مقاله

مقایسه انواع دوربین های بی سیم Fisheye

مدل های دوربین های بی سیم Fisheye
 • امروزه یکی از مهم ترین و کارآمد ترین ابزاری که به کمک انسان آمده تا آسایش خاطر را فراهم آورد، دوربین های مدار بسته هستند. لزوم استفاده از دوربین های مدار بسته تا حدی جدی شده است که شما در هر مکانی آن را مشاهده می کنید. دوربین های مدار بسته در انواع مختلف و با کیفیت های متفاوت وجود دارد، در اینجا می خواهیم به معرفی انواع دوربین های بی سیم Fisheye بپردازیم. 

  برای نصب و راه اندازی دوربین تشخیص چهره با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  شناخت کامل انواع دوربین های بی سیم Fisheye

  به این مدل دوربین ها، دوربین چشم ماهی نیز گفته می شود. زیرا به صورت ۳۶۰ درجه می باشد. کارکرد این دوربین بسیار جالب است زیرا محل نصب آن سقف منزل یا هر مکان دیگری می باشد و قادر است به صورت ۳۶۰ درجه به همه چیز احاطه داشته و تصویر را ضبط کند.

  این دوربین ها مخصوص کسانی است که می خواهند کوچکترین مسئله در دید آن ها باشد. لنز این دوربین ها ثابت است، تصویر نمایش در انواع دوربین های بی سیم Fisheye به صورت دایره ای می باشد. با زیر نظر گرفتن تصاویر از بالا هیچ نقطه کوری در تصویر دیده نمی شود. 

  با استفاده از این دوربین شما دیگر نیازی به استفاده از چندین دوربین ندارید. از این دوربین بیشتر برای سالن های بزرگ استفاده می شود، دوربین Fisheye دید در شب نیست و در نور کم تصویری خوب و واضحی ارائه نمی دهد و این یکی از معایب این دوربین محسوب می شود.

  انواع دوربین های بی سیم Fisheye

  دوربین های مدار بسته چشم ماهی یا Fisheye در دو نوع می باشد.

  • تحت شبکه
  • آنالوگ

  دوربین های مداربسته چشم ماهی به دو صورت بی سیم و با سیم می باشد. این قابلیت وجود دارد که شما با استفاده از اینترنت و تصاویر ضبط شده دوربین را در گوشی و لپ تاپ خود مشاهده کنید. 

  برای نصب و راه اندازی دوربین هوشمند با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  البته باید به این موضوع اشاره کرد که انواع دوربین های بی سیم Fisheye فاقد دستگاه ضبط کننده هستند و تصاویر را در یک رم کوچک برای شما ذخیره می کنند. در مقابل دوربین های مدار بسته با تکنولوژی آنالوگ می تواند تصاویر را به صورت های متفاوت  HDVI, HDTVI, AHD و CVBS نشان دهد. 

  دوربین مداربسته آنالوگ ۴  in 1 عرضه می گردد. با توجه به توضیحاتی که داده شده شما می توانید برای مکان های بزرگ مثل سالن های همایش و تالار ها و آزمایشگاه و مکان های دارای وسعت زیاد از این دوربین های مدار بسته از نوع بی سیم استفاده کنید. 

  آشنایی با انواع دوربین های بی سیم Fisheye

  کاربرد انواع دوربین های مدار بسته بی سیم Fisheye

  گفتیم این دوربین ها بیشتر مناسب مکان های بزرگ هستند که تصویری در تمامی جهات را به ما ارائه دهند. در واقع شما می توانید به جای استفاده از چندین دوربین از یک دوربین استفاده کنید. 

  استفاده از دوربین های چشم ماهی برای مکان هایی که نیاز به نظارت لحظه ای دارند، بسیار مناسب است. مانند پاساژها و طلا فروشی ها و غیره. انواع دوربین های بی سیم Fisheye دارای مزیت خوب دیگری نیز می باشند یعنی در دو نوع با سیم و بی سیم هستند و نوع بی سیم آن ها برای افرادی که از شلوغ کردن و نامرتب نشان دادن مکان جلوگیری می کند بسیار مناسب است. 

  شما می توانید تمامی دوربین های مداربسته از جمله دوربین چشم ماهی را با استفاده از نرم افزارهای مخصوص تحت کنترل داشته باشید. به دلیل اینکه انواع دوربین های بی سیم Fisheye بیشتر به صورت بی سیم می باشد، باید نرم افزار مربوط به دوربین های مدار بسته و وایرلس را نصب کنید تا قادر به دیدن تصاویر باشید.

  دوربین های تحت شبکه به دلیل ارسال دیجیتال بسیار طرفدار دارد. البته ممکن است قیمت آن نسبت به دوربین های آنالوگ بیشتر باشد که این موضوع به دلیل خدمات بیشتری است که به شما ارائه می دهد. 

  برای نصب و راه اندازی دوربین ثبت پلاک با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  مزیت های انواع دوربین های بی سیم Fisheye

  یکی دیگر از مزیت های انواع دوربین های بی سیم Fisheye این است که شما می توانید به طور همزمان تصاویر ضبط شده را به وسیله اینترنت مشاهده کنید. از دیگر مزیت های انواع دوربین های بی سیم Fisheye تحت شبکه، نصب آسان، هوشمند بودن و امکان نصب چندین دوربین می باشد. 

  دوربین های مدار بسته چشم ماهی آنالوگ تکنولوژی قدیمی تری دارند. این دوربین های اطلاعات و تصاویر را به صورت آنالوگ ذخیره می کند. یک از تفاوت های تکنولوژی آنالوگ و دیجیتال کیفیت تصویر می باشد. 

  برای نصب و راه اندازی سیستم نظارت تصویری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  مسلما کیفیت تصویر در دوربین های دیجیتال بالاتر است. بنابراین اگر قصد خرید انواع دوربین های بی سیم Fisheye را دارید، به شما پیشنهاد می کنیم از نوع دیجیتال و تحت شبکه آن تهیه کنید. 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *