مقاله

ترفندهای شبکه کردن دوربین های مداربسته ساختمان

شبکه کردن دوربین مداربسته
 • موضوع این هفته مقاله دلتا تک شبکه کردن دوربین مداربسته می باشد. اهمیت ایمنی روز به روز افزایش پیدا می کند. با توسعه دنیای ارتباطات و وابستگی هر چه بیشتر افراد به سیستم های تکنولوژیکی باید راهکاری برای حفاظت بیشتر و نظارت قوی تر خلق کرد. یکی از راهکارهای مهمی که می توان اتخاذ نمود استفاده از دوربین های تحت شبکه یا همان IP Camera می باشد. دوربین های تحت شبکه می توانند یک انتخاب عالی برای اجرای سیستم نظارتی در سازمان ها باشند.

  برای پیکربندی شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  ترفندهای شبکه کردن دوربین مداربسته

  برای شبکه کردن دوربین های مدار بسته باید از روتر یا مسیریاب استفاده نمود. با این حال نمی توان در انتخاب روتر بی گدار به آب زد چرا که روتر ها دارای انواع مختلفی هستند و باید در انتخاب آن به پروتکل های پیش فرض دستگاه مراجعه نمود. این پروتکل ها در هر دستگاهی متفاوت است و می تواند منجر به تغییرات در فرمت های آدرس دهی شود. در این مطلب قصد داریم شما را با راهکارهای شبکه کردن دوربین های مدار بسته آشنا نماییم بنابراین با ما همراه باشید.

  اجرای تنظیمات و کانفیگ های سخت افزاری برای شبکه کردن دوربین مداربسته

  قبل از اینکه در پروسه شبکه کردن دوربین های مدار بسته آی پی قدم از قدم بردارید باید اقدام به کانفیگ سخت افزاری نمایید. بدین منظور باید کابل برق را به روتر متصل نمایید. چنانچه کابل برقی که استفاده کرده ایی فاقد نقص باشد باید شاهد چشمک زدن چراغ های روتر باشید.

  برای امنیت شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  ممکن است شما قصد داشته باشید دسترسی عمومی وایفای را برای دوربین آی پی تعریف کنید بنابراین باید یک کابل شبکه از مودم به پورت WAN روتر متصل نمایید. بنابراین تمامی دستگاه هایی که به سیستم WAN متصل باشند امکان دسترسی به دوربین ها را از طریق روتر پیدا می کنند. در این لحظه نیازی نیست کار دیگری انجام دهید چرا که مسیریاب به طور اتوماتیک اقدم به جستجوی دستگاه های متصل نموده و بعد از حدود یک دقیقه تمامی دستگاه ها را شناسایی خواهد کرد.

  استفاده از کابل های شبکه برای اتصال و شبکه کردن دوربین مداربسته

  در گام بعد باید از کابل های شبکه کمک بگیرید و دوربین مدار بسته آی پی را به پورت های روتر متصل کنید. اگر روتر انتخابی شما از دوربین مدار بسته POE پشتیبانی نماید، می توانید تنها با استفاده از یک کابل شبکه قدرت و سرعت انتقال داده را تامین کنید.

  دسترسی به شبکه وای فای برای شبکه کردن دوربین مداربسته

  در پروسه شبکه کردن دوربین های مدار بسته شما به یک سیستم کامپیوتری مانند PC یا لپ تاپ نیاز دارد تا کانفیگ دوربین و روتر را به کمک آن انجام دهید. شما می توانید سیستم لپتاپ را به کمک سیستم Wi-Fi یا یک کابل شبکه مطمئن به روتر متصل کنید و دسترسی خود را به دوربین های موجود در شبکه تامین نمایید.

  پایان فرآیند کانفیگ سخت افزاری برای شبکه کردن دوربین مداربسته

  اما چه زمان می توان فهمیدکه پروسه کانفیگ سخت افزاری به پایان رسیده؟ زمانی که روتر و دوربین مدار بسته اتصالات درستی داشته باشند، روشن شوند و از روی عملکرد آن ها بتوان اتصال استاندارد آن ها را تشخیص داد، می توان گفت که کانفیگ و راه اندازی سخت افزاری در شبکه کردن دوربین های مدار بسته به پایان رسیده است. اما هنوز هم عملیات شبکه کردن ادامه دارد. شما باید راه اندازی نرم افزاری را انجام دهید.

  برای پشتیبانی شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  راه اندازی نرم افزاری در شبکه کردن دوربین مداربسته

  برای راه اندازی نرم افزاری در پروسه شبکه کردن دوربین های مدار بسته باید اقدامات خاص خود را انجام دهید. DHCP یک پروتکل پیکربندی داینامیک می باشد که مختص هاست یا سرور می باشد. این پروتکل در واقع یک پروتکل شبکه استاندارد است که در شبکه IP مورد استفاده قرار می گیرد. اما وظایف این پروتکل چیست؟ DHCP پارامترهای مورد نیاز برای عملکرد برنامه های مرتبط به شبکه IP را گردآوری می نماید. این پارامترها شامل آدرس IP می شوند.

  برای نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  بنابراین تجهیزات سخت افزاری یعنی دوربین یا کامپیوتر باید درخواست IP Address و سایر پارامترهای شبکه را به پروتکل DHCP ارسال کنند تا اطلاعات به صورت خودکار از سرور DHCP دریافت شود. در نتیجه نیاز به تنظیمات دستی جهت مدیریت شبکه کاهش پیدا می کند و درصد خطا نیز بالطبع کم می شود. زمانی که داده های خودکار از DHCP به کامپیوتر و دوربین ارسال می شود این تجهیزات به صورت اتوماتیک و از طریق Local IP Address توسط پروتکل DHCP به روتر متصل می شوند.

  دسترسی به IP Address دوربین ها و تجهیزات سخت افزاری در شبکه کردن دوربین مداربسته

  دسترسی به IP Address که کامپیوتر از طریق آن تنظیم شده اصلا کار دشواری نیست. کافیست تا Cmd را روی کامپیوتر باز کنید البته به شرطی که ویندوز روی آن نصب باشد. بدین منظور روی گزینه استارت کلیک کنید و عبارت Cmd را جستجو نمایید. به محض فشردن دکمه اینتر، یک پنجره باز می شود که باید در آن دستور “ipconfig را وارد کنید. به محض اجرای دستور، کانفیگ ویندوز به شما نمایش داده خواهد شد.

  برای دریافت خدمات تعمیر شبکه با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  IPv4 آدرسی است که به کامپیوتر اختصاص دارد. IP نوشته شده در مقابل Default Gateway نیز می توانید تنظیمات روتر را تغییر دهید. بدین منظور کافیست این IP را کپی کنید و آن را در مرورگر وارد نمایید. یافتن IP دوربین نیز کار پیچیده ای نیست؛ کافیست تا منوی BASIC را باز کنید و گزینه Attached Devices را برگزینید. بعد از اجرای این عملیات می توانید آی پی مربوط به هر دوربین را در شبکه در مقابل آن در یک ستون مشاهده کنید.

  برای دریافت خدمات اکتیو شبکه با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  با کپی کردن این آی پی ها و وارد کردن آن ها در مرورگر کامپیوتر می توانید به تنظیمات دوربین های شبکه دسترسی داشته باشید.

  نتیجه گیری در باب شبکه کردن دوربین مداربسته

  شبکه کردن دوربین های مدار بسته می تواند یک اقدام مهم و کلیدی در راستای ارتقای امنیت یک سازمان مهم باشد. بنابراین در انجام آن باید حواس تان به حفره های امنیتی باشد تا هیچ باگی در این فرآیند صورت نگیرد. استفاده از شبکه وایفای قابل اطمینان یکی از مهمترین نکات در این راستا می باشد. برای شبکه کردن دوربین ها به روتر، سیستم کامپیوتری، کابل های شبکه و تجهیزات سخت افزاری مانند مودم و سوئیچ نیاز دارید.

  برای دریافت خدمات کابل کشی شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  باید دقت داشته باشید که روتر انتخاب تان با پروتکل های سخت افزاری هماهنگی داشته باشد. چنانچه در فرآیند شبکه کردن دوربین ها مراحل را دقیق و گام به گام انجام دهید می توانید در نهایت تصاویر دوربین ها را دریافت کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *