مقاله

آشنایی با انواع نرم افزار مانیتورینگ شبکه داخلی lan

آشنایی یا انواع مانیتورینگ شبکه داخلی Lan
 • جهان امروزی، جهان ارتباطات سریع است. زمانی که شما با موبایل خود وارد شبکه های مجازی می شوید، پیامک ارسال و دریافت می کنید، یا زمانی که با موبایل خود شماره گیری می کنید، در واقع در حال برقراری ارتباط هستید. این ارتباط لایه های مختلف و روش های متفاوتی دارد. نرم افزارهای زیادی هستند که شرایط کنترل این ارتباطات را برای کاربران در سطوح مختلف محیا می کنند. یکی از نرم افزارهای کنترل ارتباط، نرم افزار مانیتورینگ شبکه داخلی lan هستند.

  این نرم افزارها، خود دارای انواع مختلفی هستند که متناسب با نوع ارتباط و گستردگی آن، از آن ها استفاده می کنند. دلتا تک، مجری انواع شبکه های ارتباطی در ایران، قصد دارد شما را با انواع نرم افزار مانیتورینگ شبکه داخلی Lan آشنا سازد. اگر به دنبال کنترل شبکه داخلی lan هستید، حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

  برای نصب و راه اندازی دوربین ثبت پلاک با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  ۳ مدل از انواع نرم افزار مانیتورینگ شبکه داخلی Lan

  با وجود تعداد بالایی از نرم افزارهای مانیتورینگ، انتخاب یک نرم افزار مناسب، برای استفاده کنندگان از آن، کمی دشوار است. به همین دلیل در ادامه انواع مانیتورینگ Lan برای شما بیان خواهد شد. 

  Solarwinds server 

  این نرم افزار یکی از محبوبترین انواع نرم افزار مانیتورینگ شبکه داخلی Lan است. نرم افزار solarwinds  منابع و عملکرد نرم افزارهای موجود در شبکه را بررسی و تنظیم می کند. این شبکه به نظارت دقیق سیستم های موجود در شبکه می پردازد. شبکه سولارویندز دارای ویژگی های مختلفی است. این شبکه می تواند همزمان چندین سیستم را مدیریت کند‌. 

  هشدارهای بروز مشکل را قبل از اتفاق افتادن مشکلی، ارائه می دهد. علاوه بر آن این نرم افزار، قابلیت نصب سریعی دارد و می تواند در زمان ۳۰ دقیقه، نصب شود. این ویژگی ها، solarwinds  را به یک نرم افزار مانیتورینگ شبکه داخلی موفق تبدیل کرده است. 

  برای نصب دوربین مدار بسته سازمان ها با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  Data dog 

  یکی دیگر از نرم افزارهای انواع مانیتورینگ شبکه داخلی Lan بر پایه فضای ابری کار می کند. این نرم افزار نیز مانند سایر نرم افزارهای مانیتورینگ شبکه داخلی lan، به ردیابی منابع سرور می‌پردازد و عملکرد سیستم را بررسی می‌کند. این نرم افزار توانایی جمع آوری اطلاعات زیادی را به منظور بررسی مقطعی از سیستم را دارد. از نرم افزار data dog  برای تجزیه و تحلیل ترافیک، تشخیص ناهنجاری ها در دوربین های کنترل ترافیک و دوربین های امنیتی، ردیابی اتفاقات خلاف قانون و… استفاده کرد.

  این نرم افزار بیشتر برای دولت ها و شهرداری ها، برای کنترل جمعیت و حفظ نظم شهری کاربرد دارد. علاوه بر آن data dog، دارای فضای کاربری قابل تغییر است و می توان متناسب با نیاز، آن را شخصی سازی کرد.

  Zabbix

  یکی دیگر از نرم افزارهای مانیتورینگ و کنترل شبکه، zabbix  می باشد. از مهمترین دلایلی که متخصصان از این نرم افزار استفاده می کنند، منبع باز بودن آن است. یعنی می توان با چندین خط کدنویسی آن را تغییر داد و متناسب با نیاز سازمان، از آن استفاده کرد. این نرم افزار توانایی بالایی در کنترل و نظارت بر سخت افزار شبکه دارد. 

  برای طراحی نقشه دوربین با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  انواع مانیتورینگ شبکه داخلی Lan چیست

  به همین دلیل بیشتر افراد، از این قابلیت Zabbix  بهره می برند. این نرم افزار توانایی این را دارد که هزاران داده را که از سیستم های مختلف جمع‌آوری شده است، آنالیز و بررسی کند. از ویژگی های این نرم افزار، می‌توان به شناسایی خودکار شبکه ها، پشتیبانی از هشدارهای مختلف مانند پیامک و ایمیل، رمزگذاری شبکه، قابلیت نظارت بر اسکریپت از راه دور و… اشاره کرد. این نرم افزار نیز مانند دو نرم افزار دیگر، به عنوان یکی از مهم ترین و انواع نرم افزار مانیتورینگ شبکه داخلی Lan به حساب می آید.

  اهمیت مانیتورینگ شبکه داخلی Lan در ارتباطات

  امروزه با پیشرفت ارتباطات و به وجود آمدن شبکه های مختلف، آشنایی با انواع نرم افزار مانیتورینگ شبکه داخلی lan نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از مهمترین کنترل ها، کنترل یا مانیتورینگ lan می باشد. از این رو نیاز است که شما با بهترین نرم افزارهای مانیتورینگ Lan آشنا شوید.

  برای نصب و راه اندازی دوربین پلاک خوان با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  دلتا تک به این منظور تلاش کرده است تا شناخت نرم افزار مانیتورینگ شبکه داخلی Lan را برای شما به ارمغان آورد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این نرم افزار ها، به سایت دلتا تک مراجعه کنید و با مشاوران و متخصصان این شرکت در ارتباط باشید. همچنین می توانید راه اندازی شبکه های مختلف را به این شرکت بسپارید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *