مقاله

تست فلوک کابل شبکه چیست

تست فلوک کابل شبکه
 • موضوع تست فلوک کابل شبکه می باشد. با پیشرفت فناوری، ابزارآلات و دستگاه های جدیدی به بازار آمده است. تست فلوک یکی از دستگاه هایی است که مشکلات زیادی را حل می‌کند. تست فلوک در واقع راهکاری برای ارزیابی عیب و ایرادهای مربوط به کابل کشی ها و اتصالات شبکه می باشد که مراحل خاص خود را نیز برای شما به همراه دارد.

  برای پیکربندی شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  علاوه بر ارزیابی این اتصالات می توان به شناسایی خمیدگی ها و کشیدگی کابل ها پرداخته و در این زمینه نیز از صحت شبکه اطمینان یافت. در ادامه سایت دلتاتک به بررسی هر چه بیشتر تست فلوک کابل شبکه می پردازید تا نسبت به این ابزار اطلاعات بیشتری را کسب نمایید.

  تست فلوک کابل شبکه چیست؟

  بعد از کابل کشی یک شبکه کامپیوتری برای اطمینان از نحوه ی کابل کشی درست و بدون عیب و برای اطمینان از صحیح کار نمودن شبکه و قطع نبودن کابل ها شبکه را با وسیله ای به نام دستگاه تست فلوک مورد آنالیز قرار می دهند. تسترهای زیادی در بازار وجود دارد که هرکدام با توجه به کارخانه سازنده آن اطلاعاتی را در اختیار ما قرار می دهند. بهترین تستر جهان به نام تستر فلوک شناخته می شود.

  برای امنیت شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  تست فلوک برای بررسی عملکرد لینک یا کانال و انواع کابل شبکه و فیبر نوری انجام می‌گیرد و اطلاعات کاملی از کابل و فیبر (کیستون ها و سایر تجهیزات شبکه ) در اختیار تکنسین‌ها قرار می‌دهد. یکی از بهترین ابزارهای اندازه گیری کیفیت و عیب یابی پسیو شبکه را می توان بدون شک دستگاه فلوک نامید، که اطلاعات کاملی از کیفیت کابل کشی، سرعت شبکه، متراژ کابل، محل دقیق قطعی کابل و … را ارائه می دهد.

  برای پشتیبانی شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  تستر فلوک یکی از کامل ترین تستر های موجود در بازار می باشد که کامل ترین اطلاعات را از شبکه کابلی شما ارائه می دهد و حتی می تواند این اطلاعات را در خود ذخیره و گزارش کاملی جهت ارائه به کارفرما، به صورت کتبی ارائه دهد.

  نحوه استفاده از تست فلوک کابل شبکه 

  برای استفاده از تست فلوک روش های مختلفی در نظر گرفته شده است که هر کدام از این روش ها ویژگی های خاص خود را دارند که باید با دقت بسیاری انجام پذیرند. از جمله روش هایی که می توان از طریق آن به دستگاه تست فلوک متصل شد روش channel می باشد که برای انجام آن باید دو سر کابل را به کیستون ها متصل نموده سپس از طریق پچ کوردهای مورد استفاده برای این امر به دستگاه متصل شد و مراحل مربوط به Fluke test را طی نمود.

  برای نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  روش permanent دومین روش برای تست فلوک به منظور بررسی و ارزیابی کابل های شبکه می باشد که برای انجام آن ابتدا باید کابل های شبکه ی مورد استفاده را به کیستون های مربوط به شبکه متصل نموده سپس از طریق مجموعه ماژول هایی که خود مربوط به این روش می باشند کابل های مورد نظر را به تستر فلوک متصل نموده و مراحل ارزیابی را با دقت هرچه تمام تر طی نمود.

  برای دریافت خدمات تعمیر شبکه با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  بهترین روش از میان دو روشی که گفته شد permanent می باشد که می توان از طریق مجموعه اطلاعات و ارزیابی های دقیق تری را انجام داد. گزارش هایی که از طریق این روش از تست فلوک می توان دریافت نمود کاملا دقیق بوده و کمک شایانی را می تواند به شما و کارفرماهای مربوطه نماید.

  wiremap

  بخش wiremap در نمونه تست های فلوک کابل شبکه نشان دهنده بررسی های صورت گرفته. در زمینه اشکالات فیزیکی شبکه می باشد . که از جمله ی آن ها می توان به قطع بودن چند رشته و جا به جایی سیم ها از یک کابل اشاره نمود. که هر کدام در جای خود در زمینه شبکه اهمیت ویژه ای دارند. علاوه بر این در تست فلوک می توان اطلاعاتی در زمینه ی progation delay دست یافت. که این اطلاعات مربوط به مدت زمان انتقال سیگنال از یک طرف کابل و به طرف دیگر می باشد.

  برای دریافت خدمات اکتیو شبکه با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  از دیگر پارامترهای مربوط به تست فلوک کابل شبکه می توان به delay skew اشاره نمود که نشان دهنده ی میزان تفاوت در سریع ترین و کم سرعت ترین زوج کابل های مورد استفاده در شبکه می باشد که نتایج بررسی این موارد را در اختیار شما قرار می دهد. با استفاده از پارامتر cable lenght می توان به استانداردهای مورد استفاده در تولید کابل شبکه دست یافت و پارامتر insetion loss نیز نماد میزان افت سیگنال ها در مدت زمان مشخصی می باشد.

  تاریخچه تست فلوک کابل شبکه

  شرکت فلوک به عنوان زیر مجموعه کمپانی عظیم  Danaher یکی از سازندگان بنام تجهیزات آنالیز و اندازه گیری شامل. انواع لوازم الکترونیک جهت اندازه گیری پارامترهای الکتریکی و فیزیکی است. فلوک در سال ۱۹۴۸ بوسیلۀ جان فلوک دوست و هم اتاقی دیوید پاکارد و موسس شرکت معروف هلوت پاکارت  Hewlett-Packard بنیان گذاشته شد. در حالی که هر دو در شرکت جنرال الکتریک استخدام بودند.

  برای دریافت خدمات کابل کشی شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  هم اکنون شرک فلوک یک شرکت جهانی است که تاکنون موفق به ارسال محصولات خود به بیش از ۱۲۰ کشور دنیا گردیده است. و در بیشتر نقاط جهان در زمینه ساخت، فروش و طراحی تجهیزات تست و اندازه گیری, ابزاردقیق برای محیط های علمی، آموزشی، صنعتی و … فعال است. در حال حاضر دو شرکت فلوک بیومدیکال و شبکه فلوک به عنوان سازمانه ای وابسته مشغول به کارند.

  تست فلوک کابل شبکه تا چه متراژی را pass می کند؟

  استاندارد تست فلوک در هر دو نوع چنل و پرمنت مقدار ۹۰ متر طول کابل است. این آزمایش را می توان در متراژهای مختلف نیز انجام داد. و پارامتر ها را نیز بررسی کرد. اما معیار استاندارد در تست فلوک کابل شبکه  ۹۰ متر می باشد.

  قیمت تست فلوک کابل شبکه

  و قیمت تست فلوک کابل شبکه و یا بهتر بگوییم. قیمت خدمات تست فلوک بسته به نوع پروژه شما، تعداد نود ها و استفاده از نوع و مدل. دستگاه محل انجام تست فلوک می تواند متفاوت باشد. برای اطلاع از قیمت تست فلوک به سایت دلتاتک مراجعه کنید.

  برای دریافت خدمات پسیو شبکه با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  سخن پایانی

  راه‌های زیادی برای فهمیدن سالم بودن و اصل بودن کابل شبکه وجود دارد. تست فلوک یکی از ابزارآلاتی که است که این مشکل را حل می کند. این دستگاه با بررسی اتصالات، عیوب کابل ها را بررسی کرده و نواقص آن را به شما نشان می دهد. سایت دلتاتک در این مطلب قصد آشنایی شما با تست فلوک کابل را داشته و امیدوار است این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *