مقاله

آشنایی با انواع سنسور تصویر دوربین مداربسته

انواع سنسور تصویر دوربین مداربسته چگونه است؟
 • حفظ و ایجاد امنیت در زندگی، برای افراد، همواره از اهمیت بالایی برخوردار است. برای ایجاد امنیت می توان فعالیت های مختلفی انجام داد. بطور مثال حصار کشیدن یا استفاده از درب های ضد سرقت، می تواند گزینه مناسبی برای امنیت باشد. اما اگر سارقین از این سد عبور کنند، دیگر هیچ حفاظ امنیتی جلودار آن ها نیست. بنابراین بهتر است از انواع سنسور تصویر دوربین مداربسته استفاده شود تا در صورت بروز اتفاقات ناگوار، توسط این دوربین ها ثبت شود.

  دوربین های مدار بسته دارای سنسورهای تصویر مختلف می باشد. سایت دلتا تک که اجرا کننده انواع سیستم های مداربسته و شبکه های گسترده است، قصد دارد شما را با انواع سنسور تصویر دوربین مداربسته آشنا سازد. اگر قصد نصب دوربین مداربسته دارید، بهتر است تا انتها همراه ما باشید که با انواع سنسور تصویر دوربین مداربسته آشنا شوید.

  برای نصب دوربین مدار بسته با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  انواع سنسور تصویر دوربین مداربسته چیست؟ 

  برای دیدن یک جسم، باید از آن جسم به چشم ما نور برسد. این جمله بدان معنا است که از یک جسم نورانی باید به جسم مورد نظر نور بتابد و پرتوهای نور از آن جسم به چشم ما برسند. در انواع سنسور تصویر دوربین مداربسته نیز اینگونه است. نور باید از سطح جسم ساطع شده و به دوربین برسد. سپس این نور باید توسط حسگرها یا سنسور دوربین مداربسته دریافت شود و به سیگنال های الکترونیکی تبدیل می کند و این سیگنال ها توسط بخش های دیگر دوربین، به تصویر تبدیل می شود. 

  هرچه حسگرهای انواع سنسور تصویر دوربین مداربسته قوی باشند و بتوانند پرتوهای نور بیشتری دریافت کنند، می توانند تصویری با پیکسل های بیشتر و کیفیت بالاتر ایجاد کنند. فرایند فیلمبرداری توسط سنسور دوربین و پردازنده انجام می شود. قوی بودن این دو بخش در کنار یکدیگر به افزایش کیفیت فیلمبرداری کمک می کنند. 

  همانطور که می دانید دوربین های مختلفی در سراسر جهان تولید می شوند. هر کدام از این دوربین ها دارای ‌کیفیت های مختلفی می باشند. این کیفیت تحت تاثیر پردازنده و سنسور دوربین مداربسته می باشند. سنسور دوربین مدار بسته دارای انواع مختلفی است. در ادامه انواع سنسور تصویر دوربین مداربسته برای شما بیان می گردد. 

  برای نصب دوربین مدار بسته ادارات با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  آشنایی با انواع سنسور تصویر دوربین مداربسته

  انواع سنسور تصویر دوربین مداربسته به چه صورت است؟

  انواع سنسور تصویر دوربین مداربسته دارای دو نوع مختلف می باشند. این سنسورها دارای نام های ccd  و cmos  می باشد. برای آشنایی کامل با این دو نوع سنسور بهتر است تفاوت های آن ها با یکدیگر را بررسی کنیم. 

  یکی از بزرگترین تفاوت های این دو سنسور، در نحوه دریافت و خواندن پرتوهای نور می باشد. در سنسور CCD، پیکسل ها پس از دریافت توسط سنسور، به گوشه های تراشه می روند تا از آنجا به پردازنده منتقل گردد.  اما این فرایند در سنسور cmos  به گونه‌ دیگری است. این سنسور خود پیکسل های نور را منتقل می کنند. این تفاوت موجب می شود که سنسورهای ccd  کیفیت بیشتری نسبت به سنسورهای cmos  داشته باشند. 

  دومین تفاوتی که بین سنسورهای ccd  و cmos  وجود دارد، این است که سنسورهای ccd دارای حساسیت به نور بیشتری هستند و این امر موجب می‌شود که نسبت به سنسورهای cmos، تصاویر با کیفیت تری در تاریکی ضبط نمایند. به همین دلیل از این سنسور ها در دوربین های مداربسته ای که در فضاهای سربسته و تاریک مانند انبارها نصب می شود، استفاده می کنند. 

  برای نصب دوربین مدار بسته منازل با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  سومین تفاوتی که انواع سنسور تصویر دوربین مداربسته دارند در میزان مصرف برق شان می باشد. سنسورهای ccd  دارای قطعات الکترونیکی بیشتری نسبت به سنسورهای cmos  می باشد. این امر موجب می شود که مصرف برق آن ها بیشتر شود. بنابراین استفاده از سنسورهای cmos  صرفه اقتصادی بیشتری دارد. به شما پیشنهاد می شود در محل‌هایی که نور به اندازه کافی وجود دارد، از دوربین هایی با این نوع سنسور استفاده نمایید.

  اهمیت استفاده از انواع سنسور تصویر دوربین مداربسته

  انواع سنسور تصویر دوربین مداربسته دارای اهمیت زیادی برای منازل، فروشگاه ها، کارخانجات، بانک ها، ادارات و… هستند. استفاده از دوربین های مداربسته در هر مکانی با مکان دیگر متفاوت است. بطور مثال در بانک ها نیاز است که چهره فرد را نمایان کند و در کارخانجات نیز در مکان هایی با نور کم قرار می گیرد.

  برای آشنایی با مراحل نصب یک دوربین مدار بسته با دلتاتک همراه باشید.

  تمام این موارد موجب می شود که تصویر برداری در هر کدام از این مکان ها متفاوت باشد. بنابراین لازم است که از سنسورهای دوربین مداربسته متفاوتی استفاده شود. شما می توانید برای اجرای انواع پروژه های دوربین مداربسته با هر نوع سنسوری که مد نظرتان است، به سایت دلتا تک مراجعه کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *