• انتقال سرور

  کاهش سرعت، معضل همیشگی کاربران یک شبکه بوده است. بدین منظور باید اقداماتی را در پیش گرفت که از مهمترین آن ها انتقال سرور می باشد. انتقال سرور در واقع به معنای انتقال تمام داده ها و اطلاعاتی است که روی سرور موجود می باشد. بنابراین می توان انتقال سرور را امری حساس و نیازمند به دقت و مهارت بالا دانست. هر چند انتقال سرور می تواند دلایل مختلفی داشته باشد؛ دسترسی به سرعت بیشتر، دسترسی به ظرفیت بالاتر و استفاده از امکانات بیشتر همگی می توانند دلایل مهمی برای انتقال سرور باشند. بسیار مهم است که فرآیند انتقال سرور در قالب مراحل تعیین شده ای که از قبل مشخص شده صورت پذیرد و ترتیب مراحل به هم نریزد چرا که در غیر اینصورت احتمال از بین رفتن داده ها و ایجاد قطعی در شبکه وجود خواهد داشت. این فرآیند باید به نحوی انجام شود که کاربران به هیچ وجه متوجه انتقال سرور نشوند و با قطعی سیستم و کند شدن آن مواجه نشوند.

  جهت نصب دوربین مداربسته منازل با شماره های مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  انتقال سرور

  مراحل انتقال سرور

  ۱

  بازدید از مکان

  ۲

  تعیین هزینه انتقال سرور

  ۳

  تعیین وقت اجرای پروژه

  برای انتقال سرور طبق استاندارد، کارشناسان ما از مکان شما برای انتقال سرور بازدید خواهند کرد.

  جهت اطلاع از شیوه پرداخت هزینه پروژه با شماره ها مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

  دلتا تک با بکارگیری کادری با تجربه از تاپ ترین تکنسین ها در کمترین زمان ممکن پروژه شما را با کیفیتی بی نظیر اجرا خواهد کرد.

  پخش ویدیو

  نمونه پروژه ها

  چرا انتخاب دلتا تک ؟

  پخش ویدیو
  پخش ویدیو

  اهمیت انتقال سرور

  انتقال سرور می تواند یکی از موضوعات مهم و تاثیر گذار در سئوی سایت باشد. این موضوع گاها وبمسترها و سئوکاران را دچار نگرانی و استرس می کند چرا که در حین انتقال سرور ممکن است رتبه بندی و سئوی سایت تحت تاثیر قرار گیرد بنابراین یک اشتباه کوچک در انتقال سرور می تواند شرایط رتبه بندی سایت را تحت تاثیر قرار دهد. البته تنها زمانی سئوی سایت تحت تاثیر منفی انتقال سرور خواهد بود که این روند به درستی انجام نشود. در صورتی که روند انتقال سرور به شکل اصولی صورت پذیرد سئوی سایت تان به مشکل نخواهد خورد.

  برای دریافت خدمات طراحی شبکه کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  از جمله مهمترین و ابتدایی ترین مراحلی که در انتقال سرور باید بدان توجه داشت مرحله برنامه ریزی می باشد. سرورهای جدید باید به گونه ای راه اندازی شوند که دارای سازگاری با سرورهای قدیمی بوده و سرویس ها با چالش های جدید روبرو نشوند. بسیار مهم است که بعد از انتقال داده های سرور به منظور جلوگیری از حذف و پاک شدن داده ها، متخصصین شبکه اقدام به همگام سازی یا همان Sync نمود اطلاعات نمایند.

  از مهمترین نکاتی که در انتقال سرور مطرح است بحث امنیت داده ها می باشد به همین دلیل است که روی انتخاب متخصصین حرفه ای و کار بلد تمرکز ویژه ای داریم. شما باید قطعا فرآیند انتقال سرور مجموعه خود را به متخصصین حرفه ای و قابل اعتماد بسپارید. امنیت داده ها حین انتقال سرور بایستی به شیوه ای اصولی رعایت شود تا بتوان ضمانت کرد که گردش داده ها صرفا در سرورهای مورد نظر صورت پذیرد و اطلاعات مهم و حساس شبکه تان به بیرون درز نکند و در فضای دیگری ذخیره سازی نشود. به همین جهت کارشناسان دلتا تک بعد از اجرای فرآیند انتقال سرور و پیش از تحویل نمودن آن، امنیت سرور را چندین بار مورد بررسی قرار می دهند تا از عدم وجود رخنه و شکاف در امنیت سرور اطمینان حاصل نمایند و خاطر شما نیز از این بابت آسوده باشد.

  خدمات انتقال سرور در مجموعه دلتا تک به صورت شبانه روی قادر به انجام می باشد بنابراین هر زمان که تصمیم به انتقال سرور گرفته باشید می توانید با برقراری تماس با کارشناسان مجموعه از این خدمات بهره مند شوید. دلتا تک با گرد هم آوردن تیمی قوی و مجرب از کارشناسان حرفه ای و متخصص در زمینه خدمات شبکه و انتقال سرور، با تکیه به تخصص و دانش خود در این زمینه شما را از بهترین و با کیفیت ترین خدمات انتقال سرور در زمان تعیین شده و طبق برنامه ریزی بهره مند خواهند ساخت. تعهد و پایبندی به اصول امنیتی و حفظ رضایت کاربران شبکه از مهمترین اهداف کارشناسان ما می باشد.

  برای پشتیبانی دوربین مدار بسته با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

   

  به طور کلی اهمیت انتقال سرور را می توان در سرعت، ظرفیت و امنیت خلاصه کرد. این سه پارامتر از مهمترین پارامترهایی هستند که نیاز به انتقال سرور را مسجل می سازند. خدمات انتقال سرور در دلتا تک همراه با ضمانت کیفیت به شما عرضه می گردد. بنابراین می توانید از بابت پرداخت هزینه و دریافت خدمات خیالی آسوده داشته باشید.

  مراحل انتقال سرور

  فرآیند انتقال سرور دارای مراحل خاص خود می باشد و همانطور که در بالا نیز گفته شد این مراحل باید به صورت برنامه ریزی شده و زمانبندی شده صورت پذیرد تا کمترین میزان اختلال و قطعی در سیستم برای کاربران پیش آید. از طرفی حفظ امنیت داده های سرور از مهمترین مواردی ست که در مراحل انتقال سرور باید لحاظ شود. این نکته را باید در تمامی مراحل در نظر گرفت تا احتمال اتک و حمله از بیرون به داده های سرور شما وجود نداشته باشد.

  برنامه ریزی برای انتقال سرور از مهم ترین مراحلی ست که باید مورد توجه قرار گیرد. داشتن یک برنامه ریزی دقیق و اصولی کمک می کند تا دردسرهای مختلف در حین انتقال سرور رخ ندهد. اینکه سرور چگونه، چه زمانی و به کجا انتقال پیدا کند از مهمترین مواردی ست که در مرحله برنامه ریزی انتقال سرور باید به آن توجه شود. به عنوان مثال انتقال سرور باید زمانی صورت پذیرد که کمترین تعداد از کاربران در حال استفاده از سرور هستند. تعیین این زمان به توجه به ترافیک سرور در ساعات مختلف از شبانه روز صورت می پذیرد و به عهده متخصصین شبکه می باشد.

  نکته مهم دیگری که در انتقال سرور وجود دارد این است که سرویس ها نباید دچار قطعی شوند و باید همزمان با انتقال سرور به فعالیت خود ادامه دهند. هر چند رساندن میزان قطعی به صفر در طی انتقال سرور کار بسیار دشوار و تقریبا محالی است بنابراین صادقانه این وعده را به شما می دهیم که میزان قطعی های سرویس در حین فعالیت کاربران، کمترین میزان خود خواهد بود.

  اگر بخواهیم روند و مراحل انتقال سرور را در قالب یک چهار چوب تعریف شده بیان کنیم باید به مراحل زیر اشاره کرد، هر چند که کارشناسان شبکه ممکن است راهکار خاص خود را در انتقال سرور اجرا و پیاده سازی کنند اما به طور کلی مراحل انتقال سرور از این چهار چوب خارج نیست:

  • گام اول از انتقال سرور؛ برنامه ریزی و زمان بندی

  یک کارشناس حرفه ای و کار بلد هیچ گاه بدون داشتن برنامه ریزی اقدام به انتقال سرور نخواهد نمود. در مرحله برنامه ریزی باید زمان انتقال سرور، شیوه انتقال سرور و بازبینی سرورهای قدیمی صورت پذیرد. تا زمانی که سرورهای قدیمی مورد بازرسی قرار نگیرند نمی توان یک برنامه ریزی درست و اصولی برای انتقال سرور داشت.

  • گام دوم از انتقال سرور؛ بک آپ گرفتن از تمامی فایل های موجود روی سرور فعلی

  اگر می خواهید بدون اینکه شبکه دچار قطعی و افت کیفیت شود اقدام به انتقال سرور نمایید باید فضای زیادی در حد دوبرابر سرور قبلی روی سرور جدید داشته باشید تا امکان بک آپ گیری برای شما مهیا باشد. بنابراین در ابتدا تمامی فایل هایی که روی سرور فعلی موجود هستند را فشرده سازی نمایید و بعد آن ها را روی یک درایور جداگانه دانلود و ذخیره سازی نمایید. سپس از سرور خودتان وارد PHP. My Admin شوید و رمز خواسته شده در این قسمت را وارد کنید. این گام به منظور مدیریت، بازیابی و بک آپ گیری از Database می باشد. بدین منظور بهترین شیوه ای که می توانید در پیش بگیرید این است که در ابتدا فایل های مهم و ضروری را از طریق Control Panel Host به صورت فشرده در آورید و بعد آن ها را دانلود نمایید. روشی که ما برای دانلود فایل ها به شما پیشنهاد می کنیم روش FTP است. چنانچه اهمیت اطلاعات موجود روی سرور بسیار بالاست استفاده از یک سرویس اختصاصی بک آپ گیری الزامی می باشد.

  • گام سوم از انتقال سرور؛ نصب سرورهای جدید

  دومین گام از انتقال سرور به نصب سرورهای جدید مربوط می شود. در این مرحله باید سرورهای جدید با حفظ و رعایت نکات امنیتی نصب شوند. بسیار مهم است که سرور جدید با سرویس های قدیمی سازگار باشد. این موضوع نیز به عهده کارشناسان و متخصصین شبکه می باشد. پس اگر انتقال سرور را به کارشناسان حرفه ای سپرده اید از این بابت نگرانی نداشته باشید.

  • گام چهارم از انتقال سرور، آپلود فایل های سرور قبلی روی سرور جدید

  در این گام باید ابتدا یک دیتابیس روی سرور جدید ایجاد کنید. بسیار مهم است که اطلاعات اتصال سرور جدید را در جایی مطمئن ذخیره سازی نمایید چرا که به آن احتیاج خواهید داشت. شما در این گام بایستی وارد PHP. My Admin شوید و بک آپ دیتابیس را روی دیتابیس جدید Import نمایید. در ادامه نیز فایل هایی که فشرده سازی نموده بودید را روی سرور جدید آپلود کنید و آن را از حالت زیپ خارج کنید.

  برای دریافت خدمات اکتیو شبکه با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  •  
  • گام پنجم از انتقال سرور؛ ساخت حساب ایمیلی جدید

  یکی از مهمترین مراحل انتقال سرور ساخت دوباره حساب ایمیل می باشد. شما می توانید با استفاده از نرم افزارهای مخصوصی که برای خواندن ایمیل است از تمامی ایمیل های قبلی بک آپ گیری کنید. شما به این کار قطعا نیاز خواهید داشت چرا که بعد از انتقال سرور به ویژه سرورهای ویندوز، ایمیل ها از بین خواهند رفت. پس برای اینکه بعد از انتقال سرور ایمیل های خود را از دست ندهید باید حساب های ایمیلی قدیمی روی سرور قبلی را را در ساب هاستینگ جدید ایجاد نمایید.

  • گام ششم از انتقال سرور؛ انتقال سرور و تست سرور

  در گام سوم باید اقدام به انتقال سرور نمود که در واقع مهمترین و اصلی ترین بخش این داستان می باشد. تمام داده های سرور قدیمی با حفظ اصول و نکات امنیتی باید به سرور جدید انتقال پیدا کنند. بسیار مهم است که از امنیت داده ها در این مرحله حفاظت درستی صورت پذیرد به ویژه اگر در حال انتقال سرور برای یک مجموعه مهم و بزرگ هستید. زمانی که انتقال سرور انجام شد باید تست سرور صورت پذیرد. بدین معنا که باید در مورد سازگاری صد درصدی اطلاعات و داده های قدیمی با سرور جدید اطمینان خاطر کسب شود. کارکرد و عملکرد صحیح اطلاعات و داده ها از مهمترین نکاتی ست که در تست سرور باید بدان توجه کرد.

  برای دریافت خدمات پسیو شبکه با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  دقت داشته باشید که حدود ۲۴ تا ۲۴ ساعت زمان نیاز است تا تغییرات ایجاد شده روی شبکه منتشر شود. در این مرحله سرور قبلی همچنان فعال می باشد. شما می توانید بعد از اینکه مطمئن شدید انتقال سرور به درستی انجام شد با گرفتن پینگ اقدام به از بین بردن اشتراک تان در هاست و سرور قبلی نمایید.

  • مرحله هفتم از انتقال سرور؛ همگام سازی

  در گام پایانی از انتقال سرور باید اقدام به همگام سازی و یکسان سازی نمود. اما دلیل این کار چیست؟ زمانی که سرورهای جدید فعال می شوند باید مراقب از دست دادن اطلاعات و حذف شدن آن ها باشید. به همین منظور برای جلوگیری از پاک شدن داده باید باید آن ها را یکسان سازی و همگام سازی نمایید.

  تعرفه و هزینه انتقال سرور

  هزینه انتقال سرور هزینه ای اجتناب ناپذیر می باشد. برخی مواقع نیاز به ظرفیت و سرعت بالاتر برای دستیابی به خدمات حرفه ای و تر و دستیابی به سئوی قوی می تواند ضروری قلمداد شود. بنابراین نمی توان از زیر بار آن شانه خالی کرد و برای ارائه خدمات بهتر و با کیفیت تر به مشتریان بایستی اقدام به انتقال سرور نمود.

  تعرفه و هزینه انتقال سرور اما می تواند با توجه به پارامترهای مختلف تعرفه ای متفاوت باشد. هر چند که شرکت های ارائه دهنده خدمات انتقال سرور می توانند قیمتگذاری های متفاوتی را روی این خدمات بگذارند اما قیمت پایه باید از قیمت های تعیین شده توسط نظام صنفی پیروی کند. با این حال سیاست گذاری های هر مجموعه برای تعیین قیمت انتقال سرور می تواند متفاوت از دیگری باشد.

  از جمله خدماتی که در قالب انتقال سرور می توان دریافت کرد باید به خدماتی نظیر جابجایی سرور سایت، انتقال سرور قدیمی به سرور جدید، انتقال سایت به سرور مجازی و ارتقا دادن سرور به یک سرور اختصاصی در یک زمانبندی درست و اصولی و بدون هیچ گونه قطعی و Downtime و کاهش سرعت اشاره کرد. انتقال سرور همچنین می تواند در زمان مورد نظر شما صورت پذیرد. کیفیت خدمات ارائه شده و میزان تخصص و تجربه و دانش متخصصین و کارشناسان شبکه در امر انتقال سرور می تواند تاثیر ویژه ای روی تعرفه و نرخ انتقال سرور داشته باشد. بی شک هر چه متخصصین در این امر حرفه ای تر باشند قیمت نهایی نیز بالاتر خواهد بود. نوع و تعداد خدمات دریافت شده نیز در این راستا تاثیر گذار هستند.

  برای دریافت خدمات تعمیر شبکه با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  اما مورد دیگری که در تعرفه و هزینه انتقال سرور موثر است حجم داده های سرور می باشد. بی شک هر چه حجم این داده ها بیشتر باشد قیمت تعیین شده نیز بالاتر خواهد بود. طبیعتا برای انتقال سروری که دارای حجم بالایی از داده به ویژه داده های مهم و امنیتی می باشد باید تدابیر خاص تری در نظر گرفته شود. بنابراین قیمتگذاری ها در این مورد متفاوت خواهد بود.

  ویژگی ها، منابع و ظرفیت سرور جدید از دیگر عواملی ست که روی هزینه انتقال سرور موثر می باشد. نوع پردازنده، حافظه رم، پهنای باند، ضمانت Uptime ، موقعیت سرور، اختصاصی یا اشتراکی بودن سرور، نوع سیستم عامل، دسترسی و اطلاعات مربوط به اتصال شبکه همگی از جمله پارامترهایی هستند که روی قیمت و هزینه انتقال سرور موثر می باشند. برای اینکه از نرخ ها و تعرفه های انتقال سرور مطلع شوید باید اطلاعات درخواستی را به مجموعه ارائه دهنده خدمات ارائه نمایید تا از نرخ انتقال سرور مطلع شوید.

  برای دریافت خدمات کابل کشی شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  •  

  خدمات انتقال سرور می تواند شامل پشتیبانی، ضمانت عودت وجه، قابلیت ارتقا در هر لحظه، بهره مندی از منابع اختصاصی، بهره مندی از جدیدترین نرم افزارها، بهره مندی از به روز ترین سخت افزارها و دسترسی های مختلف باشد. بنابراین این موارد را نیز باید در هزینه و تعرفه انتقال سرور موثر دانست. به طور کلی هزینه ای که بابت انتقال سرور پرداخت می کنید می تواند به نوعی برای شما و مجموعه تان یک سرمایه گذاری باشد چرا که با پرداخت این هزینه از خدمات بهتر با کیفیت بیشتر بهره مند خواهید شد و طبیعتا می توانید سعی در جلب رضایت هر چه بیشتر مخاطبان تان نمایید. کسب رضایت کاربران می تواند منجر به بالا رفتن میزان ترافیک و افزایش سودآوری گردد بنابراین هزینه پرداخت شده بابت انتقال سرور سرمایه گذاری در کسب مخاطبان هر چه بیشتر خواهد بود.

  انواع روش های انتقال سرور

  انتقال از یک سرور به سرور دیگر امری مهم و حساس است و اگر در این بین یک اشتباه رخ دهد می تواند موجبات نارضایتی کاربران را ایجاد کند بنابراین احتمال اینکه سئوی سایت شما دچار افت شود، اطلاعات سرور از دست برود و رخنه های امنیتی ایجاد شود بالا خواهد بود. به همین دلیل است که توصیه اکید داریم خدمات انتقال سرور را به افراد حرفه ای و متخصص بسپارید.

  انتقال سرور فیزیکی به مجازی یکی از روش های انتقال سرور می باشد. بدین منظور باید از نرم افزارهای مخصوصی استفاده شود. به عنوان مثال اگر هدف از انتقال سرور به سرور مجازی تبدیل ویندوز و لینوکس به ماشین مجازی باشد بایستی از نرم افزار VMware v Center Converter استفاده کرد که به VMware تعلق دارد. این روش از انتقال سرور زمانی کاربرد دارد که یک مجموعه برای سرویس های مختلف همچون حسابداری و مدیریت و … دارای سروری جداگانه باشد و اکنون قصد دارد تمام سرور ها را روی یک سرور درون شبکه انتقال دهد. بدین منظور باید از نرم افزار عنوان شده استفاده نمود تا فرآیند انتقال سرور به سادگی انجام شود و دارای سازگاری باشد. این نرم افزار در واقع این امکان را می دهد تا سرور فیزیکی ویندوز را به ماشین مجازی منتقل کنید. همچنین می توانید تمامی فایل های بک آپ گیری شده از سیستم عامل را توسط آن انتقال دهید. برای دانلود این نرم افزار می توانید به وب سایت رسمی آن مراجعه کنید.

  برای نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  نوع دیگری از انتقال سرور وجود دارد که در آن سرورهای مجازی جایگزین یک دیگر می شوند. در واقع این سرور می تواند به صورت اشتراکی و یا اختصاصی باشد. شما در این روش از انتقال سرور برای اینکه بتوانید به کیفیت، ظرفیت و سرعت بیشتری دست پیدا کنید اقدام به انتقال سرور می نمایید.

  تمامی روش های انتقال سرور توسط کارشناسان حرفه ای و متخصصین مجموعه دلتا تک برای شما قادر به انجام می باشد. برای دستیابی به خدمات انتقال سرور دز این مجموعه کافی ست با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید و قبل از دریافت خدمات اقدام به دریافت مشاوره رایگان نمایید تا در مورد نرخ ها و شرایط ارائه خدمات اطلاعات کافی را کسب کنید.

  تجهیزات مورد نیاز انتقال سرور

  انتقال سرور فرآیندی ست که برای انجام دادن آن به تجهیزات فیزیکی و مکانیکی خاصی نیاز نیست. هر چند که سرور یک شبکه فیزیکی عظیم متشکل از تجهیزات پسیو و اکتیو زیادی است اما انتقال سرور را می توان از هر نقطه دنیا انجام داد. شما می توانید یک وبسایت در ایران داشته باشید و سرو شما در اروپا مستقر باشد. در واقع شما برای انتقال سرور باید نحوه کار با شبکه را بدانید و به زیر و بم های انتخاب هاستینگ، سفارش هاست، نحوه انتقال داده های سرور و پشتیبان گیری و اصول حفظ امنیت داده ها واقف باشید بنابراین باید در امور نرم افزاری شبکه توانمندی بالایی داشته باشد.

  برای امنیت شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  برای انتقال سرور باید در ابتدا اقدام به خرید یک سرور جدید نمایید که می تواند از نوع اشتراکی و یا اختصاصی باشد. شما می توانید سرورهای مختلفی را برای میزبانی انتخاب کنید و این موضوع به ظرفیت، پهنای باند، سرعت و دسترسی ها و میزان امنیت مورد نیاز برای شبکه بستگی دارد.

  متداول ترین محیط های میزبانی برای سرورها هاست لینوکس اشتراکی با پایگاه داده MySQL و کنترل پنل C Panel می باشد. مدت زمان به طول انجامیدن انتقال سرور به حجم اطلاعات و داده های موجود روی سرور بستگی دارد. بنابراین مهم ترین بحث در تجهیزات مورد نیاز برای انتقال سرور، خرید سرور جدید می باشد. آنچه که شما برای انتقال سرور بدان نیاز دارید مهارت، تخصص، دانش و استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری و سیستم های مدیریت امنیت و داده می باشد. بنابراین بد نیست اشاره ای به مهارت های مورد نیاز برای انتقال سرور داشته باشیم. این مهارت ها در قالب گام های اجرایی مطرح شده است که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

  • آشنایی با نحوه انتقال فایل های وب سایت و انتقال پایگاه داده با توجه به ساختار دایرکتوری. می توانید این کار با استفاده از FTP انجام دهید، بنابراین چیزی که احتمالا به آن نیاز خواهید داشت یک سرویس گیرنده FTP مانندFile Zilla  است.
  • آشنایی با نحوه کار PHP My Admin و MySQL برای انتقال پایگاه داده
  • آشنایی با ایجاد Database روی سرور جدید و آپلود فایل ها روی پایگاه داده جدید؛ متعاقبا نحوه کار با Wizard  در C panel
  • آشنایی با نحوه ویرایش فایل های اتصال؛ بسته به نوع سیستم مدیریت محتوا این فایل متفاوت خواهد بود. از آنجایی که سه سیستم محبوب مدیریت محتوا کاربرد فراوانی دارند بهتر است ویرایش در یکی از این سه فایل را حتما بلد باشید؛ فایل wp-config.php در وردپرس، فایلphp در جومل و فایل settings.php در دروپال. همچنین اگر از سیستم مدیریت محتوا استفاده نمی کنید باید کدهای وب سایت تان را بررسی کنید تا ویرایش را صورت دهید.
  • کانفیگ نمودن Name Server های دامنه روی سرور جدید و تعیین URLs موقت توسط سرور جدید جهت دسترسی به وبسایت قبل از کانفیگ نمودن
  • تست پیکربندی Name Server روی سیستم DNS
  • نصب گواهی امنیتی SSL روی سرور جدید
  • بستن حساب کاربری روی سرور قبلی

  این ها تنها گوشه ای از مهارت هایی بودند که برای انتقال سرور بدان نیاز است. بسیار مهم است که کارشناس انتقال سرور دارای تجربه، مهارت و دانش بالایی باشد و در کار خود خبره باشد.

  آموزش اصول انتقال سرور

  انتقال داده های سرور باید طبق برنامه ریزی صورت پذیرد تا سرویس ها و وب سایت هایی که روی سرور فعال هستند با کاهش سرعت و قطعی مواجه نشوند و به عبارتی کاربران متوجه انتقال سرور نشوند. به عنوان مثال زمانی که کمترین تعداد کاربر در حالی استفاده از سرور هستند می تواند زمان بسیار مناسبی برای عملیات انتقال سرور باشد. این زمانبندی باید به انتخاب کارشناس شبکه صورت پذیرد تا کاربران متوجه کمترین میزان اختلال و کندی سرعت شوند.

  برای انتقال سرور باید قبل از هر چیز اقدام به خرید هاست نمایید که در واقع همان سرور جدید می باشد. همانطور که در بالا گفته شد از مهمترین دلایل انتقال سرور می توان به بهره مندی از ظرفیت و سرعت بالاتر اشاره کرد. عمده کاربران تصور می کنند که انتقال سرور بدون اینکه شبکه دچار افت کیفیت و سرعت شود امری ست دشوار و غیر ممکن اما اگر در این زمینه تبحر کافی داشته باشید به هیچ عنوان کار دشواری نخواهد بود. برای خرید سرور جدید باید ویژگی ها یک سرور خوب را بدانید تا در مورد انتخاب سرور آگاهانه عمل کنید.

  حفاظت از امنیت داده ها از مهمترین اصول انتقال سرور می باشد. به ویژه اگر داده های سرور، داده هایی مهم و حساس باشد. کارشناسان باید دقت داشته باشند که هیچ شکافی در سیستم های امنیتی سرور رخ ندهد. این موضوع شامل از دست رفتن داده ها و اطلاعات نیز می شود. در عملیات انتقال سرور باید به حفاظت از داده ها و عدم حذف آن ها از سرور توجه داشت. بنابراین کارشناسان انتقال سرور باید از داده ها حفاظت کاملی به عمل آورند و هیچ اطلاعاتی از دست نرود.

  رعایت کردن اصول انتقال سرور می تواند تاثیر ویژه ای روی سئو داشته باشد. اما اشتباه نکنید. این امر زمانی که به شکل اشتباه و همراه با خطا صورت پذیرد می تواند سئوی سایت شما را نابود سازد و اگر درست انجام شود سئوی سایت تان تغییر نخواهد کرد. بنابراین بسیار مهم است که کارشناسان انتقال سرور از اصول سئو نیز مطلع باشند چرا که گاهی اوقات در کنار انتقال سرور، URL ها، محتواها و CMS سایت تغییر پیدا کند. بنابراین تمامی این موارد باید هم راستا با هم انتقال داده شوند تا معضلی برای رتبه بندی سایت ایجاد نشود. چنانچه فرآیند انتقال سرور به درستی انجام شود ربات خزنده گوگل اقدام به تنظیم مجدد بازه زمانی خزیدن خواهد نمود. بنابراین از بروز خطا جلوگیری خواهد شد. پس بسیار مهم است که کارشناسان انتقال سرور از اصول و نکات سئو نیز سر در آوردند تا در فرآیند انتقال سرور دچار خطا و اشتباه های جبران ناپذیر نشوند.

  از دیگر اصول مهم و حساسی که در انتقال سرور مطرح می شود عدم آنلاین نمودن سرور بعد از انتقال آن است. سرور نباید بعد از انتقال سریعا آنلاین شود چرا که ممکن است مشکلات احتمالی در فرآیند انتقال سرور رخ داده باشد. بنابراین قبل از اینکه سرور جدید آنلاین شود باید آن را تست نمود و از عملکرد صحیح آن اطمینان حاصل نمود. زمانی که با قطعیت صد درصد به این نتیجه رسیدید که سرویس ها کاملا فعال هستند و درست عمل می کنند می توانید سرور را آنلاین کنید. این از مهمترین نکاتی ست که اگر رعایت نشود ممکن است موجب عدم رضایت کاربران و مختل شدن ناگهانی سرور شود. پس اگر می خواهید در کسب و کار خود حرفه ای به نظر برسید و تمام اصول را در راستای کسب رضایت مخاطبان رعایت کنید توصیه می شود که حتما تست ها و بررسی های لازم را انجام دهید.

  بسیار مهم است که گردش اطلاعات اختصاصا روی سرور صورت پذیرد و از هیچ محل ذخیره سازی، پرسنل ثالث و سیستم های آنلاین دیگر برای ذخیره سازی داده ها استفاده نشود. این موضوع در واقع به تعهدات مجموعه ارائه دهنده خدمات بستگی دارد که از گردش اطلاعات شما روی سرور با حفظ امنیت کامل پشتیبانی نماید.

  خدمات انتقال سرور عمدتا شامل خدمات پشتیبانی نیز می شود. این خدمات باید به گونه ای ارائه گردد که در صورت بروز هر گونه چالش و مشکل مشتری ها بتوانند با مرکز ارائه دهنده خدمات تماس حاصل نمایند و اقدام به رفع مشکل نمایند. این نشان از ضمانت کیفیت انتقال سرور دارد.

  مجموعه دلتا تک به عنوان یکی از حرفه ای ترین مجموعه های ارائه دهنده خدمات در حوزه های مختلف شبکه، آماده ارائه خدمات ویژه در زمینه انتقال سرور می باشد. ارائه مشاوره های فنی قبل از اجرای پروژه و ارائه خدمات پس از فروش از مهمترین خدماتی ست که این مجموعه در لیست خدمات خود جای داده. خرید انواع تجهیزات شبکه و دریافت خدمات دوربین مدار بسته و شبکه های کامپیوتری از مهمترین خدمات این مجموعه می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه انتقال سرور و دریافت تعرفه ها می توانید با کارشناسان دلتا تک تماس حاصل نمایید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  تماس با کارشناسان