مقاله

چطور ای پی دوربین مداربسته را پیدا کنیم؟

ای پی دوربین مداربسته
 • اینکه چطور می توانیم ای پی دوربین مداربسته را پیدا کنیم سوالی است کلیدی که در زمان نصب دوربین به سراغمان می آید. فرقی ندارد که برند دوربین مدار بسته تان چیست؛ هایک ویژن، داهوا یا هایلوک. به هر حال باید برای راه اندازی و نصب دوربین آدرس آی پی آن را داشته باشید. تا زمانی که دسترسی به آی پی دوربین مدار بسته برای شما فراهم نباشد نمی توانید تنظیمات دوربین را انجام دهید.

  برای نصب دوربین مدار بسته اقساطی با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  راه های مختلفی برای ایجاد این دسترسی وجود دارد که با توجه به شرایط موجود و البته میزان زمانی که در اختیار دارید می توانید اقدام به انجام آن نمایید. در این مطلب قصد داریم به شما بگوییم که چگونه باید برای پیدا کردن آی پی دوربین مدار بسته اقدام کنید. بنابراین همراه ما باشید.

  پیدا کردن کاتالوگ و راهنمای دوربین مداربسته

  اگر بخواهیم ساده ترین راه برای پیدا کردن آی پی دوربین مدار بسته را به شما معرفی کنیم که تنها در عرض چند دقیقه و یا حتی چند ثانیه به آی پی دسترسی پیدا کنید به راهی جز مراجعه به کارتن و کاتالوگ دوربین نمی توانیم اشاره کنیم. کافیست به کاتالوگ دوربین مراجعه کنید و بعد اطلاعات دوربین را وارد سایت رسمی برندی که دوربین مدار بسته تان به آن تعلق دارد نمایید. نتایج نمایش داده شده اطلاعات مورد نیاز شما را در بر خواهد داشت.

  استفاده از دستگاه NVR برای پیدا کردن ای پی دوربین مداربسته

  راه دیگری که برای پیدا کردن آی پی دوربین مدار بسته وجود دارد متوسل شدن به جستجوگر دستگاه NVR است. این روش تنها زمانی جواب می دهد که ساختار IP دوربین مدار بسته با IP دستگاه NVR مطابقت داشته باشد. شما از این طریق می توانید هم آی پی دوربین مدار بسته را پیدا کنید و اقدام به تغییر آی پی نمایید. بدین منظور کافیست وارد منوی دستگاه NVR شوید و بعد در بخش Remote یا Registration دوربین های مدار بسته تحت شبکه را شناسایی کنید.

  پروژه نصب دوربین مدار بسته را با کارشناسان حرفه ای دلتاتک تجربه کنید.

  اما ممکن است در این اقدام با در بسته مواجه شوید. اما نگران نباشید. شما میتوانید با اضافه کردن گزینه Device Search به صورت دستی اقدام به بررسی آی پی تمام دوربین های متصل به شبکه نمایید.

  استفاده از IP Scanner ها برای دسترسی به ای پی دوربین مداربسته

  یک دیگر از راه های دسترسی به آی پی دوربین مدار بسته استفاده از IP Scanner می باشد. بدین منظور یاید لپتاپ و گوشی خود را از طریق کابل به دوربین اتصال دهید. در صورتی که رنج لپتاپ و گوشی شما با رنج دوربین یکسان باشد یعنی سه بخش اول IP این دو دستگاه یکسان باشد می توانید تمام IP های فعال درون شبکه را شناسایی کنید.

  مشاهده شرکت نصب دوربین مدار بسته تهران دلتاتک را از دست ندهید.

   نرم افزار SADP یکی از آی پی اسکنرهای قوی می باشد. این نرم افزار مختص برندهای هایک ویژن و هایلوک می باشد. زمانی که این نرم افزار را روی سیستم کامپیوتر نصب کردید باید دوربین مداربسته و یا دستگاه NVR را نیز به سیستم کامپیوتری متصل نمایید تا آی پی آن ها را پیدا کنید. دقت داشته باشید که در صورت اتصال دوربین و دستگاه NVR به سوئیچ باید سوئیچ را به سیستم کامپیوتری متصل نمایید.

  برای اطلاع از حقوق نصب دوربین مدار بسته کلیک کنید.

  شما می توانید از این نرم افزار برای تغییر IP نیز استفاده کنید بنابراین کافیست تا روی نرم افزار راست کلیک نمایید و گزینه Run As Administrator را انتخاب کنید. در بین گزینه های نمایش داده شده گزینه ای برای تغییر IP وجود دارد. اما دقت داشته باشید که آی پی دوربین مدار بسته هیچ گاه نباید با آی پی دستگاه NVR یکسان باشد. بنابراین در صورت یکسان بودن این دو سریعا اقدام به تغییر آی پی نمایید.

  IW2

  نرم افزارهای دیگری مانند IW2 و نرم افزار IP Config Tool Version 4 از دیگر نرم افزارهایی هستند که برای پی بردن به آی پی دوربین مدار بسته می توان از آن ها استفاده کرد. نرم افزار IW2 برای اغلب برندها جوابگو می باشد بنابراین اگر نتوانستید از دو نرم افزار عالی SADP و IP Config Tool Version 4 استفاده کنید سراغ این نرم افزار بروید.

  استفاده از نرم افزار برای دسترسی به ای پی دوربین مداربسته

  دوربین های تحت شبکه دارای نرم افزارهای مخصوص هستند. یکی از مزیت های قابل توجه این سیستم های نرم افزاری نسبت به اسکنرهای شبکه این است که آن ها فقط دوربین های تحت شبکه را پیدا می کنند و با دستگاه های دیگری که تحت شبکه هستند کاری ندارند. این نرم افزارها می توانند آی پی دوربین های مدار بسته را در تمام رنج های شبکه جستجو کنند.

  برای نصب دوربین مدار بسته در ساختمان با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  در واقع متفاوت بودن IP Range کامپیوتر و IP Range دوربین منجر به اختلال و عدم پیدا کردن آی پی دوربین نخواهد شد. در استفاده از نرم افزارهای اسکنر شبکه باید لزوما کامپیوتر و دوربین هم رنج باشند. این نرم افزارها دارای انواع مختلفی هستند و هر برند نرم افزار مخصوص خود را ارائه می دهد. پیدا کردن آی پی دوربین از طریق نرم افزار مخصوص برند بسیار ساده تر است.

  بازگردانی به حالت سخت افزاری پیش فرض

  از دیگر روش هایی که برای پیدا کردن آی پی دوربین می توان به آن دست زد بازگردانی به حالت پیش فرض است. چنانچه روش های قبلی را امتحان کردید و نتوانستید آی پی دوربین را پیدا کنید یعنی شما آی پی دوربین را به صورت دستی تغییر داده اید. بنابراین باید دوربین را ریست سخت افزاری نمایید تا تمام اطلاعات به حالت پیشفرض کارخانه باز گردد.

  برای پیکربندی شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  کافیست دکمه ریست فکتوری را بزنید که دکمه ای شبکه به دکمه روشن و خاموش مودم می باشد. اکنون می توانید از روش های قبلی برای پیدا کردن آی پی دوربین مداربسته تان اقدام کنید.

  تماس با پشتیبانی و یا نمایندگی فروش دوربین مداربسته

  چنانچه روش های قبلی برای شما جوابگو نبود و دسترسی به امکانات نرم افزاری و سیستمی برای یافتن آی پی دوربین را نداشتید و یا زمان کافی برای انجام اقدامات گفته شده در اختیار نداشتید می توانید با تماس با پشتیبانی فروش دوربین مدار بسته در کمترین زمان ممکن به آی پی دوربین دسترسی پیدا کنید.

  نتیجه گیری در باب ای پی دوربین مداربسته

  روش های مختلفی برای پیدا کردن IP دوربین مدار بسته وجود دارد. از جمله این روش ها می توان به بررسی کاتالوگ، تماس با پشتیبانی، استفاده از آی پی اسکنر، استفاده از نرم افزار مخصوص و دستگاه NVR و ریست سخت افزاری اشاره کرد. اینکه کدام روش را انتخاب می کنید به زمان و امکانات در دسترس شما بستگی دارد. به عنوان مثال تماس با پشتیبانی ممکن است سرعت بیشتری داشته باشد اما دقت آن به دلیل خطای نیروی انسانی زیاد است.

  برای امنیت شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  به همین دلیل توصیه می شود روش های مطمئن مانند استفاده از نرم افزارهای تخصصی را انتخاب کنید و یا به سایت رسمی برند دوربین دلتا تک مراجعه کنید و با ارائه اطلاعات فنی IP دوربین را دریافت کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *