مقاله

مهم ترین نکات افزایش طول عمر دوربین های مداربسته

طول عمر دوربین های مداربسته
 • آیا می دانید طول عمر دوربین های مداربسته به چه عواملی بستگ دارد؟ دنیای امروز دنیای تکنولوژیست و پیشرفت آن در تمام عرصه ها همواره در حال رشد است، دوربین های مدار بسته امروزه بیشتر از گذشته در سطح جهان دارای اهمیت است، از خانه های مسکونی گرفته تا فروشگاه ها، بیمارستان ها سر چهار راه ها، بانک ها و همه جا از این وسیله حیاتی و بسیار ضروری استفاده می شود. بنابراین شرکت های تولید کننده دوربین های مدار بسته بیشترین تلاش و رقابت را در جهت ارائه دوربین های پیشرفته به کار گرفته اند.

  برای نصب دوربین مدار بسته با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  روش های افزایش طول عمر دوربین های مداربسته

  در مورد طول عمر دوربین های مداربسته نوع کیفیت دوربین های مدار بسته به نوع برند و کمپانی سازنده آن بستگی دارد. اما در هر صورت دوربین های مداربسته دستگاهی بسیار حساس است و برای افزایش طول عمر این دوربین ها باید به نکاتی توجه داشت. اگر قصد خرید دوربین مداربسته را دارید سعی کنید این وسیله را از برند های معتبر تهیه کنید زیرا در نوع کیفیت آن بسیار موثر است. راه کار هایی برای نگه داری و افزایش طول عمر دوربین مدار بسته وجود دارد در اینجا به چندین مورد اشاره می کنیم:

  محافظت از دوربین مداربسته در مقابل بارش باران

  در مورد طول عمر دوربین های مداربسته شرکت ها ی زیادی هستند که در این رابطه بسیار عالی عمل کرده و محصولی را طراحی کرده اند که کاملا ضد آب باشد و در اثر ارتباط با بارش باران دچار مشکل نشوند. این ویژگی بسیار اهمیت دارد زیرا در گذشته تا این اندازه دوربین ها مقاوم نبود و در برابر رطوبت دیگر مورد استفاده نبودند. شما می توانید با نصب دوربین در جایی که سقف داشته باشد به طول عمر دوربین مداربسته خود کمک کنید. 

  برای نصب دوربین مدار بسته سازمان ها با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  محافظت از لنز دوربین مداربسته نکته بسیار مهمی است که بیش از پیش باید به آن دقت کند، لنز دوربین مهم ترین بخش دوربین مداربسته ات که اگر به اندازه کافی در نگهداری از آن تلاش نکنید و دچار آسیب شود از کیفیت تصاویر می کاهد و عملا می توان گفت کارایی چندانی برای شما در مواقع حساس نخواهد داشت. استفاده از محافظ های لنز تا اندازه زیادی می تواند به طول عمر آن کمک کند. 

  تمیز نگه داشتن لنز دوربین

  در مورد طول عمر دوربین های مداربسته تمیز بودن لنز دوربین می تواند در ارائه یک تصویر واضح و روشن به موثر باشد، همچنین تمیز بودن لنز عمر لنز های دوربین را بالاتر میبرد. محفظه دوربین را مورد بررسی قرار دهید و گاهی آن را باز کرده . ببینید تا آب باران و یا آشغالی در آن نباشد زیرا آلودگی می تواند به لنز دوربین آسیب برسد. روی دستگاه DVR یا NVR امکان دارد آلودگی قرار بگیرد و همین موضوع باعث جلوگیری از تاثیر گذاری آن بر عملکرد ضبط کنندگی می شود بنابراین مدام آن را تمیز نگه داشت.

  جلوگیری از لرزش دوربین های مداربسته

  در مورد طول عمر دوربین های مداربسته سعی کنید تا جایی که امکان دارد دوربین در محلی نصب شود که دچار لرزش شود و به قدری محکم این کار انجام شود که به مرور زمان شل نگردد زیرا با گذشت زمان لرزش می تواند طول عمر دوربین شما را کاهش دهد. 

  کنترل دوربین در فضای باز

  اگر دوربین مداربسته را در فضای از نصب می کنید موقعیت آن را در نظر داشته باشید. وضوح دید و درستی کارکرد آن را مورد بررسی قرار دهید، اگر نزدیکی محل رویش درختان و گیاهان هستند باید مواظب باشید که این شاخه و برگ های در حال رشد به دوربین شما آسیب نزند. 

  مراقبت از دوربین در برابر نور خورشید

  در مورد طول عمر دوربین های مداربسته شرایط آب و هوایی و گرمای خورشید می تواند به دوربین مدار بسته در طول زمان آسیب جدی بزند. اگر دوربین شما از نوع دوربین با کیفیت نباشد در مقابل نور خورشید دوام نمی آورد و خراب می شود، به شما پیشنهاد می کنیم اگر چاره ای ندارید و دوربین شما در محلی نصب شده که نور آفتاب در آن زیاد است میتوانید از محافظ برای جلوگیری مستقیم نور خورشید استفاده کنید. 

  کیفیت کابل ها در طول عمر دوربین های مداربسته

  در مورد طول عمر دوربین های مداربسته نوع کابل های استفاده شده برای دوربینتان باید با کیفیت باشد زیرا کیفیت تصویر دوربین شما بستگی به نویز پذیری کابل شما دارد. استفاده از کابل های فرسوده و شل در کیفیت ارتباط سیستم مداربسته شما تاثیر گذار است. از کابل هایی استفاده کنید که در برابر سایش مقاوم باشد. گاهی بعضی از موجودات مانند موش با جویدن کابل موجب سایش می شود. اگر کابل ها به درستی برق را به سیستم  نرسانند همین عامل موجب انتقال اطلاعات و تصاویر دوربین می شود. 

  استفاده از تجهیزات جانبی با کیفیت برای دوربین مدار بسته

  در خصوص طول عمر دوربین های مداربسته فقط استفاده از دوربین مداربسته با کیفیت نمی تواند در طول عمر آن مفید باشد بلکه عواملی مثل استفاده از وسایل جانبی با کیفیت مانند سیم یا کابل و سایر اتصالات می تواند در عملکرد درست و طول عمر آن موثر واقع شود. طول عمر دوربین های مداربسته.

  برای نصب دوربین مدار بسته کارخانجات با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  استفاده از نصاب متخصص در زمینه نصب دوربین مدار بسته

  برای نصب دوربین مدار بسته از افراد با تجربه در این کار استفاده کنید، اید افراد علاوه بر نصب درست و دقیق دوربین می توانند تشخیص دهند که دوربین شما در چه محلی قرار بگیرید بهتر است پس استفاده از این افراد در این زمینه بسیار اهمیت دارد.

  سیستم در حال ضبط را مورد بررسی قرار دهید

  توانایی دوربین خود را  در ضبط اتفاقات مورد بررسی قرار دهید. اگر دارای شغل حساس هستید که مدام باید دوربین را چک کنید بنابراین باید به سلامت دوربین مداربسته خود اهمیت بیشتری بدهید. حداقل هفته ای یک بار درستی عملکرد دوربین خود را مورد آزمایش قرار دهید. بعد از بررسی تمامی عملکرد های سیستم باید قطعات تعویضی دوربین را مورد بررسی قرار دهید تا اگر نیاز به تعمیر یا تعویض داشت این کار به زودی انجام شود این مسئله بسیار در طول عمر دوربین شما تاثیر گذار است. 

  منبع تغذیه دوربین مدار بسته را کنترل کنید

  درباره طول عمر دوربین های مداربسته منبع تغذیه دوربین های مدار بسته را شناسایی کنید تا مطمئن شوید برق دستگاه در اثر صاعقه یا دستکاری قطع نشده باشید، دوربین های مداربسته برق مورد استفاده خود را باید از یک ولت متر دریافت کنند در غیر این صورت ممکن است از کار بیفتد. بنابراین تامین یک منبع برق خیلی ارزان تر از خرید یک دوربین مدار بسته جدید می باشد. با توجه به مواردی که بیان شد می توانید بیشتر از گذشته به افزایش طول عمر دوربین خود کمک کنید.

  برای نصب دوربین مدار بسته منازل با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *