مقاله

اینترنت تحت شبکه چیست

اینترنت تحت شبکه
 • به اینترنتی که در یک شبکه خصوصی به اشتراک گذاشته می شود اینترنت تحت شبکه می گویند. خیلی جالب است بدانید اینترنت را در سطح شبکه خانگی می توانید کوچک کنید و در سطح بزرگتر سازمانها ان را بزرگتر ارائه دهید. وقتی میگویی اینترنت تحت شبکه یعنی سرور مجازی تنها محدود به یک شبکه محلی می باشد. زمانی که اینترنت را در شبکه به اشتراک میگذاریم تمام کامپیوتر ها می توانند به هم متصل شوند. در این صورت است که می توان میزان مصرف و حتی سرعت اینترنت را تحت کنترل داشت.

  برای پیکربندی شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  اینترنت تحت شبکه

  از جمله خدماتی که شبکه انجام می دهد اشتراک اینترنت می باشد، اینترنت یک کامپیوتر نیست بلکه متشکل از چندین شبکه کامپیوتری است که به یکدیگر متصل هستند. می توان گفت اینترنت مجموعه بزرگی از شبکه ها است که به یکدیگر متصل شده اند، اتصال اینترنت موجب می شود تمام کامپیوتر ها و شبکه ها بتوانند داده ها دیتا ها و اطلاعات خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

  برای امنیت شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  اینترنت مجموعه ای از کامپیوتر های متصل به هم می باشد در سراسر جهان. به اینترنت شبکه شبکه ها نیز گفته می شود. در واقع اینترنت یک شبکه بزرگ است که سایر شبکه های کوچک در جهان را به یکدیگر وصل می کند.

  تاریخچه شبکه 

  تاریخچه شبکه به سال ۱۳۶۰ باز می گردد، در همین سال بود که وزارت دفاع آمریکا آژانس تحقیقاتی خود را برای رقابت با فعالیت های ماهواره ای اتحاد جماهی شوروی راه اندازی کرد و در این زمینه نیز به بهترین شکل عالی عمل کرده است. این آژانس پروژه های تحقیقاتی مهم در زمینه های استراتژیک و دفاعی به کار می گرفت، در اینجا به کاربرد شبکه می پردازیم:

  برای پشتیبانی شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  شبکه کامپیوتری وظیفه دارد ارتباط بین سیستم ها برقرار کند تا آنها بتوانند اطلاعات و داده های خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. کاربران شبکه می توانند دستگاه هایی مانند پرینتر را نیز باهم به اشتراک بگذارند. مدیران IT به راحتی می توانند با این امکانات تعداد زیادی از شبکه ها یا کامپیوتر ها را تحت نظارت خود در آوردند. و سیاست های خود را در آن اعمال کنند. شبکه های کامپیوتری بدون در نظر گرفتن محدودیت فاصله ها می توانند میلیون ها کامپیوتر را پشتیبانی کنند. 

  شبکه محلی بی سیم

  به شبکه های محلی بی سیم WLAN  گفته می شود. از مزایای بسیار عالی این شبکه ها این است که می توانند بدون وجود هیچ سیم یا کابلی به یکدیگر متصل شوند و به راحتی از جایی به جای دیگر انتقال پیدا کنند. 

  اینترنت تحت شبکه چیست؟

  شبکه اینترنت یکی از بزرگترین شبکه های جهانی است که افراد می توانند که افراد می توانند داده ها و اطلاعات خود را از قاره ای به قاره دیگر جابجا کنند. این شبکه به وسیله وسیله ای به نام مودم و یا شبکه اینترنت موبایل به ان متصل می شوند. 

  برای نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

   حالا سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که شبکه چیست؟

  شبکه چیست؟

  شبکه به اصطلاح در لغت به گروهی از افراد یا اشیا می گویند که از طریق آنها اطلاعات گسترش می یابد. اما در بحث فناوری اطلاعات شبکه معنا و مفهوم دیگری دارد. به شبکه های کامپیوتری اصطلاحا NETWORK نیز می گویند، مجموعه ای از چندین سخت افزار و نرم افزار که از طبق کابل به یکدیگر در ارتباط هستند. گاهی ممکن است از از تجهیزات بی سیم برای ارتباط این شبکه ها استفاده کرد.

  برای دریافت خدمات تعمیر شبکه با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  شبکه متشکل از دو تا چند کامپیوتر که می توانند اطلاعات و چاپگر ها و برنامه های کاربردی را به اشتراک بگذارد. به عبارت ساده تر شبکه دو یا چند کامپیوتر است که به وسیله یک شبکه بی سیم با یکدیگر ارتباط برقرار می کند. اینترنت و یا شبکه های متصل به هم یک سیستم جهانی است که به وسیله IP ها و TCP ها برای ارتباط چندین دستگاه الکترونیکی استفاده می شود. شبکه ای که از هزاران شبکه تشکیل شده اینترنت می نامند. شبکه ها از طریق محلی با یکدیگر در ارتباط هستند و این شبکه ها برای اتصال با شبکه های خارج باید اینترنت متصل باشند.  

  تفاوت اینترنت تحت شبکه و اینترنت تحت وب چیست؟

  • برای اتصال سیستم ها به یک سرور باید یک IP داشته باشید.
  • IPها به دو دسته LOCAL و GLOBAL تقسیم می شود.
  • IP های LOCAL فقط برای کاربران تحت شبکه قابل مشاهده است.
  • تمامی IP های جهانی با همان GLOBAL در محیط اینترنت تعریف می شوند.
  • هر سیستمی که به اینترنت متصل می شود می تواند IP ها را ببیند.

  مثالی که برای اینترنت تحت شبکه می شود گفت پرینت سرور است و هاستینگ تحت وب به فعالیت می پردازد. باید گفت اینترنت بخشی از شبکه است بدین صورت که تعداد زیادی از کامپیوتر ها را به یکدیگر متصل می سازد از طریق یک کامپیوتر بزرگ. این شبکه ها شامل شبکهی عمومی، خصوصی و فروش مالی، تجاری و دولتی را شامل می شود.

  برای دریافت خدمات اکتیو شبکه با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  ولی چطور می شود به تمام شبکه ها اینترنت داد به این شکل که به یک کامپیوتر مرکزی اینترنت می دهیم و بعد اینترنت را به تمام شبکه ها متصل می کنیم. برای شرکت ها و سازمان هایی که امنیت شبکه برایشان مهم است باید از پروتکل ها بسیار ویژه و روش های نرم افزاری و سخت افزاری استفاده کنند.

  سوال مهمی که مطرح می شود این است که چرا به شبکه نیاز داریم؟

  در واقع به ارتباط یکپارچه میان کامپیوتر ها، پرینتر ها و فکس ها، مودم ها و سرور ها شبکه کامپیوتری می گویند. و این همان زنجیره ایست که شما را به مشتری ها و شرکای خود متصل و ارتباط می دهد. از طریق شبکه می توان ارتباطات IT را تجهیز کرد ارتباط کاری را حفظ کرد و حتی از راه دور کنفرانس برقرار کرد. اینترنت نیز نهایت و تکمیل کننده یک شبکه است، در واقع اینترنت شبکه ای چندین شبکه کامپیوتری است که امکان دستیابی به هر شبکه ای را برقرار می کند.

  برای دریافت خدمات کابل کشی شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  سرور از نظر تحت شبکه یا تحت سرور هیچ فرقی باهم دارند، و در هر دو اشتراک گذاری و دسترسی به کاربران صورت می گیرد. ولی در اینجا اینترنت تحت شبکه محدود می باشد و سرور های تحت وب جهانی می باشد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *