این صورت اگر اتفاقی برای دوربین رخ دهد، سطح امنیتی فعال شده و دستگاه شروع به ارسال آلارم می نماید. این آلارم برای تلفن های همراهی که روی سیستم تنظیم شده اند، ارسال می گردد. Tamper detection بهتر است توسط افراد متخصص برای دوربین های مداربسته شما فعال گردد. در ادامه چندین مورد از فعالیت های این نحوه تشخیص دستکاری، برای شما بیان می شود.

  تغییر مکان دوربین

  یکی از ویژگی هایی که نحوه تشخیص دستکاری دوربین مداربسته دارد، این است که در صورت تعبیه ریل برای دوربین و قرار دادن نیروی محرکه، در صورتی که دوربین در معرض ضربه فیزیکی قرار گیرد، این سیستم فعال شده و اقدام به جابجایی دوربین می نماید. این ویژگی منجر می شود که به کمک سیستم تشخیص دستکاری دوربین مداربسته یا tamper detection، از وارد شدن ضربه به دوربین جلوگیری شود. 

  برای نصب و راه اندازی دوربین پلاک خوان با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  تشخیص دستکاری دوربین مداربسته چگونه است؟

  ارسال هشدار برای مسدودی تصویر

  دومین تشخیصی که این ویژگی به آن حساس است و می تواند هشدار امنیتی ارسال کند، پوشاندن لنز دوربین و جلوگیری از فیلمبرداری توسط آن است. اگر مدت طولانی سطح لنز پوشانده شود، سیستم تشخیص دستکاری دوربین مداربسته یا tamper detection اقدام به ارسال هشدار امنیتی برای افراد می نماید. 

  قطع برق سیستم

  درصورتی که فردی اقدام به دستکاری در سیستم برق رسانی به دوربین نماید و دوربین با نوسان برق مواجه شود، tamper detection اقدام به ارسال آلارم می نماید. البته شما می توانید حساسیت این مورد را به نوعی قرار دهید که با قطع برق و اتصال به برق اضطراری، آلارم ارسال نشود و بطور مثال سه دقیقه بعد از قطعی دائم برق، هشدار ارسال شود. 

  برای نصب و راه اندازی دوربین هوشمند با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  نکات مهم در مورد فعال سازی تشخیص دستکاری دوربین مداربسته 

  فعالسازی تشخیص دستکاری دوربین مداربسته دارای مزایای زیادی می باشد و امنیت محل و دوربین مداربسته را تا حد زیادی افزایش می دهد. در فعالسازی این آپشن، باید نکات کلیدی را درنظر بگیرید. در ادامه این نکات برای شما بیان خواهد شد. 

  ارسال آلارم

  ارسال هشدار امنیتی توسط این تکنولوژی، به افراد مختلفی می باشد. توصیه می شود که این هشدار را روی چند گوشی مختلف فعال کنید تا هشدار امنیتی برای چندین نفر ارسال شود تا در صورتی که یک فرد متوجه هشدار نشد، افراد دیگر این هشدار را ببینند و اقدامات لازم را انجام دهند. 

  زمان فعالسازی

  برخی از tamper detectionها دارای زمان فعالسازی و غیرفعالسازی در طول شبانه روز هستند. بهتر است که شما بصورت دائم این آپشن را فعال نمایید؛ زیرا گاهی در طی روز هم ممکن است دستکاری و خرابکاری صورت گیرد. 

  برای نصب و راه اندازی دوربین ثبت پلاک با کارشناسان دلتا تک در تماس باشید.

  اهمیت تشخیص دستکاری دوربین مداربسته

  سیستم تشخیص دستکاری دوربین مداربسته یا tamper detection یکی از کاربردی ترین ویژگی هایی است که می توان روی دوربین مداربسته فعال کرد. این ویژگی به شما در حفظ امنیت دوربین و محیط کمک زیادی می کند. سایت دلتا تک تلاش کرده است تا در این بخش شما را با این سیستم و نحوه کار و ویژگی های آن آشنا سازد. اگر قصد فعال‌سازی این سیستم را دارید، به سایت دلتا تک مراجعه کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *