مقاله

همه چیز درباره اینترنت تحت شبکه

اینترنت تحت شبکه
 • موضوع این هفته دلتا تک اینترنت تحت شبکه می باشد. اینترنت یکی از مهم ترین ابزار ارتباطی قرن ۲۱ محسوب می شود. تمامی مدیای موجود در تلفن همراه، تمامی خبرهای جهان، تمامی اطلاعات سازمان ها، در بستر اینترنت وجود دارد. در صورت نبود اینترنت، بسیاری از افراد توانایی گذراندن زندگی روزمره و کسب و کار خود را ندارند. به همین دلیل عدم وجود اینترنت در دنیای امروزی غیر ممکن است. و جوامع مختلف، هیچ تصوری از دنیای بدون اینترنت ندارند.

  برای آشنایی با قرارداد فروش و نصب دوربین مدار بسته حرفه ای با دلتاتک همراه باشید.

  همه چیز درباره اینترنت تحت شبکه

  دلتاتک در این بخش از مطالب قصد دارد گونه ای اینترنت را تحت عنوان اینترنت تحت شبکه به شما معرفی کند. اگر شما به دنبال کسب اطلاعات مختلف در مورد اینترنت تحت شبکه هستید، بهتر است این مطالب را تا انتها مطالعه کرده و از نکات مهم در مورد این نوع از اینترنت آگاه شوید.

  شبکه چیست؟

  شما با تعریف اینترنت آشنا هستید و نیازی نیست که در این بخش آن را به طور کامل توضیح دهیم. اما ممکن است با ماهیت شبکه بطور کامل آشنایی نداشته باشید. بطور کلی شبکه دو یا چند کامپیوتر متصل است که می تواند منابعی مانند چاپگر، اتصال اینترنت، برنامه کاربردی و غیره را به اشتراک بگذارد. شبکه مجموعه ای از سیستم ها و دستگاه های کامپیوتری است که با استفاده از یک شبکه بی سیم یا از طریق دستگاه های ارتباطی و رسانه های انتقال به یکدیگر متصل شده اند. شبکه ارتباط بین رایانه ها و دستگاه ها را در محدوده محدودی فراهم می کند که در آن تنها یک نهاد کنترل یا مجاز به مدیریت کل سیستم است.

  اینترنت تحت شبکه چیست؟

  اینترنت تحت شبکه اینترنتی خصوصی است که می توان چندین سیستم کامپیوتری را به هم متصل کرد و سپس به وسیله یک شبکه به آن اینترنت داد. به اینترنتی که در یک شبکه خصوصی به اشتراک گذاشته می شود را اینترنت تحت شبکه می گویند. می توان به راحتی اینترنت را در سطح یک شبکه خانگی کوچک و یا حتی یک شبکه سازمانی بزرگ به اشتراک گذاشت.

  برای آشنایی با مراحل نصب یک دوربین مدار بسته با دلتاتک همراه باشید.

  با اشتراک اینترنت در شبکه، همه کامپیوترها به اینترنت متصل می شوند و می توان مصرف هر سیستم و سرعت آن را تحت شبکه کنترل کرد. در واقع می توان گفت اینترنت معمولی خود شبکه ای از شبکه هاست. به این صورت که تمامی سیستم های کامپیوتری موجود در جهان با شبکه های مختلف به یک شبکه واحد متصل می شوند و اینترنت را پدید می آورند. اینترنت تحت شبکه اما مفهومی جزیی است و منظور از آن چندین سیستم مختلف است که توسط یک شبکه به یکدیگر متصل شده اند.

  مزایای اینترنت تحت شبکه

  اینترنت تحت شبکه دارای مزایای متعددی برای سیستم هایی که در شبکه وجود دارند، می باشد. این مزایا موجب می گردد که شرکت های کوچک و بزرگ به فکر استفاده از این اینترنت برای سیستم های خود باشند. در ادامه چندین مورد از مزیت های این اینترنت بیان خواهد شد.

   حفاظت از داده ها:

  داده های اطلاعاتی شرکت ها ممکن است محرمانه و سری باشد. این اینترنت ، به نوعی اینترنت داخلی محسوب شده و مانع از درز کردن اطلاعات به خارج از شرکت می شود. بنابراین می توان گفت یکی از مزایای اینترنت تحت شبکه، محافظت از اطلاعات مهم شرکت است.

   افزایش سرعت انتقال:

  ممکن است که در شرکت یا موسسه خود، اطلاعات را از یک سیستم به سیستم دیگر انتقال دهید. در صورتی که این اینترنت داشته باشید، این کار با سرعت بیشتری انجام میگیرد؛ زیرا سیستم های موجود در شبکه شما، با یک‌دیگر در ارتباط هستند.

  برای نصب دوربین مدار بسته تحت شبکه با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

   حفظ ارتباط در زمان قطعی اینترنت:

  سیستم هایی که تحت یک شبکه به اینترنت متصل هستند، در صورتی که دچار قطعی اینترنت شوند، به دلیل اینکه ارتباطشان با یک دیگر توسط یک شبکه اتفاق افتاده است، دچار قطعی ارتباط نمی شوند. این مزیت از مهم ترین مزایای اینترنت تحت شبکه می باشد که منجر به محبوبیت این روش در بین شرکت های مختلف شده است.

   کنترل میزان تبادل داده:

  به وسیله شبکه ای که سیستم های مختلف به آن وصل هستند، می توان میزان انتقال داده و مصرف اینترنت را مشاهده نمود و در صورت لزوم، میزان استفاده یکی از سیستم ها یا تمامی آن ها را از اینترنت، محدود کرد. این روش بیشتر در شرکت هایی با مصرف بالای اینترنت کاربرد دارد. همچنین در مصارف خانگی اینترنت اگر چندین سیستم دارید، با این روش می توان آن ها را در استفاده از اینترنت، محدود کرد.

  معایب اینترنت تحت شبکه 

  تمامی تکنولوژی ها و اختراعات بشر، دارای مزایا و معایبی می باشند. اینترنت تحت شبکه نیز از این مستثنی نیست و دارای مزایا و معایبی می باشد. در بخش قبل در مورد مزایای این روش سخن گفته شد. این قسمت از مقاله به بررسی معایب این اینترنت اختصاص یافته است.

  برای نصب دوربین مدار بسته شمال تهران با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  هزینه بالای راه اندازی:

  راه اندازه اینترنت تحت شبکه به دلیل پیچیدگی و هزینه شبکه ها دارای هزینه بالایی می باشد. از طرفی خرید سایر تجهیزات و داشتن چندین سیستم بر این هزینه ها می افزاید. 

   مسائل مربوط به نگهداری:

  نگهداری و حفظ شبکه ها نیازمند حضور افراد متخصص است که همواره، تمامی بخش های شبکه را چک کرده و ایرادات را بر طرف نماید. این کار نیاز به زحمت و هزینه زیاد دارد. به همین دلیل دشواری های نگهداری شبکه از معایب آن می باشد. 

   اختلاف سرعت اینترنت جهانی:

  اگر شبکه ها، اینترنت آزاد خود را از طریق سیم های مسی دریافت کنند، دارای سرعت پایین تری خواهند بود. علاوه بر آن خرید و استفاده از فیبرهای نوری، هزینه بالایی دارد. 

  برای نصب دوربین مدار بسته غرب تهران با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

   محدودیت پوشش دهی:

  شبکه‌های محلی در میزان محیطی که پوشش می‌دهند محدود هستند. غالبا می‌توانند یک دفتر،‌ یک ساختمان یا چند ساختمان مجاور را پوشش دهند.

  سخن پایانی در باب اینترنت تحت شبکه

  اینترنت تحت شبکه دارای مزایا و معایبی می باشد. در این مقاله به تعداد مساوی از مزایا و معایب این شبکه ها سخن گفته شد و استفاده از آن ها بر عهده مصرف کننده گذاشته شد. اما اگر هنوز در استفاده یا عدم استفاده از این ابزار تکنولوژی شک دارید، به سایت دلتاتک مراجعه کنید. دلتاتک از معتبر ترین عرضه کنندگان خدمات کامپیوتری می باشد و شما می توانید پس از دریافت راهنمایی های لازم از پشتیبانی سایت، نسبت به رفع نیاز اینترنت تحت شبکه‌ی شرکت خود، از طریق این سایت اقدام کنید.

  برای نصب دوربین مدار بسته جنوب تهران با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *